Thread Introduction
Topic pentru fanii Realului. Suporterii adversarelor sunt rugati sa se abtina de la interventii.
Page 131 of 144 FirstFirst ... 3181121128129130131132133134141 ... LastLast
Results 2,601 to 2,620 of 2869

Thread: Real Madrid

1. Back To Top | #2601
    Quote Originally Posted by Sir Dracu View Post
    grea prima repriza, daca intalneam o echipa mai de valoare ne bagau 3-4
    Exact asta gandeam in timpul meciului si tare imi e ca daca picam cu cineva mai serios chiar asta o sa se intample.

2. Back To Top | #2602
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    cred ca a dat 100 de centrari marcelo in prima repriza )

3. Back To Top | #2603
    Atat! SR4

Real Madrid-c6jip9fwkaqtsi8.jpg-large.jpg
    The truth is incontrovertible. Panic may resent it, ignorance may deride it, malice may distort it, but there it is.
    The fascists of the future will be the Anti-fascists. W.Churchill

4. Back To Top | #2604
    Registered User albert00's Avatar
    Greu meci.Totusi nu stiu cat o merge norocul asta.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

5. Back To Top | #2605
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    cand am vazut ce prim 11 intra pe teren am crezut ca o sa fie 5,6 la 0 ) dar s=au incurcat intre ei mereu, nu am vazut nici o verticalizare la atatia jucatori tehnici, 90% din faze erau centrari marcelo; si noroc si cu petarda de arbitru )

6. Back To Top | #2606
    Aia da,Keylor rosu si nu stiu cum era atunci meciu .Si asa abia ca au reusit sa dea un gol in 15 min la un Betis in minus.Slab,foarte slab am jucat.

7. Back To Top | #2607
    Nick anterior: thor76 Szeth's Avatar
    Ba eu in locul vostru as tacea din gura. As face o statuie ptr Ramos prima data si dupa aia as vorbi.
    V-a scos din rahat de zeci de ori, chiar ar fi interesanta o statistica unde ar fi Madrid acum fara golurile lui.

De acord, e o perioada mai slaba dar uite ca voi, inclusiv intr-o perioada mai slaba luati 3 puncte cu Ramos in frunte. Ai mei, cand merg slab nu o da Suarez din 2 m.
    Insa daca totusi stilul asta de bubuieli in careu 30+ pe meci poate o baga Ronaldo sau Ramos in ate continua, nu e de bine.

L.E. Repet ce am spus intr-un post anterior, arbitrajele in spania sunt cele mai proaste din ce se numeste liga profesionista de top din Europa.
    Truthless of Shinovar

8. Back To Top | #2608
    Aaa... sa nu uitam,totusi,de Blatul vostru din meciul cu PSG!
    Vrei sa zici ca Barcelona lua 4 goluri de la descultii aia din Paris fara sa fie ceva la mijloc? Eu nu cred ca fost un tur-retur curat si timpul imi va da dreptate,trebuie sa iasa la suprafata virusul care a intrat in fotbalul european si nu numai.
    Si dupa aceea ei fac "spectacol" cu 6-1 si toata lumea pe spate,in delir.
    Le mai da arbitrii din CL 1-2 penalty,1-2 goluri din offsides,1-2 jucatori adversi primesc rosu,ca asa-i in "fotbal".
    Dar cei mai ,cei mai in delir au fost jucatorii si Pariorii,numai cei care au Pariat pe scorul ala au fost Campeones.

Arbitrajele din Romania si Italia nu pot fi intrecute.

9. Back To Top | #2609
    Registered User Mandea's Avatar
    Quote Originally Posted by Szeth View Post
    Ba eu in locul vostru as tacea din gura. As face o statuie ptr Ramos prima data si dupa aia as vorbi.
    V-a scos din rahat de zeci de ori, chiar ar fi interesanta o statistica unde ar fi Madrid acum fara golurile lui.
    de ce, ramos nu joaca la real? o zici de parca e arbitrul realului si ii arbitreaza la fiecare meci si la fiecare meci ii scoate din rahat. voi i-ati facut statuie lui messi? ; bine, la cat salariu ia, si cam degeaba in ultimii ani, nici nu merita statuie. ar trebui sa faca el statui.

10. Back To Top | #2610
    Quote Originally Posted by takada View Post
    Aaa... sa nu uitam,totusi,de Blatul vostru din meciul cu PSG!
    Vrei sa zici ca Barcelona lua 4 goluri de la descultii aia din Paris fara sa fie ceva la mijloc? Eu nu cred ca fost un tur-retur curat si timpul imi va da dreptate,trebuie sa iasa la suprafata virusul care a intrat in fotbalul european si nu numai.
    Si dupa aceea ei fac "spectacol" cu 6-1 si toata lumea pe spate,in delir.
    Le mai da arbitrii din CL 1-2 penalty,1-2 goluri din offsides,1-2 jucatori adversi primesc rosu,ca asa-i in "fotbal".
    Dar cei mai ,cei mai in delir au fost jucatorii si Pariorii,numai cei care au Pariat pe scorul ala au fost Campeones.

Arbitrajele din Romania si Italia nu pot fi intrecute.

Am venit aici sa va laud jocul si sa fac un honest banter, to vii cu aberatii cu blaturi ..... bravos, good talk...si te mai miri de ce unii vorbesc de plastic fans.
    Truthless of Shinovar

11. Back To Top | #2611
    Quote Originally Posted by Mandea View Post
    de ce, ramos nu joaca la real? o zici de parca e arbitrul realului si ii arbitreaza la fiecare meci si la fiecare meci ii scoate din rahat. voi i-ati facut statuie lui messi? ; bine, la cat salariu ia, si cam degeaba in ultimii ani, nici nu merita statuie. ar trebui sa faca el statui.

Doar ca uneori mi se pare ca nu ii dati respectul pe care il merita.
    Cat despre Messi, daca ar mai juca pana la 80 de ani pe acelasi salariu si tot nu am putea sa ii oferim pe masura cat a schimbat istoria acestui club.
    Truthless of Shinovar

12. Back To Top | #2612
    Registered User Mandea's Avatar
    pe scurt, ca sa nu o lungesc: eu cred ca unii dintre voi uitati ca tot oameni sunt, nu zei. relax. atata se vb de respectul asta de parca a salvat 1 milion de insi de la moarte sigura. sunt doctori si alti oameni pe lumea asta care fac pt omenire de 1000 de ori cat face orice fotbalist si nu isi mai dau atata ochii peste cap si nu tot bat moneda pe "respect". sunt harnici si muncitori. as zice intai sa ia aminte, atat ei cat si fanii si sa nu mai fie asa negativisti.

13. Back To Top | #2613
    Doar ca uneori mi se pare ca nu ii dati respectul pe care il merita.
    Cat despre Messi, daca ar mai juca pana la 80 de ani pe acelasi salariu si tot nu am putea sa ii oferim pe masura cat a schimbat istoria acestui club.
    Da pe cine ai vazut sa il critice pe Ramos,ca nu inteleg?De fiecare data este laudat.Ca se critica jocul echipei,aia e altceva.

14. Back To Top | #2614
    Registered User west1785's Avatar
    Real Madrid | La Liga sin Ramos: el Madrid seria tercero sin sus goles - AS.com

Decat la 9 puncte in spatele Barcelonei
    INMORTALES COMO EL TIEMPO, INALTERABLES COMO LA HISTORIA.

15. Back To Top | #2615
    Dar care e relevanta statisticilor astora? Unde ar fi barca fara messi? real fara cr/ramos? wtf? in locul lor ar juca altii, poate mai buni, poate mai slabi.
    e anul lui ramos btw balonul de aur e al lui )

16. Back To Top | #2616
    Registered User west1785's Avatar
    E interesant pt ca de la un fundas central nu te astepti sa inscrie asa multe goluri decisive care sa aduca puncte si trofee. Daca se intampla o data, nu era relevant, dar cum se intampla de atatea ori, o statistica devine interesanta. Ce e ciudat e cum se intelege atat de bine cu centrarile, pe scurt, pe lung, de pe loc, in viteza, apreciaza extrem de bine unde o sa junga mingea si cum sa o loveasca. Si indiferent de marcaj, tot reuseste sa anticipeze perfect si sa se desprinda din marcaj. Pastrand proportiile, e la fel ca Messi, toata lumea stia ca dribleaza paralel cu linia careului si trage cu stangul la coltul lung, dar nu-l putea opri nimeni
    INMORTALES COMO EL TIEMPO, INALTERABLES COMO LA HISTORIA.

17. Back To Top | #2617
    Plus precizie.
    Pique da de 10 ani cu capul in minge si tot degeaba, nici tribuna din spate nu o nimereste.
    Terry era si el bunicel la capitolul asta, Puyol la fel dar in nici in caz unde e Ramos. E in caz rarisim de fundas cu un joc de cap mai bun in ofensiva decat in defensiva.

e la fel ca Messi, toata lumea stia ca dribleaza paralel cu linia careului si trage cu stangul la coltul lung
    ...please, ai uitat de Robben
    Truthless of Shinovar

18. Back To Top | #2618
    Pai a gresit pe aparare destul si am luat goluri din cauza asta + a acordat penaltyuri, sa facem o statistica si unde eram fara astea, sa vedem ca se mai compenseaza

19. Back To Top | #2619
    Pai nu se compara greselile cu ce a realizat,Totusi 2 goluri decisive in 2 finale UCL e enorm,parerea mea,doar pentru astea i se pot ierta lui Ramos foarte multe.Daca le mai punem si restul ,atunci nu mai avem despre ce vorbi.

Totusi faptul ca Ramos are atatea goluri,din pacate arata si o parte negativa,cat de slab e atacul si faza de constructie.

20. Back To Top | #2620
    Nu intelegi mare lucru din sportul asta, este? Doar barca si monaco au mai multe goluri in europa in campionatele care conteaza + ramos are goluri din faze fixe, doar tu poti trage concluzia ca e slaba constructia si atacul.
    La fel, cei de mai sus ziceau ca am fi la 9pct dupa barca fara golurile lui ramos, ce conteaza finale ucl din alte sezoane?

1.  
Page 131 of 144 FirstFirst ... 3181121128129130131132133134141 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks