Thread Introduction
Topic pentru fanii Realului. Suporterii adversarelor sunt rugati sa se abtina de la interventii.
Page 148 of 148 FirstFirst ... 4898138145146147148
Results 2,941 to 2,949 of 2949

Thread: Real Madrid

1. Back To Top | #2941
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Hai sa nu confundam notiunile. E una sa fii un bun manager, un lider, o inspiratie, e alta sa fii un bun antrenor. E ok, nu tre sa avem toti semne de intrebare.

2. Back To Top | #2942
    Registered User west1785's Avatar
    Ok, dar detaliaza, ce inseamna sa fii bun antrenor, ma gandesc ca te referi la tactica. Si care din calitatile necesare nu le bifeaza Zidane si cum ai ajuns la concluzia asta?

Pentru ca tu vorbesti despre faptul ca Zidane nu stie sa joace atunci cand lipsesc rotite, dar anul trecut Real a castigat titlul si CL ruland tot lotul si nu doar asa, de complezenta. Concluziile se trag la final de sezon, nu dupa un meci cand le convine unora sa traga concluzii pentru ca a fost un semi-esec. Si chiar si avand un sezon mai slab, sunt extrem de multe circumstante si variabile, nu inseamna brusc ca antrenorul nu stie tactica. Adica ok, poti avea noroc o data, dar sa castigi un mare campionat inseamna constanta, sa castigi CL de 2 ori consecutiv inseamna sa stii sa joci meciurile mari, inclusiv tactic. Evident, oricat de bun antrenor ai fi, trebuie sa ai si jucatori, dar nu merge una fara alta. Ia citeste aici despre tactica si cum a schimbat la pauza Zidane in finala CL cu Juventus. Si Allegri si Juve nu-s chiar cei mai fraieri din curtea scolii.
    INMORTALES COMO EL TIEMPO, INALTERABLES COMO LA HISTORIA.

3. Back To Top | #2943
    Nici nu trebuie sa dau click, stiu ce zice acolo

Ideea era ca l-a mancat in cur sa roteasca niste jucatori si s-a intors impotriva lui. Startul de sezon nu e cel mai bun, a fost scos de executii de exceptie/ingropat de ratari uriase. Si nu, nu dau niciun verdict, pentru intr-adevar, e prea devreme. E doar un feeling. Pentru unii s-ar putea sa fie niste intamplari, eu zic ca o chestie mica s-a rupt, undeva.

4. Back To Top | #2944
    Registered User west1785's Avatar
    Vorbim despre 1 meci, cu Valencia n-a rotit pe nimeni. Cu Levante a odihnit niste jucatori, ca Modric, care a jucat 2 meciuri grele cu nationala, unul amanat si reluat a doua zi din cauza vremii. Ok, n-a fost cel mai inspirat in alcatuirea echipei la meciul asta, de acord, dar e cale lunga pana sa-ti pui intrebari cu privire la calitatile lui de antrenor.

Sa inteleg ca meciul cu MU sau dubla cu Barcelona a fost castigata din executii de exceptie doar? Sau la ce te referi cand zici ca a fost scos de executii de exceptie?
    INMORTALES COMO EL TIEMPO, INALTERABLES COMO LA HISTORIA.

5. Back To Top | #2945
    Eu nu cred ca e motiv e panica,Levante ca si Valencia a dat gol la singura ocazie.Si sutul lui Kroos putea sa intre si era 2-1,cu Valencia ,una din cele 15 ocazii,asta e.Daca ne uitam in mare,echipele astea doua nu prea au contat,noi am facut si controlat jocul.

Sunt convins ca la Sociedad le dam 3-4 si intra lucrurile pe normalul nostru.

6. Back To Top | #2946
    Quote Originally Posted by west1785 View Post
    Sa inteleg ca meciul cu MU sau dubla cu Barcelona a fost castigata din executii de exceptie doar? Sau la ce te referi cand zici ca a fost scos de executii de exceptie?
    Ma refer la inceputul de sezon., post-supercupa.

In alta ordine de idei, eu il cred.

Cristiano tells courtroom: "I'd like to go back to England" - AS.com

7. Back To Top | #2947
    Chiar daca nu a fost un meci spectacol si de multe Real trateaza fazele de atac aiurea,imi place apararea,chiar daca Apoel e din alt film,nu a avut absolut nici o ocazie clara.Parca stam mult mai bine in defensiva ca sezonul trecut.

8. Back To Top | #2948
    Important e ca m-au scos Ramos si Ronaldo la fantasy

9. Back To Top | #2949
    Pfuu cata sansa pentru Barca,nemeritata victorie,maine neaparat victorie la Sociedad,dar cred ca vor face meci mare ai nostri.

In alta ordine,Asensio nu a jucat in Champions din cauza unui cos rezultat de la epilarea piciorului,ceea ce mi se pare absurd rau de tot,nici nu stiu daca e comic sau trist.

1.  
Page 148 of 148 FirstFirst ... 4898138145146147148

Bookmarks

Bookmarks