Thread Introduction
Topic pentru fanii Realului. Suporterii adversarelor sunt rugati sa se abtina de la interventii.
Page 152 of 152 FirstFirst ... 52102142149150151152
Results 3,021 to 3,038 of 3038

Thread: Real Madrid

1. Back To Top | #3021
    Quote Originally Posted by Poker View Post
    Nu sunt fan juve dar manarie la cel mai inalt nivel, doar cei naivi cred ca fotbalul inca mai este curat, la cati bani se invart in acest sport e plin de coruptie, adica vb aia, americanii s-au bombardat singuri si au omorat oameni pe 11 septembrie si lumea crede ca fotbalul e curat =)
    Among the maxims on Lord Naoshige's wall there was this one: ''Matters of' great concern should be treated lightly.''
    Master lttei commented, "Matters of small concern should be treated seriously."

2. Back To Top | #3022
    Registered User Mandea's Avatar
    americanii s-au bombardat singuri!!!! jesus, ce bei taica????

3. Back To Top | #3023
    Meh, what goes around comes around
    Sooner rather than later...

4. Back To Top | #3024
    Registered User Scorpio's Avatar
    Quote Originally Posted by Mandea View Post
    americanii s-au bombardat singuri!!!! jesus, ce bei taica????
    e prima data cand auzi teoria asta ? ....

5. Back To Top | #3025
    nu, dar nu credeam ca o mai crede cineva.

6. Back To Top | #3026
    Registered User
    Mandea, tu esti genul de persoana care crede tot ce vede la stiri, probabil ca multi altii care se iau dupa asa zisul citat din biblie care defapt nu exista " crede si nu cerceta ". Tre sa fii spalat pe creier sa pui botu la orice.

7. Back To Top | #3027
    Quote Originally Posted by Megalomaniac View Post
    Unuia nu i-ar fi mila de arbitru, saracu', si-a ratat cariera cu o decizie stupida, probabil se grabea ca inchide la supermarket si nu mai vrea prelungiri.
    N-as zice ca victoria Realului e nemeritata, probabil ar fi obtinut-o in extra time, dar e nedrept pentru Juventus ca s-a dat fault cand n-a prea fost: oricum ai intoarce faza si din orice gif si video aparut pe net ai privi se vede clar ca Lucas era pe contre-pied deci nu putea finaliza asa ca tot ce face la faza respectiva e s-o blocheze pe fault, tactici clasice de manual: maini in aer sa maximizeze potentialul impact, aruncat cu pieptul inainte cand isi da seama ca nu poate juca la picior si nici la cap, e mai putin relevant daca intentiona preluare sau doar sa se arunce, e o chestie clasica de facut in careu si ca atare arbitrul ar trebui sa stie cum s-o "citeasca".
    Partea nasoala e ca ala de la Juventus e singurul care chiar joaca (incearca sa joace) mingea activ si doar atat, impactul cu Lucas e cauzat doar de pozitia din care sare sa joace mingea, de faptul ca e un jucator masiv, nu ai cum sa eviti impactul. Nu pare nicio intentie sa-l puna la pamant, chiar m-a nedumerit decizia "pe viu" pentru ca am avut impresia ca omul a sarit, a incercat sa joace si a aterzat la punct fix, gen cum ar sari pe loc, dinamica fazei a fost destul de modesta...niciun arbitru sanatos la cap nu da penalty la asa ceva, in momentul ala.
    Man, acu te-ai apucat de fotbal? pe ce lume conteaza intentia? Cu sau fara intentie, e tot fault. Nu conteaza nici daca mingea e 2m deasupra si nu o poate juca. Faultul e fault si in p goala cum s-ar zice.
    Cand sari cu piciorul in fata lui si il calaresti iti asumi niste riscuri, tough luck, nu a iesit de data asta.

Overall calificare meritata pe deplin, în tur puteam avea 8 0, aseara la fel ocazii garla.
    Ronaldo insane, varsta lui si alerga singur ca turbatu , pressing singur in min 80 cu 3 meciuri in 8 zile. Sick sick sick

8. Back To Top | #3028
    "Tre sa fii spalat pe creier sa pui botu la orice.- " nu stiu cum sa iti zic, dar in mod clar asta pare ca ti se aplica daca tu aderi la asemenea aberatii cum e aia de ai zis-o mai sus. habar nu ai tu ce gen sunt eu .
    eu zic sa lasi aberatiile, paralele cu 9/11 e complet pe langa subiect.

mi se pare si mai tare sa vorbesti de juve ca si curati, juve care au fost retrogradati exact pt aranjare de meciuri, juve care in fiecare meci din serie A e avantajata pe fata de arbitri, etc etc. deci de juve vorbim? looooool.

9. Back To Top | #3029
    Quote Originally Posted by idr View Post
    Man, acu te-ai apucat de fotbal? pe ce lume conteaza intentia? Cu sau fara intentie, e tot fault. Nu conteaza nici daca mingea e 2m deasupra si nu o poate juca. Faultul e fault si in p goala cum s-ar zice.
    Cand sari cu piciorul in fata lui si il calaresti iti asumi niste riscuri, tough luck, nu a iesit de data asta.

Overall calificare meritata pe deplin, în tur puteam avea 8 0, aseara la fel ocazii garla.
    Ronaldo insane, varsta lui si alerga singur ca turbatu , pressing singur in min 80 cu 3 meciuri in 8 zile. Sick sick sick
    A fost contact cu mingea first, si apoi cu atacantul advers. De aceea e interpretabila faza. Daca orice contact in careu ar fi automat fault, poate s-ar chema baschet nu fotbal.

10. Back To Top | #3030
    Nu tot ce faci dupa ce atingi mingea prima data e permis. Just sayin

11. Back To Top | #3031
    Registered User
    "Tre sa fii spalat pe creier sa pui botu la orice.- " nu stiu cum sa iti zic, dar in mod clar asta pare ca ti se aplica daca tu aderi la asemenea aberatii cum e aia de ai zis-o mai sus. habar nu ai tu ce gen sunt eu .
    eu zic sa lasi aberatiile, paralele cu 9/11 e complet pe langa subiect.

mi se pare si mai tare sa vorbesti de juve ca si curati, juve care au fost retrogradati exact pt aranjare de meciuri, juve care in fiecare meci din serie A e avantajata pe fata de arbitri, etc etc. deci de juve vorbim? looooool.
    Pai tocmai, ai cel mai bun exemplu de la juventus, ditamai clubul cu fotbal la cel mai inalt nivel si a fost retrogradat pentru coruptie, si tu inca mai crezi ca fotbalul e curat ? looooooooooooooool.

O sa presupun ca ai o varsta inaintata si ai vazut si tu campionatul mondial din 2002 de exemplu, la aia ma refer cand zic " spalat pe creier ", adica ditamai furtul la mondialul ala si oamenii inca mai cred ca nu exista coruptie, blaturi, manarii la tragerile la sorti si toate cele in fotbal, sa fim seriosi. Cat despre 9/11 era doar un exemplu ca se fac manevre si cand e vorba de viata umana si tu crezi ca nu se fac la un amarat de sport unde se invart o gramada de bani, sa o lasam asa.

12. Back To Top | #3032
    Quote Originally Posted by Alexneo View Post
    A fost contact cu mingea first, si apoi cu atacantul advers. De aceea e interpretabila faza. Daca orice contact in careu ar fi automat fault, poate s-ar chema baschet nu fotbal.
    Ai dreptate...daca mingea e in plamanii lui vasquez.

Twitter

13. Back To Top | #3033
    Registered User west1785's Avatar
    Isi si da ochii peste cap cand il impinge din spate Hai ma ce dracu, il busculeaza in careu, vine ca prostul peste Vasquez, nici nu stia asta micu ce se intampla, ce sa simuleze.
    INMORTALES COMO EL TIEMPO, INALTERABLES COMO LA HISTORIA.

14. Back To Top | #3034
    Quote Originally Posted by Poker View Post
    Pai tocmai, ai cel mai bun exemplu de la juventus, ditamai clubul cu fotbal la cel mai inalt nivel si a fost retrogradat pentru coruptie, si tu inca mai crezi ca fotbalul e curat ? looooooooooooooool.

O sa presupun ca ai o varsta inaintata si ai vazut si tu campionatul mondial din 2002 de exemplu, la aia ma refer cand zic " spalat pe creier ", adica ditamai furtul la mondialul ala si oamenii inca mai cred ca nu exista coruptie, blaturi, manarii la tragerile la sorti si toate cele in fotbal, sa fim seriosi. Cat despre 9/11 era doar un exemplu ca se fac manevre si cand e vorba de viata umana si tu crezi ca nu se fac la un amarat de sport unde se invart o gramada de bani, sa o lasam asa.
    9/11 era un exemplu total prost, fals si inventat de tine si de altii pacaliti de teoria conspiratiei. si cu asta basta, ca ai reusit sa duci discutia in derizoriu. m-ai innebunit cu presupunerile tale. una mai eronata ca cealalta. mai bine te abtii.

15. Back To Top | #3035
    9/11 era un exemplu total prost, fals si inventat de tine si de altii pacaliti de teoria conspiratiei. si cu asta basta, ca ai reusit sa duci discutia in derizoriu. m-ai innebunit cu presupunerile tale. una mai eronata ca cealalta. mai bine te abtii.
    Lasa-l ma in pace. Ca e din aia cu "americanii n-au ajuns pe luna, pamantul e plat, evreii conduc lumea, cipurilor din buletine sunt cu diavolu' ... samd". Sunt peste tot mai nou.
    Among the maxims on Lord Naoshige's wall there was this one: ''Matters of' great concern should be treated lightly.''
    Master lttei commented, "Matters of small concern should be treated seriously."

16. Back To Top | #3036
    Quote Originally Posted by hector_cuper View Post
    Ai dreptate...daca mingea e in plamanii lui vasquez.

Twitter
    Din clipul ala zici ca l-a impins de nu se vede.
    Din alte unghiuri se vede ca abia a fost contact din spate. Mai degraba cu piciorul din lateral. Insa Vasquez deja cadea intentionat nu din "imbrancitura", ca asta e automatismul la fotbalisti. Un alt arbitru e posibil sa fi penalizat simularea lui Vasquez. As in not fairplay ca nu a incercat sa joace mingea ci a cautat penaltiul.

A fost o intrare reckless a lui Benatia, si arbitrul nu a sesizat intentia lui Vasquez lipsita de sportivitate.
    Mi se pare ca la miza aia si in minutul ala trebuie sa fii ultra mega sigur ca fost fault sau nu. Iar faza mi se pare ca lasa loc de dubii.

Real-Juve: l'intervento di Benatia su Vazquez - YouTube

Anyway, daca nu ar fi dat penaltiul si Madrid ar fi pierdut, ar fi fost shitstorm de partea cealalta, si pe buna dreptate.

17. Back To Top | #3037
    turboskill DedV's Avatar
    Poate ca arbitrul a dat penaltyul ala tinand cont de tot ce s-a intamplat in meci (ma refer la ocaziile mari de tot ale realului). Poate in mintea lui penaltyul era 50/50 si l-a dat in ideea ca realul a avut mare ghinion ca nu a marcat pana atunci. Cu toate astea, acelasi rationament se poate aplica si pt juventus deoarece, cum a zis si Buffon, putea sa tina cont de cat s-a dedicat si cat suflet a pus echipa. Eu cred ca mai bine lasa meciul in prelungiri, era mai bine pentru noi ca mai vedeam 30 min de meci si eventual penaltyuri si Juve cred ca merita macar ET.

In alta ordine de idei, nu am inteles exact de ce i-a schimbat Zidane pe Bale si Casemiro cu Asensio si Vazquez. Pana la urma Vazquez a scos penaltyul deci mutarea a fost cumva inspirata dar nu cred ca trebuia scos Bale.
    Last edited by DedV; 13-04-2018 at 08:54.
    Never hesitate to reach for the last beer or the last slice of pizza , but not both , that's just greedy.

18. Back To Top | #3038
    Registered User west1785's Avatar
    INMORTALES COMO EL TIEMPO, INALTERABLES COMO LA HISTORIA.

1.  
Page 152 of 152 FirstFirst ... 52102142149150151152

Bookmarks

Bookmarks