Page 1 of 245 12341151101 ... LastLast
Results 1 to 20 of 4895

Thread: Tenis

1. Back To Top | #1

Tenis

cine credeti ca va castiga roland garrosul anul asta?

eu as spune henin la fete, in finala cu vaidisova
    - tineam si tin cu hingis dar eram aproape sigur ca pierde cu clijsters sau henin - n-are ce sa le faca deocamdata
    - vaidisova imi place teribil de mult ca jucatoare - sigur intra in primele 10 anul asta
    - va fi meci tare in semifinale henin vs clijsters

la baieti cred ca federer o sa sparga gheata si o sa-l bata pe nadal in finala
    restul e istorie, tabloul de anul asta a avut doi jucatori si restul lumii
    cu mentiunea ca mathieu a facut un meci splendid cu nadal - foarte bun francezul
    si djokovic e un jucator teribil de interesant pentru 19 ani cat are - o sa faca semifinala interesanta cu nadal daca trece de ljubicic

2. Back To Top | #2
    gospodar RE|XX's Avatar
    la fete as tine cu clijsters, mai ales ca am auzit ca ar vrea sa se retraga la anul....iar la baieti nadal clar...trebuie sa-i arate inca o data lui federer cine e seful

3. Back To Top | #3
    nadal n-a aratat cine stie ce. slabiciunea psihica a lui mathieu l-a ajutat sa treaca mai departe. e cel mai bun pe zgura insa la turneul asta(sau in meciul acela) a fost average. sper sa castige federer pentru ca mi-ar place sa vad din nou un mare jucator castigator pe toate suprafetele.

la fete.. cu henin.

4. Back To Top | #4
    Cred ca Federer isi va adjudeca Rolland Garros-ul de anul asta, este cu adevarat un jucator de exceptie si, desi nu este printre favoritii mei ca stil, trebuie sa recunosc ca are anumite calitati care ii ofera un loc printre cei mai buni jucatori din toate timpurile; oricum, daca nu ma insel, a fost numit cel mai bun jucator din toate timpurile.

I miss Sampras...

5. Back To Top | #5
    sampras cam pe la ora asta ne parasea. daca era pe zgura macar jumatate din ce a fost pe suprafetele rapide..

federer cel mai mare din toate timpurile? cred ca-i devreme pentru asemenea aprecieri. sa castige inca vreo.. 10 turnee de mare slem si pe urma povestim.

6. Back To Top | #6
    Mda, pacat ... Davydenko, favoritul meu a fost eliminat. Nu prea a fost in apele lui meciul asta, a alternat momente foarte bune cu multe greseli din pozitii favorabile si in plus dadea impresia ca se grabea sa inkeie jocul, voia sa inkeie skimburile repede si nu stiu de ce. Intr-adevar, daca se angaja in raliuri se sfarsea prost pentru el, dar asta pentru k nu avea rabdare ... ciudat si asta pentru ca il stiam un individ rezistent psihic, in orice caz mai rezistent decat Nalbandian! Si, in plus, de conditie fizica slaba nu se poate vorbi in conditiile in care pierduse un singur set pana acum in turneu, cu Gaudio si a si beneficiat de retragerea lui Saretta din turul 2! A jucat foarte bine si Nalbandian totusi si sper sa reuseasca un meci mare in semifinale contra lui Federer ... pe zgura sansele ii cresc considerabil!
    Acum ... favorit pare Nadal, dar nu prea as vrea sa-l vad iar ridicand trofeul! Mi-a placut mult Djokovic si sunt curios cum se va descurca maine in fata spaniolului!
    La fete ... am tinut cu Hingis, mi-a parut rau pentru ea, dar Clijsters a fost mai buna si imi pare de departe cea mai buna jucatoare din turneu, deci cred k ea o sa castige!

7. Back To Top | #7
    da corect djokovic are sfert maine cu nadal dincolo joaca benneteau cu ljubicic... benneteau ala e cel mai norocos om din turneul asta
    o sa fie meci interesant nadal cu djokovic - mathieu si hewitt l-au intins putin tururile trecute si cred ca o sa aiba de furca si cu djokovic asta - e bun omul - foarte stapan, foarte sigur pe el...
    si federer o sa aiba meci greu cu nalbandian - mai ales ca e bestia neagra nalbandian pentru el oricum, a avut meciuri mai usoare pana acum federer decat nadal - era timpul sa vina un adversar tare macar in semifinala

la fete eram sigur ca hingis pierde azi - mai ales ca era si bolnava - se stia de ieri cand s-a retras si de la dublu mixt (ati vazut probabil ca a facut grimase azi tot meciul...) dar s-a tinut bine cel putin in primul set
    eu unul sper s-o bata henin pe clijsters - probabil ca oricum meciul asta va fi finala turneului - nu vad cum vaidisova (care mi-a placut foarte mult cum a jucat totusi) sau kuznetova ar putea sa le faca ceva belgiencelor

8. Back To Top | #8
    gospodar RE|XX's Avatar
    ce surpriza frumoasa ar fi sa-l termine nalbandian pe federer

9. Back To Top | #9
    Quote Originally Posted by ild12
    sampras cam pe la ora asta ne parasea. daca era pe zgura macar jumatate din ce a fost pe suprafetele rapide..

federer cel mai mare din toate timpurile? cred ca-i devreme pentru asemenea aprecieri. sa castige inca vreo.. 10 turnee de mare slem si pe urma povestim.
    Nu ma refeream doar la turneul asta, imi era dor de jocurile lui in general...

Nu am zis eu ca Federer este cel mai mare din toate timpurile, dar sunt unii oameni care asa spun, doar am citat opinia lor. Cel mai bun din toate timpurile mi se pare Sampras.

10. Back To Top | #10
    Registered User
    imi cer scuze ca postez aici, dar in speranta ca ma va putea cineva ajuta:
    % cumpar 2 rachete tennis wilson sau babolat, NOI de preferinta! %
    cine ma poate ajuta, rog sa'mi trimita PM cu toate detaliile de rigoare.
    multumesc anticipat.

11. Back To Top | #11
    dupa numarul de grand slamuri castigate e sampras, dar sunt mai multe opinii aici personal si mie mi-a placut foarte mult sampras pentru atitudinea lui din teren, eleganta, stilul de joc...

federer are sansa sa devina cel mai bun jucator "din toate timpurile" (nu prea ma omor dupa sintagma asta, pentru ca e foarte greu sa faci comparatii de genul asta) daca o mai tine asa inca vreo cativa ani - un eventual grand slam anul asta ar fi un argument foarte solid...

12. Back To Top | #12
    jijea.. nici nu am spus ca tu ai fi afirmat despre federer ca-i cel mai bun ever. am comentat opinia respectiva, a cui o fi fost..

cred ca noua ne place sampras pentru ca am deschis ochii in tenis(cel putin eu) in era lui. ma rog.. poate putin mai devreme, dar el a fost varful care a marcat perioada recenta. mai mult decat atat, el a avut adversari apropiati ca valoare, ceea ce ducea destul de des la meciuri memorabile. era cel mai bun dar nu era si ocupantul locurilor doi si trei, asa cum pare sa fie federer, pe suprafetele rapide, cand joaca bine.
    cred ca si din acest motiv federer nu e atat de iubit.. pentru ca nu are intotdeauna competitie care sa-l puna in valoare.

13. Back To Top | #13
    fii capitanul nostru ptz's Avatar
    cum erau meciurile alea sampras - agassi la us open
    Oricum prima dintre marile rivalitati pe care mi le amintesc sunt Boris Becker - Stefan Edberg. Pe vremea aia tineam cu Becker nush d c , eram un copil , dar acum parca imi e mult mai simpatic Edberg. Ce vremuri.
    I order the club sandwich all the time, but I'm not even a member, man. I don't know how I get away with it.

14. Back To Top | #14
    Registered User yorks6's Avatar
    M-as bucura sa castige din nou Nadal si la fete cred ca va castiga una dintre belgience Probabil Kim.
    Oricum tenisul cred ca nu mai este cum era acum 10 - 15 ani.
    Parca imi placea mai mult atunci. Nu zic ca acum nu sunt jucatori buni, dar nu mai sunt jucatori ca Agassi, Sampras, Edberg, Becker, Chang, Courier, Stich, Ivanisevich, Rafter, Kuerten.

15. Back To Top | #15
    edberg a fost primul jucator cu care am tinut avea un joc la fileu splendid - si un comportament impecabil pe teren si in afara - imi amintesc ultimul lui grand slam la usopen cand l-a batut pe sampras in 5 seturi.... good days...

maine se joaca semifinalele feminine plus meciul lui federer
    as zize ca va fi finala henin-vaidisova si la baieti federer-nadal
    sper sa o bata henin pe clijters, ca e a doua oara cand o scoate pe hingis in sferturi anul asta... nu ca nu ar fi fost mai buna, dar am prins o doza mare de ciuda pe ea

16. Back To Top | #16
    cam insipide semifinalele feminine. vaidisova a cedat explicabil, data fiind lipsa ei de experienta. henin n-a prea avut de lucru cu clijsters. finala o vad castigata de henin.

sper ca semifinalele masculine sa fie ceva mai palpitante. se intalnesc totusi primii patru capi de serie.

17. Back To Top | #17
    clijsters nu stiu de ce, are trac la henin. joaca foarte prost cand se intalnesc. Insa imi pare asa de rau de vaidisova . Cred ca are potential, si sper sa ajunga pe primele locuri.

cat despre maine, go go nalbandian. federer joaca superb, dar ma plictiseste ingrozitor personalitatea lui. imi place la nebunie in schimb cand striga Nadal "VAMOS".

18. Back To Top | #18
    ild12, ai subliniat foarte bine ceea ce credeam si eu, faptul ca Sampras a fost pus in valoare si datorita adversarilor puternici si, de ce nu, spectaculosi, alaturi de care reusea meciuri memorabile. Si acum imi vine in minte momentul in care, dupa un lung schimb de mingi, aflat la fileu, Sampras s-a aruncat efectiv dupa minge, reusind sa o pastreze in teren. Cred ca se intampla la Rolland Garros acum cativa ani buni.
    Ce vremuri...

19. Back To Top | #19
    cred ca henin o sa castige fara probleme maine (pacat de vaidisova...)

finala masculina se cam stia de la inceputul turneului - sunt intr-o liga separata baietii astia...

as vrea sa-l vad pe federer ca sparge gheata si-l bate pe nadal pe zgura - ultima data la roma a pierdut la tie-break in decisiv

20. Back To Top | #20
    ok then.. macar la baieti sa vedem ceva meci tare.

1.  
Page 1 of 245 12341151101 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks