Page 1 of 1177 123411511015011001 ... LastLast
Results 1 to 20 of 23525

Thread: Culturism

1. Back To Top | #1
    Registered User brave_heart's Avatar

Culturism

Practicati asa ceva?Daca da unde, de cand, ce rezultate aveti?Va dopati?
    Aye, they may take our lives...but they'll never take ...our Freeedom!

2. Back To Top | #2
    Registered User Speedo's Avatar

Arrow

Eu as vrea sa spuneti si niste sali cat de cat mai spalatele!

Greets,
    Speedo

3. Back To Top | #3
    Registered User razvi's Avatar
    Hehe, i know just the man u need .
    ... brrrrrrrraaaaainzzzzzzz ..

4. Back To Top | #4
    Registered User &Stuff's Avatar
    da..practic de un an si o luna
    am 16 ani, 80 kg
    39 brat, 110 piept
    am crescut 33 kg in greutate de cand m-am apucat

iau proteine, aminoacizi, bor, colostru, msm
    am luat si creatina, hmb, zma, magnefort, energizante, gaba

trag la dinamo

la anul ma duc la nationala si o castig
    Peter Pan

5. Back To Top | #5
    sala de la dinamo este curata....dar duc lipsa acuta de gantere...
    greutati au...destule
    prea multe aparate...prea multe femei lucrand la ele
    prea multi schilozi care imping 50 kg la piept si ocupa spatiul degeaba
    Peter Pan

6. Back To Top | #6
    Lol Blackout! Daca esti atit de bazat de ce nu inchiriezi sala pe perioada in care lucrezi tu, sa nu te mai incomodeze femeile, batrinii, elevii si militarii in termen. Daca ai malaiu te rezolv eu.

Bishniz

7. Back To Top | #7
    Chaos Master Entropy's Avatar
    Lasa ma, ca BO e cel mai tare dintre noi, ne bate pe toti la ce ora vrea el, right?
    Ce conteaza ca isi distruge ficatul, alte organe, si, most important, creierul, de la atatea chimicale? Afterall, muschii sant cei mai importanti

8. Back To Top | #8
    Banned
    creierul lui bo era demult afectat, mey...voi nu ati realizat? (gluma, bo, nu sari!!)
    deci...chestia cu anabolizantele si produsele astea "medicamentoase" (he he he) e extrem de nociva. am un amic care are firma de astfel de produse. chiar el nu imi recomanda nici unul...si cred ca stie de ce. daca vreti sa fiti ca broasca va recomand hormoni pt cai. creste masa si forta imediat. in 1 luna pui cam 10 kg masa, faci bicepsul de 40...in plus incepi sa gindesti ca bo si sa mai dai din coada din cind in cind...creste un pic parul si putzulica..)) s vb mai gros...e drept ca ai bruste accese de furie necontrolata si te trezesti cu hainele pline de singe, nestiind unde esti si cum ai ajuns acolo...dar principalul e ca arati a macho si ai fibra, nu? se uita fetele la tine si vin sa faca chiar si o poza cu tine...
    intrebare: de ce faceti voi culturism. i mean...care-i spilul? care-i scopul? sa nu-mi spuneti tonusul muscular ca nu va cred...

9. Back To Top | #9
    in mod evident, pentru femei. punct.

("pentru mine" se traduce ca mai sus)
    infernul sunt ceilalti.

10. Back To Top | #10
    Registered User

Cool

Sunt de parere ca atat mintea cat si trupul trebuie dezvoltate (sau macar intretinute in permanenta) cat mai bine cu putinta. Problema nu este "de ce ? " Problema este mai degraba cum facem acest lucru, astfel unii aleg calea mai rapida (sa nu-i zic "usoara" pt. nu-i intocmai asa) : anabolizante, injectii, aminoacizii et.c. in timp ce altii nu fac o obsesie din obtinerea unor rezultate cit mai rapide si mai vizibile ci prefera sa se dezvolte incet dar sigur : antrenamente progresive, cure de proteine (eu iau un amestec de proteine cu creatina 2 luni din 4 si nu am absolut nimic ), o dieta si un program de somn corespunzator (poate cel mai important).
    I'm deep inside your children
    They'll betray you in my name

11. Back To Top | #11
    listen kids.....sa stiti ca calea chimicalelor nu e deloc cea usoara

de fapt, in culturism nu exista cale usoara
    daca nu ai genetica incredibila (1 om dintr-un milion)....cu mancare nu cresti nici in 10 ani
    e un tip la sala la dinamo, care trage de 8n ani, are vreo 26 de ani, si e doar pution mai mare ca mine, si doar f putin mai puternic
    eu am 16 si trag de un an...cuncluziile le trageti voi

cat despr efecte secundare....cand vorbim numai despre chimicale (deci nu si despre sterozii si hormoni), nu sunt prea multe
    la mine efectele secundare apar din cauza ca iau si agenti anabolici (precursori ai testosteronului, si IGF1)...si iau in cantitati 4 ori...(spunandu-i asta lui Catalin Seimanu...culturist roman...l-am speriat, el de doua ori mai putin ca mine, si tot ii e rau).
    anyway....e vorba doar de stari de greata, uneori mici dureri de inima, cate o indigestie mai serioasa din cand in cand (slabesti cate 5-8 kg in cateva zile), dificultati respiratorii uneori, stari de voma, si faptul ca daca nu mananc constand, ma iau ameteli si dureri de cap foarte puternice.

daca nu vrei sa te faci imens, poti folosi toate aceste produse cu cap, cu pauze, si nu ai nimic

dar aici intram deja in alte subiecte....cum ar fi cat vreau sa mai traiesc, si daca am de ce sa mai traiesc....
    Peter Pan

12. Back To Top | #12
    Chaos Master Entropy's Avatar
    *shrug*

Bineinteles, daca nu ai planuri sa traiesti mult timp, si unul dintre scopurile tale in viata este sa ai muschi, e foarte OK sa iei chimicale (cand spun chimicale ma refer si la hormoni, etc.).

13. Back To Top | #13
    la anul ma duc la nationala si o castig
    ... dupa care pune capul in perna si nu se mai trezeste. Simplu.

14. Back To Top | #14
    razvi./...pe bune, caut pe cineva care sa ma sponsorizeze, ca imi trebuie din ce in ce mai multe suplimente, si nu ma mai tine buzunaru....vezi si tu daca nu vrea cineva
    poate vrei tu, ce zici, sa-ti faci reclama la cduri pe slipii mei
    Peter Pan

15. Back To Top | #15
    Pai ce investitie e asta, un an si gata, dispare mijlocul de publicitate ? neah.

16. Back To Top | #16
    razvi, eu vorbesc cat se poate de serios
    si oricum, inainte de 24-25 de ani tot nu mor din asta
    gandeste-te, si grabeste-te
    am auzit ca sta bill gates la coada, deci ai face bine sa te hotarasti
    Peter Pan

17. Back To Top | #17
    Spectacolul e cand te lasi ( mai ales daca ai luat toata farmacia ca BO...) . Ma rog , asta daca mai apuci
    atunci sa vezi cum fac toti coada la circ , pt. titularul " Omul cu o mie de pliuri carnale " sau "Buldogul uman"....

18. Back To Top | #18
    mai, si totusi, nimeni nu mai practica acest splendid sport?
    Peter Pan

19. Back To Top | #19
    Registered User Zircon's Avatar
    Nu, tu esti singurul cu muschi pe creier

Serios acum, se mai duce omul la sala (personal prefer piscina) ca sa nu ajunga o momaie (asa cum sunt 90% din cei peste 27 de ani) dar nici sa consumi toate tampeniile alea numai ca sa te poti lauda cu inca 10 cm in plus la circumferinte.

20. Back To Top | #20

Red face

da...practic de doua zile...
    am 12 ani si 100kg
    47 la brat, 145 la piept
    am crescut 20kg intr-o zi (ieri)

am bagat in mine tot ce am gasit, am luat noroi, paie, tabla si acizi sintetici, caramizi, materiale textile...nu fac rau..inca ma simt bine...poate nu mor azi

trag de nu mai stiu de mine, transpir apoi beau o chestie la cutie nu stiu cum ii zice sau de ce o beau dar costa imens si asta e singurul lucru care ma intereseaza

la anul ma duc la internationala si o castig si ii bat si pe aia de se sparg in figuri pe acolo apoi faza pe galaxie o sa fie ceva mai greu, vreau un sponsor la o naveta spatiala

sala unde trag e murdara si totusi imi place....dar duc lipsa acuta de greutati de 20kg... nu au decat vre-o 15...

prea multi de-aia de 16 ani care imi fura greutatile de la biceps si fac piept cu ele si ocupa sala degeaba

prea multi oameni in jur..prea multe femei...prea multi copii, caini, autobuze, blocuri si reclame...nu mai rezist

1.  
Page 1 of 1177 123411511015011001 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks