Page 1176 of 1176 FirstFirst ... 1766761076112611661173117411751176
Results 23,501 to 23,513 of 23513

Thread: Culturism

1. Back To Top | #23501
    Registered User Ciprian01's Avatar
    Starea actuala. Revin cu poze in primavara Culturism

http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...5d1dda04d1.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ia d'aici voucher de 1% la PcGarage: 58JLE26H, berea o astept mai tarziu.

2. Back To Top | #23502
    Stie cineva daca vreun World Class din Cluj are bare de siguranta la cadrele de genoflexiuni? Am fost la Polus si nu exista, nici la squat rack nici la bench. :|

3. Back To Top | #23503
    Pragul de 700(705) livre la indreptari o data priza scapata si ridicata a doua oara cu chingi.

320 missed at grip - YouTube

320kg/705 pound deadlift @98kg - YouTube

+ antrenamente pe canal

4. Back To Top | #23504
    Registered User ciocanul's Avatar
    Bravo, este enorm.
    Ce program de indreptari faci ?
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

5. Back To Top | #23505
    Registered User lauraiman's Avatar
    Quote Originally Posted by ganglion View Post
    Pragul de 700(705) livre la indreptari o data priza scapata si ridicata a doua oara cu chingi.

320 missed at grip - YouTube

320kg/705 pound deadlift @98kg - YouTube

+ antrenamente pe canal
    Wow! Impresionant, felicitari man!

6. Back To Top | #23506
    Quote Originally Posted by ciocanul View Post
    Bravo, este enorm.
    Ce program de indreptari faci ?

fara program existent ci piramida clasica cu elemente imprumutate de la colegul de antrenament + instinct + trial and error

un ciclu de indreptari ar fi : 1x10 240 + accesorii si baza de volum in prima saptamana
    : 5x7 cu 250 + mai putine accesorii a doua
    : 5x5 cu 275 + mai putine accesorii dar crescuta greutatea dramatic
    : 1x3 sau 5 cu ceva foarte greu 290-300 + accesoriu de block pull overload

deload cu greutati de openers, taper, si maximala noua

7. Back To Top | #23507
    Registered User
    Salut ATB,

Trebuie imobilizata complet mana (inclusiv degetul mare). Trece dupa 5-7-10 zile de repaus total.
    Orteza se gaseste la farmacii (la Stefan cel Mare am gasit). Trebuie sa aiba atele metalice, ca sa iti tina mana ca in ghips.
    Durerea revine daca faci sala sau alte activitati intense (scris, smartphone, maus, tastatura etc..).
    Dupa orteza trebuie sa folosesti la efort o bandana de mana elastica sau benzi kinesiologice (google it).

Daca imi dai mai multe detalii despre activitatea ta, iti pot da mai multe sfaturi.
    Chiar acum ma recuprez a doua oara la mana dreapta pentru ca am exagerat cu efortul (tenis de masa, scris de mana, carat, ex cu greutati).

Dupa primul episod tendonul se inflameaza mai repede. Trebuie avut mereu grija.

Quote Originally Posted by ATB View Post
    Ati avut careva tenosinovita de Quervain?
    http://www.osmifw.com/wp-content/upl...vitis-OSMI.jpg
    Din cauza ei de o luna si jumatate sunt in repaus si simt ca o iau razna pentru ca nu vad nicio imbunatatire.
    Am avut tratament cu antiinflamatoare, gheata din cand in cand, fel si fel de creme, toate functioneaza doar pe moment, odata ce intrerup administrarea revine disconfortul.
    De o saptamana iau glucozamina, condroitina si MSM, sper sa scap fara interventie chirurgicala.

8. Back To Top | #23508
    Registered User ciocanul's Avatar
    Quote Originally Posted by ganglion View Post
    fara program existent ci piramida clasica cu elemente imprumutate de la colegul de antrenament + instinct + trial and error

un ciclu de indreptari ar fi : 1x10 240 + accesorii si baza de volum in prima saptamana
    : 5x7 cu 250 + mai putine accesorii a doua
    : 5x5 cu 275 + mai putine accesorii dar crescuta greutatea dramatic
    : 1x3 sau 5 cu ceva foarte greu 290-300 + accesoriu de block pull overload

deload cu greutati de openers, taper, si maximala noua
    Sapt 2: 5 serii de cate 7 repetari cu 250 ? Faci cu straps ?
    E foarte mult. Nu stiu cati realizeaza la 90 de kile ce inseamna atata greutate.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

9. Back To Top | #23509
    Trance GoD ATB's Avatar
    Quote Originally Posted by end-er View Post
    Here. Am bifat antiinflamatoare 2-3 luni, fara efect. Am scapat de durere printr-o injectie cu cortizon. O singura injectie, acum 8-9 luni. Durerea nu a reaparut.
    Quote Originally Posted by yWAn View Post
    injectia cu cortizon doar maschiaza problema, nu o rezolva, recomand sedinte frecvente de fizioterapie (ultrasunete+bioptron) + suplimente corespunzatoare + exercitii fizice in forma corecta si desigur adio greutati mari sau geno/indreptari (pentru problemele legate de coloana, adica cele mai frecvente din 'viata' unui 'mergator la sala'), iar in cazul concret al mainii adio gantere
    Quote Originally Posted by nocturnus View Post
    Salut ATB,

Trebuie imobilizata complet mana (inclusiv degetul mare). Trece dupa 5-7-10 zile de repaus total.
    Orteza se gaseste la farmacii (la Stefan cel Mare am gasit). Trebuie sa aiba atele metalice, ca sa iti tina mana ca in ghips.
    Durerea revine daca faci sala sau alte activitati intense (scris, smartphone, maus, tastatura etc..).
    Dupa orteza trebuie sa folosesti la efort o bandana de mana elastica sau benzi kinesiologice (google it).

Daca imi dai mai multe detalii despre activitatea ta, iti pot da mai multe sfaturi.
    Chiar acum ma recuprez a doua oara la mana dreapta pentru ca am exagerat cu efortul (tenis de masa, scris de mana, carat, ex cu greutati).

Dupa primul episod tendonul se inflameaza mai repede. Trebuie avut mereu grija.
    Va multumesc pentru raspunsuri, am si uitat ca am postat aici.
    Din pacate, situatia nu s-a imbunatatit decat foarte putin, am inceput sa iau din nou glucozamia, condroitina si MSM.
    Am inceput sa fac si exercitii de fizioterapie, miscarile pe care le recomanda tipii astia.
    Pana la urma o sa-mi fac programare la un ortoped bun, dar in ultima perioada am fost foarte ocupat.
    Marea problema este ca toata ziua stau cu mana pe mouse. Simt ca o iau razna, in curand o sa incep sa sparg chestii.
    "I'm ready to lose my mind but instead I use my mind / I put down the knife, and take the bullets out my nine / My only crime, was that I'm too damn kind" - Guru

10. Back To Top | #23510
    Quote Originally Posted by ciocanul View Post
    Sapt 2: 5 serii de cate 7 repetari cu 250 ? Faci cu straps ?
    E foarte mult. Nu stiu cati realizeaza la 90 de kile ce inseamna atata greutate.

in functie de forma de zi a prizei pot tine 90% din antrenament fara si restu cu straps de exemplu la 5 x 7 am tinut 4 din 5 serii deja la a 5a s-au rupt bataturile dar in principiu priza e egala sau putin mai slaba ca spatele

alte dati pot tine doar 1 sau 2 serii posibil datorita nerecuperarii de la alt antrenament separat de priza

11. Back To Top | #23511
    Registered User
    Cu mana pe maus nu va trece durerea deloc.
    Trebuie efectiv sa inveti sa folosesti mausul si cu mana stanga (daca esti dreptaci). La inceput doar mana stanga, apoi treptat si cu mana dreapta.
    Cand mana cu problema e imobilizata cealalta trebuia sa preia cam tot (spalat pe fata, dinti, corp etc...).
    Dupa imobizare trebuie folosita mana dreapta treptat (cu banda elastica pt incheietura).
    De verificat la maus sa aiba picioruse de teflon pe suprafata care aluneca usor, eventual rest pad din gel pt maus si tastatatura).

E o afectiune care are timp de recuperare indelungat.
    Trebuie descoperit si obiceiurile care au dus la inflamarea tendonului.
    in imobilizare trebuie pus local si gel antiinflamator in strat gros cu hartie peste, apoi lasat 4-5 ore sa intre in permanenta in piele.
    In caz extrempoti obtii concediu medical, daca serviciul nu iti permite acest switch.
    Trebuie sa se vindece zona altfel risti sa se cronicizeze si sa ajungi la opratie, care are riscuri si timp de recuperare mult mai mare.

Orteza pentru mana si police / 112420 | Orteze Degete mana | Euromedica Grup

Quote Originally Posted by ATB View Post
    Va multumesc pentru raspunsuri, am si uitat ca am postat aici.
    Din pacate, situatia nu s-a imbunatatit decat foarte putin, am inceput sa iau din nou glucozamia, condroitina si MSM.
    Am inceput sa fac si exercitii de fizioterapie, miscarile pe care le recomanda tipii astia.
    Pana la urma o sa-mi fac programare la un ortoped bun, dar in ultima perioada am fost foarte ocupat.
    Marea problema este ca toata ziua stau cu mana pe mouse. Simt ca o iau razna, in curand o sa incep sa sparg chestii.

12. Back To Top | #23512
    ATB, bafta sa-ti treaca prin orice mijloc, repede sa fie.
    Imi amintesc ca ma scotea din sarite durerea in perioada aceea.
    Pe mine orteza si pauza nu m-au ajutat, poate la tine o sa functioneze.

13. Back To Top | #23513
    Donez doua vouchere in valoare de 10% fiecare pentru cursurile de instructor personal organizate de Federatia Romana de Culturism si Fitness. Costul unui curs este de 1400 RON.
    Din ce stiu, voucherele nu se cumuleaza.
    Voucherele sunt valabile pana pe 30.11.2017.
    Every man dies, not every man really lives!

www.mateifit.ro.

Proteina, Creatina.

1.  
Page 1176 of 1176 FirstFirst ... 1766761076112611661173117411751176

Bookmarks

Bookmarks