Page 1178 of 1178 FirstFirst ... 1786781078112811681175117611771178
Results 23,541 to 23,558 of 23558

Thread: Culturism

1. Back To Top | #23541
    Stai linistit,asta e rolul topicului,sa se expuna pareri,nu se supara nimeni si nu mergem cu topicul la defilare pe 1 Decembrie.Eu mi am exprimat opinia si nu eu am ce dovedi pentru ca nu eu am citat saitul care pretinde ca in topul celor 100 mai bune produse,myprotein are 4 intre primele 10, si inca pe locurile 1,3,5 si 9 !!

Si eu folosesc tot myprotein dar nu mi fac iluzii ca ar fi mai bune decat altele.Imi dau seama ca nu am cum sa verific calitatea si performanta produsului asa ca imi aleg wheyul in functie de care imi este mai la indemana.

2. Back To Top | #23542
    Registered User Zircon's Avatar
    Creatina am scos-o pentru ca, dupa ani de zvonuri, au aparut studii mai serioase care fac legatura intre ea si chelire. Nu tin sa-mi pierd parul si mai repede
    In privinta calitatii, iau de la BulkPowders in principal si MyProtein in secundar. Prefer aceste doua companii britanice in detrimentul celor americane din motive de reglementari. Pe suplimente, in EU, te mai poate trage cineva la raspundere, in SUA ... mai greu.
    Ambele branduri au si produse certificate Informed Sport. Cine are timp si chef, poate sa gaseasca inclusiv rezultatele unor analize independente.

3. Back To Top | #23543
    Englezii sunt producatori,au fabrica, extrag proteina din materie prima? Daca da,bravo lor,respect, iar daca nu o produc si o cumpara de la marii producatori mondiali care livreaza whey pentru industria alimentara , e firesc sa aiba aceleasi certificate in regula,cum le au si producatorii,practic e aceeasi substanta la care mai adauga cate ceva.Asta e valabil si pentru alti producatori de suplimente care au drept furnizori de whey branduri importante.Practic certificatul producatorului initial e identic cu cel al "retailerului".Problema e de unde provine wheyul pentru ca mi se pare preferabil sa fie produs in Franta sau Olanda decat de familia Hui Sun din Mainland China si vandut pe Alibaba.
    Last edited by amabilu; 28-11-2017 at 20:18.

4. Back To Top | #23544
    Registered User Zircon's Avatar
    La ora actuala nu exista trasabilitate publica, reala, pe ingrediente. Anumite companii dau informatia dar te bazezi pe cuvantul lor iar situatia poate sa se schimbe oricand.
    De asta exista standarde de calitate si laboratoare de testare , sa certifice ca producatorul are calitate uniforma iar componentele sunt cele scrise pe ambalaj.

Peste cativa ani, poate cu ajutorul tehnologiile tip blockchain, lucrurile se vor schimba. Exista cel putin trei proiecte pe directia asta. Deocamdata, ce vrei tu nu este fezabil.

5. Back To Top | #23545
    GNC Romania e teapa curata, preturile sunt duble fata de cat ar trebui sa fie

Care e cea mai buna proteina la gust?

6. Back To Top | #23546
    Mda,din cateva fraze citite, inteleg ca myprotein nu face altceva decat sa mixeze ingredientele.Calitatea asta o poate obtine orice producator decent care ,avand aceiasi furnizori ,foloseste un cantar bun,nu inlocuieste wheyul cu faina si se spala constiincios pe maini dupa ce scapa de constipatie.Unde e calitatea premium doar amestecand taratele ,inca nu am inteles.

Nu am luat GNC,nu eram nebun sa dau atatia bani,pentru mine toate fainile astea sunt la fel ,am spus ca ,datorita pretului,ala poate fi perceput drept premium.Probabil ca si aia spun vreo poveste frumoasa de marketing gen extras proteina din lapte de unicorn si oua de aur.

In concluzie deci,cand nu faci nimic decat ambalezi,cumperi acelasi whey tot de la Lactalis,la fel ca si concurenta,de ce ai spune ca proteina ta e mai buna?Doar eventual mai ieftina.

7. Back To Top | #23547
    Registered User Osmium's Avatar
    Quote Originally Posted by stalker2142 View Post
    Care e cea mai buna proteina la gust?
    Pulpa de rata la cuptor.
    Hate is more lasting than dislike.

8. Back To Top | #23548
    Registered User lauraiman's Avatar
    Quote Originally Posted by Osmium View Post
    Pulpa de rata la cuptor.
    )))

Idei de niste antrenamente complete si diversificate gen cele de pe bodybuilding ale lui Jim Stoppani sau Centopani?
    Sau mai bine, ce aplicatie folositi pe mobil? Am schimbat afonul cu Android si nu mai am Gym Hero. Am dat jos Daily Strength sa incerc, pare ok, insa nu prea imi arata toate pauzele intre seturi si nu stiu dece. Mai mult, se pare ca trebuie cumparata pentru a scoate statisticile.

Multumesc!

PS: ma gasiti ca lauraiman pe bodybuilding punct com

9. Back To Top | #23549

10. Back To Top | #23550
    Uite ce inseamna zestrea genetica .Bravo si la mai mare !

11. Back To Top | #23551
    Registered User ciocanul's Avatar
    @ganglion, sper ca nu ai trecut pe "piept de pui si salata". Ma invart in lumea powerlifting-ului de suficienti ani si eu progrese de genul asta la naturali nu am vazut nici in tara si nici afara pe la concursuri oficiale. De la 270-280 sa treci la serii de 300 dupa stagnare se cam intampla cand dai de "boabe". Te chinui dupa niste praguri mult. Sa nu faci tampenia asta indiferent cine te indruma oricat de titrat ti se pare si orice ti-ar spune, nu merita ! Pt o tinichea de 7 lei din Kaufland data la concursuri si ego-ul umflat te poti deregla iremediabil si de la un simplu ciclu. Si efectele nu se vad acum, o sa se vada poate dupa 40 cand te trezesti hipertensiv si trebuie sa iei medicamente toata viata sau cu alte probleme.
    --
    A nu se intelege ca il acuz de dopaj sau ca sunt vreun guru de culturism sau sport in general. Fiecare face ce doreste cu sanatatea lui.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

12. Back To Top | #23552
    Nu ca vreau sa i iau apararea (de fapt nici nu l ai acuzat ci doar l ai intrebat)insa intreb: Nu exista posibilitatea ca aceste cresteri sa fie pe baza bagajului genetic exceptional? Sa nu uitam ce povestea acum vreun an,ca se antreneaza cum si cand are chef,ca taica-su ridica 250...Dpdv genetic omul joaca in alta liga, asta e clar .
    Last edited by amabilu; 11-12-2017 at 20:17.

13. Back To Top | #23553
    nu se(mai) antreneaza nimeni cum si cand. era o perioada cand am stagnat la 290 pe baza antrenamentelor tip intensitate cu o serie sau doua de indreptari si restu antrenament de spate. consideram ca un 5kg la varf odata la 6-12 luni de acum incolo e realitatea, fapt ce m-a facut sa inghit in sec. gresita abordare, doar cu volum mare de indreptari si efort serios + renuntare la chingi a venit progresul. nu mai las loc de slabiciune la indreptari, ii dau tare in gura cu un 330-340 in orizont, dar am si stabilit ca dupa vine o perioada de lejeritate. ca m-au distrus psihic 5x5-urile alea

14. Back To Top | #23554
    apropo de doping consider ca potentialul meu natural(acum) este de 360kg(800pounds), iar dopat de 400kg, luand in considerare o raza de 5-15 ani de antrenamente, lifetime.

15. Back To Top | #23555
    Quote Originally Posted by amabilu View Post
    Nu exista posibilitatea ca aceste cresteri sa fie pe baza bagajului genetic exceptional?
    Nu, e munca lui, are un sistem si isi organieaza viata in jurul acestui obiectiv.

Dopajul, chiar daca ar exista, nu aduce performanta in lipsa muncii.

Geneticul nu aduce performanta in lipsa muncii. E oricum o scuza "la indemana" pentru lipsa rezultatelor.

16. Back To Top | #23556
    Nu incepe si tu acuma cu chestiile astea,munca versus scuze ,ca nu vad pe nimeni sa se scuze de nimic.Hai sa lasam placa asta,munca e munca si geneticul e genetic.Ce obtine el nu obtii nici tu nici altul de pe forumul asta(ma rog,o fi vreo exceptie) indiferent cat ar munci si cat s ar indopa.Daca la munca si regim identic de viata unul obtine mult mai mult decat celalalt,care e motivul,rugaciunea ferventa si credinta in Dumnezeu?Nu cumva e vorba de genetic?Parca asa ar fi logic.
    Last edited by amabilu; 12-12-2017 at 14:34.

17. Back To Top | #23557
    Am mai vazut cazuri de forta iesita din comun la naturali, evident omul e inzestrat la acest capitol in acest exercitiu.

20 kg date de la sf lunii iunie, pics la 100 ,sper sa fie inainte de revelion xD

Din vremurile bune la 92-3 kg,inca 12 kg pana acolo
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Culturism-euu.jpg  

18. Back To Top | #23558
    Quote Originally Posted by amabilu View Post
    Daca la munca si regim identic de viata unul obtine mult mai mult decat celalalt
    Daca stai sa analizezi cu adevarat efortul sustinut al fiecaruia si setea de optimizare a fiecarui amanunt ti-ai da seama ca volumul e proportional cu rezultatele.

1.  
Page 1178 of 1178 FirstFirst ... 1786781078112811681175117611771178

Bookmarks

Bookmarks