Page 1179 of 1179 FirstFirst ... 1796791079112911691176117711781179
Results 23,561 to 23,564 of 23564

Thread: Culturism

1. Back To Top | #23561
    E o mentalitate la unii de pe aici de pe forum de a fi un fel de justitiari intelectuali ai forumului,cum vad ceva cu care nu sunt de acord dau note sau citeaza si explica ei cum sta treaba.Am vazut ca te "pricepi" la tot,la medicina ,la metode de antrenament si asa mai departe.Deci esti un enciclopedist al culturismului.

Sincer,pana acum iti apreciam postarile ,macar pentru curiozitatea pe care o ai de a te informa.Acum insa,vazand ca iti lipseste ceea ce se numeste "common-sense" si o tii langa sa te contrazici aiurea in tramvai,ma intreb daca chiar intelegi ceva din treburile astea.

Si as putea sa ti mai spun ceva,oamenii au dreptul sa aiba opiniile lor,mi se pare cam cocalarism sa vanezi postarile sau sa le dai rating si apoi sa vii tu cu demonstratiile tale.Nu i am vazut pe userii cu experienta si rezultate incontestabile cum ar fi lil jay sau ciocanul sa faca treaba asta.Cati ani ,apropos?Daca ai pana in 20 as intelege,de la 20 in sus mi se pare cam infantil .

In concluzie,daca vrei sa te mai contrazici,fa o altfel decat cu argumentul "poate sa insemne" sau "probabil".Nu inteleg de ce "poate sa insemne" doar ce spui tu si nu "poate sa insemne" ce spun eu.Reciteste ti ultima postare sa vezi ce argumente beton ai ,care incep cu "probabil " si "poate sa nsemne"Nu era mai simpu sa cauti postarille ganglionului in loc sa ti imaginezi tu scenariile tale?

Ca sa nu mai spun ca minimalizarea factorului genetic,ca de fapt la asta se rezuma discutia,mi se pare o prostie absoluta.

Incearca sa fii mai rational sau macar mai politicos, lasand oamenilor dreptul de a si spune parerea.Pana la urma e un forum de culturism,nu e nici revista Science,nici scoala doctorala,nici seminar cu profesor.

Stai relaxat,spune ti parerea intr un mod neostentativ,cu argumente care sa nu inceapa cu "probabil "si "e posibil" .Ce zici ,parca asa ar trebui sa aiba loc o discutie cu pretentii de competenta?

2. Back To Top | #23562
    Registered User Osmium's Avatar
    Quote Originally Posted by amabilu View Post
    Argumente care sa nu inceapa cu "probabil "si "e posibil" .Ce zici ,parca asa ar trebui sa aiba loc o discutie cu pretentii de competenta?
    Nu inteleg cum tu presupui instantaneu din postarea cuiva anumite lucruri dar nu accepti faptul ca altii presupun alte lucruri. Cum ai zis si in postul tau, de fapt. Ce inseamna "se antreneaza cand si cand"? Habar n-avem nici unul din noi. "Common Sense" e relativ.

mi se pare cam cocalarism sa vanezi postarile sau sa le dai rating
    Am zambit la asta. Daca doar tu postezi aici doar posturile tale intra in discutie.

minimalizarea factorului genetic,ca de fapt la asta se rezuma discutia,mi se pare o prostie absoluta.
    Ti se pare o prostie absoluta sa minimalizezi un factor asupra caruia nu ai nici un fel de control? Succes. Doar ca ar putea sa vada cineva la o varsta mai frageda postarile tale si sa se lamenteze ca nu poate ajunge la anumite rezultate. Orice pusti de 15 ani fara probleme majore de sanatate ajunge la nivel avansat de strength standard dupa 6 ani de antrenament. De fapt, as argumenta ca orice barbat de 21 de ani fara probleme majore de santate ajunge in acelasi loc dupa 6 ani de antrenament.
    Hate is more lasting than dislike.

3. Back To Top | #23563
    Osmium,esti un tip inteligent ,pastreaza asa,nu incerca sa fii si smecher ca e pacat de inteligenta ta.Nu face comparatie intre noi ca eu nu am presupus chestii cum ai facut tu.Ganglion s a exprimat in sensul asta ,ca se antrena cum avea chef,ce nu intelegi?Ti am spus sa i cauti postarea ca sa vezi.
    Common-sensul nu e relativ,alta afirmatie aruncata la plezneala.Inca preferi sa uzezi de sofisme si sa raspunzi doar la ce ai chef.

Iti reamintesc despre ce este discutia,despre factorul genetic in privinta caruia am afirmat ca userul ganglion este favorizat .Asta nu are legatura cu munca lui,evident ca daca nu muncea nu avea rezultate.Spun ca din zece care au acelasi regim de viata ,alimentatie si antrenament,unul ca ganglion are rezultate excelente,inca unul sau doi rezultate bunicele iar restul mediocre si slabe,cel putin in comparatie cu primul.

Ca influenta mea satanica se rasfrange asupra feciorelnicilor culturisti de 15 ani ,uite asta nu am luat in calcul ,te rog sa ma ierti.Nu ma intereseaza cine si de ce se lamenteaza,iar daca se lamenteaza e problema lui.La 15 ani te lamentezi de multe,de cosurile de pe nasuc ,de flitul pe care ti l da gagica din clasa vecina ,de parintii neintelegatori ,asa ca lamentarea culturistica singura nu a determinat nicio sinucidere din cate am citit pe siteul adolescenticulturistide15ani.ro

Nu ai control nici asupra gravitatiei insa nu o ignori, ca de aia nu faci pasi in gol de la balcon.

Iar ultima ta afirmatie,aceea ca orice barbat de 21 de ani ajunge in acelasi loc...tu chiar crezi asta?

Ce miza are discutia asta pentru tine de o tot intinzi?Repet,iti apreciam sincer postarile,acum o sa le privesc cu multa circumspectie tinand cont de faptul ca insisti sa scoti din ecuatie,in mod absurd ,un aspect atat de important al performantei sportive.Repet,al performantei,asta nu are de ce sa opreasca culturistii puberi sa vina la sala.

Iti doresc sarbatori fericite!
    Last edited by amabilu; 14-12-2017 at 23:47.

4. Back To Top | #23564
    Parerea mea e ca la powerlifting conteaza foarte mult structura osoasa; cei care au succes in sportul asta au oasele groase care vin la pachet cu tendoane/ligamente mari care si tin mai multa masa musculara, iar structura osoasa e ceva gen 90+% genetic.

Tind sa cred ca amabilu este genul mai ectomorf cu oase subtiri, din cauza asta i-a apreciat geneticul lui ganglion. Cine are genetic osatura macar medie (incat sa nu-i fie un impediment) ii este usor sa zica ca nu conteaza geneticul deloc, doar munca si dedicatia etc

Vorbind doar de naturali, pe langa skelet mai conteaza si secretia hormonala..in special testosteronul care la unii e mai mare, la altii mai mica dar din fericire asta se poate manipula chiar natural fara stimulente sau steroizi.

1.  
Page 1179 of 1179 FirstFirst ... 1796791079112911691176117711781179

Bookmarks

Bookmarks