brat Culturism - Page 649
Page 649 of 1050 FirstFirst ... 149549599639646647648649650651652659699749 ... LastLast
Results 12,961 to 12,980 of 20982

Thread: Culturism

idr
    idr is offline
    Registered User
    Eh, pai aia e problema, proteina de slaba calitate. Cauta una mai ok, eu am luat de aici Bodybuilding Supplements, Whey Protein & Sports Nutrition at BulkPowders , au pus transportul la pret ok nu ca mai de mult.

WCg
    WCg is offline
    Bad MoFo WCg's Avatar
    Telekom - 300 - Thread
    80% proteina de zer facuta de Friesland in NL e slaba ? N-are nici vreun nelu muschiulosu' pozat pe ea si nici aroma de ciocolata...
    Merci pt magazine de UK, eu sunt in .ro.
    "Romania is Disneyland. It's inhabited by dopey dwarfs and governed by Mickey Mouse."

Banned
    Livreaza si in .ro, s-au inventat curierii Eu sunt curios de o chestie, cum va dati voi seama care "concentrat proteic" este bun si care nu, analize de laborator? Ca altfel, nu prea ai cum sa iti dai seama ce contine, pe langa patruspe chestii sintetice cancerigene pentru care garantez ca sunt acolo. Ce s-a intamplat cu conceptul perimat de lapte carne branza oua varza viezure barza manz? E mai bun plasticul luat cu sfintenie dimineata inainte de orice?

idr
    idr is offline
    Registered User
    Si eu sunt tot in .ro, nu stiu ce e friesland, ai zis redis.

WCg
    WCg is offline
    Bad MoFo WCg's Avatar
    WPC80 de la Redis e un repack de concentrat proteic din zer importat din Olanda Carevasazicalea, importa cu sacul, toarna in cutii bulk, lipeste o foaie scoasa pe imprimanta care zice ca e import Friesland Olanda si vinde la fraieri ca mine. Nu e made in RO si nu e cu soia.
    Dilema mea cum sa fac batoane ramane deschisa.
    Mistreku, istoria si stiinta arata ca toti murim intr-o zi, eu unul mi-am si ales cum (cancer). Insist sa iau plastic d-ala, procesele de constiinta mi le voi face dupa, promit... Merci pt urecheala.
    "Romania is Disneyland. It's inhabited by dopey dwarfs and governed by Mickey Mouse."

idr
    idr is offline
    Registered User
    The BEST Homemade Protein Bar Recipe in the WORLD! - YouTube

Healthiest Homemade Protein Bar Yet- YouTube

Daca incerci vreuna anunta, eu nu am incercat niciodata dar sunt tentat

WCg
    WCg is offline
    Bad MoFo WCg's Avatar
    Merci frumos. Daca supravietuiesc, revin sa spun cum a fost
    Later edit: m-am uitat, e de rau. Peanut butter amandoua. Slaninuta + miere. + low fat milk care ingrasa (lactoza => carbohidrati). Macar sa fi recomandat cu ceva fermentat.

idr
    idr is offline
    Registered User
    If you substitute unsweetened coconut for the oatmeal, it tastes sooo much better. Also you cut the carbs down from 60g (oatmeal) to 2g (coconut)... more protein as well. Then if you use almond milk instead of milk, you go from 13g carbs (12g sugar) to 1g carbs (0 sugar). It tastes the same if not better. I use almond butter, and sprinkle chopped almonds and coconut on the bottom and top to keep it from being too sticky. Sorry muscle cook, THESE are the BEST protein bars in the world!!!
    Mai trebuie sa vad ce inseamna unsweetened coconut si unde gasesc almond milk , daca vrei fara carbs.

Registered User
    Quote Originally Posted by WCg View Post
    Merci frumos. Daca supravietuiesc, revin sa spun cum a fost
    Later edit: m-am uitat, e de rau. Peanut butter amandoua. Slaninuta + miere. + low fat milk care ingrasa (lactoza => carbohidrati). Macar sa fi recomandat cu ceva fermentat.
    nothing wrong with peanut butter sau miere, ori cu stropul de lapte. Da, sunt ceva calorii, dar ffs daca nu cumva esti spre conditie de concurs cu 5% bodyfat n-are nici o treaba, fata de rahaturi de batoane redis sunt mega sanatate pe paine.
    Asa ai muri de la pui steroidizat de 15 ori si ai intra in coma de la prima bere+mec, mama lui de unt de arahide si lactoza nu au nici un fel de impact negativ.

Am facut pe al doilea din linkurile din idr... nu prea sunt bune ca se termina repede daca esti pofticios.
    Last edited by Sir Christian; 02-09-2012 at 20:20.

WCg
    WCg is offline
    Bad MoFo WCg's Avatar
    Quote Originally Posted by Sir Christian View Post
    nothing wrong with peanut butter sau miere, ori cu stropul de lapte. Da, sunt ceva calorii, dar ffs daca nu cumva esti spre conditie de concurs n-are nici o treaba, fata de rahaturi de batoane redis sunt mega sanatate pe paine.

Am facut pe al doilea din linkurile din idr... nu prea sunt bune ca se termina repede daca esto pofticios.

Mi-ai luat-o inainte, dammit !
    Facusi cancer ceva ?

Registered User
    Nop, inca respir si sunt in drum spre patratele, incet dar sigur dupa dezmatul din concediu. )

LE: Desi dupa cum vezi afecteaza putin capacitatea de a scrie coerent.

Registered User Zircon's Avatar
    Quote Originally Posted by idr View Post
    Mai trebuie sa vad ce inseamna unsweetened coconut si unde gasesc almond milk , daca vrei fara carbs.
    Pe la altii se gaseste nuca de cocos rasa si cu zahar adaugat. Daca o cumperi in coaja, n-are nicio treaba. Evident, nici nu o sa fie uscata

WCg
    WCg is offline
    Bad MoFo WCg's Avatar
    O coerent fi dar citi eu pot. BTW, pls mail read.

Registered User nexss's Avatar
    Quote Originally Posted by idr View Post
    am o cutie de creatina sigilata GNC Amplified creatine 189 daca te intereseaza pret bun acum 4 zile am primito! pm me
    vand Apartamente de lux 2 -3 camere 50mp2-85mp2 pret 55-85.000 euro!sec1-Bucuresti!

Registered User stalker2142's Avatar
    Quote Originally Posted by nexss View Post
    EU ITI RECOMAND cam ce mananc eu .. e mai ieftin si nu se gaseste peste tot..deci cand prinzi sa iti ei mai mult sa fc provizii:
    Brânza din laptele de elan poate costa până la 500 de dolari pentru jumătate de kilogram şi se găseşte doar în Suedia.. iti dau eu loc de unde sa ei.. minim 1kg
    500 de grame de muschi de vită Kobe din Japonia poate costa până la 500 de dolari.. (sa vezi ce muschi pui pe tine.. hmmm)
    Jumătate de kilogram de cartofi La Bonnotte, cultivaţi doar pe o insulă din vestul Franţei, poate costa până la 1,543 de dolari ... ton roşu costă aproape 1,365 de dolari 1kg.. ai nevoie maxima ...ITI zic eu!
    Ciupercile Matsutake din Japonia costă 2,000 de dolari la 500 de grame, ele fiind extrem de rare-- cipuercile la comanda ..fc impreuna comanda sa iesim mai ieftin trufe albe europene, 3.600 de dolari pentru 500 de grame da nu prea ne permitem mereu.. asa ca mergem pe Matsutake crede ma fc economie!!!
    Jumătate de kilogram de ceai Tieguanyin Tea, costă 6,600 de dolari- o data la 2 luni 3 luni ai nevoie o sa vezi ce beneficii reale o sa ai /simti
    caviar Almas, vândut într-o coservă din aur de 24 de carate, costă cât o maşină - 25,000 de dolari dar n luam de asta inainte de criza cumpara tata cam de 2 -3 ori pe an.. noi luma ceva mai ieftin icre de morun de la braconieri.. 10 kg -15 mii de euro si fc noi caviar ..ee ce zici.. dal drak de somon crescut in bazin .. care nu are asa multe propietati..! te invit la mine sa bem un ceai=)))
    Funny post, dar eu tot sunt de parere ca vita si somonul sunt printre cele mai bune surse de proteine pentru culturism..ca profil de aminoacizi, continutul de creatina la carnea de vita si de omega 3 la somon. Au si culoare atractiva Bine, nu inseamna ca mananc doar astea, mai bag si carne de pui, muschi de porc..si probabil o sa mai iau si cod.

Nu cred ca e mare diferenta intre proteinele alea bulkpowders (sau myprotein) si cele de la redis, poate sa aiba ceva aroma mai buna si aditivi care o fac sa se amestece mai bine. Oricum din cate am auzit, astia marii folosesc proteinele mai mult la regim cand vor sa scape de grasime, in rest cand sunt in faza de bulking carnea e baza.

WCg
    WCg is offline
    Bad MoFo WCg's Avatar
    Deci :
    - 100 grame WPC80
    - 20 grame tarata psyllium
    - 50 grame tarata de grau
    - 70 grame de ovaz marunt
    - 3 linguri de miere
    - 2 linguri de unt de susan (nu am gasit altceva in frigider)
    - iaurt dietetic 0.1 % (fiind fermentat, are mai putini carbohidrati decat laptele)
    Am amestecat separat wpc cu taratele si mierea cu untul de susan si cu niste iaurt, pastrand o consistenta lichida.
    Am pus lichidul peste prafuri si am ajustat ulterior adaugand iaurt sau tarate pana a devenit aproape solid.
    Puneti o folie subtire de plastic in tava de sticla inainte de a pune la frigider (nu ca mine, de data viitoare aplic six sigma si nu mai fac ) ca sa puteti scoate usor amestecul.
    Ideea cu taratele este ca mai trag din lichid dupa ce il amestecati, solidificand amestecul. Am incercat sa folosesc chestii cat mai low-carb posibil.
    Pofta buna

idr
    idr is offline
    Registered User
    Pe la altii se gaseste nuca de cocos rasa si cu zahar adaugat. Daca o cumperi in coaja, n-are nicio treaba. Evident, nici nu o sa fie uscata
    Nu ma pricep ca nu am cumparat, o sa vad daca viitoare la cumparaturi daca gasesc ceva nuca de cocos rasa fara zahar. Sa iau nuca de cocos intreaga iese din discutie

Registered User asha'man's Avatar
    Click image for larger version. 

Name:	ImageUploadedByTapatalk1346674608.509160.jpg 
Views:	119 
Size:	175.0 KB 
ID:	1000314

post workout shake

idr
    idr is offline
    Registered User
    Nu e cam multa carne si putin orez?

Registered User asha'man's Avatar
    300 g vita
    100 orez
    pare putin ca e cu varf si de sus

eu am o problema chiar si cu clean carbs si evit sa trec de anumite cifre pe zi...urmatoarele 2 mese de ex sunt doar proteine plus veggies
    no carbs

ps...incerc putin leangains cu 2 g de proteina/kg corp...am zis ca daca tot urmez antrenamentul sa fac corect cap coada si cu mancarea
    o sa vad...e prea devreme dupa 2 sapt sa mi dau cu parerea

1.  
    Jerry DHB14 - Last post