brat Jocuri de Noroc | Aparate | Pacanele | etc..
Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 20 of 74

Thread: Jocuri de Noroc | Aparate | Pacanele | etc..

Registered User NytrouSoX's Avatar

Jocuri de Noroc | Aparate | Pacanele | etc..

Va salut pe toti cei care va uitati pe thread-ul acesta.

M-am gandit sa-l deschid pt ca am o groaza de colegi, si mai nou am inceput si eu, cu aparatele din cazinouri.

Eu personal joc la Poker, la aparatele MultiGame(poate le stiti unii, sunt cele cu 5 jocuri dintre care poti alege),mai exact la jocul Joker Card. Momentan sunt inca la inceputul "carierei" si sunt inca pe plus cu banii(in sensul ca mai mult am castigat decat am pierdut), dar desi primele 3-4 dati cand am mers am castigat si le-am zis tuturor ca e clar ca nu e adevarata treaba cu "aranjatul" aparatelor, evident a fost noroc sa prind zile bune nu altceva.

Ideea e ca sunt absolut sigur ca sunt destule persoane care stiu anumite "smecherii" la aparatele de genul asta. In principiu m-ar interesa daca exista vreun fel de algoritm sau orice alta metoda de a stii ce carte urmeaza la dublaj(Rosie sau Neagra). Am auzit de nenumarate metode si as vrea sa-mi confirme cineva daca se poate:

-telecomenzi care ridica sansele de castig
    -la aparatele vechi mi-au spus niste prieteni ca mergea cu magneti pusi langa ecran, metoda prin care puteai vedea urmatoarea carte
    -algoritm prin care stii ce carte urmeaza. de exemplu sa zicem ca pica 2 de negru, urmat de 5 de negru si de 9 de rosu. cica vazand succesiunea asta si avand niste foi cu toate succesiunile din memoria aparatului stii ca daca pica 2N 5N 9R dupa vine As de rosu sa zicem.

Daca cineva stie metode "ajutatoare" si nu vrea sa le puna pe thread in vazul tuturor astept PM si vorbim, ne ajutam reciproc promit .

Astept idei, pareri, sfaturi.

Banned AWESOM-O's Avatar
    Telekom - 300 - Thread
    Du-te bai la scoala si lasa trisatul la poker. Ce plm, vrei sa ajungi ca Piturca?

De unde naiba apar specimenele astea?

Ceea ce nu inteleg eu e de ce-ti faci tu probleme daca merg eu sau nu la scoala? Am pus o intrebare simpla, nu vad de ce trebuie s-o dai in offtopic. Stii, vorbesti...Nu stii, taci!

P.S. Ca sa dormi linistit la noapte sa stii ca merg la toate orele in fiecare zi. Thanks Mom!

Registered User Fatman Joe's Avatar
    Motivul principal pentru care aparatele alea sunt acolo in cazino este sa aduca bani pentru proprietar, nu pentru jucator. Au existat metode de a castiga 'necinstit' la aparatele mai vechi (chestia aia cu ghicitul secventei e reala, s-a facut prin anii 90, devreme, dar masinile respective au fost FOARTE repede scoase din uz de pe unde erau), dar cu siguranta masinile de noua generatie or sa te lase fara bani pe termen lung daca incerci. Stadiul in care a ajuns informatica permite scrierea de algoritmi care sa genereze secvente pseudoaleatoare cu perioada practic nerepetabila in urmatorii 100 de ani.

Evident, depinde de fiecare aparat in parte, si presupun ca pe undeva mai exista si vechituri inca vulnerabile la asemenea metode (desi nu cred), dar din ce-am vazut pana acum prin cazinouri, toata aparatura e noua.

Recomandarea mea, nu te baga la prostii fiindca au fost si altii ca tine care au incercat si in cel mai bun caz nu s-au ales decat cu o gaura in buzunar (in cel mai rau... mult mai rau). Orice ai decide, succes! Sa mai scrii pe aici daca reusesti ceva, sunt curios.

Banned
    Ideea e ca exista pentru fiecare aparat,un soft care are printre altele (interfata...etc) si un RNG (random number generator) nu cred ca e nevoie sa iti explic ce inseamna in romana...la fel ca si softurile de poker online (full tilt,pokerstars...etc) care se folosesc de acest RNG pentru a genera secvente de carti/culori care sunt random.
    Daca vrei sa faci bani din poker,joaca live sau online,pe termen lung e mai profitabil decat pacanelele (doar daca nu gasesti formula magica )

Ceva concret de unul singur e destul de greu sa gasesti si cu siguranta ar costa enorm de mult. Deci sa te apuci sa joci pana aflii ceva te-ar cam falimenta. Jucand poti sa-ti dai seama de anumite lucruri care te pot ajuta intr-o oarecare masura, dar evident poti pierde pt ca nu poti fi sigur de nimic. De exemplu lucruri precum faptul ca daca prima carte e de vreo 5-6 ori minim neagra, atunci cand va pica prima rosie vor exista minim 2-3 carti rosii(adica primele 2-3 toate rosii). Stiu ca pare o prostie dar chestia e testata si pana acum negresit a fost asa. Eu unul nu sunt nici plin de bani si nici suficient de prost incat sa pierd zeci de milioane la asa ceva. Bag mai mult de distractie, daca si iese ceva cu atat mai bine.

Daca cineva afla intr-un final ceva, sa ne ziceti si noua.

Quote Originally Posted by NytrouSoX View Post
    Ceva concret de unul singur e destul de greu sa gasesti si cu siguranta ar costa enorm de mult. Deci sa te apuci sa joci pana aflii ceva te-ar cam falimenta. Jucand poti sa-ti dai seama de anumite lucruri care te pot ajuta intr-o oarecare masura, dar evident poti pierde pt ca nu poti fi sigur de nimic. De exemplu lucruri precum faptul ca daca prima carte e de vreo 5-6 ori minim neagra, atunci cand va pica prima rosie vor exista minim 2-3 carti rosii(adica primele 2-3 toate rosii). Stiu ca pare o prostie dar chestia e testata si pana acum negresit a fost asa. Eu unul nu sunt nici plin de bani si nici suficient de prost incat sa pierd zeci de milioane la asa ceva. Bag mai mult de distractie, daca si iese ceva cu atat mai bine.

Daca cineva afla intr-un final ceva, sa ne ziceti si noua.
    Chiar este o prostie. Citeste aici ca sa te edifici:
    Gambler's fallacy - Wikipedia, the free encyclopedia
    Confirmation bias - Wikipedia, the free encyclopedia

Sincer, nu vad ce poate sa fie distractiv in a risca bani, dar e problema ta. Intaresc ce-a spus mana lunga mai sus: daca vrei sa ai o sansa sa faci bani din jocuri de noroc, joaca online sau live cu adversari umani, de preferinta fraieri, fiindca la astia castigi cel mai repede si mai mult, niciodata in cazinou contra casei (pe termen lung o sa pierzi intotdeauna, ca de-aia e inca acolo cazinoul).

Registered User
    Prietene, lasa dracu' pacanelele si apuca-te de poker live sau pe net, cum ti-a mai sugerat cineva. Si crede-ma ce ceea ce zici tu cu "minim 5-6 carti de neagra" ... e o tampenie. O sa te convingi personal cand o sa dai 6 negre, 2 rosii, si o sa constati cu stupoare ca secventa a fost 6 negre, rosie, neagra, si nu "mai multe rosii dupa serie de neagra", asa cum stiai tu. Daca mai vrei si alte detaii, intreaba si-ti raspund cu placere. Nu de alta, da am jucat vreo 15 ani la din astea.

shr00m Black_Elf's Avatar
    O persoana care crede ca poate "bate" aparatele electronice nu va fi in stare sa joace poker pe bani seriosi, iti cere un nivel de inteligenta destul de ridicat si o gandire logica foarte dezvoltate care lui pare sa ii lipseasca (Cel putin partea cu logica)
    Life is a big RPG.

OK. O sa va explic cam cum sta treaba cu mine si poker-ul(electronic sau nu), dupa care voi puteti continua linistiti jignirile pt ca eu unul nu ma mai uit pe thread-ul asta pt ca nu cred ca a existat nici macar o singura persoana care sa poata ramane pe topic, fara a o da in alte alea.

1. Joc sume foarte mici(cate 10 lei: suma care nu se va mari contrar credintelor "populare" cum ca daca incepi devii dependent si iti vinzi si casa si nevasta ca sa joci la aparate) - cam asta ar fi motivul pentru care o consider o distractie.

2. "Logica" pe care ati presupus ca eu n-o am, nu are nicio legatura cu ce am spus mai sus, nefiind ceva de logica, ci pur si simplu o observatie care a fost confirmata absolut de fiecare data atat la mine cat si la alti jucatori pe care i-am vazut).

3. Rog un ADMIN sa inchida thread-ul pentru ca efectiv nu-si are rostul. Nu sunt bataia altora de joc si n-am deschis topicul asta ca sa existe un loc unde sa fiu jignit.

Multumesc si imi cer scuze ca am deschis, aparent aiurea, un nou topic care s-a dovedit complet inutil!

P.S. Am jucat de destule ori Poker pe viu, dar din acelasi motiv, pentru distractie. Banii pusi la mijloc in aceste jocuri au fost pentru a face jocul ceva mai interesant. Eu spre deosebire de alte persoane nu caut prieteni mai prosti carora sa le iau banii. Prefer sa joc cu prieteni buni un joc de poker ca sa ne simtim bine, nu sa ne luam case si masini de pe urma unor persoane lipsite de experienta.

Nu consider ca te-am jignit cu ceva cand am presupus ca vrei in primul rand sa faci bani, din moment ce ai intrebat daca stie cineva sa triseze masinile de poker. Am incercat doar sa te ajut, dandu-ti argumente serioase impotriva. Ceilalti poate te-au jignit, dar nu generaliza.

Ramane valabil ce-am zis, daca vrei sa faci bani din jocurile de noroc (si, desi ai zis ca nu vrei, cred ca vrei), orienteaza-te spre jocurile cu adversari umani individuali ca tine, sunt singurele la care ai o sansa. Sau, mai bine, vezi-ti de treburi serioase, nu de jocuri de noroc.

Ai dreptate. Imi cer scuze ca te-am bagat la un loc cu ceilalti.

Legat de ce-ai spus, iti spun cu toata sinceritatea ca desi nu sunt plin de bani, nu sunt disperat dupa bani. Consider ca sunt lucruri mai importante decat banii. Eu unul cred ca daca reusesc sa nu ajung sa bag mult mai mult, cate 10-20 de lei pe saptamana pot sa bag pt ca nu mor daca-i pierd si totusi am o sansa(oricat de mica) sa castig ceva bani.

Si apropo de jocurile cu adversari reali sunt intru totul de acord cu tine. Ai perfecta dreptate! Dar desi sansele de castig sunt mai mari, si sumele pe care joci sunt mai mari. Cred ca esti de acord cu mine ca nu prea poti intra intr-un cazinou mare, cu dealeri si tot ce trebuie, si sa joci 10 lei cand esti inconjurat de persoane care baga milioane.

Online poti sa joci cu oricine vrei pe orice suma, de-aia, daca esti interesat de asta, de acolo e intotdeauna o idee buna sa incepi. In sfarsit, threadul presupun ca poate sa ramana in picioare.

Am incercat si cateva jocuri de poker online, dar prefer poker-ul pe viu, cu carti reale nu pe un ecran. Oricum multumesc mult de sfat si da, thread-ul poate ramane in picioare, datorita tie.

Nick anterior: Necromonger Necro's Avatar
    Ahahahaha !
    Cum sa te duci ma la jocuri de noroc ? )))
    Trucu e vechi.Se deschide cazinou, se seteaza aparatele pe o rata de castig de peste 20%.Vine multa lume, cateva zile toti castiga, toti sunt bucurosi, recomanda cazinoul si altora ca acolo se castiga si dupa o saptamana, doua vin baietii, deschid aparatele, sanse de castig aproape 0 si gata au pacalit fraierii.
    Sa joci la aparate mi se pare o prostie altfel n-o pot numi.
    Indiferent ca joci in cazinou sau la coltu blocului, peste tot e la fel.

Registered User sefulretelei's Avatar
    ... oameni buni .... este o realitate in Romania ... in perioada asta de Crizza ( impusa de altii ) ..... astea merg acum : jocurile de noroc , pariuri , video chat-uri ... fiecare se adapteaza ( orienteaza ) ... cum poate Bafta !!!
    ๑۩۞۩๑ Kisses ๑۩۞۩๑ from ๑۩۞۩๑ Berceni ๑۩۞۩๑ seful_retelei@yahoo.com - 0743.539.570

Bun, sa zicem ca programul nu rateaza niciodata. Ce pot sa fac cu el? Intru cu laptop-ul in cazino?

Ce ma amuza astia. Daca mergea, nu ti-l mai vindea cu 100 de euro, se ducea si facea bani cu el in cazinou.

Registered User
    NytrouSoX--il poti pune pe un telefon care are ca sistem de operare windows sau sa te sune un prieten care sta acasa..depinde de tine
    Fatman Joe--programul e pentru aparatele multi gaminator,adica cele cu jocuri gen lucky lady charm..etc,unde stau eu nu am astfel de jocuri,si ar trebui sa umblu prin tara sa fac..sper ca ai inteles

Registered User Hammer's Avatar
    delete

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 1 of 4 1234 LastLast