View Poll Results: Trebuie inchis "PROIECTUL LUI BEN AMI" ?

Voters
420. You may not vote on this poll
  • DA

100 23.81%
  • NU

251 59.76%
  • NU MA INTERESEAZA (ma declar NEUTRU fata de subiect!)

69 16.43%
Page 16 of 165 FirstFirst ... 6131415161718192666116 ... LastLast
Results 301 to 320 of 3294

Thread: Proiectul lui Ben Ami

1. Back To Top | #301
    Registered User Ben Ami's Avatar
    imi pare rau dragosmd... ai raport bad post pentru un FLAME ABSOLUT GRATUIT prin care incerci sa-ti arogi tot felul de presupuse merite... pentru episoade asupra carora nu ne-am pus de acord NICIODATA.
    te-ai intalnit DOAR TU cu Mirela desi stii ca asta contravenea discutiilor, ba mai mult decat atat... ti-ai pus foto in articolul din revista desi noi toti ceilalti cazusem de acord ca NU trebuie sa facem asta
    acum incerci "sa ne explici" ca e vreun merit de-al tau acest caz adus la cunostinta tuturor, cu date, asa cum trebuia, chiar de catre Mirela (cea care a incercat, si incearca, sa faca un bine - fara a dori macar sa-i fie mentionat tot numele).
    cat despre MANUALUL CG ... chiar nu intelegi ce am tot zis, dar aduci aminte de un amarat de cd, desi tzupa a scris 50 si a mentionat o singura data acest lucru... coroborat cu faptul ca ai dizolvat 2/3 din grup si ca ai sters mesajele pe care le-ai crezut de cuviinta FARA sa ceri parerea cuiva (lucru care ti-a atras decaderea de la moderator la simplu user)... CE MAI E DE SPUS?
    asteptam, asa cum i-am declarat si Mirelei (implicit am salvat un log) sa te manifesti mai retinut, sa inveti ceva din cum poti fi CREDIBIL prin actele pe care le faci, prin cuvintele pe care le scrii, prin modul in care te implici (e redundant sa-ti spun ca m-am certat cu prietena mea - de 42 de kg - pentru ca am pus-o sa care monitoare de 20-23 de kg - cat are unul de 17 - in timp ce tu aveai altceva de facut - desi erai moderator, deci un individ care se presupunea ca se ofera chiar mai mult decat oricare altcineva, mai ales ca erai singurul moderator, intrucat eu ma transformasem in simplu user).

e de apreciat ceea ce a facut v_a_l_i_m care, asa cum mi-a scris intr-un mesaj..."V-am ajutat cu ce am putut, in rest prefer sa ma ocup singur de ce stiu ca pot duce pana la capat. Imi pare rau, succes in continuare." Iti multumim, v_a_l_i_m! Ceea ce ai facut tu a fost de un real folos, iar din comportamentul tau de om modest si binevoitor avem fiecare dintre noi CE INVATA!

profit de ocazie ca sa-i multumesc lui florin1309ro, lui tzupa, lui Iraqi si lui myly pentru timpul pe care l-au folosit in favoarea micutilor.
    mai multumesc tuturor celor care in ultimile zile s-au gandit la noi si au facut ca ceea ce e acum bine sa continue sa fie bine!

O ultima idee... avem nevoie de harduri de 4-10 GB... cam 4-5 bucati... exista binevoitor cu dare de mana si suflet care sa dea o forma nevoii noastre? pana la urma am zis ca - in limita sumei de 150RON - vom cumpara (am deschis thread... http://www.computergames.ro/forum/sh...d.php?t=182990)
    Last edited by Ben Ami; 12-04-2006 at 21:58.
    Oamenii nu sunt intotdeauna ceea ce par a fi <Lessing>
    fb: bennataben
    tel: 0721.44.88.00
    (Proiectul pentru copiii saraci http://www.computergames.ro/forum/sh...d.php?t=179351)

2. Back To Top | #302
    mai avem un caz domnilor! si voi aduce amanunte in acest post... mai pe noapte, cat sa pot lua intre timp legatura cu cine trebuie! insa, cititi caracterizarea profesorului, va rog!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Proiectul lui Ben Ami-caracterizare-copil.jpg  
    (Proiectul pentru copiii saraci http://www.computergames.ro/forum/sh...d.php?t=179351)

3. Back To Top | #303
    Inca o clienta in comuna Dragomireshti de linga Bucureshti.

Mai multe detalii voi posta miine

4. Back To Top | #304
    florin1309ro... e bine sa stii ca myly a "recuperat" 2 monitoare... si ca maine se va apuca serios de niste sisteme pe care sper sa i le duc cu ajutorul vecinului missel84. vreo 10, ele! p1-2
    iraqi - sa "plantezi" lista cu componentele primite de la mine (ca eu zic, eu aud!) (nu de alta, dar si eu le-am primit... si zici tu de la cine, ca sa fie bine!)
    dupa cum se observa in threadul deschis aici http://www.computergames.ro/forum/sh...d.php?t=182990 Dr_V incearca (si in mod sigur reuseste) sa ne mai faca o bucurie. de aceea, daca poti (pentru ca stii cel mai bine!) draga florin ... te rog sa le iei tu...
    MULTUMESC TUTUROR!
    (nu chiar tuturor... pentru ca scriu aici intrucat messengerul meu este sub "presiune", asa cum niciodata n-a fost)
    Last edited by Ben Ami; 12-04-2006 at 23:50. Reason: precizare!

5. Back To Top | #305
    de la florin1309ro... vesti:
    Multumim mult, draga Doamna Anelise.
    (pentru noi, ceilalti, ca sa stim... piesele si sistemul doamnei au ajuns la Iraqi)
    La Dr_V ajunge tot florin, astazi!
    Ordinea de prioritati ar fi (asa cum aminteste acelasi inepuizabil florin)
    -Studenta de la Ploiesti
    -Pustiul din Teleorman
    -Dragomiresti
    -Sahateni
    de aceea, in aceasta dimineata, multumim in cor... evident, tot lui florin!

6. Back To Top | #306
    Registered User mokilo's Avatar
    ma bucur tare mult sa vad ca exista oameni cu inima mare!

m-am gandit si eu sa ajut.am facut rost de un monitor de 15 LG in stare de functionare si acum astept raspunsul la 2sisteme complete cu monitor(nu stiu configuratia sigur dar sunt p1 si p3 parca).sa speram ca vrea sa le doneze.

Daca cineva poate face un afis sau ceva de genul asta cu aceasta campanie l-as putea pune in caseria retelei la care sunt asociat(ma gandesc ca ar fi o idee buna acest lucru deoarece toata lumea care vine sa plateasca netul ar un pc acasa si poate mai are si cate ceva care nu-i trebuie).

Dupa ce aflu raspunsul la cele 2sisteme va voi spune si sper sa poata cineva sa vina sa le ia(asta daca le doneaza,daca nu ramane decat monitorul)

Ganditi-va la faza cu afisul.Cred ca este o idee buna!

7. Back To Top | #307
    Registered User missel84's Avatar
    Astazi am umblat cam jumatate din zi cu Ben si,dupa lupte seculare care au durat vreo 4 ore am reusit sa aducem 18 sisteme(p1, 486,etc) si vreo cateva tastaturi(nu mai stiu cate, sunt varza de obosit) la myly pt diagnostic, reparatii(credeti-ma e de reparat) etc, si, desi nu aveam nici un chior de ban, Ben Ami m-a "tinut" ca pe copilul lui. Mi-a dat bani de buzunar, de tigari, a platit transportul(41 ron) sistemelor donate de firma Elsag Eastern Europe pt campania noastra...Multumim Elsag Eastern Europe si domnului Vasile Serban in mod deosebit.

8. Back To Top | #308
    ma simt dator sa "indrept" un pic cele scrise de misell84... la bani a contribuit si myly (fara nici un dubiu)... si doar pentru amintire... o factura arata ca mai jos!
    multumesc tuturor, si nu uit a mentiona ajutorul lui kronozom... pentru hardurile care ne lipsesc TARE http://www.computergames.ro/forum/sh...d.php?t=182990
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Proiectul lui Ben Ami-factura.jpg  

9. Back To Top | #309
    missel omule sunt 19 sisteme... un monitor si cateva tastaturi...
    sorry ca nu am postat mai devreme dar a fost picat netu ....
    o sa fac un inventar cu ce e in ele si o sa -l postez .. cred ca in noaptea asta....

10. Back To Top | #310
    Registered User missel84's Avatar
    Mea culpa...oricum, pana nu sunt puse la punct nu conteaza 18 sau 19, conteaza ca cineva sa beneficieze de ele.Probabil din cauza oboselii am omis niste lucruri.

11. Back To Top | #311
    nu e vb de asta omule... vroiam sa se stie nr exact...
    sa nu fie dubii...

12. Back To Top | #312
    am mai gasit inca o retea care e dispusa sa puna un afis in sediul lor si sa intrebe clientii de componente...faceti si voi un afis ceva daca considerati ca ideea e buna si da-ti-mi ca le trag eu la imprimanta.Le-as face eu dar nu prea ma pricep la grafica si sunt si lipsit de imaginatie :-( O sa incerc sa mai vb si prin alte retele poate mai gasim ceva.Diseara va dau raspunsul cu sistemele

13. Back To Top | #313
    am faqt rost de un sistem din cele2.Deci in total am:un monitor lg de 15 care merge,un monitor tot de 15 parca care are unele probleme si-un sistem(nu stiu daca imi da monitor sau nu).

Astept sa ma contactati pt intanlire...sper sa fie cat mai repede pt ca nu prea am unde sa le tin

14. Back To Top | #314
    Administrator AIWA's Avatar
    Quote Originally Posted by Ben Ami
    ...........................e de apreciat ceea ce a facut v_a_l_i_m care, asa cum mi-a scris intr-un mesaj..."V-am ajutat cu ce am putut, in rest prefer sa ma ocup singur de ce stiu ca pot duce pana la capat. Imi pare rau, succes in continuare." Iti multumim, v_a_l_i_m! Ceea ce ai facut tu a fost de un real folos, iar din comportamentul tau de om modest si binevoitor avem fiecare dintre noi CE INVATA!
    .........................
    Foarte inspirat mesajul! Ar trebui sa intelega fiecare ce e in spatele lui si sa priceapa ca daca nu exista exista hotarire indiferent de cat de mult te chinui sa faci ceva ...tot mai bine e lucrul facut singur singur de manutza ta! Si intrucat am urmarit de multe ori posturile lui VAlentin...inca o dat spun...daca ar fi toti ca el..eu nu as avea ce face pe forum!

Asta doream sa spun si eu Ben...trebuie sa intelegi ca aceasta actiune...va fi una de durata si stresanta intrucat presupune multa foiala si nervi dar si daruire....incet incet vei vedea cum toti se retrag si vor ramane alaturi doar cei ce nu au nevoie de "multumiri publice" ci doar de o simpla privire fericita de copil ce simte ca "cineva acolo sus" arata ca nu l-a uitat!
    ***A ridica piatra este cel mai usor gest posibil...restul e calvar! ***

ATENTIE! - regulile ariei publicitate au fost actualizate - APASA AICI

15. Back To Top | #315
    Multumesc, AIWA!
    Multumesc si Doamnei Anne Marie (adnana1979) pentru tastatura, mouse si boxe... si pentru faptul ca se va interesa personal de copilul din Teleorman.
    Cum 5 monitoare au plecat spre Domenicos la reparatii... eu plec la siven01 sa adun ceea ce omul a avut bunavointa sa pastreze atatea zile... zic ca e timpul sa centralizam... poate maine ne intalnim si vedem ce lipseste fiecaruia... sper ca si florin1309ro sa fi trecut pe la Dr_V... si ca cei care au spus ca mai doneaza cate ceva pot posta CE ANUME!
    apoi... Iraqi_Freedom, dragosmd si myly sa fie pe faza cu un mic inventar... sa le "armonizam"... si maine sa ne caram unul altuia ce poate "intregi" un sistem. ca sa nu fie balamuc... zicem intai ce avem... ex: sistem+monitor (-tastatura, mouse si boxe), sau sistem (-hard de 0,5-4 GB, unitate optica si monitor)... abia apoi "resturile" din care sa poata alege ceilalti. (unde e cazul.. zicem de imprimante si ce anume lipseste la ele. il astept si pe andreiutz1984 sa vina cu cd-urile deja pregatite.
    maine, sambata, e musai sa ne intalnim... eu zic la o ora rezonabila (15... sau ceva de genul)... tot la eroilor ca sa putem urca la acel bar din apropiere (unde am fost cu pingu') unde e absolut GOL la acea ora.
    avem de vorbit... foarte-foarte multe chestiuni... va rog sa luati in considerare ceea ce va rog... suntem presati de spatiu!
    Last edited by Ben Ami; 15-04-2006 at 08:17.

16. Back To Top | #316
    Registered User kronozom's Avatar
    la crasma nu o sa pot veni pt ca sunt plecat din bucuresti. dar am vorbit cu cei de la mine de la job, si s-ar putea sa avem un sistem complet, mai vechiut, dar functional. dau de stire pe luni. bafta in continuare in proiectul asta care merita toate aplauzele!
    What is this life if, full of care,

We have no time to stand and stare.

17. Back To Top | #317
    Quote Originally Posted by kronozom
    la crasma nu o sa pot veni pt ca sunt plecat din bucuresti. dar am vorbit cu cei de la mine de la job, si s-ar putea sa avem un sistem complet, mai vechiut, dar functional. dau de stire pe luni. bafta in continuare in proiectul asta care merita toate aplauzele!
    multumim kronozom... hardurile se salta maine... fara tine nu se putea...
    intre timp am luat de la siven01 ce era de luat. o sa scriu tot!
    Last edited by Ben Ami; 15-04-2006 at 08:17.

18. Back To Top | #318
    Registered User korby's Avatar
    myly, ar fi trebuit sa primesti un pachet din Alba Iulia azi... nu se aude nimic?
    Înrolează-te azi în echipa de traforaj viteză!

19. Back To Top | #319
    Registered User
    Trebuia sa i fac o poza lui Ben si fetei , sa o postez . Dar nu mi a venit ideea pe moment , ci dupa ce plecase .
    Ideea e ca a venit si a luat componentele mele si ale lui roadaxel ( vreo 2 sacose babane ) si in brate un monitor de 14 , dar destul de greu . Pana aici nu ar fi nimic deosebit , dar de notat ca eu stau in Berceni , Aparatori si erau de carat pina la el in Agronomie .
    Ii doresc SANATATE si multe multumiri .
    Ps . IRAQI , vezi ca ti am trimis si o placa de baza BX CEL ( slot1) care mergea OK , insa a luat o cineva si a bulversat toti jumperii , deci ai material pe care sa incerci sa pui P3 ul care vroiai sa l folosesti cu adaptor sok/slot 1.
    Bafta

20. Back To Top | #320
    deci, de la siven01 (si roadaxle) am asa... pe foarte scurt!:
    -2 cd-roame (pe post de piese... am inteles)
    -una placa sunet, una video, una de baza (pentru Iraqi)
    -cablaraie
    -2 harduri
    -o alta placa de baza cu un proc la 150
    -4 alte proc-uri
    -3 mouse
    -17 placute de diverse ram-uri
    -un mon de 14 (lasat la fratelo in berceni... ca era prea greu... nu dati cu pietre... pen' ca mi-l aduce si cu un sistem mai vechi... nush de unde)

!!! maine vin cu ele la intalnirea de la ora 15 de la eroilor...
    [si cu piesele de la Doamna Anne-Marie (adnana1979)]
    [si cu vreo 14 tastaturi de la misell84 aduse de la acelasi amabil Director Administrativ al firmei pentru care lucreaza]
    - am promisiuni de poze cu copii amarati din Dridu (Ialomita)
    - am discutat cu un prieten sa stranga ceva piese de la prieteni (connex)
    - mai avem un domn (dreadul) care s-ar baga la ce face Iraqi, dragosm si myly (stocare si reparare) pe care sper sa-l intalnim tot maine!
    - a, si inca ceva (later edit!): poate ca unii (zic asa pentru ca nu vreau sa se inteleaga gresit) au nevoie de scuze de la mine (din diverse motive... fiecare si le stie pe ale sale); deci, SCUZE! (cat se poate de publice).

deci, intalnire maine, sambata, 15 aprilie, la ora 15, la Eroilor... dupa cum spuneam, unde "avem de vorbit... foarte-foarte multe chestiuni... va rog sa luati in considerare... suntem presati de spatiu!"
    Last edited by Ben Ami; 15-04-2006 at 08:16.

1.  
Page 16 of 165 FirstFirst ... 6131415161718192666116 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks