Thread Introduction
Pozitiv: Acest tip de trader rating este facultativ si este acordat in cazul in care persoana care luat parte la tranzactie este multumita (vanzator sau cumparator).
Acordarea unui astfel de calificativ fara a efectua o tranzactie se pedepseste cu ban 14 zile si stergerea calificativului!

Neutru: Acest tip de TR nu influenteaza procentajul final al user-ului astfel incat va fi folosit in principal pentru a semnala o nemultumire. De exemplu, in cazul in care nu s-a respectat o rezervare, nu s-a mai efectuat o tranzactie, persoana respectiva nu s-a prezentat la intalnire, nu a ridicat coletul trimis prin posta etc poti lasa un TR neutru si poti explica acolo ce s-a intamplat.
- ATENTIE! acordarea acestui tip de TR trebuie insotita de o descriere completa a incidentului!

Negativ:
- se acorda doar daca tranzactia s-a efectuat. Daca tranzactia nu s-a efectuat din diverse motive si sunteti nemultumit, puteti acorda TR neutru si puteti explica acolo motivele pentru care sunteti nemultumit.
- se acorda doar de catre cumparator. Vanzatorul NU are voie sa acorde TR negativ!
- acordarea unui astfel de TR cand nu este cazul se pedepseste cu ban 14 zile si stergerea acestuia.
- ATENTIE! acordarea acestui tip de TR trebuie insotita de o descriere completa a incidentului!

pentru reclamatii legate de trader rating-uri va puteti adresa aici: http://forum.computergames.ro/4-cond...er-rating.html

NOTA: - orice post dublu in acest thread care face referire la aceeasi problema duca automat la o pauza de 1 luna pentru titular (stiu, e nedrept, cei care dau TR negativ stau doar 2 saptamani. life sux.)
- nu exista o durata standard de rezolvare a unei plangeri.

Page 193 of 193 FirstFirst ... 93143183190191192193
Results 3,841 to 3,854 of 3854

Thread: ATENTIE: probleme cu TRADER RATING

1. Back To Top | #3841
    Quote Originally Posted by Iubitel View Post
    Mare grija cu userul 140hp , alias ak37eu sau ak47eu , m-a pus pe drum aiurea si nu ridica coletul,nu raspunde la telefon,nimic.

Are numarul de telefon : 0747038080

Adresa:

Otoman Mihai Alexandru Telefon: 0747038080 Adresa: aleea romanitei nr bl x3 ap 11 constanta Localitatea: Constanta Judet: Constanta

Grija cu individul !
    Aveti grija mare cu acest 140hp,este un mare nenorocit.Acum ceva timp am luat de la el o placa video de 1500ron care s-a defectat si a trebuit sa o trimet in garantie,se pare ca mi-am luat teapa monumentala,garantia era falsa.L-am sunat si a inceput sa minta zi si noapte,ca pa el nu il intereseaza,ca el si-a facut datoria(sa-mi dea garantie falsa presupun).
    Pai pana la urma a trebuit sa ma duc la politie ca nu iesea nimic din mardale asta si uite asa mi-am recuperat banii pe placa video.

Am vrut sa continui cu plangerea la politie dar din pacate eram in la sfarsitul anului de facultate si nu am avut timp.

2. Back To Top | #3842
    Si eu am avut o situatie asemanatoare cu domnul 140hp. Am achizitionat o placa video de la el in garantie iar placa s-a stricat dupa 5 luni si mi-a dat inapoi jumatate din suma pe care i-am dat-o lui deoarece codul de garantie care mi l-a dat cica n-a fost bun.

3. Back To Top | #3843
    Registered User
    Salut AIWA,
    Dupa cum am postat si in urma cu 1 an si ceva, fiind nebagat in seama, doresc sa se rezolve problema din 2015, asa ca voi posta iar.
    Userul http://forum.computergames.ro/members/319599-onu93.html care este un scammer ordinar, a incercat acum mai bine de un an si ceva, sa imi vanda niste skinuri cs go, dar, la fel cum si-a incercat-o si cu alti useri, trimitea linkuri dubioase. Nu era ok, l-am ignorat, iar EU FIIND CUMPARATORUL, el nu avea voie sa acorde negativ, nu mai zic insa ca nici macar nu am facut vreo tranzactie in cele din urma.
    Asa ca am rugamintea sa mi se scoata negativul http://forum.computergames.ro/itrade...261754&u=57091 deoarece sunt foarte activ pe acest forum, am avut numai tranzactii reusite, iar aceasta a fost singura problema.
    Multumesc

4. Back To Top | #3844
    Buna ziua! Se poate rezolva problema ce am descris-o mai sus?

5. Back To Top | #3845
    O Iubesc pe Linunuta neophitus's Avatar
    Salut,

Am primit TR negativ de la un vanzator, desi regulamentul nu permite acest lucru.
    ASUS ROG Ares III-8GD5 1024 bits (R9 290x2) + Kit Watercooling EKWB KIT L240 CPU/GPU

TRADER RATING: când şi cum îl acordăm
    - se acorda doar de catre cumparator. Vanzatorul NU are voie sa acorde TR negativ!
    - acordarea unui astfel de TR cand nu este cazul se pedepseste cu ban 14 zile si stergerea acestuia.

13 ani de zile ca CG user n-am avut nici o problema, doua sute si ceva de tranzactii realizate, cu 100% succes si acum un individ incalca regulamentul, dupa ce m-a si inselat.

Va rog sa ma ajutati sa imi stergeti TR-ul negativ.

Va multumesc!
    Raiul este cel mai exclusivist club (TM neophitus)
    (4960X/Asus>RampageIVBlackEdition+GTXTitan)EKWB/64GB2400Mhz/Corsair(D900+AX1500i+K60+M60)/Logitech(G29+G940+Z906)
    (4790K/R9-295X2)/Asus(HeroVII+EOMKiiMUSES+Phoebus+GX850+RTAC87U)/Corsair(D900+SP2500+32GB2400Mhz+HX850)/3*DellU2312HM

6. Back To Top | #3846
    Registered User mariushdu's Avatar
    Salutare,

Acuma 2 ani am primit un TR negativ de la un vanzator, chiar daca regulamentul nu permite acest lucru.

Am discutat cu el pentru un joc sa-mi fie trimis intr-o zi de Luni (pentru al face cadou cuiva sambata), dar el l-a pus la posta doar vineri (si lunea aia i-am precizat pentru ce-l vreau, daca nu-l poate pune sa-mi ajunga cel tarziu vinei sa nu-l puna), si coletul sa ajunga marti. Nu l-am mai ridicat pentru ca nu am mai avut nevoie de el.

Se poate face ceva in privinta asta?

Multam' fain.
    Cumpar componente IT (kit-uri quad core, memorie ram ddr2/ddr3, placi video, ssd-uri, hdd-uri, etc.)
    Cumpar si mai multe bucati la un pret bun.

7. Back To Top | #3847
    Salut, am primit TR negativ de la cineva care m-a tepuit de 100 lei (probabil pentru ca i-am dat rating negativ). Toate doveziile pot fii gasite la el pe thread. Sper sa mi se scoata pentru ca a fost dat aiurea.

8. Back To Top | #3848
    Administrator AIWA's Avatar
    Quote Originally Posted by PredatorAlan View Post
    Buna ziua, am vandut o placa video in urma cu 5 luni pe acest site si totul a decurs fara probleme, userul a fost multumit si mi-a lasat rating pozitiv +1 dar in urma cu o luna am mai primit inca un rating de la acelasi user pentru aceiasi tranzactie doar ca de data aceasta negativ in care scrie "placa video defecta + jigniri", am dat report acestui rating de 3 ori pentru duplicate rating si am explicat clar situatia, nu este problema mea daca dupa 5 luni placa video s-a stricat sau a fost stricata de catre user, nu am oferit niciun fel de garantie impreuna cu acel produs. As dori sa stiu cum pot rezolva situatia, chiar nu mi se pare corect sa am 88.9 positive feedback tinanad cont ca am vandut numai produse conform descrierii fara probleme, de o valoare combinata de 3500 de lei. Multumesc pentru ajutor in avans.
    Link-ul anuntului: Placa video MSI RADEON R9 280X GAMING 3G
    Verifica te rog
    ***A ridica piatra este cel mai usor gest posibil...restul e calvar! ***

ATENTIE! - regulile ariei publicitate au fost actualizate - APASA AICI

9. Back To Top | #3849
    Quote Originally Posted by Sky1 View Post
    Salutare!Recent, am luat un feedback negativ, in mod gratuit. Am trimis nenumarate mesaje dar nimeni nu a luat nici o atitudine. Daca se continua in felul acesta, o sa migrez in alta parte. Nu se poate ca cineva frustrat, fara nici un tr. fie el negativ sau pozitiv, dupa o discutie telefonica in care m-a jignit, tot el sa vina sa im dea negativ. Nu am facut nici o tranzactie cu respectivul! Va rog, sa inlaturati acel feedback negativ, multumesc!
    Userul este:
    http://forum.computergames.ro/members/433847-lebronking23.html
    Verifica
    PS nu mai folosi gri pe alb...nu se vede

10. Back To Top | #3850
    Quote Originally Posted by Syrian View Post
    Aveti grija mare cu acest 140hp,este un mare nenorocit.Acum ceva timp am luat de la el o placa video de 1500ron care s-a defectat si a trebuit sa o trimet in garantie,se pare ca mi-am luat teapa monumentala,garantia era falsa.L-am sunat si a inceput sa minta zi si noapte,ca pa el nu il intereseaza,ca el si-a facut datoria(sa-mi dea garantie falsa presupun).
    Pai pana la urma a trebuit sa ma duc la politie ca nu iesea nimic din mardale asta si uite asa mi-am recuperat banii pe placa video.

Am vrut sa continui cu plangerea la politie dar din pacate eram in la sfarsitul anului de facultate si nu am avut timp.
    Daca are atatea conturi de ce nu ai informat in sec doi un moderator sa verifice?

11. Back To Top | #3851
    Quote Originally Posted by zicu111 View Post
    Salut AIWA,
    Dupa cum am postat si in urma cu 1 an si ceva, fiind nebagat in seama, doresc sa se rezolve problema din 2015, asa ca voi posta iar.
    Userul http://forum.computergames.ro/members/319599-onu93.html care este un scammer ordinar, a incercat acum mai bine de un an si ceva, sa imi vanda niste skinuri cs go, dar, la fel cum si-a incercat-o si cu alti useri, trimitea linkuri dubioase. Nu era ok, l-am ignorat, iar EU FIIND CUMPARATORUL, el nu avea voie sa acorde negativ, nu mai zic insa ca nici macar nu am facut vreo tranzactie in cele din urma.
    Asa ca am rugamintea sa mi se scoata negativul http://forum.computergames.ro/itrade...261754&u=57091 deoarece sunt foarte activ pe acest forum, am avut numai tranzactii reusite, iar aceasta a fost singura problema.
    Multumesc
    verifica

12. Back To Top | #3852
    Quote Originally Posted by mariushdu View Post
    Salutare,

Acuma 2 ani am primit un TR negativ de la un vanzator, chiar daca regulamentul nu permite acest lucru.

Am discutat cu el pentru un joc sa-mi fie trimis intr-o zi de Luni (pentru al face cadou cuiva sambata), dar el l-a pus la posta doar vineri (si lunea aia i-am precizat pentru ce-l vreau, daca nu-l poate pune sa-mi ajunga cel tarziu vinei sa nu-l puna), si coletul sa ajunga marti. Nu l-am mai ridicat pentru ca nu am mai avut nevoie de el.

Se poate face ceva in privinta asta?

Multam' fain.
    Daca apare vanzatorul si spune ca NU ai precizat cand vrei jocul...pe cine trebuie sa cred?

13. Back To Top | #3853
    Am o intrebare pentru cei ce incearca scoaterea unui negativ dat la nervi si nu au curajul sa recunoasca asta si-mi trimit PMuri la greu E CHIAR ASA GREU SA REALIZATI CA "MI-A DAT NEGATIV, DAU SI EU CA SA VADA CUM E" NU E O SOLUTIE?

Unii, de ce sa ne ascundem dupa deget, si-au facut o afacere din prezenta pe acest forum, si tin la contul lor. Altii sunt precum hienele, musca si fug!

Am primit numeroase mesaje ca "ce ti-am facut" sau "cat vrei/ce vrei sa-l stergi?" Oameni buni nu asa se rezolva treaba! Cine ma stie personal stie ca mai degraba las de la mine decat sa ma bucur de un favor. Nu mai incercati astfel de metode si apoi sa va aud plingind pe la diverse usi ca nu va raspund!

Nici nu am cum sa va raspund la toate mesajele...le citesc ...verific si daca e cazul actionez...nu neaparat trebuie sa si primiti raspuns.

Am raspuns mai sus la o cerere cu "...pe cine trebuie sa cred?"
    E si normal!
    Unii nu realizeaza ca tocmai de aia e legata la ochi dreptatea...sa nu stie in ce parte se inclina balanta!

Cum pot sterge un negativ daca NU SUNT cei doi ce s-au premiat cu negative prezenti? Sau bazindu-ma pe niste vorbe de acum X ani profitind ca unul din cei doi implicati nu mai exista?

Stiu o sa gasesc iar frigiderul plin, insa sunt obisnuit! Hai sa nu transforman NEGATIVELE intr-o razbunare cu regrete dupa!

14. Back To Top | #3854
    bmdbmw VS ro_octa

topic
    http://forum.computergames.ro/223-componente-pc-procesoare-memorii-placi-de-baza/1170891-ssd-wd-green-240gb-sata-iii-2-5-inch.html

CAZ: cineva da negativ apoi cel premiat acorda si el un negativ
    INTREBARE: CE VINA AM EU CA VOI DOI NU VA RESPECTATI si NU RESPECTATI REGULILE?

1.  
Page 193 of 193 FirstFirst ... 93143183190191192193

Bookmarks

Bookmarks