brat Vand LAPTE si BRANZA de CAPRA - Page 5
Page 5 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 81 to 100 of 113

Thread: Vand LAPTE si BRANZA de CAPRA

Registered User kano's Avatar
    Feedback Score
    11 (100%)

Imagini Info

ComputerGames Forum nu recomanda vanzarea / cumpararea produselor a caror provenienta este incerta.

Responsabilitatea privind provenienta si/sau functionarea
    corecta a produsului vândut/cumparat apartine în totalitate utilizatorilor.

Vand LAPTE si BRANZA de CAPRA

Ferma de capre particulara livreaza la domiciliul clientului lapte integral de capra la pretul de 2,5 RON / Litru. Mod de ambalare PET de 5L. Termen de garantie 5 zile la 8oC – 10oC.Comanda se onoreaza in termen de 2 zile la adresa si orele mentionate de client.
    Branza - 10 ROn / kg Calitate garantata.

Compozitia laptelui: - Grasime 3,5 – 3,9%, Proteine 3 – 4,6% (lecitina care are un rol important in procesul de invatare si memorare la om – 0,037%), Lactoza 3,8 – 5%, Substante minerale 0,7 – 0,9% (Ca,P,Mg,Na,K si vitaminele A,D,B si C)
    De retinut: laptele de capra este apropiat de laptele uman si poate fi consumat si in forma cruda. Are propietati antianemice, antihemoragice, antirahitice si confera rezistenta la infectii. Este recomandat in special pentru bolnavii de Cancer si TBC.
    Relatii si comenzi la tel: 0722.723.121 ; 0720.537.524

Anul trecut i-am vandut taiati.Daca clientul vrea sa vina sa ii taie cu mana lui nu am nimic impotriva. Sau poate vrea sa vina sa ii ia vii. Pentru pret este prea devreme sa ma pronunt, oricum sunt o minunatie de iezi la cum arata. Cantitatea cred ca va fi peste 300 - 400 de bucati deci este destul pentru toata lumea. Iar cu livratul cred ca se va face ca si laptele, la domiciliu... vom vedea mai multe detalii cand se va apropia pastele.

Registered User claudiu17's Avatar
    A inceput productia de lapte pe 2007?
    Vreau si eu

Registered User florin1309ro's Avatar

Lapte

Si eu vreau !!!

Registered User RossoNerro's Avatar
    Se apropie sarbatorile de Paste. Detali la iezi (pret,cam cate kilograme au).

rex
    rex is offline
    Registered User rex's Avatar
    mda, m-ar interesa si pe mine un ied. care este in medie greutatea uniu ied taiat? sper ca nu o sa am suprize sa fierb la ied cate 10 ore si sa imi dau seama ca de fapt iedul facea.....ham-ham

Registered User claudiu17's Avatar
    N-au trecut caprele la munca?

rex - este o problema de cultura/educatie alimentara, altii manca pisici sau caini, unii nu mananca vaci sau porci

Banned
    ma inscriu si eu in programu asta laptele si branza ...cand vine urmatorul transport?

just passing... Rover's Avatar
    kano, au inceput caprele sa-si faca datoria? ca ma bat la cap ai mei

Registered User Elfen Lied's Avatar
    Sar si eu la branza daca au inceput fetele munca
    YD: Nikopol_69
    Tel:0744.688199 - Orange
    0763.907014 - Cosmote
    CITITI ULTIMELE POST-URI INTOTDEAUNA!

nch
    nch is offline
    Registered User
    kano cred ca ne-a parasit....

We are back !!!

Mare anunt !!!PRIMUL LAPTE DE CAPRA 100% NATURAL ne-am intors
    Laptele si branza sunt acum in magazinele ANGST. Pentru e gasi reteaua de magazine : www.angst.ro
    Laptele este ambalat la punga si este 100% natural fara conservanti sau lapte praf
    Branza o gasiti sub forma de telemea B.F. sau cas B.F.
    Va astept cu pareri si impresii !

hai sus

Registered User murfisor's Avatar
    vroiam sa te intreb cum este carnea de capra, esta cam ca cea de oaie?
    daca da poti sa vinzi si carne?

Nu stiu exact cum e cea de oaie dar pot spune ca pregatita cum trebuie este foarte frageda si gustoasa. Am si capra si ied de vanzare. Daca este cineva interesat poate sa vina sa vada si sa isi aleaga. sunt destule pt toti

Dip
    Dip is offline
    Registered User
    carnea de capra e ceva mai tare decat cea de oaie,trebuie deci fiarta mai mult timp;de ied este mai slaba,seamana cu un iepure de vanat fara gust...dar depinde cum o gatesti,daca o faci pastrama e alta treaba..o carne dietetica.si laptele e fbun

am o intrebare: laptele il ambalati voi si il vindeti sau cum?cat e un litru 100% natural?

Registered User murfisor's Avatar
    Eu vreau doar 1-2 kg si daca imi place as lua regulat la 2-3 saptamani. Poate ajung la 3-4 kg/o data la 2 saptamani daca mai conving cativa prieteni.

mz
    mz is offline
    V-am prins, vrajitoarelor! mz's Avatar
    Pacat. Acum sigur o fi ajuns ceva indoit cu apa la greu. Decat sa cumpar in conditiile astea, voi continua sa apelez la unul dintre taranii de la piata de langa mine, chiar daca cere un pret cam ridicat (circa dublu fata de cel de vaca).

Parfumeur P@TRYK's Avatar
    Mda, daca s-a ajuns sa se distribuie in magazine...sigur e apa chioara acum, PACAT! Eu nu mai sunt interesat, bye.
    If smelling good was a crime, I'd be serving a lifetime sentence....™
    "I don't do drugs. I am drugs." - Salvador Dali
    "Luciano is not music...is poetry" - Pete Tong
    Vand Ceasuri SECTOR - SIGILATE LA CUTIE - LICHIDARE DE STOC! : http://forum.computergames.ro/209-ce...e-de-stoc.html

Incep prin a spune ca sunt foarte dezamagit de cateva comentarii.
    Sa incep pe rand :
    1 - dupa ce ca ne-am chinuit 6 luni ca laptele sa ajunga in magazine cum are cineva impresia ca eu imi tai craca de sub picioare punand APA in lapte ?? cat de idiot sa fii cand din asta traiesti ? Si sa mai aud si de apa cand laptele din comert se face cu lapte praf si conservanti...
    2 - daca a fost cineva atent am spus in reteaua ANGST, care are ca si clienti

Abela Rocas Ambasador Ana Catering Ana Hotels Becker Brau Casa Romaneasca Carrefour Gastrom International
    Gima Hilton Ibis Intercontinental Intermacedonia La Mama Marriott Metro Mg Burger Orient Parc Perla Primavara Selgros Sky Gate Hotel Sofitel XXL
    deci nu cred ca atatea firme ar lucra cu unii care ... pun apa in lapte. Lapte are ca garantie de calitate firma ANGST numele careia se gaseste pe ambalaj.
    3 - Pt amatorii de produse de la tarani : nu vreau sa fac antireclama dar cred ca sunt in masura sa spun ce am vazut si auzit de cum se fac produsele de TARANI la TARA. Conditii cum ar fi spalatul in apa de rau, alte insecte ajunse in lapte sau locurile neigienice de depozitare.
    - Cat de sigur poti sa fii cand spune ca este produs de capra ? stiti cat de des laptele de capra ,vaca,oaie este amestecat de catre tarani si vandut doar de un singur animal. sau branza. Stiti de cati litri e nevoie pt a face un kilogram de branza ? Va pun la dispozitie un mic tabel informativ aparut in toate ziarele:
    1 litru de lapte - 1,03 kilograme lapte; 1 kilogram de brânză telemea - 7 kilograme de lapte; 1 kilogram de caş - 9 kilograme de lapte; 1 kilogram de caşcaval - 12 kilograme de lapte; 1 kilogram de iaurt - 1 kilogram de lapte; 1 kilogram de unt - 22,50 kilograme de lapte.
    Daca considerati igienic si sanatos vanzarea produselor lactate in plina vara in niste galeti in coltul strazii (cat praf gasiti pe masinile voastre dupa ce le spalati in cateva ore?) si va indoiti de calitatea produselor avizate sanitar - veterinar atunci alegerea va apartine. Eu nu pot decat sa va garantez calitatea.
    Laptele si branza din magazinul ANGST este 100% natural de capra !

H2H
    H2H is offline
    H2H's Avatar
    Kano, daca-ti aduci aminte de discutia noastra, te-am intrebat daca vei degresa laptele si ai spus ca da. Cred ca la asta se refera toti, ca laptele nu va mai fi exact cum iese din tata caprei.
    Eu cel putin din cauza asta am renuntat sa mai iau si tot din cauza asta nu ma ingramadesc sa caut prin angst lapte.
    Natural 100% nu inseamna neaparat ca nu e indoit cu apa, ci si faptul ca trebuie sa fie exact cum iese din capra.
    Eu asta caut si probabil si altii la fel ca mine. Am in Mehedinti niste rude care cumpara lapte de capra direct din stana si vreau sa-ti spun ca se vede de la distanta diferenta intre lapte proaspat neatins si cel degresat.
    Oricum, daca ai facut pasul asta probabil ca nu stai in CG forum, dar ma oftic ca nu mai gasesc nimic natural 100% din cauza comercializarii. Macar pastreaza o cantitate oarecare neatinsa si mareste-i pretul si alt brand sa nu te concurezi aiurea. Aia as cumpara, nu surogat de lapte cum gasesc si acum peste tot.

1.  
    Yellowstore - 728 - Last Post
Page 5 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast