Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 20 of 62

Thread: Starea dating-ului online/offline in Bucuresti

1. Back To Top | #1
    Registered User doma's Avatar

Starea dating-ului online/offline in Bucuresti

Deci manilor,

Am stat si m-am gandit unde sa postez acest thread. Pana la urma Spitalul a castigat ca sigur o sa avem si momente de amuzament. Zoooo, that being said.

1. Ce experiente a avut lumea cu Tinder sau alte platforme de genu prin Bucuresti?
    2. Dar treaba offline cum merge? Pe unde poti socializa cu single ladies? Gen cluburi, baruri, etc. Il astept pe maestru Buric cu povestile lui de meleoane.

Hai cu feedback manilor!
    1. ARAD is not banat !
    2. ild nu ma bana, traiasca familia ta
    3. Trollin', trollin', trollin'/ Though the streams are swollen/ Keep them dogies trollin'/ Rawhide!

2. Back To Top | #2
    îți dau io un feedback: tinder sucks

3. Back To Top | #3
    Dă aur Buric™'s Avatar
    Bahtalo' bo$$
    Acuma, doar la bagaboante te mai poti duce daca si tindăristele te refuză..si garantez ca pă Văcărești dupa ora serii dai si de piese, bine..cu ebola pă ele da' te satisfaci tati' ! (sa nu faci pe bogatu' sau figurantu' ca iti rupe falca fishu'!). Sa nu iei mai mult de 80lei la tine, ca te feliaza acuoalea'.

Doma..vrei sa faci relatie noua? Important e sa iesi si sa incerci si sa ai curaj!(da ce de și-uri titele) Incepi cu buricoase si dupaia urci..lasa iubirile ca tu trebuie sa dai la buci, morcov tanar..nerodat.
    Burique

In trecut intram pe apropo.ro/chat si mai incercam discutii cu individe. De ce doar buricoasele erau interesate de continuare? Pai zi si tu bai nene bai!
    Si da, decît grăsane si CURzilla gaseai..mai bine tragi curaju' pă tine, nu te emotionezi si dai o raita prin mall-uri.
    Ia uite ceva dă aur!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Starea dating-ului online/offline in Bucuresti-348_1000.jpg  
    Buricu-i necesar decît că e..vulgar!
    Te impresionează și emotionează decolteu | Dacă'ţi arzi nevasta făr' să vrea intri la viol?
    Mă inchin : Florin Salam - Bogdan Artistu' - Sandu Ciorbă - Catanga -Marinică Nămol - Romeo Fantastik - Nicolae Guță - Brazilianu' - Copilu' dă hAur
    Campaniile buricoase: Buriciada | Depiţiponcizarea | Dă casă | ŞFFP-uri | Scurgerea MARONIE | Mirosuri | Crème bonjour | Gloanțe & Clanțe | Siropoase, Mieroase si Fibroase | Bune dă cățelit | Dă zahăr | CURzilla

4. Back To Top | #4
    Quote Originally Posted by PositronicPimp View Post
    îți dau io un feedback: tinder sucks
    Invat! Match si apoi pauza.

Quote Originally Posted by Buric™ View Post
    Bahtalo' bo$$
    Acuma, doar la bagaboante te mai poti duce daca si tindăristele te refuză..si garantez ca pă Văcărești dupa ora serii dai si de piese, bine..cu ebola pă ele da' te satisfaci tati' ! (sa nu faci pe bogatu' sau figurantu' ca iti rupe falca fishu'!). Sa nu iei mai mult de 80lei la tine, ca te feliaza acuoalea'.

Doma..vrei sa faci relatie noua? Important e sa iesi si sa incerci si sa ai curaj!(da ce de și-uri titele) Incepi cu buricoase si dupaia urci..lasa iubirile ca tu trebuie sa dai la buci, morcov tanar..nerodat.
    Burique

In trecut intram pe apropo.ro/chat si mai incercam discutii cu individe. De ce doar buricoasele erau interesate de continuare? Pai zi si tu bai nene bai!
    Si da, decît grăsane si CURzilla gaseai..mai bine tragi curaju' pă tine, nu te emotionezi si dai o raita prin mall-uri.
    Ia uite ceva dă aur!
    Fratele meu Buric. Doresc o intalnire F2F. Cred ca ai calitate de wing-man in mall sau pe Matasari.
    1. ARAD is not banat !
    3. Trollin', trollin', trollin'/ Though the streams are swollen/ Keep them dogies trollin'/ Rawhide!

5. Back To Top | #5
    broke Flat's Avatar
    Quote Originally Posted by sradu View Post
    Secretul succesului nu e democratia, cat un lider luminat.

6. Back To Top | #6
    Quote Originally Posted by Flat View Post
    Flat, prefer optiunile oferite de Buric...asta cred ca o sa ma arunce in fata metroului.
    1. ARAD is not banat !

7. Back To Top | #7
    Dă aur Buric™'s Avatar
    Doma boss.. stiam ca te-au cucerit Mieroasele dă casă..
    Ia uite acia ce avantaje aduce..link
    Buricu-i necesar decît că e..vulgar!
    Te impresionează și emotionează decolteu | Dacă'ţi arzi nevasta făr' să vrea intri la viol?
    Mă inchin : Florin Salam - Bogdan Artistu' - Sandu Ciorbă - Catanga -Marinică Nămol - Romeo Fantastik - Nicolae Guță - Brazilianu' - Copilu' dă hAur
    Campaniile buricoase: Buriciada | Depiţiponcizarea | Dă casă | ŞFFP-uri | Scurgerea MARONIE | Mirosuri | Crème bonjour | Gloanțe & Clanțe | Siropoase, Mieroase si Fibroase | Bune dă cățelit | Dă zahăr | CURzilla

8. Back To Top | #8
    Registered User strumfi's Avatar
    Haios thread. Fa un mic exercitiu de imaginatie si pune-ti intrebarea asta : De ce o femeie normala cu un aspect fizic placut si in deplinatatea facultatilor mentale ar sta sa agate tot felul de specimene online, probabil niste oameni ce la randul lor prefera sa se ascunda in spatele unor avatare si poze editate de cand erau prin facultate si nu se duce direct in un local cu prietenele ? Cam ce ai putea tu sa gasesti pe un astfel de site ? Am inteles ca pt babardeala strict in general ar fi Badoo asta o spun pt ca am un oarecare amic ce are alt amic si ala aduce tot felul de creaturi prin vizuina si le face felul, pardon le omeneste, sa nu se inteleaga ca alea dau ortul popii
    Acum dupa capul meu prost, pe un site online gasesti trei feluri de femei :
    A.-90 %. Urate care cauta morcov.Daca crezi ca ala micu poate sta drepti cand vine inspectia in garnizoana, go ahead. Cine stie, ce altuia nu ii place tu poate ai da ca surdu in clopote.
    B.Prostituate. 9.99% . Femeia vinde si ea ce are in casa sa stranga de o excursie in Dubai unde spera sa traga lozul norocos. Daca nu e Dubai, merge si Roma sau undeva prin curu Siciliei. Oriunde e mai bine decat aici. Pentru ea. In orice caz tot va trebui sa dai ochii cu ele pentru consumarea resurselor financiare. Aici iar tine de tine.Cunosc un tip de merge saptamanal la ciocanitoare asa cum cunosc si unii de au fost de 2-3 ori in viata lor si nu le-a placut.
    C.0.01 % Femei normale dar oarecum in recuperare, venite dupa relatii esuate,divorturi etc. Necesita munca si putere de intelegere.Orice se repara cu iubire ))

Daca ar fi sa imi incep cariera as merge pe vreun local pentru studenti, pentru ca nu imi tataie curu sa dau 3 milioane pe o sampanie sa vada fraierii pe facebook ca am bani si sa ma rup in beshini apoi restul lunii sa cersesc pateu pe forum. In general studentele dupa cateva pahare go wild si chiar daca nu esti ultima bucata mai inchid ochii, isi fac pomana ) Nu au pretentii (unele, nu generalizam) de capatuiala din prima noapte de betie.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

9. Back To Top | #9
    broke Flat's Avatar
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    De ce o femeie normala cu un aspect fizic placut si in deplinatatea facultatilor mentale ar sta sa agate tot felul de specimene online, probabil niste oameni ce la randul lor prefera sa se ascunda in spatele unor avatare si poze editate de cand erau prin facultate si nu se duce direct in un local cu prietenele ?
    asta e o preconceptie depasita, cred ca ar trebui sa constati succesul facebook si zombie care stau cu ochii in telefoane pe strada, la metrou, si sa iei tehnologia ca ceea ce este: un simplu mediu de comunicare
    e mult mai comod pentru toata lumea sa caute online decat sa organizeze iesiri in baruri. anii 90 s-au incheiat demult
    acum si sot si sotie in aceeasi casa stau in camere diferite si comunica prin whatsapp

10. Back To Top | #10
    Quote Originally Posted by Flat View Post
    asta e o preconceptie depasita, cred ca ar trebui sa constati succesul facebook si zombie care stau cu ochii in telefoane pe strada, la metrou, si sa iei tehnologia ca ceea ce este: un simplu mediu de comunicare
    e mult mai comod pentru toata lumea sa caute online decat sa organizeze iesiri in baruri. anii 90 s-au incheiat demult
    acum si sot si sotie in aceeasi casa stau in camere diferite si comunica prin whatsapp
    Si tot pe whatsapp se si ... ? Pe langa faptul ca toate mizeriile de poze sunt editate, la un moment dat tot trebuie sa iesi sa bei o cafea cu ea sau cumva tu ai impresia ca ii dai adresa si vine la tine imbracata sumar sare din taxi si iti aterizeaza in poala ? Si cand o sa iesi cu ea n-o sa ai emoticoanele la tine .
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

11. Back To Top | #11
    broke Flat's Avatar
    - nu sunt toate pozele editate
    - da, iesi si bei o cafea, dar in prealabil ai discutat cate ceva si vezi daca ai ceva puncte comune sau persoana e interesanta/boring etc. deci aplici in start mai multe filtre si ai mai multe sanse sa gasesti ceea ce iti doresti

12. Back To Top | #12
    Badoo - lame. Very lame.
    Tinder - este un nou trend! Toata lumea cauta acolo prietenii, conversatii interesante, a disparut conceptul de hook up de pe acest app. Si multe fete care doresc banuti, tipi trans, etc.
    Un tovaras imi zicea ca a s-a dus la 3 date-uri si ghici ce...toate aveau inel. Fara sa-i spuna asta ever, pana s-au vazut l-a prima cafea!
    Happn - putina lume, dar nimic interesat.

Buric, am nevoie de ajutor!!!

Flat si Strumfi, cred ca adevarul e undeva la mijloc.
    1. ARAD is not banat !

13. Back To Top | #13
    Fother Mucker vlad_heretic's Avatar
    Quote Originally Posted by doma View Post
    Un tovaras imi zicea ca a s-a dus la 3 date-uri si ghici ce...toate aveau inel. Fara sa-i spuna asta ever, pana s-au vazut l-a prima cafea!
    Asa, si? Tovarasul tau vrea sa gaseasca marea iubire sau sa f*ta si el ceva? Ii sta inelul in drum? Daca ar fi fost sincer de la inceput, nu ajungea asa dezamagit. Zic si eu, na.
    "People will read again."

14. Back To Top | #14
    Quote Originally Posted by vlad_heretic View Post
    Asa, si? Tovarasul tau vrea sa gaseasca marea iubire sau sa f*ta si el ceva? Ii sta inelul in drum? Daca ar fi fost sincer de la inceput, nu ajungea asa dezamagit. Zic si eu, na.
    Sincer cu cine? Cu el insusi? Femeile alea nu au fost sincere de la inceput wtf.
    1. ARAD is not banat !

15. Back To Top | #15
    Registered User omul_maimutza's Avatar
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    Haios thread. Fa un mic exercitiu de imaginatie si pune-ti intrebarea asta : De ce o femeie normala cu un aspect fizic placut si in deplinatatea facultatilor mentale ar sta sa agate tot felul de specimene online, probabil niste oameni ce la randul lor prefera sa se ascunda in spatele unor avatare si poze editate de cand erau prin facultate si nu se duce direct in un local cu prietenele ?
    Tinder e un mediu brutal, 99% din femei isi fac tinder mai mult pentru ego-boost, dar poate ai si noroc si dai de acelele 1%, dar tot e mai bine decat nimic.

Mai merge pe tinder daca ai noroc sau dai peste femei din provincie venite de putin timp in buc, mie mi-a iesit cu cateva chiar luna trecuta cu una de anul 1 cu care urmeaza sa ma mai vad dupa sarbatori sa vad daca vrea femeia sa faca ceva.
    In general daca ai o masina peste 15-20 de mii de euro si vii cu ea la prima intalnire peste 50% din date-uri o sa fie win, daca o arzi pe reatebeu sanse mari sa te ia la socoteala, am ars-o mult pe reatebeu inainte sa am masina si eu.
    Statistic daca te chinui s-ar putea sa ai o intalnire la 2-3 luni, depinde foarte mult de ce poze ai si cata valoare sociala inspiri, eu de exemplu fac 2-4 meciuri pe zii si cand dau mesaj imi raspund pozitiv 1/5.

Offline e foarte greu si trebuie sa te descurci foarte bine ca sa treci peste emotii, poti incerca niste cursuri pickup de pe youtube.
    Totul se rezuma la cat de instarit esti, daca ai o masinuta peste medie femeile vor trece multe cu vederea chiar daca te bagi in seama la colt pe strada. Nu prea conteaza ce zici, conteaza cine esti si perceptia care o au ceilalti despre tine.
    Let's not start sucking each other's dicks quite yet.

16. Back To Top | #16
    Quote Originally Posted by omul_maimutza View Post
    Totul se rezuma la cat de instarit esti, daca ai o masinuta peste medie femeile vor trece multe cu vederea chiar daca te bagi in seama la colt pe strada. Nu prea conteaza ce zici, conteaza cine esti si perceptia care o au ceilalti despre tine.
    Mi se pare trist si lipsit de noima. Aceste intalniri in care tu zici ca nu conteaza cine esti. Te duci la o intalnire semi blind pe timpul si banii tai de benzina plus eventuala masa la un local ca sa imi spui ca oricum nu e interesat de persoana ta. Nu mai bine mai pui 50 de lei extra si iti iei o dama de companie ? Macar e garantat, daca asta e scopul suprem. Omul nu a specificat ca vrea doar sa dea la buci, apropo.

17. Back To Top | #17
    Quote Originally Posted by doma View Post
    Sincer cu cine? Cu el insusi? Femeile alea nu au fost sincere de la inceput wtf.
    Nu mai nene, banuiesc ca au vorbit inainte sa se vada, doar nu si-au dat direct numerele de telefon si s-au intalnit, daca au facut asta, clar au vrut doar sex amandoi. Sincer, ma indoiesc ca le-a intrebat direct daca au prieten sau daca sunt casatorite si ca el doreste o relatie, nu doar o felatie. Plus ca iti dai seama ce casnicie maxim de fericita au, daca ajung pe Tinder si sa iasa cu necunoscuti.

Faza e ca am folosit si eu Tinder 2 zile si am dat peste una care critica barbatii ca vor doar sex si ca sunt casatoriti, ea dorind copii si barbat si i-am zis ca e f*cking sex app, sau asta ar trebui sa fie, apoi imi facea morala ca de ce nu castig mai mult si nu vreau direct copii la 30 de ani+ . Asa ca nu stiu ce asteptari aveti voi de la online dating, in afara de un f*tai rapid, nu prea gasesti altceva.

Si da, sunt de acord cu ce se spune pe aici in mare, ca folosesc pentru ego boost, plictiseala si dupa 30 de ani nu prea gasesti femei normale la cap necasatorite.

Asta daca threadul nu e facut direct ca femeile sunt toate c*rve si vreti sa discutati misogynistic, in cazul asta va las.

18. Back To Top | #18
    Nu mai nene, banuiesc ca au vorbit inainte sa se vada, doar nu si-au dat direct numerele de telefon si s-au intalnit, daca au facut asta, clar au vrut doar sex amandoi. Sincer, ma indoiesc ca le-a intrebat direct daca au prieten sau daca sunt casatorite si ca el doreste o relatie, nu doar o felatie. Plus ca iti dai seama ce casnicie maxim de fericita au, daca ajung pe Tinder si sa iasa cu necunoscuti.

Faza e ca am folosit si eu Tinder 2 zile si am dat peste una care critica barbatii ca vor doar sex si ca sunt casatoriti, ea dorind copii si barbat si i-am zis ca e f*cking sex app, sau asta ar trebui sa fie, apoi imi facea morala ca de ce nu castig mai mult si nu vreau direct copii la 30 de ani+ . Asa ca nu stiu ce asteptari aveti voi de la online dating, in afara de un f*tai rapid, nu prea gasesti altceva.

Si da, sunt de acord cu ce se spune pe aici in mare, ca folosesc pentru ego boost, plictiseala si dupa 30 de ani nu prea gasesti femei normale la cap necasatorite.

Asta daca threadul nu e facut direct ca femeile sunt toate c*rve si vreti sa discutati misogynistic, in cazul asta va las.
    Nu e cazul. Dar ma intreb totusi, dintre toti cunoscutii vostri(baieti si fete) nu exista nimeni sa va faca o lipeala ? Sau nu stiu sa mergeti la un party si sa cunoasteti pe cineva ? Sa inteleg ca e mai bine sa astepti o luna intreaga scormonind printre toate obositele in speranta ca dati de ceva acceptabil ?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

19. Back To Top | #19
    Nu stiu de ce ma intrebi pe mine, ca eu nu caut nimic, am incercat si eu o aplicatie 2 zile, am crezut ca e ca-n filme Doar nu m-am despartit de prietena recent ca sa stau pe Tinder

Cand cauti ceva, nu gasesti, daca se intampla, bine. Daca nu, aia e. Vorba ta (cred), daca intr-adevar vrei sa f*ti ceva direct, dai un ban. Daca nu, exista porn 4k 60fps si scapi de drame.

20. Back To Top | #20
    Nu stiu de ce ma intrebi pe mine, ca eu nu caut nimic, am incercat si eu o aplicatie 2 zile, am crezut ca e ca-n filme Doar nu m-am despartit de prietena recent ca sa stau pe Tinder

Cand cauti ceva, nu gasesti, daca se intampla, bine. Daca nu, aia e. Vorba ta (cred), daca intr-adevar vrei sa f*ti ceva direct, dai un ban. Daca nu, exista porn 4k 60fps si scapi de drame.
    Nu man incerc doar sa imi dau seama de ce oamenii pierd timp cu asa ceva .Ma refer la oameni cu un minim de interactiune sociala. Si eu sunt combinat ( nu casatorit ) cu o minima interactiune sociala si am avut ocazia( aici depinde de voi daca executati atacul sau nu ) sa dau pe langa de cel putin 4 5 ori. Adica invitatii clare gen sa iesim si noi la o cafea , sa bem un vin etc. De ce ai avea nevoie de o platforma de dating ? Vrei mai mult , e ca sa dai la buci ,,industrial,, ? Nu pricep , serios. De cate femei ai nevoie ? Ma gandesc ca e mai convenabil sa ai 2 3 amice de tavaleala depinde de cat te tin bujiile si bugetul si aia e.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

1.  
Page 1 of 4 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks