Page 1 of 15 123411 ... LastLast
Results 1 to 20 of 290

Thread: Cum sa te dregi dupa o betie.

1. Back To Top | #1
    Registered User gentrino's Avatar

Red face Cum sa te dregi dupa o betie.

Dupa cum zice si titlul, astept sfaturi pentru a face durerile de cap si de stomac de a 2-a zi cat mai "placute". Eu am facut marea greseala ieri seara sa amestec bere cu vin si tuica in cantitati egale ceea ce nu este indicat. Acum suport consecintele: dureri de cap si de stomac foarte persistente. Am incercat cu lamaie si apa minerala sa le mai atenuez dar nu prea functioneaza. Daca aveti solutii, va rog postati.
    Iar am macat. Sa puna cineva lacat la frigider

2. Back To Top | #2
    Registered User ElDiavolo's Avatar
    Bea o bere repede. Daca poti pe toata odata. In 5 minute garantat te simti ca nou.
    "Cand un geniu adevarat apare pe lume, il vei cunoaste sigur dupa un semn, anume ca toti imbecilii se vor uni intr-o conjuratie impotriva lui." Jonathan Swift

3. Back To Top | #3
    Interesanta solutie. Dar la mine nu o sa functioneze

4. Back To Top | #4
    just passing... Rover's Avatar
    nu exista...apa multa, ceva zahar si stai si suferi...

5. Back To Top | #5
    Registered User metal_heart's Avatar
    dap, din pacate si eu am aceleasi stari dupa baute, si nu am gasit ici un remediu...cand sunt asa, nu fac altceva decat sa stau si sa sufar in liniste...orice am incercat nu a mers, si bere, si din nou alcool, apa, lamaie, zeama de varza, bors, ceaiuri, algocalmine...nimic...

poate ne zice valim cu ce se drege el dupa baute d'astea crancene.
    ....te abtii, te abtii, si cand nu mai rezisti, dai buzna!!!

6. Back To Top | #6
    Pe mine ma enerveaza ca nici nu pot sa mananc ceva. Si imi face cu ochiul un ciolan de pui (. Si durerea asta de cap este insuportabila. 3 Algocalmine si nimic.

7. Back To Top | #7
    Registered User ElDiavolo's Avatar
    Interesanta solutie. Dar la mine nu o sa functioneze
    De ce? Eu am folosit-o de multe ori. Binenteles acum te gandesti ca nu mai bei niciodata alcool si probabil d-aia zici ca nu o sa functioneze. Dupa aceea daca tot te mai doare capul bagi si 1/2 Ibuprofen 600 si diseara te apuci iar de baut.
    "Cand un geniu adevarat apare pe lume, il vei cunoaste sigur dupa un semn, anume ca toti imbecilii se vor uni intr-o conjuratie impotriva lui." Jonathan Swift

8. Back To Top | #8
    De baut o sa mai beau. Dar nu azi . In schimb numai cand ma gandesc la bautura in clipa de fata imi vine sa vars. Dar stii cum este. Pana nu incerci nu ai de unde sa stii .

9. Back To Top | #9
    2 aspirine+o cafea dubla pt durerea de cap. In rest, cum spun altii...

10. Back To Top | #10
    Registered User
    Cica sa mesteci chimen ajuta la mahmureala, asa scrie pe pliculetele de chimen. Acuma, nu stiu ce inteleg aia prin mahmureala.

11. Back To Top | #11
    BusinessMan banica.alex's Avatar
    un paracetamol si o cafea cu o lingurita de zahar .. in max 20 min trece

12. Back To Top | #12
    AWESOM-O
    Guest
    Ceai cu miere merge la mine. Si kile de Sprite

Anyway, evitati sa va torpilati din bere. Eu sunt mare bautor de bere si in ultimul an am observat ca mie rau cate 2-3 zile dupa 8-10 beri (care pentru mine sunt doar incalzirea, si nu glumesc )
    Mai sanatos e sa haliti niste sticle de vin bun, cel putin eu a doua zi sunt ca un nou-nascut dupa 3 sticle de Merlot

13. Back To Top | #13
    Registered User GRABBER's Avatar
    Aspirina efervescenta de la Bayer ma ajuta ( cat de cat ) pe mine .
    2 buc. in un pahar 3/4 de apa , si e ceva mai bine.

14. Back To Top | #14
    am vazut la braniac un experiment...3 echipa..toate baute.. unii cu mancare,unii sa bea tot alcool si ceilalti medicamente? si au iesit castigator cei cu o masa copioasa

15. Back To Top | #15
    aspirina + bors mult (trus me) 100% merge

16. Back To Top | #16
    dragalash s.i.m.p.l.u.'s Avatar
    Pt dureri de cap codamin - va descurcati la farmacie daca cereti 2-3 pastile si nu o cutie sau folie...

Pt stomac muraturi

Pt raul generalizat 2 beri si somn cit se poate - la trezire o sa va fie mult mai bine.

Fara prea multe tigari - daca se poate deloc si aer curat. Si macar 2 zile fara alcool..
    Man wake up as good-looking as they went to bed. Women somehow deteriorate during the night...

17. Back To Top | #17
    Registered User cavver's Avatar
    Quote Originally Posted by Ausradierer
    Ceai cu miere merge la mine. Si kile de Sprite

Anyway, evitati sa va torpilati din bere. Eu sunt mare bautor de bere si in ultimul an am observat ca mie rau cate 2-3 zile dupa 8-10 beri (care pentru mine sunt doar incalzirea, si nu glumesc )
    Mai sanatos e sa haliti niste sticle de vin bun, cel putin eu a doua zi sunt ca un nou-nascut dupa 3 sticle de Merlot
    La final baga 100g wisky cy Red Bull. Iti da aaaaariiipii . Testata la sugestiile unui prieten , 2/2 a mers .
    Haideti sa haidem

18. Back To Top | #18
    AWESOM-O
    Guest
    Nu beau nici uischi, nici redbul. Io-s mai tzaran, imi place vinu

19. Back To Top | #19
    Registered User -=AlukarD=-'s Avatar
    Singura tara unde esti laudat daca esti prost gramada
    La mine a mers cu o juma' de iaurt si Coca Cola..
    " I am beyond your experience. I am beyond good and evil, legions of the night - night breed - repeat not the errors of the Night Stalker and show no mercy. "

20. Back To Top | #20
    Inca nu s-a descoperit remediul pentru mahmureala. Ceva ce te ajuta e o masa copioasa combinata cu lichide non alcoolice la greu (pentru ca alcoolul deshidrateaza) si somnul aferent ei.
    Geology rocks

1.  
Page 1 of 15 123411 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks