Page 637 of 637 FirstFirst ... 137537587627634635636637
Results 12,721 to 12,729 of 12729

Thread: DE CE? (Ce, cum, cine?)

1. Back To Top | #12721
    Quote Originally Posted by limelight View Post
    De ce mai sunt legale carutele cu cai? In unele orase am mai vazut tigani care chinuiau cai la caruta, aveau nr de inmatriculare...
    Pentru ca in Romania Evul Mediu nu s-a terminat? A ... sa nu-mi spuneti ca si in tari cu mai multa apa calda inca se mai folosesc . Aia nu le folosesc din saracie ci din cu totul alte motive (vezi amishii din State)
    Among the maxims on Lord Naoshige's wall there was this one: ''Matters of' great concern should be treated lightly.''
    Master lttei commented, "Matters of small concern should be treated seriously."

2. Back To Top | #12722
    Registered User _-livio-_'s Avatar
    Quote Originally Posted by limelight View Post
    De ce mai sunt legale carutele cu cai? In unele orase am mai vazut tigani care chinuiau cai la caruta, aveau nr de inmatriculare...
    Poate pt ca nivelul de trai la tara e fix la nivelul de cal si caruta sau plug, altfel isi iau vreun cazan non euro si lumea se plange ca vai polueaza, vai e de porc sa mergi cu golf 2/3, dar pur si simplu asta e nivelul de trai din tara, toti vrem un RR wraith in fata casei, dar pana acolo ne rezumam la ce permitem.
    isn't that cute....BUT IT'S WRONG

3. Back To Top | #12723
    De ce masinile de salubritate, alea micute de spala strazile au toate volan pe dreapta? Si nu doar in Bucuresti, in mai multe orase am vazut.

4. Back To Top | #12724
    Pentru ca merg pe banda 1 foarte aproape de trotuar. Pozitionarea soferului pe partea dreapta il ajuta pe acesta sa aprecieze mai usor distantele fata de marginea drumului. Daca ai observat si pozitia scaunului soferului este una inalta, foarte apropiata de parbriz. Chiar si unele masini de salubritate mari sau de deszapezire au volanul pe partea dreapta.
    ABIT AB9 Quad GT, Core 2 Duo E8400 E0, Zalman CNPS9700 & AS S5, 2 x Seagate 320 GB Sata II, 2 x 2 GB , MSI 465 GTX FROZR II, Creative X-Fi Fatal1ty FPS, Antec NSK6000, Enermax 650 W modular, Logitech Z-5400, DeathAdder, Steelpad 5L, Steelseries 5H, Microsoft RECLUSA, Samsung 22".

5. Back To Top | #12725
    Registered User droopy_ro's Avatar
    Quote Originally Posted by Serpe View Post
    De ce masinile de salubritate, alea micute de spala strazile au toate volan pe dreapta? Si nu doar in Bucuresti, in mai multe orase am vazut.
    La unele parca merge mutat volanul de pe o parte pe alta. Dar cum s-a zis si mai sus e usor sa te uit in jos spre bordura cand ai volanul pe partea care trebuie.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

6. Back To Top | #12726
    Registered User droopy_ro's Avatar
    De ce/cum iti ramane o melodie "pe creier" si o fredonezi o zi doua sau chiar mai multe. Asta e in cazul meu
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

7. Back To Top | #12727
    De ce au foarte putine plangeri la ANPC supermarketurile? Majoritatea vand carne stricata re-ambalata de 2 ori, stiu de la lucratorii de acolo, preturile sunt puse la misto, una e pe raft, alta la casa, si fac asta continuu, ca au plangeri foarte putine si isi permit.

Eu am returnat produse din carne la caserola de vreo 5-6 ori, am fost pacalit la pret de vreo 15-20 de ori si am facut vreo 5 plangeri, in conditiile in care nu merg des la supermarket, dar per total cica nu au asa multe plangeri, una la 3-4 zile per supermarket, cu multe zeci de clienti pacaliti zilnic.

8. Back To Top | #12728
    Quote Originally Posted by Megalomaniac View Post
    De ce mai beti atata bere si nu mai degraba, vin?
    Eu nu pot sa beau vin. Pot sa beau bere, vodka, tuica, palinca, whiskey seci, dar de la vin imi vine sa vomit instant.

Legat de bere: mi se scarbise de bere. Foarte buna mi se pare Staropramen, cred ca singura din care pot sa beau 2+ doze fara sa ma doara stomacul si sa simt gust de paie putrezite in gura a doua zi.

Zaganu e ok, dar nu mi s-a parut ca merita atata hype. E cam fada, de fapt nici nu stiu ce sa-i imput (imputez?)..
    O bere care m-a impresionat este un sortiment de Stephansbrau - Hefeweizen, luat de prin Kaufland f ieftin (2 - 2.5lei), mai neutra ca acid, dar cu o aroma fff placuta. De obicei berile albe mi s-au parut mai acidulate si cu un gust mult mai fad, asta a fost just right.

Ce imi mai plac sunt berile radler de la Amstel - portocale, mere/menta, guarana/lime, dar e cam scump sa le aduc din afara. Stiti vreo bere gasibila la noi cu aroma de fructe?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DE CE? (Ce, cum, cine?)-radler-bieren-amstel.jpg   DE CE? (Ce, cum, cine?)-25611-amstel-radler-orange.png  

9. Back To Top | #12729
    Quote Originally Posted by lowlife View Post
    Stiti vreo bere gasibila la noi cu aroma de fructe?
    Intreaba pe un forum de femei.

1.  
Page 637 of 637 FirstFirst ... 137537587627634635636637

Bookmarks

Bookmarks