Page 676 of 677 FirstFirst ... 176576626666673674675676677 LastLast
Results 13,501 to 13,520 of 13526

Thread: DE CE? (Ce, cum, cine?)

1. Back To Top | #13501
    Registered User _-livio-_'s Avatar
    intrebarea asta e ca fraza: "nu mi se poate intampla mie".
    isn't that cute....BUT IT'S WRONG

2. Back To Top | #13502
    Registered User RAN's Avatar
    nu key-ul iti trebuie ci cateva coduri probabil secventiale cu care sa ajungi la el.
    Daca algoritmul e vulnerabil la o cantitate de coduri utilizata intr-o viata de om, sa zicem extrem de optimist 100 de mii, atunci e varza si pot eu face unul mai bun in weekendul asta.

3. Back To Top | #13503
    Quote Originally Posted by _-livio-_ View Post
    nu key-ul iti trebuie ci cateva coduri probabil secventiale cu care sa ajungi la el.
    Dacă vorbim de TOTP, nu ai cum să "ajungi" la shared secret doar pe baza codurilor generate.
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

4. Back To Top | #13504
    Moderator Ivan's Avatar
    intrebarea asta e ca fraza: "nu mi se poate intampla mie".
    Nu, e pe dos, daca nu cunosti si nu ai gasit nici pe google un cont spart astfel e destul de probabil sa nu se poata.

5. Back To Top | #13505
    Quote Originally Posted by Doctor Bonez View Post
    Dacă vorbim de TOTP, nu ai cum să "ajungi" la shared secret doar pe baza codurilor generate.
    Teoretic, un algoritm de hashing e vulnerabil la brute force daca ai o infinitate de coduri generate la dispozitie poti incerca o infinitate de key pana nimeresti.
    Cuvantul cheie fiind infinitate

Analitic, plecand de la (cateva) coduri sa ajungi la shared secret se poate doar daca algoritmul ascunde o vulnerabilitate extrem de grava.

6. Back To Top | #13506
    Registered User droopy_ro's Avatar
    Daca nu ma insel functioneaza cam pe acelasi principiu ca telecomanda de la masina, de genereaza coduri mai mult sau mai putin aleatorii si care odata folosite nu pot fi refolosite, nu ? ce stiu sigur e ca daca esti chior si usor baut si bagi de 3 ori codul gresit iti blocheaza contul si trebuie deblocat prin telefon
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

7. Back To Top | #13507
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    nu spargi token-ul ci faci rost de algoritmul pt coduri, hell prima data au aparut acum multi ani pt WoW, toti au zis ca vai ce bine e cu ele pana au spart sistemul si iti goleau contul cu tot cu el.

link de acum 5 ani: Blizzard Admits Accounts With Authenticators Have Been Hacked
    Alea au fost sparte cu man in the middle.

8. Back To Top | #13508
    Registered User
    De ce e facebook de ...?
    a. De ce nu pot uploada pe facebook videouri H.265?
    b. De ce e ok pe facebook să faci "live"-uri cu filme?

9. Back To Top | #13509
    De ce atarni pe fb de ...?

10. Back To Top | #13510
    broke Flat's Avatar
    DE CE put bananele? au o mâzga urat mirositoare pe ele cand sunt in cutiile din supermarket
    Quote Originally Posted by sradu View Post
    Secretul succesului nu e democratia, cat un lider luminat.

11. Back To Top | #13511
    1:72 AdyAero's Avatar
    Bananele se culeg necoapte. Mazga aia e un fel de transpiratie de la transport, schimbare de temperatura (rece din depozit, cald in magazin) si faptul ca sunt coapte oarcum fortat.

12. Back To Top | #13512
    In general vorbind, de ce dureaza sa-ti bage banii in cont dupa ce returnezi ceva ? adica e instant sa-ti ia banii dar dureaza sa-ti bage banii in cont.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

13. Back To Top | #13513
    posibil sa trebuiasca sa faca cineva acel transfer si mai e posibil ca toate transferurile sa se faca la o anumita data, la care se mai adauga timp de procesare si timp de transfer interbancar.
    din cate stiu banii nu sunt luati din cont instant ci se blocheaza suma si se ia mai tarziu.

14. Back To Top | #13514
    Sistemul e optimizat pentru o singura directie

15. Back To Top | #13515
    Fother Mucker vlad_heretic's Avatar
    E pe naiba iti ia banii instant. Chiar am patit la emag sa iau ceva, sa fac retur, sa-mi intre banii de retur, iar banii platiti de mine initial sa ramana tot in banca ca suma blocata. Si dureaza pentru ca sunt transferuri intre banci, intre 24 ore si 72 ore, uneori chiar mai mult.

16. Back To Top | #13516
    Registered User sorin147's Avatar
    DE CE pachetele de servetele umede (alea mari) au 72 de bucati?
    "De ce a trebuit sa devenim puncte, cand nefiind eram TOTUL?" (N. Stanescu) (021)220.05.39 0726.11.69.31 ~~~ Intel Core 2 Duo E7500 ~ Scythe Ninja Plus ~ ASUS P5P43TD PRO ~ Kingmax 2*2Gb DDR1600 ~ Radeon R6670 ~ Maxtor 250Gb ~ on-board sound ~ home made case v2.0 ~ Chieftec 410W ~ ASUS DVD-RW ~ TCM Wireless Multimedia Keyboard ~ Microsoft 1.1A Optical Mouse ~ LG 1919S LCD 19" ~ Myria MY001B 19"

17. Back To Top | #13517
    1:72 AdyAero's Avatar
    Alt raspuns in afara de 6 duzini (6 x 12) nu am.
    Sunt si de 80 de bucati, sunt si de 60.

De ce umbla don'soarele cu cizmele desfacute? Adica nu isi inchid fermoarul si merg asa cu ele atarnand. Am mai pus intrebarea asta dar vizavi de stransul sireturilor la bascheti, cica e mai comod asa. Nu stiu cum poate fii comod sa simti incaltamaintea cum ifi fuge din picioare...

18. Back To Top | #13518
    Pentru ca nu merg pe distante lungi. Cum zicea undeva, tot ce ia contact cu solul, indiferent ca sunt cauciucuri la masina sau incaltaminte trebuie sa fie de calitate.
    - Captain Jack Donovan

19. Back To Top | #13519
    Megalomaniac's Avatar
    De ce riderii BMX si skateboarderii folosesc cei mai nepotriviti nadragi? Fie blugi largi din doc d'ala rigid, fie pantaloni skinny. Nu e incomod? Si de ce BMXerii, cand ruleaza la ralanti fara sa pedaleze stau cu genunchiul cumva indoit spre interior, peste cadru?
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

20. Back To Top | #13520
    blugii aia largi sunt foarte comozi si rezistenti la frecarea cu asfaltul daca pici, cu aia skinny nu inteleg nici eu, mi se par incomozi dar e o moda oarecum,
    la bmx cred ca e din cauza bicicletei mici si cu saua joasa, nu prea ai cum sa stai comod pe ea.

1.  
Page 676 of 677 FirstFirst ... 176576626666673674675676677 LastLast

Bookmarks

Bookmarks