Page 686 of 690 FirstFirst ... 186586636676683684685686687688689 ... LastLast
Results 13,701 to 13,720 of 13781

Thread: DE CE? (Ce, cum, cine?)

1. Back To Top | #13701
    Registered User Legolici's Avatar
    Quote Originally Posted by Nicky_Santoro View Post
    Despre ski ...
    Nu cred ca mai este vreun sport care are o logistica mai lunga si complicate post si pre. Nu mai vorbesc de costuri
    .

Inseamna ca nu ai vazut un echipament profi de pescuit la crap sau somn. )

2. Back To Top | #13702
    uninstitutionalized sociopath Nicky_Santoro's Avatar
    Mda, ai dreptate cu echipamentul de crap. Taica-miu e obsedat de pescuit si da, sta cam 2h sa isi puna lansetele pana efectiv se aseaza pe scaun si ... asteapta sa traga pestele. Cam la fel la strangere, ~1h30min.
    I just stare at my desk, but it looks like I'm working. I do that for probably another hour after lunch too, I'd say in a given week I probably only do about fifteen minutes of real, actual, work. - Office Space -

Playstation Network ID - PULIX82

3. Back To Top | #13703
    It's called crap for a reason

4. Back To Top | #13704
    De ce oamenii de varsta mijlocie si varsta a treia au tendinta sa soarba din lingura cand mananca supa sau ciorba?

Mananc des la o autoservire unde vin tot felul de categorii sociale, si indiferent de nivelul trai, cei peste 45-50 de ani in mare majoritate sorb continutul din lingura,zgomotos.
    Am observat si in locatii mai upscale aceeasi situatie.

Daca mancatul cu gura deschisa l-am observat preponderent la copii sau oameni cu educatie lipsa, sorbitul zgomotos din lingura pare sa ii caracterizeze cel mai mult pe cei trecuti de 45.

Oare aspectul asta nu era discutat pe vremuri in cartile de bune maniere?

5. Back To Top | #13705
    Registered User strumfi's Avatar
    Quote Originally Posted by Alexneo View Post
    De ce oamenii de varsta mijlocie si varsta a treia au tendinta sa soarba din lingura cand mananca supa sau ciorba?

Mananc des la o autoservire unde vin tot felul de categorii sociale, si indiferent de nivelul trai, cei peste 45-50 de ani in mare majoritate sorb continutul din lingura,zgomotos.
    Am observat si in locatii mai upscale aceeasi situatie.

Daca mancatul cu gura deschisa l-am observat preponderent la copii sau oameni cu educatie lipsa, sorbitul zgomotos din lingura pare sa ii caracterizeze cel mai mult pe cei trecuti de 45.

Oare aspectul asta nu era discutat pe vremuri in cartile de bune maniere?
    Ce sa ti fac tata daca nu ai invatat sa gatesti. Esti la mana altora. Glumesc dar sa stii ca inainte mancam si eu prin alte parti si ajunsesem de rupeam 15 mil pe luna cred numai mancarea. Intr un fel e trist ca si daca gatesti , va trebui sa te cari cu o caserola si sa incalzesti ce halesti la munca. Dar daca nu esti la munca nu ai nici o scuza ca nu iti faci o ciorba ;-) nu are rost sa intrebi chestii la care stii deja raspunsul. Cred ca raspunsul se afla in faptul ca foarte multi din cei batrani au fost luati cu japca si mutati la oras sa umple uzinele. E acelasi raspuns ca si la intrebarea de ce nu se spala. Nu exista nici o justificare decat ca sunt niste ciobani nenorociti .

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

6. Back To Top | #13706
    Tocmai asta ziceam, ca observ treaba cu sorbitul indiferent ca e vorba de oameni cu 4 clase, ingineri sau profesori universitari. Varsta pare a fi numitorul comun.

7. Back To Top | #13707
    Quote Originally Posted by Alexneo View Post
    Tocmai asta ziceam, ca observ treaba cu sorbitul indiferent ca e vorba de oameni cu 4 clase, ingineri sau profesori universitari. Varsta pare a fi numitorul comun.
    Profesori universitari my arse. Niste fosile semisenile ce vin sa citeasca din carti scrise de ei si ciordite de prin afara. Daca titlurile inseamna educatie inseamna ca in Romania nu se mai scuipa pe jos. Am fi plini de oameni bine crescuti. Din contra, o sa gasesti mai mult bun simt la tara la oameni simpli ce stiu ca daca nu te speli faci paduchi decat pe la directori in costume Armani ce nu stiu sa se spele pe dinti.

Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

8. Back To Top | #13708
    Registered User droopy_ro's Avatar
    Pentru mine pranzul la munca, indiferent ca e la ora normala a pranzului, seara sau la 4 dimineata, consta intr-o bucata de carne invelita in doua bucati de paine , mai adaugi un shake cu proteine si niste fructe, daca nu faci munca fizica te tine 8-10 ore ba chiar mai ai energie sa mergi o ora pe jos acasa. Stiu ca fiecare din noi are cerintele sale nutritive.

Eu imi aduc aminte ca la gradinita am fost invatat sa nu sorb din ciorbe si sa inclin farfuria cu mancare spre mijlocul mesei nu spre mine.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

9. Back To Top | #13709
    Registered User RAN's Avatar
    Bunele maniere zic ca farfuria nu se inclina, in nici o directie. Nu se soarbe si nu se sufla, si in general nu se face nici un fel de zgomot, incluzand sorbit, oftat, gemut, plescait, suflat, mestecat frenetic cu zgomot de dinti loviti si alte zgomote din alte surse anexe ale tubului digestiv

10. Back To Top | #13710
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Se inclina, la supe, ciorbe si altele de genul.

11. Back To Top | #13711
    Si poti sa pui mana pa pui si peste. Cred ca si pizza , nu sunt sigur dar eu o fac oricum.

12. Back To Top | #13712
    Registered User RAN's Avatar
    Nu cred ca te opreste nimeni sa mananci pipota si/sau carasu' cu mana, dar ca multe chestii de genul asta, doar pentru ca nu e interzis nu inseamna ca e recomandabil

13. Back To Top | #13713
    1984 AxA's Avatar
    De ce dupa ce cumpar ceva de pe amazon cu prime now (livrare in 2h) vad pe harta curierul si dupa ce a facut livrarea?! E prima oara cand ma uit la link DUPA ce a facut livrarea, si il vad cum se departeaza Sunt curios cat timp mi-l arata, poate vad unde sta - ha!ha!
    Common sense is not so common after all.

14. Back To Top | #13714
    Quote Originally Posted by AxA View Post
    De ce dupa ce cumpar ceva de pe amazon cu prime now (livrare in 2h) vad pe harta curierul si dupa ce a facut livrarea?! E prima oara cand ma uit la link DUPA ce a facut livrarea, si il vad cum se departeaza Sunt curios cat timp mi-l arata, poate vad unde sta - ha!ha!
    Cel mai probabil curierii au gps si mai multe colete sunt atribuite unei singure masini. Nu a disparut link-ul deoarece mai sunt altii ce asteapta sa le soseasca ? Zic si eu. Nu stii unde sta ca mai opreste de 10 ori. Sau duce masina la garajul firmei ;-) si daca afli unde sta ce mai vrei sa scoti de la el ? Si a terminat livrarile , masina in fata casei oricum e goala, asta in caz de i o dau acasa.

15. Back To Top | #13715
    Registered User droopy_ro's Avatar
    Iti recomand Posta Romana, unde azi pentru ca Emag a trimis comanda in 4 pachete separate, a trebuit sa bag cardul de patru ori si sa semnez tot de atatea ori, ca cica asa e software-ul.

Si ca vorbim de posta, DE CE nu se sta la coada ? Era in fata mea o persoana la ghiseu, astept sa termine si cand sa fac doi pasi(eram urmatorul la coada) vine unul de afara si se baga in fata mea. Buuun, e vineri, am uichendul liber, hai sa nu il intind pe jos, astept sa termine cu el. Vine iar randul meu, ma preia doamna de la ghiseu, din nou intra cineva care se pune langa mine si incepe sa zica, ca are o comanda bla bla bla, inainte sa zic eu ceva il trimite la capatul cozii doamna de la Posta
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

16. Back To Top | #13716
    1984 AxA's Avatar
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    oricum e goala
    Lol... nu vreau sa ma gandesc la ce te referi... Eu ziceam doar ca fapt divers, ca si el stie unde stau eu
    Common sense is not so common after all.

17. Back To Top | #13717
    Quote Originally Posted by droopy_ro View Post
    Iti recomand Posta Romana, unde azi pentru ca Emag a trimis comanda in 4 pachete separate, a trebuit sa bag cardul de patru ori si sa semnez tot de atatea ori, ca cica asa e software-ul.

Si ca vorbim de posta, DE CE nu se sta la coada ? Era in fata mea o persoana la ghiseu, astept sa termine si cand sa fac doi pasi(eram urmatorul la coada) vine unul de afara si se baga in fata mea. Buuun, e vineri, am uichendul liber, hai sa nu il intind pe jos, astept sa termine cu el. Vine iar randul meu, ma preia doamna de la ghiseu, din nou intra cineva care se pune langa mine si incepe sa zica, ca are o comanda bla bla bla, inainte sa zic eu ceva il trimite la capatul cozii doamna de la Posta
    Droopy , romanul nu stie de reguli pt ca de multe ori a jucat frumos si l au tras pe tusa. Datorita mediului nociv ti se inoculeaza de mic ca trebuie sa te descurci. Toata lumea repeta regulile ca papagalul dar cand te vad ,,istet ,, esti laudat. Daca a mers primul si nu ai luat atitudine urmatorul a zis ca esti proat si ti a tras o si ala. E ca la puscarie . :-):-)

18. Back To Top | #13718
    just passing... Rover's Avatar
    Daca s-a bagat doar sa intrebe ceva nu cred ca e o chestie atat de grava.

De ce nu s-au contruit balcoane la apartamentele de la parter?

19. Back To Top | #13719
    de importanta extrema pentru oameni:

Situația actuală din România, protestele și cum aruncă evreii și marionetele lor vina pe dușmanii lor pentru ce fac chiar ei

https://www.seruah.com/situatia-actu...-chiar-ei.html

Eroii sunt denigrați și eliminați, hoția și non-valorile sunt promovate: România, trezește-te, educă-te, reacționează!

https://www.seruah.com/eroii-sunt-de...ctioneaza.html

20. Back To Top | #13720
    Registered User mateis's Avatar
    La posta, cei cu comenzi emag au prioritate fata de "fraierii" care stau la coada dupa taspe avize. Nu zic, aia e, au facut un astfel de aranjament, foarte bine, sa mai faca si ei ceva bani. Dar mi se pare ca se misca cu incetinitorul, ORICE ar avea de facut. Iar faptul ca toti mosii stau la coada sa plateasca facturi la posta, culmea ca mai platesc si COMISION pentru ele, ma apuca groaza. Sa se duca nene la banca sa plateasca la "robotel" daca nu au fost invatati de copii/nepoti sa plateasca online cu cardul de pensie .... apropos, si sa ia pensia pe card, nu sa stea la cozi cu orele ... uof.

1.  
Page 686 of 690 FirstFirst ... 186586636676683684685686687688689 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks