Page 687 of 689 FirstFirst ... 187587637677684685686687688689 LastLast
Results 13,721 to 13,740 of 13778

Thread: DE CE? (Ce, cum, cine?)

1. Back To Top | #13721
    Registered User droopy_ro's Avatar
    Unde am fost eu era ghiseu separat, nu are nimeni prioritate, exceptant ghiolbanii care nu stau la coada.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

2. Back To Top | #13722
    just passing... Rover's Avatar
    Daca nu era nimeni la ghiseul ala, sa stii ca tanti de la ghiseul tau facea munca si pt ghiseul emag. Asa procedeaza, au un angajat care se ocupa de 2 ghisee (emag + "regular"). Asa ca daca ala venise pt emag, cel mai probabil doamna de la ghiseul tau ar fi trebuit sa se ridice si sa fuga la ghiseul emag ca sa il rezolve pe ala. Tot inaintea ta. Ca sa nu alerge de la un ghiseu la altul decreteaza ca emag-istii au prioritate.
    Eu daca eram in locul aluia cu comanda emag si ma trimitea la capatul cozii ma duceam la ghiseul emag si in 30 de secunde ii faceam direct reclamatie la diriginte...

3. Back To Top | #13723
    De ce doamne Dumnezeule ai lua un colet Emag de la posta cand ti-l livreaza unde vrei tu?

4. Back To Top | #13724
    Pentru ca nu e nimeni acasa, curierul nu ajunge la munca in timpul programului tau si posta e in drum.
    Eu numai la posta am cumparat de la emag de cand au bagat optiunea. Am o posta langa mine care nu e vizitata de nimeni si totdeauna imi ridic coletul instant.
    [GIGABYTE Z97X-Gaming 3][Intel Core i7-4790K][CM HAF X][Corsair RM650x]
    [Gigabyte GTX 1080 Xtreme Gaming 8GB DDR5X][4*4GB HyperX Savage 1866MHz][Corsair H80i]
    [Samsung PRO 256GB SSD / Micron 512GB SSD / WDC Black SSHD 1TB][LiteOn Bluray Writer]
    [Corsair Glaive RGB / Corsair K95 RGB Platinum MX Speed][Logitech Z506][LG IPS 34" UW 144Hz 34UC79G]

5. Back To Top | #13725
    Exact, nu imi face curierul program, trec eu si ridic cand pot. As lua prin curier doar ceva mare precum un TV.
    Eu daca eram in locul aluia cu comanda emag si ma trimitea la capatul cozii ma duceam la ghiseul emag si in 30 de secunde ii faceam direct reclamatie la diriginte...
    Cum se procedeaza in general in viata
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

6. Back To Top | #13726
    Registered User Legolici's Avatar
    Quote Originally Posted by Alexneo View Post
    De ce doamne Dumnezeule ai lua un colet Emag de la posta cand ti-l livreaza unde vrei tu?
    Eu le ridic de la Posta, doar daca nu ma incadrez pentru transportul gratuit. Nu imi place. De ce? Lumea vine sa-si plateasa impozitele acolo, nu stiu cat au de plata, fetele nu au banii sa le dea rest. Am stat intr-o zi dupa o batranica de 70-80 ani, o trimisesera nepotii sa le plateasca impozitul la casa ... da-o-n m... de treaba

7. Back To Top | #13727
    Registered User _-livio-_'s Avatar
    Quote Originally Posted by Rover View Post
    De ce nu s-au contruit balcoane la apartamentele de la parter?
    chiar nu stie nimeni? nici macar google se pare.
    isn't that cute....BUT IT'S WRONG

8. Back To Top | #13728
    Registered User piratu2191's Avatar
    In blocul meu sunt balcoane la parter. Bloc cu 4 etaje din 73 parca.

9. Back To Top | #13729
    Multe blocuri au avut, inclusiv al meu și toate din copilărie aveau balcon la parter.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

10. Back To Top | #13730
    Quote Originally Posted by _-livio-_ View Post
    chiar nu stie nimeni? nici macar google se pare.
    Al meu are din constructie, dar e mai sus ca la alte blocuri parterul, nu la nivelul solului. La blocurile de vizavi nu, pentru ca la parter sunt numai garsoniere si parterul e la nivelul solului. Dupa revolutie multi si-au facut un fel de balcon acolo la parter inchizand cu BCA si geamuri.

O intrebare de genul asta am, pe Colentina sunt multe blocuri construite ca pe o movila de pamant, sau soseaua in sine e intr-o rapa depinde cum privesti lucrurile. Nu stiu de ce.
    Google Maps
    - Captain Jack Donovan

11. Back To Top | #13731
    1:72 AdyAero's Avatar
    Posibil sa fie construite deasupra unei cote considerate inundabile, data fiind zona.
    De asemenea, posibil ca tot datorita solului sa exista o scufundare foarte lenta, 2-3 cm/10 ani sa zicem. In momentul proiectarii au luat in calcul acest fapt, considerand o durata de viata de 100 de ani sa zicem.

12. Back To Top | #13732
    1:72 AdyAero's Avatar
    Double post.

13. Back To Top | #13733
    Quote Originally Posted by piratu2191 View Post
    In blocul meu sunt balcoane la parter. Bloc cu 4 etaje din 73 parca.
    multe din zona in care am crescut, aproape toate de fapt, nu au balcon la parter, in special cele cu 4 etaje, cred ca au fost construite ceva mai tarziu, prin 80+

14. Back To Top | #13734
    Registered User Stecheru's Avatar
    A fost o lege care nu lasa sa ai balconul inchis. Cine il avea, au venit de la primarie sau ce era atunci si ti l-au demontat. Blocurile construite in acea perioada, evident nu puteau avea balcon deschis la parter, deci au fost facute fara.

15. Back To Top | #13735
    Registered User sorin147's Avatar
    DE CE parintii cara ghiozdanul copiilor?
    "De ce a trebuit sa devenim puncte, cand nefiind eram TOTUL?" (N. Stanescu) (021)220.05.39 0726.11.69.31 ~~~ Intel Core 2 Duo E7500 ~ Scythe Ninja Plus ~ ASUS P5P43TD PRO ~ Kingmax 2*2Gb DDR1600 ~ Radeon R6670 ~ Maxtor 250Gb ~ on-board sound ~ home made case v2.0 ~ Chieftec 410W ~ ASUS DVD-RW ~ TCM Wireless Multimedia Keyboard ~ Microsoft 1.1A Optical Mouse ~ LG 1919S LCD 19" ~ Myria MY001B 19"

16. Back To Top | #13736
    pt ca au in el n+1 carti, caiete aditionale, caiete de clasa + teme si cate ceva de scris, ceva de mancat eventual si niste apa, nu mai e ghiozdan ci ranita de razboi.
    sursa: am un frate la liceu.

17. Back To Top | #13737
    Pentru ca e greu! Te invit sa incerci un ghiozdan carat zi de zi de un scolar.

18. Back To Top | #13738
    Pe vremea mea tot grele erau, mai ales cand aveam sport si desen in aceeasi zi si mergeam pe jos 2-3 statii pana la scoala. Nu mai vorbim de copiii de la tara care merg si 5 km pe jos pana la scoala in anul 2018.
    In liceu, "ghiozdanul" era o mapa cu doua caiete si un pix
    A fost o lege care nu lasa sa ai balconul inchis. Cine il avea, au venit de la primarie sau ce era atunci si ti l-au demontat. Blocurile construite in acea perioada, evident nu puteau avea balcon deschis la parter, deci au fost facute fara.
    Posibil, dar din ce mi s-a povestit legea aia a fost data dupa '80, ori blocurile de vizavi sunt construite pana in '70 si au garsoniere fara balcon la parter
    - Captain Jack Donovan

19. Back To Top | #13739
    si al meu era greu dar incomparabil cu ce e acum, aveam maxim 6-7 carti si 6-7 caiete in clasa a 8-a, acum de la a 5-a in sus e jale.

20. Back To Top | #13740
    Nu te contrazic, ca sunt rupt total de subiectul asta. Dar imi aduc aminte ca nu aveam voie cu trening la ore, deci automat trebuia sa-l ai in ghiozdan, adaugai tenisi + materiile din ziua respectiva + penar si daca aveai si desen trebuia o punga cu blocul ala + culorile.
    Bleah se pare ca nu s-au schimbat multe, adica FFS ce o fi asa de greu sa avem in clase dulapuri unde sa-ti lasi chestii ? poate peste inca 20 de ani se vor face si la noi deastea.
    - Captain Jack Donovan

1.  
Page 687 of 689 FirstFirst ... 187587637677684685686687688689 LastLast

Bookmarks

Bookmarks