Page 705 of 706 FirstFirst ... 205605655695702703704705706 LastLast
Results 14,081 to 14,100 of 14101

Thread: DE CE? (Ce, cum, cine?)

1. Back To Top | #14081
    Registered User RAN's Avatar
    Ardeiut si smantanica?

2. Back To Top | #14082
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    Painica jumatate de franzeluta.

3. Back To Top | #14083
    Megalomaniac's Avatar
    Bine ca nu suntem vorbitori de spaniola ca aveam supicicutze si ciorbicicele & shit.
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

4. Back To Top | #14084
    "Ciorbita de vacuta cu smantanica, mamaliguta si ardeias" este clasica.
    Am auzit o functionara intr-un birou cum vorbea cu colega ei, ambele avand vreo 45 de ani: "Iti pot da eu ceiuc pentru burtica si ficatel".
    Mai grav e cand e cate un barbat din ala blajin si sensibil, care s-a transformat dupa ani de zile de lucrat intre femei, si-l auzi cum zice "ma duc si eu acasica". Om in toata firea, la 35 de ani, merge acasica.
    Pentru copaci.

5. Back To Top | #14085
    just passing... Rover's Avatar
    La sotioara sa pape o ciorbita.
    O berica n-ar bea nici sa-l pici cu ceara...

6. Back To Top | #14086
    Quote Originally Posted by altceva View Post
    "Om in toata firea, la 35 de ani
    Mwhaha ce-am ras... La 35 de ani e copil... Mai ales generatiile de azi. Om in toata firea as zice la 55 de ani...
    forþon ne mæg weorþan wis wer, ær he age wintra dæl in woruldrice

7. Back To Top | #14087
    Registered User RAN's Avatar
    Am auzit o functionara intr-un birou cum vorbea cu colega ei, ambele avand vreo 45 de ani: "Iti pot da eu ceiuc pentru burtica si ficatel".
    Trebuia s-o intrebi daca face cacuta moale

8. Back To Top | #14088
    1:72 AdyAero's Avatar
    Quote Originally Posted by Megalomaniac View Post
    Poti sa zici "soferul" in locul "conducatorul auto" sau chestii de genul, nu iti poate imputa nimeni ca nu ai comunicat clar ce trebuia comunicat, din postura de reprezentant al unei institutii.
    "Sofer" reprezinta un conducator auto profesionist aka specializat:
    ȘOFER -i m. Lucrător specializat în conducerea unui autovehicul.
    "Conducator auto" suntem noi care mergem cu masina in interes personal.
    E ca la fotbal. Fotbalistii sunt doar aia de meserie, nu si amatorii care joaca la echipa din liga 6.

9. Back To Top | #14089
    De ce informatiile din media cu privire la nocivitatea fumatului sunt insotite de statistici de genul: "70 de persoane mor zilnic in Romania din cauza fumatului"? Cum poti concluziona ca o persoana a murit din cauza fumatului? Pentru ca a facut cancer? Mor persoane de cancer la plamani fara sa fi pus tigara in gura. Nu spun ca fumatul nu e nociv. Poate "ajuta" sa mori mai repede cand suferi de anumite afectiuni, dar de aici pana a spune ca fumatul a omorat pe cineva, mi se pare mult.

10. Back To Top | #14090
    Registered User sorin147's Avatar
    Daca exista pe undeva rubrica "fumator" e relativ simplu: hei, baza de date, cati oameni au murit de bolile x,y,z si sunt fumatori?
    Daca nu exista, poti aplica aceeasi formula.

Pana la urma, important e sa-i sperii pe oameni. Dar nu atat de mult incat sa se lase de fumat si tu sa ramai fara slujba. Doar un pic, cat sa ranunte cativa pentru a avea mereu un flux constant. Daca sunt prea multi, pana la urma se va schimba legea si va interzice ceva cu totul, asa, mai putini, e mai bine.
    "De ce a trebuit sa devenim puncte, cand nefiind eram TOTUL?" (N. Stanescu) (021)220.05.39 0726.11.69.31 ~~~ Intel Core 2 Duo E7500 ~ Scythe Ninja Plus ~ ASUS P5P43TD PRO ~ Kingmax 2*2Gb DDR1600 ~ Radeon R6670 ~ Maxtor 250Gb ~ on-board sound ~ home made case v2.0 ~ Chieftec 410W ~ ASUS DVD-RW ~ TCM Wireless Multimedia Keyboard ~ Microsoft 1.1A Optical Mouse ~ LG 1919S LCD 19" ~ Myria MY001B 19"

11. Back To Top | #14091
    Registered User droopy_ro's Avatar
    Nu stiu unde sa intreb, Gogu asta e soparla romaneasca sau geko ceva ? intreb ca i-am facut poza prin Sectorul 2.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DE CE? (Ce, cum, cine?)-gogu.jpg  
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

12. Back To Top | #14092
    Erau intr-o zi vreo 20 de dinastea prin pipera, parca stateau la bere
    [GIGABYTE Z97X-Gaming 3][Intel Core i7-4790K][Phanteks P400S TG][Corsair RM650x]
    [Gigabyte GTX 1080 Xtreme Gaming 8GB DDR5X][4*4GB HyperX Savage 1866MHz][Corsair H80i]
    [Samsung PRO 512GB SSD / Micron 512GB SSD][LiteOn Bluray Writer]
    [Corsair Glaive RGB / Corsair K95 RGB Platinum MX Speed][Logitech Z506][LG IPS 34" UW 144Hz 34UC79G]

13. Back To Top | #14093
    Quote Originally Posted by Shimamoto View Post
    De ce informatiile din media cu privire la nocivitatea fumatului sunt insotite de statistici de genul: "70 de persoane mor zilnic in Romania din cauza fumatului"? Cum poti concluziona ca o persoana a murit din cauza fumatului? Pentru ca a facut cancer? Mor persoane de cancer la plamani fara sa fi pus tigara in gura. Nu spun ca fumatul nu e nociv. Poate "ajuta" sa mori mai repede cand suferi de anumite afectiuni, dar de aici pana a spune ca fumatul a omorat pe cineva, mi se pare mult.
    Statisticile astea, la fel ca si alea cu "cercetatorii au descoperit ca frunzele de marar lungesc/scurteaza viata cu x%" sunt extrem de greu de facut macar sa ai rezultate aproximative uneori, dar la tigari se poate face ceva decent. Poti lua 1000 care nu fumeaza si 1000 care fumeaza si vezi cati din aia care fumeaza fac in plus cancer fata de aia dintre cei care nu fumeaza. Faza e ca apar dupa aia si ceva asocieri de comportamente, factori... Totusi, aia 70 nu stiu cat de mult trebuie sa sperie, ca nu stiu cati mor de plamani fara sa fumeze, ca sa-mi fac o idee cat de periculos e fumatul. Asa, la prima vedere, daca te duci intr-o sectie de pneumologie, cam 3 sferturi sunt fumatori din aia cu tumori la plamani, ceea ce cam sperie luand in calcul procentul de fumatori. Repet, asa, din ochi...Cam la fel si la aia cu infarct daca nu-i iei in calcul pe cei cu diabet si alte chestii care predispun mai rau ca fumatul.

14. Back To Top | #14094
    Quote Originally Posted by Fallen View Post
    Erau intr-o zi vreo 20 de dinastea prin pipera, parca stateau la bere
    Prin zona e facuta poza, dar nu seamana cu gusterii si cred ca e prea mica pentru gecko, oricum daca se inmultesc sper sa fie folositoare, sa manance muste si tantari la vara
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

15. Back To Top | #14095
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Quote Originally Posted by droopy_ro View Post
    Nu stiu unde sa intreb, Gogu asta e soparla romaneasca sau geko ceva ? intreb ca i-am facut poza prin Sectorul 2.
    E romaneasca, bre. Soparla de ziduri ii zice. Cred

16. Back To Top | #14096
    Podarcis muralis - Wikipedia
    Deaia pare a fi, thanks.
    - Captain Jack Donovan

17. Back To Top | #14097
    Registered User sorin147's Avatar
    CUM se determina nivelul marii?
    Se ia in considerare si curbura Pamantului? Dar atractia lunara? Dar volumul de vietati?
    "De ce a trebuit sa devenim puncte, cand nefiind eram TOTUL?" (N. Stanescu) (021)220.05.39 0726.11.69.31 ~~~ Intel Core 2 Duo E7500 ~ Scythe Ninja Plus ~ ASUS P5P43TD PRO ~ Kingmax 2*2Gb DDR1600 ~ Radeon R6670 ~ Maxtor 250Gb ~ on-board sound ~ home made case v2.0 ~ Chieftec 410W ~ ASUS DVD-RW ~ TCM Wireless Multimedia Keyboard ~ Microsoft 1.1A Optical Mouse ~ LG 1919S LCD 19" ~ Myria MY001B 19"

18. Back To Top | #14098

Atata timp cat nu calibrezi altimetre la avioane/elicoptere nu conteaza
    Pentru zbor de precizie se folosesc altimetre radar sau radare care urmaresc terenul(TFR Terrain Following Radar), care iti arata altitudinea in raport cu solul sau obiectele de sub aparatul de zbor. Nu altimetrul barometric care iti indica altitudinea fata de nivelul marii.

Raman fascinat de ce faceau oamenii pe vremea aia cu puterea de calcul a unui ceas electronic.
    Last edited by droopy_ro; 18-04-2018 at 20:17.
    - Captain Jack Donovan

19. Back To Top | #14099
    Apropo de discutiile de mai sus, si aia cu "poftiti banutii" e clasica.

De ce toti au oroare sa sune dupa ora 19-20:00, sa nu deranjeze, desi toti se culca la 22:00-23:00 sau chiar mai tarziu, desi in timpul zilei poti fi intr-o intalnire, in trafic fara hands free etc? Plus ca aia cu job-uri la care nu pot vorbi la telefon sub nicio forma de obicei au program ziua.

20. Back To Top | #14100
    just passing... Rover's Avatar
    Pentru ca in majoritatea cazurilor deranjezi. Ce tie nu-ti place, altuia nu face

Asta cu diminutivele este intalnita si la magazinele de lenjerie. Toate gagicile isi iau chilotei, nu cer chiloti sa nu creada vanzatoarea ca au curul mare.

1.  
Page 705 of 706 FirstFirst ... 205605655695702703704705706 LastLast

Bookmarks

Bookmarks