brat Cum sa te dregi dupa o betie. - Page 4
Page 4 of 14 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 61 to 80 of 274

Thread: Cum sa te dregi dupa o betie.

H2H
    H2H is offline
    H2H's Avatar
    Faza asta tine de fiecare.
    Important este sa nu bei porcarii.
    Daca te paradesti seara (dupa ce ai mancat bine), cu un vin bun sansele sa fii varza a doua zi sunt mult reduse.
    Musai sa mananci...nu beti pe stomacul gol!

...................................................................
    AxA, tu probabil nu bei, degusti doar un paharel

Registered User
    DHB14 BYOC - 300 - Thread
    Alcoolul deshidrateaza foarte rapid si de aia te doare capul. Dupa ce ai baut, mananca ceva extra-sarat sau extra-dulce si pune 2 sticle de apa minerala plata la indemana. Ideea e ca o sa te trezesti in timpul noptii din cauza pentru ca o sa ti se faca sete si bei apa pe care ti-ai pus-o langa pat. In felul asta iti hidratezi organismul suficient de bine/mult incat sa nu te mai doara capul dimineata.
    Apa carbogazoasa si toate bauturile carbogazoase sunt acide si "iti ataca" stomacul ceea ce e de evitat.
    Dimineata poti lua niste vitamine si o cafea cu mult lapte sau un ceai de anghinare (ajuta ficatul).
    La pranz, mananca consistent. De preferinta o ciorba acra si un gratar.
    Bea cafea cu sare numai daca vrei sa vomiti. Nu ajuta la dureri de cap.
    "Cui pe cui se scoate" este inventata de betivi patentati ca scuza pentru paharelul de a doua zi dimineata. Nu functioneaza.
    Dormitul cu geamul deschis e o idee excelenta. Ajuta la oxigenare, mai ales daca esti fumator.

Ocean of white Skyes's Avatar
    bei ia si tu un calciu sau o Vitamana c sa vezi k te simti mai bine... asta se face dupa bautura k dak iei calciu sau Vitamana c inainte de a bea numai simti nimik de la bautura... asa am facut yo de revelion... am luat o pastila de Vitamana c... am baut 2 sticle de vin, bere, sampanie si votka si nimik... sa mor dak mint... a fost aiurea... :P
    Fly away

Banned holyfart's Avatar
    Quote Originally Posted by valim
    Faza asta tine de fiecare.
    Important este sa nu bei porcarii.
    Daca te paradesti seara (dupa ce ai mancat bine), cu un vin bun sansele sa fii varza a doua zi sunt mult reduse.
    Musai sa mananci...nu beti pe stomacul gol!

...................................................................
    AxA, tu probabil nu bei, degusti doar un paharel
    da, da la mine k si la prietenu prietenului chiar si bauturile amestecate nu fac rau . a 2-a zi sunt destul de fresh, pot merge la fotbal/baschet orice. parca nu s-a intamplat nimic cu o seara in urma

~db~ d3Cib3l's Avatar
    betzia se drege cu un suc de lamaie combinat cu apa minerala si zahar!!!(recomandat mai acru) sau cu o masa copioasa(asta pt perioada mahmura).Cel putzi la mine tzine.Daca esti "PRAF" sau "RUPT" din toate punctele de vedere cu o baie rece(nu foarte rece-temperatura apei sa fie aproximativ egala cu cea a marii 20-25 grade max timp de juma de ora).Apoi o cafea si o tzigare....
    No slots Available....-->F**K slots buy original

H2H
    H2H is offline
    H2H's Avatar
    Quote Originally Posted by Hotep
    "Cui pe cui se scoate" este inventata de betivi patentati ca scuza pentru paharelul de a doua zi dimineata. Nu functioneaza.
    If you're under 16 don't push the spoiler button!

Don't tell me...te-ai facut manga de nenumarate ori si vorbesti din experienta?
    Cafea cu sare, hmm, de fapt stii ce-i aia, ai baut / facut vreodata?
    Eu nu indrum catre bautura, dar daca tot se bea, macar sa stie cu ce defileaza a doua zi.
    Tu cred ca nu stii ce inseamna sa te tarasti catre lift si a doua zi sa-ti dai seama ca de fapt erai la usa si vroiai sa suni.
    "Cui pe cui" ... e de kko indiferent de ce am spus eu si va rog sa uitati.

Dar aici nu e vorba despre abandonul bauturii, ci despre cum sa te tii pe cele 2 picioruse din spate in pozitie de drepti.
    Urgente adica.
    So...
    Never, adica never sa nu beti pe burta goala!
    Pe cat posibil nu le amestecati, daca va ametiti sa nu va fie jena sa cautati un spatiu sa deversati in cautarea lui Iorga!
    Daca toate astea nu sunt la indemana...wtf!
    Sunteti muci si maine ori bagati o ciorba de ciorapi plusati ori sunteti legume
    Last edited by H2H; 25-03-2006 at 04:47.

gospodar RE|XX's Avatar
    la mahmureala nu poti decat sa astepti sa iti treaca
    toate remediile astea sunt baliverne sau efecte placebo...daca era ceva care chiar sa mearga nu se gasea prin magazine?

ATEU Doctorul's Avatar
    SUC ACIDULAT si mult. M-am trezit eu din cea mai crunta betie de pana acum cu 1l si ceva de Sprite. Sprite pt ca ala parea singurul suc de care aveam chef la ora aia. La jumatate de de ora dupa ce am inceput "tratamentul" nu imi mai era rau de loc, mi se facuse chiar foame si nu ma mai durea capul nici capul.
    Last edited by Doctorul; 29-03-2006 at 03:41.

Nick anterior: VUX Mitzone's Avatar
    same here
    "Augh! You are even uglier than I had thought possible! Can't you see you are making me sick? Please, foul creature, turn your head, or better yet, put a sack over it. Never mind, i have adjusted my display so it is dim enough to be tolerable. In answer to your question, our response is simple. We VUX do not share this range of motionand it appears as though your neck is brokenand you are a jabbering corpse. Ugh!"
    Mitza.ro@Gmail.com

Registered User Rholes's Avatar
    trebuie sa fii extraordinar de neinformat ca sa zici ca e efectul placebo.

din experienta mea am constatat.

ca depinde extraodinar de mult de fiecare dintre noi cei care bem.
    alcoolul ca sa se metabolizeze consuma glucide, calciu si apa.
    deci dimineata sunt recomandate sucurile pt ca contin mult zahar, pastila de calciu, si eventual ceva de mancare.
    si teoria cu berea de dimineata functioneaza pt ca permite reducerea alcoolului din orfanism treptat in acelasi timp berea avand multe glucide.

pt orice detalii un medic va poate face o imagine completa a fenomenului.
    stiu un domn care bea si dimineata isi face o injectie cu calciu, glucoza si inca ceva, cel putin asa se lauda si era ok la serviciu.

gospodar RE|XX's Avatar
    Quote Originally Posted by Rholes
    trebuie sa fii extraordinar de neinformat ca sa zici ca e efectul placebo.
    ia uite ce scrie pe wikipedia:
    The psychosomatic nature of hangovers shouldn't be ignored either. If people expect a hangover, they tend to feel one.
    De ce nu ar functiona si invers?

Tu ai habar de la ce doare capul dimineata? Crezi ca te doare de la lipsa de zahar,vitamina C sau calciu? Nu strica sa le iei,dar nu de la ele te simti naspa. Mai documenteaza-te inainte sa faci pe cunoscatorul.

Jack addicted georgerusu79's Avatar
    Incercati cu un complex de vitamine B, care ajuta la eliminarea mai rapida a alcoolului din sange. De preferat este Supradyn efervescent, pentru ca isi face efectul mai rapid!
    Si mai de preferat este un coctail de vitamine B injectabile!
    Decat cocoasa de munca mai bine burta de bere!

Registered User
    georgerusu79 ce coctail injectabil mha? astea sunt prostii mha nu te ajuta cu nimic decat sa iti faci injectaile dalea sau ce pm zici u mai bine iti faci o spalatura gastrica la spital ) lol glumeam!!! BHA FITI ATENTI DACA VRETI SA VA TREACA BETIA IN MAXIM 30MIN TE DUCI LA UN BAR SAU UN MAGAZIN DASTA MAI MARE CU CATEVA SUTE DE MII SI ITI IEI CATE O CUTIE DIN FIECARE SORTIMENT DE BAUTURI ENERGIZANTE nu cred ca am voie sa fac reclama asa ca o sa va dati si voi seama despre ce bauturi voresc stiti voi bautura aia care iti da aripi, mai e aia care in lima romana ii zice ceva de genul foc sau ard . ce sa o mai lungin sunt cam 4nume mari de bauturi energizante. eu dupa betie ma duc cum pot eu mai bine pana la barul meu preferat cu tovarasii de pahar si comandam fiecare cate 3cutii(sortimente diferite) cu bautura energizanta si intr-o ora cand plecam de-acolo suntem fress totzi dupa ce bei cele trei cutii de energizante(nu tre' sa le bei repede---relax man--). scapi si de durerea de stomac si de durerea insuportabila de cap si de tot!!!!!

AWE
    AWE is offline
    Registered User AWE's Avatar
    Eu am incercat toate variantele, singura care merge tot timpul si e si eficienta este somnul si un dus rece dupa!

Curios lucru, multi zic sa nu bei pe stomacul gol dar la mine - beau bere, rar vin - daca mananc nu mai pot sa beau, cel putin berea nu mai intra aproape deloc!

Ciudat, mai ales ca inainte de masa pot sa beau lejer 4-5 beri/ora!
    Ma multumesc cu mult.

Registered User gentrino's Avatar
    Poimaine meciul baieti. O sa curga rauri de bere. Cine ziceti ca o sa se califice, Rapid sau Steaua? Oricare dintre ele ar fi, bravo ca au ajuns pana aici. Beau o bere pentru
    Iar am macat. Sa puna cineva lacat la frigider

H2H
    H2H is offline
    H2H's Avatar
    gentrino, trebuia sa postezi dupa meci, acum esti offtopic

Registered User gentrino's Avatar
    Mai conteaza offtopic sau nu? Berea oricum am baut-o. Rece si buna
    Iar am macat. Sa puna cineva lacat la frigider

un stomatologoist al_de_sus's Avatar
    manitol - atat si nimic mai mult. dimineatza nu mai ai nimic, mahmureala pauza si nici o durere de cap. ce face facultatea din om
    Exploziile sunt si comprimari ale timpului. Schimbarile observabile in universul natural sunt, toate, intr-un anumit grad si dintr-un anumit punct de vedere, explozive; altminteri ele nu v-ar fi perceptibile. Schimbarile linie si progresive, daca sunt suficient etalate in timp, raman nesesizate de observatori a caror perspectiva este prea scurta. De aceea, va spun ca eu am vazut schimbari pe care voi nu le-ati fi remarcat niciodata.

gospodar RE|XX's Avatar
    manitol? ce medicament e asta? ce contine? contraindicatii ceva?

Randy Couture Marele Preot's Avatar
    Cel mai bine este sa prevezi, nu sa remediezi! Deci, cea mai buna solutie ca sa n-ai probleme cu mahmureala este sa fii beat tot timpul!
    Acum serios, Borsec minerala are un efect super revigorant asupra mea.
    Nikon D700 | Nikon D3100 | Nikon SB900 | Nikon SB600
    Nikkor 50mm f/1.8 | Micro-Nikkor 105mm f/2.8 VR | Nikkor 200mm f/2 VR
    Nikkor 14-24mm f/2.8 | Nikkor 24-70mm f/2.8 | Sigma 70-200mm f/2.8 II

1.  
    LCS - 728 - Last Post
Page 4 of 14 FirstFirst 1234567 ... LastLast