brat Cum sa cresc mai repede in inaltime?
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 26

Thread: Cum sa cresc mai repede in inaltime?

פxz6ϛ GamerXZ95's Avatar

Unhappy Cum sa cresc mai repede in inaltime?

as dori sa stiu si eu cum sa ma inalt mai mult si mai rapid, am 1.47 si 36 kg, de 2 ani am aceeasi inaltime si chiar ma deranjeaza deoarece la liceu rad toti colegii de mine din cauza inaltimei pe care o am, poate imi dati niste sfaturi pentru asta, sport fac, in fiecare zi fac acasa cate 20 de flotari si abdomene seara si am inceput sa am muschi si abdomenul in "patratele" dar eu vreau sa am si inaltimea buna, macar 1.70, ce sa fac ca sa cresc mai mult, sa fac inotul? in afara de inot mai sunt si altele?

Procesor: AMD Athlon II X3 435 Triple Core, 2.91 GHz | Placa de baza: Biostar MCP6PB-M2+ | Memorie: 4GB DDR3 | Hard-disk: 500GB, SAMSUNG HD502HI | Unitate optica: Sony Optiarc DVD-RW AD-5240S Bulk Black | Placa video: NVIDIA GeForce 210, 1GB, DDR2 | Placa de sunet: VIA Vinyl VT1708B | Monitor: LG W1941S-PF 18.5" Widescreen LCD | Maus: Hama uRage Evo | Tastatura: Genius GX-Gaming Imperator | Carcasa: Midletower Delux DLC-MF451, ATX, 450W | Sistem de operare: Windows 7 Ultimate 64-bit

standartenführer shase's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    fa basket si bea multa bere!
    I`d rather be drivinG my panzer.

Delicious carRot's Avatar
    Baschet,handball,cam toate sporturile te dezvolta acum depinde de ce iti place tie.
    LE: @shase,berea il dezvolta doar in burta
    Adevărul stă scris printre rânduri.

standartenführer shase's Avatar
    si tu vrei ca asta micu sa devina inalt si slab? io i-am oferit o solutie completa...
    I`d rather be drivinG my panzer.

eddyy's Avatar
    fufe din picioare hahahha
    ma deviez dintr-o generatie in care indivizi trecuti de 20 de ani isi verifica mesajele de pe facebook

פxz6ϛ GamerXZ95's Avatar
    Quote Originally Posted by shase View Post
    fa basket si bea multa bere!
    daca beau bere multa ma voi umfla, si baschet am jucat de la 11 pana la 14 ani, si m-am lasat de acest sport, poate daca practic inotul ma voi dezvolta si creste mai repede decat la jucat baschet nu?

Procesor: AMD Athlon II X3 435 Triple Core, 2.91 GHz | Placa de baza: Biostar MCP6PB-M2+ | Memorie: 4GB DDR3 | Hard-disk: 500GB, SAMSUNG HD502HI | Unitate optica: Sony Optiarc DVD-RW AD-5240S Bulk Black | Placa video: NVIDIA GeForce 210, 1GB, DDR2 | Placa de sunet: VIA Vinyl VT1708B | Monitor: LG W1941S-PF 18.5" Widescreen LCD | Maus: Hama uRage Evo | Tastatura: Genius GX-Gaming Imperator | Carcasa: Midletower Delux DLC-MF451, ATX, 450W | Sistem de operare: Windows 7 Ultimate 64-bit

Delicious carRot's Avatar
    Daca vrei si iti place inotul poti sa faci,ti-am spus cam orice sport te dezvolta,dar sper ca nu vrei ca intr-o saptamana,doua, sa ai 1 metru 90
    Adevărul stă scris printre rânduri.

Registered User toffefe's Avatar
    slabe sanse sa mai cresti. daca pana acum (zici ca esti la liceu) nu ai crescut....eu cand am intrat la liceu aveam 1.74....cand l-am terminat 1.85 ( 11 cm in 4 ani) iar tu zici ca de 2 ani nu ai mai crescut. eu zic ca e clara treaba.

Banned
    E eronata treaba asta cu sportul, daca faci sport si multa miscare greutate se va apasa pe coloana si sunt slabe sanse sa cresti in inaltime, cel mai bine petreci multe ore la pc pe scaun sau in pat ca doar asa te poti "lungi", daca te ridici in picioare gravitatea te va atrage si te va face scund

Banned
    Cea mai buna solutie e sa faci rost de acea masina de tortura(in cazul tau de lungire) care te trage de maini si de picioare.

Solutie : CLICK

Acum serios vorbind...da roade si inotul....sau exercitii fizice si o dieta ce stimuleaza anumite glande gestionand hormonul de crestere...
    Daca esti genetic asa, e cam greu, dar nu imposibil.

Fată serioasă !nsomnia's Avatar
    poti incerca sa maninci cite 2-300 de grame de usturoi pe zi. s-a descoperit recent ca usturoiul contine o proteina care stimuleaza extrem de mult cresterea oaselor in lungime si se pare ca tu de asta ai nevoie. tot secretul e sa nu ingerezi cantitati mari o singura data (organismul nu poate procesa acea proteina decit in cantitati mici) ci sa incerci sa distribui cit mai uniform acele 300 de grame pe toata durata zilei - cite o bucatica-doua la fiecare ora ca sa ii dai voie sistemului digestiv sa extraga acea proteina-minune si sa o trimita in singe.

in articolele pe care le-am citit erau mentionate persoane care au crescut chiar si 15-20 de cm in jumatate de an respectit cu strictete cura respectiva - sper sa ai si tu rezultate apropiate.
    LiveJasmin ID: !nsomnia

Banned
    Na de aici

Click image for larger version. 

Name:	3263_6_1260458077.jpg 
Views:	55 
Size:	31.9 KB 
ID:	756600Click image for larger version. 

Name:	s1_metalhead_ro.jpg 
Views:	59 
Size:	21.1 KB 
ID:	756601Click image for larger version. 

Name:	Torture_of_St_George_1.jpg 
Views:	64 
Size:	56.1 KB 
ID:	756602

Patul de tortură

Acest "pat de tortura" era foarte popular în Evul Mediu. El avea de regulă o serie de tamburi şi scripeţi care întindeau sforile ce ţineau victima legată de mâini şi de picioare. Desigur, prima porţie de intinderea era un remediu excelent pentru durerile de spate, însă apoi intervenea ingredientul surpriza: întinderea la maxim până la angoasă! Articulaţiile cedau rând pe rând în cazul în care victima nu dorea chiar cu preţul vieţii sale să spună informaţiile cerute de călăi...

פxz6ϛ GamerXZ95's Avatar
    masa de tortura e prea exagerat, nu vreau sa-mi rup oasele, o sa incerc varianta cu inotul si cu mancarea sanatoasa, va multumesc pentru raspuns, daca mai aveti si alte idei atunci raspundeti aici cu placere ca voi mai viziona acest topic

Nick anterior: ..::nexxus::.. zeegermans's Avatar
    daca ai cucu mare, nu mai conteaza inaltimea. cica ar fi invers proportional cu inaltimea. daca dai de f'una mai proasta care-ti zice ca nu vrea sa fie cu tine, ca esti mic de inaltime, arata-i ceatarna si se rezolva. ma rog, daca-i valabila treaba aia cu proportionalitatea.
    one love

Mos Craciun xtrimD's Avatar
    Sa nu mai tii cu steaua...

the shooting master alberto7fx's Avatar
    Quote Originally Posted by xtrimD View Post
    Sa nu mai tii cu steaua...
    Subscriu
    Gibson Les Paul
    Marshall JMP 1W Combo

Pedals:
    Marshall Guv'nor Plus
    Boss FRV-1

Registered User
    Quote Originally Posted by zeegermans View Post
    daca ai cucu mare, nu mai conteaza inaltimea. cica ar fi invers proportional cu inaltimea. daca dai de f'una mai proasta care-ti zice ca nu vrea sa fie cu tine, ca esti mic de inaltime, arata-i ceatarna si se rezolva. ma rog, daca-i valabila treaba aia cu proportionalitatea.
    Nu,nu e valabila...si chiar daca ar fi nu l-ar ajuta pt ca de fiecare data cand i s-ar scula,ar lesina.Tot singele din organism ar "fugi" in mataranga si nu i s-ar mai oxigena creierul.Poate fi fatal.
    Oricum majoritatea sintem bine proportionati in sensul ca:
    Inaltii au membre lungi,nas lung,madular lung.
    Grasii le au groase,dar pitici care sa mearga in trei picioare n-am vazut.
    La varsta asta greu sa mai creasca,poate 1-2cm dupa care o sa dea inapoi odata cu varsta.
    Sfatul meu e sa faci ca un renumit trib din africa,unde femeile isi pun niste inele pe gat si in felul asta fac gatul ca la girafe.
    Poti castiga de acolo 15-20cm chiar.

Registered User georgiana88's Avatar
    joaca mult basket si mananca sanatos

Registered User PositronicPimp's Avatar
    Quote Originally Posted by cristi_tnt View Post
    Sfatul meu e sa faci ca un renumit trib din africa,unde femeile isi pun niste inele pe gat si in felul asta fac gatul ca la girafe.
    Poti castiga de acolo 15-20cm chiar.
    tocmai ca nu catigi deloc in inaltime. acel inel doar iti lasa umerii mai jos. coloana vertebrala ramane la fel.

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 1 of 2 12 LastLast