brat Heroes of Might and Magic VI - Page 34
Page 34 of 70 FirstFirst ... 243132333435363744 ... LastLast
Results 661 to 680 of 1398

Thread: Heroes of Might and Magic VI

Registered User mtz2007's Avatar
    Quote Originally Posted by View Post
    Incearca sa numeri cladirile de pe adventure map si o sa vezi. Sunt mult mai putine decat in celelalte jocuri ale seriei.
    Pai stai putin totusi ca te bazezi pe o singura harta. Si in H3 erau unele mai incarcate (alde 6LM10) si altele mai sarace.

Vault Dweller <Mitzah>'s Avatar
    Nu ma bazez pe o singura harta, ci pe toate 5 (4 campanie + 1 skirmish). De asemenea, nici in screenshoturile oficiale nu am vazut cladiri in plus.

Ma rog, e foarte posibil sa mai adauge 2-3 cladiri pana la lansare, insa un alt lucru care ma dezamageste e varietatea lor. Adica in celelalte jocuri aveai un tree of knowledge, un seer's hut, hut of the magi, griffin conservatory, prison, black market etc.

http://www.heroesofmightandmagic.com...mapother.shtml
    Voucher PC Garage: EE8SCBDH. Every time you use it, a Romanian politician dies of malaria.

Registered User

Nu ma bazez pe o singura harta, ci pe toate 5 (4 campanie + 1 skirmish). De asemenea, nici in screenshoturile oficiale nu am vazut cladiri in plus.

Ma rog, e foarte posibil sa mai adauge 2-3 cladiri pana la lansare, insa un alt lucru care ma dezamageste e varietatea lor. Adica in celelalte jocuri aveai un tree of knowledge, un seer's hut, hut of the magi, griffin conservatory, prison, black market etc.

Map Locations - Heroes of Might and Magic III / Heroes 3
    E cam greu sa compari campaniile SP intre ele. Sunt alti developeri incercand sa ofere alte experiente de joc abordand altfel designul misiunilor si n-am vazut nici macar 20% din numarul hartilor. Mai corect mi se pare sa compari hartile de MP si ti-am zis in H3 erau si mai pline si mai goale.

Am jucat harta de MP de vreo 5 ori si chiar nu mi s-a parut goala. Chiar daca ar avea numarul de creaturi/cladiri/itemuri per metru patrat mai mic tot nu m-a deranjat in vreun fel.

Quote Originally Posted by wolf3k View Post

marfa trailerul

Registered User Mandea's Avatar
    ideea e ca nu sunt nici macar toate cladirile din H5. Ce-i drept, nici acolo nu au fost asa multe din prima, de-abia dupa ultimul add-on au fost ok. Totusi mi se pare penibil sa vii cu h6 fara sa ai din start toate cladirile din h5, presupunand ca nu sunt inutile, in conditiile in care engineul e cam tot ala (deci nu era greu sa le implementeze iarasi). da, daca sunt inutile, inteleg sa le scoti pe alea.

Plus ca tot ziceau de harti uriase, eu ce am jucat nu mi s-a parut deloc urias. Adica erau 3 nivele din campanie. ei au zis ca toate 20 sunt uriase.

Hdv
    Hdv is offline
    Registered User
    Merge sa te joci dar nu mai merg armele speciale. Se merita daca vrei sa vezi jocul pentru ca oricum nici eu nu stiu ce fac nivele 3-5 la armele speciale nici pana astazi.

Quote Originally Posted by mtz2007 View Post
    E cam greu sa compari campaniile SP intre ele. Sunt alti developeri incercand sa ofere alte experiente de joc abordand altfel designul misiunilor si n-am vazut nici macar 20% din numarul hartilor. Mai corect mi se pare sa compari hartile de MP si ti-am zis in H3 erau si mai pline si mai goale.

Am jucat harta de MP de vreo 5 ori si chiar nu mi s-a parut goala. Chiar daca ar avea numarul de creaturi/cladiri/itemuri per metru patrat mai mic tot nu m-a deranjat in vreun fel.
    Nu era goala, ci plictisitoare. Zonele erau parca copiate, cu aceleasi 15 tipuri de cladiri peste tot. Si nu e vorba numai de numarul lor, ci si de diversitatea lor. In H3 pe unele harti poate erau mai putine, dar erau diverse. In H6, jumatate din cladiri sunt pentru primary skills si buff-uri pentru batalii. Si cei doi moderatori de pe HC care tin contactul cu developerii stiu asta si au zis ca le vor transmite chestia asta. Trust me, nu tip degeaba. Problema asta e adusa in discutie constant de fani.

In other news, H6 va fi prezentat la Gamescom: Ubisoft dezvăluie jocurile pe care le va prezenta la gamescom 2011
    Voucher PC Garage: EE8SCBDH. Every time you use it, a Romanian politician dies of malaria.

Nu era goala, ci plictisitoare. Zonele erau parca copiate, cu aceleasi 15 tipuri de cladiri peste tot. Si nu e vorba numai de numarul lor, ci si de diversitatea lor. In H3 pe unele harti poate erau mai putine, dar erau diverse. In H6, jumatate din cladiri sunt pentru primary skills si buff-uri pentru batalii. Si cei doi moderatori de pe HC care tin contactul cu developerii stiu asta si au zis ca le vor transmite chestia asta. Trust me, nu tip degeaba. Problema asta e adusa in discutie constant de fani.

In other news, H6 va fi prezentat la Gamescom: Ubisoft dezvăluie jocurile pe care le va prezenta la gamescom 2011
    O fi. Nu zic nu si cu siguranta nu ma opun unei diversitati mai mari in materie de cladiri dar cel putin pt mine town screenul de exemplu e o problema mult mai arzatoare. Cladirile, oricate ar fi, ar putea fi completate prin expansion packuri. Town screenul in schimb e o componenta de [game] design fundamentala, care sta la baza jocului si care va ramane probabil constanta pe toata durata seriei asa ca daca nu o schimba acum slabe sanse sa mai faca ceva dupa.

Au anuntat ca town screen-urile vor fi pastrate asa. Poate intr-un viitor expansion. Din punctul meu de vedere, town screen-urile sunt sub cladiri pentru ca nu afecteaza cu nimic gameplay-ul propriu-zis (sau mecanica jocului).

Official Q&A (// AGFC: ):

1. What extra features will be available in the next phase of Heroes VI beta-testing?
    You will be able to learn more about the extra content of the second phase of the Beta on Friday.

2. Please list all the features which will be unavailable in Heroes VI without Internet connection (in off-line mode).
    Yesterday we published a special page dedicated to the Conflux. You can find explanations of online features that will be available online in three videos and also find more information about the Conflux (which will be enriched soon) on the official site Might & Magic Heroes 6 - Conflux - Services and Leaderboards

3. What will be anti-copy protection of Heroes VI (disc checks, one-time online registration, etc)?
    The game has no DRM and you won't need to be connected to Internet to install it either.

4. Have you any plans to add alt upgrades for creatures (as in Heroes V add-on)?
    So far there is no official information about it alt upgrades for creatures.

5. Will you provide us detailed User Manual for Map and Campaign Editor for Heroes VI?
    It is planned and we will provide you with User Manuel Editor as soon as it is created.

6. What can you tell us about Random Map Generator for Heroes VI?
    For the moment we can only say that you will find the Random Map Generater in Heroes VI.

7. What's about modding possibilities of Heroes VI? Could you provide us some modding tools?
    This information will be revealed later in September.

8. What races and neutral creatures are you planning to include in the future add-ons of Heroes VI?
    So far there is no official information about it.

9. What can you tell us about future games in Might & Magic Universe?
    We wish to reach a broader audience by making the Might & Magic games more "accessible" (which is not synonymous with "simple"). For that we are integrating innovative concepts into the IP (the "Clash of Heroes" series for instance), but not before confronting them with our "IP commandments" and making sure they are a valuable, meaningful addition to the Might & Magic universe.
    The RPG category has considerably evolved over the past decades, and at Ubisoft, Might & Magic now refers to the global IP, like "Tom Clancy's" for instance, not to a specific series. We can say there's no plan for a Might & Magic X in the future, but which does not mean there won't be a "true RPG" developed within the Might & Magic universe.

Deci jocul nu va avea DRM (fuckyea) si vor face RMG.

DG
    No DRM? Ubisoft? Heh, nu ma asteptam.

Registered User Anubis22's Avatar
    Quote Originally Posted by Dead Ghost View Post
    No DRM? Ubisoft? Heh, nu ma asteptam.
    Mai e pana in octombrie...

Daca nu era planificat initial, n-o sa mai introduca niciun DRM acum.

Registered User strumfi's Avatar
    mitza , parerea ta ma intereseaza , merita jocul cumparat din ce ai vazut in beta ? Desi unele chestii par mai simple de dragul comoditatii jucatorilor , l-au simplificat in asa hal incat totusi sa isi merite banii ?
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 , Gigabyte GTX 770 , Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

Registered User
    Jocul nu are DRM insa are nevoie de o conexiune la internet pentru un nou featuring numit "Conflux":
    Might & Magic Heroes 6 - Conflux - Services and Leaderboards

DG
    Confluxul nu pare absolut necesar pt gameplay, e mai mult ca un bonus. Jocul are offline si asta e tot ce conteaza.

Misto chestia cu mesaje lasate de alti jucatori pe harta. Doar Demon Souls (un joc de PS3) mai avea asa ceva, din cate stiu. Plus alte goodies, chiar bine facut sistemul online... Si e bine ca nu ti-l baga pe gat, daca vrei offline, poti sa nu il folosesti.
    Last edited by Dead Ghost; 12-08-2011 at 14:16.

Registered User romustdie's Avatar
    Din ce am vazut in acel Conflux cred ca baietii stiu cum sa faca sa tina jucatorul legat de online deci sa cumpere jocul.
    Offline probabil o sa joci campania si ceva harti dar daca o sa-ti placa jocul mult o sa treci pe online iar daca nu n-o sa-l cumperi.
    Simpla metoda asta , no drm, no stupid protection.

Oricum testam acusi pe 16 in beta.

Quote Originally Posted by strumfi View Post
    mitza , parerea ta ma intereseaza , merita jocul cumparat din ce ai vazut in beta ?
    Prima data cand l-am jucat am simtit acel feeling specific seriei si asta m-a bucurat pana la un punct. Pe mine sincer nu ma deranjeaza town screen-urile noi. Aveau mici glitch-uri, dar e posibil sa fie reparate pana la lansare. Au fost, in schimb, mai multe probleme (la care producatorii muncesc si se vede asta) si eu cred ca amanarea a fost o decizie inspirata. Astazi va incepe a doua faza a public closed beta-ului si o sa revin cu pareri maine sau poimaine, dupa ce-l butonez putin. De data asta vom putea testa si modul online (inca o chestie pe care au implementat-o in beta la cererea fanilor; nu se putea lucra la balancing fara PvP) si alte cateva harti. De data asta, atitudinea producatorilor pare mai entuziasta.

Au publicat si niste ss-uri din hartile noi si tot nu vad obiecte noi cu care poti interactiona. Ziceau ei ca se concentreaza mai mult pe combat, dar nu cred ca 3-4 cladiri in plus stricau echilibrul in vreun fel.

Quote Originally Posted by HC
    Patch Log

Important Notes

- Player profiles will be reset when the patch is released
    - Earlier save games are not compatible with this version
    - Dump file is sent from beta players' computer in case of crashes, out-of-sync and other serious issues to help fixing bugs (Work in progress)

Updates

- Online Multiplayer mode enabled (limited to 2 human players for now with a 150 minutes time-limit per player)
    - All players start a MP game with 150 minutes of gametime. It decreases during their turns. If they press the end turn button, the next player's time will decrease (basically it is the same system in Chess). If the game is not decided before the time expires for one player, then this player will be the loser.
    - 3 more Multiplayer maps added (Multiplayer & Hotseat modes):
    - Tree of Plenty
    - The Wheel of Hate
    - A Bridge Too Far
    - Normal Duel Mode enabled for multiplayer
    - Skirmish mode enabled
    - Altar of Wishes enabled
    - Achievements enabled
    - No Dynasty XP is awarded for quick combat
    - Bug fixing is ongoing

Balance changes

General Changes:

- The experience multiplier values have been modified to x3, x5, x7 (instead of x1, x3, x10)
    - All week effects have been reduced
    - Town conversion cost scales with the constructed dwellings

Building Changes:

- Building the Chaos Crucible does not require Dragonblood crystals anymore.

Ability stat balance and changes:
    - Several tooltip problems have been fixed
    - Several Hero ability bugs have been fixed
    - Fixed bugs include:
    -- Damage scaling of some damage spells (ex: Firebolt/Fireball/Firestorm)
    -- Cooldown/Charge of some spells (ex: Eightfold Lotus, Twin Fangs, Mark of Chaos)
    -- Damage of Storm Winds
    -- Damage of Holy Retribution
    -- Archery II does not affect enemies anymore
    - Several Creature ability bugs have been fixed
    - Fixed bugs include:
    -- Damage of Yuki-Onna's Ice Shard
    - Heal cooldown increased to 4 (from 3)
    - Heal, Mass cooldown increased to once per battle
    - Regeneration cooldown increased to 4 (from 3)
    - Regeneration, Mass cooldown increased to once per battle
    - "Soaked" effect has been fixed to give vulnerability to Air school (instead of Fire)
    - The abilities Siege Master II and Siege Master III have been switched

Hero Specializations balance:

- Acolyte of Fortune gives +2 Destiny (instead of +4)
    - Natural Born Leader gives +2 Leadership (instead of +4)
    - Ghoul Rouser gives +2 Ghoul Movement (instead of +1)
    - Shield to the Bloodless gives +10 Might and Magic defense to Vampires (instead of +5)
    - Paragon of Vigour gives +25 health to Kenshi and Kensei (instead of 10)
    - Orc Warrior Master gives +7 health to Maulers and Crushers (instead of +2)
    - Explorer gives +3 Land movement (instead of +2)
    - Sky Runner gives +2 Movement to Harpies and Furies (instead of +1)
    - Griffin Master increases Dive Attack's damage by 15% (instead of 10%)

Creature stat balance:

Necropolis:
    - Ghoul and Grave Ghoul:
    - Dead Flesh Might damage reduction reduced from 25% to 20%
    - Ghost:
    - Incorporeal Might damage reduction reduced from 35% to 25%
    - Wail of the Netherworld direct heal reduced from 5 to 2
    - Wail of the Netherworld damage increased from 1 to 2 (which results decreased healing if there are no enemy next to the target and increased healing when there are 2 or more enemies next to the target)
    - Spectre
    - Immaterial Might damage reduction reduced from 50% to 35%
    - Wail of the Netherworld direct heal reduced from 5 to 2
    - Wail of the Netherworld damage increased from 1 to 2 (which results decreased healing if there are no enemy next to the target and increased healing when there are 2 or more enemies next to the target)

Haven:
    - Sentinel
    - Average Damage increased to 2.5 (from 2)
    - Praetorian
    - Average Damage increased to 3.5 (from 3)
    - Sister and Vestal
    - Charges of the Heal ability reduced to 2 (from 3)

Sanctuary:
    - Pearl and Coral Priestess
    - Charges of the Waves of Renewal ability reduced to 2 (from 3)
    - Change from short-ranged to full-ranged unit.

Stronghold:
    - Centaur
    - Average Damage decreased to 14 (from 16)
    - Health decreased to 70 (from 80)
    - Centaur Marauder
    - Average Damage decreased to 16 (from 17.5)
    - Health decreased to 80 (from 90)
    - Morale reduced to 7 (from 8)
    - Cyclops
    - Average Damage decreased to 61 (from 65)
    - Enraged Cyclops
    - Average Damage decreased to 61 (from 65)

Inferno:
    - Tormentor
    - Health increased to 80 (from 75)
    - Retractable Spikes no longer hit friendly targets
    - Lacerator
    - Magic Defense increased to 9 (from 8)
    - Health increased to 85 (from 80)
    - Exploding Spikes no longer hit friendly targets

Known issues:
    - Shark Guard Starting ability increases Shark Guard growth by 3 instead of the Blood Frenzy effectiveness increase
    - Charge ability of Sun Riders does not work yet, it is being fixed
    - Out-of-sync issues can be experienced in Multiplayer

New Maps

Might & Magic Heroes 6 - News and exclusive content - Ubisoft

A Bridge Too Far

Tree of Plenty

The Wheel of Hate

Duel Mode:

Inca o chestie importanta: RMG-ul cel mai probabil nu va fi valabil la lansare. H6 va avea RMG, insa nu in momentul lansarii.

Registered User romustdie's Avatar
    O daa...
    Foarte frumos:Town conversion cost scales with the constructed dwellings.

1.  
    Yellowstore - 728 - Last Post
Page 34 of 70 FirstFirst ... 243132333435363744 ... LastLast