Page 71 of 71 FirstFirst ... 216168697071
Results 1,401 to 1,407 of 1407

Thread: Heroes of Might and Magic VI

1. Back To Top | #1401
    Registered User lanteean's Avatar
    Heroes of Might and Magic VI-might-magic-heroes-vi2015-3-17-11-31-45.jpg

Imi explica si mie ce dracu face abilitatea Archlich-urilor? ca zau ca n-am priceput nimic

2. Back To Top | #1402
    Registered User Necrosero's Avatar
    ce nu intelegi? face daune unui inamic si ii fura viata, transferand 20% din daunele pe care le face unei unitati de-a ta (alegi tu tinta), dar nu merge sa transferi viata pe lich (ea insasi). aia cu lasts 1 turn e aiurea pusa, probabil e on hit si atat.
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

3. Back To Top | #1403
    Am o intrebare pentru cine se mai joaca H6, AI-ul e la fel de nesimtit ca la lansare? AI-ul spawna eroi pe banda, cu unitati si nivele mai bune ca ale mele, chiar si cand nu mai avea nici o resursa/doar un castel etc. Chestie care m-a calcat pe nervi pana m-am lasat. Asta cel putin in campanii, single map nici nu am mai jucat.
    Daca au reparat treaba asta intre timp, parca m-as reapuca.
    Great minds discuss ideas; Average minds discuss events; Small minds discuss people.

4. Back To Top | #1404
    Cand ma lovisera si pe mine nervii la un moment dat, facusem o lista cu vreo 40 de buguri, dintre care 10 evidente / imense. Asta dupa ultimul patch. Dar mi-a fost lene sa le documentez calumea / public la ei pe forum, se facuse deja anuntul ca e finisat jocul, ca nu se va mai updata. Deci jocul e in continuare defect din multe puncte de vedere, iar AI-ul din contra, mi se pare slabut.
    „Decât o viață în virtute, mai bine una în virtualitate” (Valentin Gora)

5. Back To Top | #1405
    @Rica AI-ul e slabut in sensul ca joaca prost, sunt de acord. Dar nu asta ma deranjeaza.
    Ce spuneam eu e ca triseaza - adica si daca ii luaii toate minele, castelele si ii bateai toti eroii, il lasai intr-un singur castel, el o data la 2 zile scotea un erou de nivel cu al meu (sau mai mare) si armata mai mare ca a mea (mult mai multa decat ar fi facut intr-o saptamana). Pt mine asta e un balancing extrem de prost facut de un designer puturos (un fel de, cum facem jocu mai challenging, ca avem un AI cam slab - pai scoatem pe banda eroi de AI super stronk).
    Eram curios daca au fixat asta sau nu.
    Great minds discuss ideas; Average minds discuss events; Small minds discuss people.

6. Back To Top | #1406
    Registered User lanteean's Avatar
    @umbra, acu mi le-am cumparat si eu (7.5 Euro), si am sa vad ce buguri mai are; e imbucurator ca macar bugul care dadea crash frecvent pe placile Nvidia nu l-am mai intalnit

7. Back To Top | #1407
    Aveti idee daca il mai gasesc in stoc la un magazin jocul asta ? (la un pret decent, cum a fost la altex ~40 lei) Multumesc !

1.  
Page 71 of 71 FirstFirst ... 216168697071

Bookmarks

Bookmarks