Page 19 of 29 FirstFirst ... 916171819202122 ... LastLast
Results 361 to 380 of 566

Thread: Sfaturi achizitie videoproiector Full HD (de preferat)

1. Back To Top | #361
    You could even argue that BenQ is to some extent a victim of its own success here, in that the great results it’s achieved with other aspects of the W2000’s pictures kind of highlight the relative averageness of the black level response.
    But none of this alters the fact the lost shadow detail and inability to produce a convincing black colour can at least occasionally break the spell the W2000 otherwise casts over you.

Read more at BenQ W2000 - Picture Quality

2. Back To Top | #362
    The W2000’s party trick of delivering Rec.709 remarkably well right out of the box deserves to find it an enthusiastic audience – especially as this core colour competency is joined by impressive refinement in other areas too. The only strange thing is that some of BenQ’s earlier models do a slightly better job with black level response.
    Read more at BenQ W2000 - Sound and Conclusions

3. Back To Top | #363
    Tot pe trustedreviews gasesti si o analiza la Benq W1110 care pare mai ok pe partea de black level.

4. Back To Top | #364
    Este cineva pe acest forum care a luat un Benq W1110s,si ar putea spune ceva despre calitatile acestui proiector.

5. Back To Top | #365
    Registered User
    este adevarat, negrul spalacit poate deranja, dar din cate am vazut in review per total w2000 este similar cu proiectoare de doua pana la trei ori mai scumpe. si in unele teste pe partea de contrast 50% depaseste proiectoare hiend de la sony si jvc- . ceea ce este de-a dreptul spectaculos.
    i7 2600k, Z68XP-UD3P , HD6950 , Corsair Vengence 8GB , Antec BP550 , Sprire rr , HP ZR30W ,Panasonic 42UT30E 3D
    sound - Asus Xonar ST , Cambridge Azur 840A ,

6. Back To Top | #366

7. Back To Top | #367
    A cumparat cineva de la tehnicavizuala,avstore?Cum sunt pe partea cu garantia?Cum se comporta cu clientii?

8. Back To Top | #368

9. Back To Top | #369
    Quote Originally Posted by senseiul View Post
    A cumparat cineva de la tehnicavizuala,avstore?Cum sunt pe partea cu garantia?Cum se comporta cu clientii?
    AVStore-ul cred că sunt ok, n-am avut nimic de returnat în garanție, dar deduc din ce am mai vorbit cu oamenii de acolo ,și se poartă frumos cu clienții (din experiență personală și din ce am auzit din alte surse - alți clienți).
    Am cumpărat și de la Tehnică vizuală, n-am avut nimic de returnat, dar am observat că au și marfă nu chiar de cea mai bună calitate. Suspectez unele produse achiziționate că sunt retururi, chiar dacă nu s-a specificat explicit acest lucru la achiziție.

10. Back To Top | #370
    Quote Originally Posted by senseiul View Post
    evomag?
    De la EVOMag n-am mai cumpărat de multă vreme. La ei chiar am avut nevoie de garanție, dar au asigurat-o fără probleme.

11. Back To Top | #371
    Registered User ButchX's Avatar
    Daca iti iei Benq, garantia este oferita de service-ul autorizat. Ii contactezi si rezolvi direct cu ei.
    Mundus Vult Decipi

12. Back To Top | #372
    Registered User ButchX's Avatar
    Putin off legat de service-ul evomag: am fost intr-o dimineata sa returnez un produs si am asistat la 2 situatii care m-au facut sa ma gandesc de 2 ori inainte sa mai comand de la ei. Eu nu am avut probleme cu returul, in schimb in fata mea era un domn care a vrut sa returneze un telefon nefunctional. Era luat pe firma vineri, iar el venise sa il returneze marti la prima ora. O domnisoara care se ocupa cu preluarile i-a refuzat returul pe motiv ca au trecut 3 zile de la achizitionare, chiar daca telefonul era nefunctional.
    La un moment dat iese un baiat dintr-un separeu cu o placa de baza si o intreaba pe aceeasi domnisoara ce sa faca cu ea, ca el a bagat-o in priza si functioneaza dar nu are timp sa astepte 2-3 ore cu ea in functiune sa vada daca se restarteaza (defectul ei fiind ca se restarta la interval de 2-3 ore), la care ea ii spune sa o bage in cutie si sa cheme clientul sa isi placa ca nu are nimic.
    Eu am returnat un aparat foto a carui garantie nu am putut sa o obtin de la dealer-ul autorizat in Romania (produsul era facut pentru piata cheha; manual si garantie internationala tot in ceha)
    Mundus Vult Decipi

13. Back To Top | #373
    Registered User calinchromapure's Avatar
    Quote Originally Posted by kappa_ii View Post
    este adevarat, negrul spalacit poate deranja, dar din cate am vazut in review per total w2000 este similar cu proiectoare de doua pana la trei ori mai scumpe. si in unele teste pe partea de contrast 50% depaseste proiectoare hiend de la sony si jvc- . ceea ce este de-a dreptul spectaculos.
    Nici in cele mai frumoase vise Benq nu se apropie ca si contrast nativ de Sony. Idem Sony fata de JVC (desi aici e mai mica probabilitatea) Ca unii cred asa ceva, pot sa viseze in continuare!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Sfaturi achizitie videoproiector Full HD (de preferat)-epson-tw6100.jpg   Sfaturi achizitie videoproiector Full HD (de preferat)-sony-vpl-hw65es.jpg   Sfaturi achizitie videoproiector Full HD (de preferat)-sony-vpl-hw65es-meniu-a2050.jpg   Sfaturi achizitie videoproiector Full HD (de preferat)-jvc-hd750.jpg   Sfaturi achizitie videoproiector Full HD (de preferat)-jvc-hd-750.jpg  

14. Back To Top | #374
    Registered User
    Frumoase imagini Calin.
    Ce player folosești pentru redarea video?

15. Back To Top | #375
    Grand Shaman m-m-c's Avatar
    Pare Kodi.

16. Back To Top | #376
    Sunt mai multe proiectoare, in mai multe locatii unde le calibrez imaginea. Pozele sunt doar sugestive pentru ca nu pot surprinde foarte multe detalii care cu ochiul le remarci usor. Totusi comparativ intre ele poti sa-ti faci o idee de ceea ce inseamna capabilitatea de a afisa un contrast nativ, un alb curat si neutru (tinta este 6500K determinata cu aparatura profesiaonala ChromaPure Video Calibration Software si generator pentru semnal AVlab DVDO AVLab TPG - DVDO Culorile sunt ulterior afisate bine delimitat la fel si alti parametrii ai imaginii sunt masurati si ajustati conform standardului HDTV.
    Player-ele de redare sunt Dune Hd Max, Dune Base 3D, si Minix cu Kodi instalat (pozele sunt in locatii diferite)
    Last edited by calinchromapure; 11-01-2017 at 10:46.

17. Back To Top | #377
    Sunt mai multe proiectoare, in mai multe locatii unde le calibrez imaginea. Pozele sunt doar sugestive pentru ca nu pot surprinde foarte multe detalii care cu ochiul le remarci usor. Totusi comparativ intre ele poti sa-ti faci o idee de ceea ce inseamna capabilitatea de a afisa un contrast nativ, un alb curat si neutru (tinta este 6500K determinata cu aparatura profesionala ChromaPure Video Calibration Software si generator pentru semnal AVlab DVDO AVLab TPG - DVDO Culorile sunt ulterior afisate bine delimitat la fel si alti parametrii ai imaginii sunt masurati si ajustati conform standardului HDTV.
    Player-ele de redare sunt Dune Hd Max, Dune Base 3D, si Minix cu Kodi instalat (pozele sunt in locatii diferite)
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Sfaturi achizitie videoproiector Full HD (de preferat)-profilare-colorimetru-din-ecran-x500.jpg   Sfaturi achizitie videoproiector Full HD (de preferat)-homecinema-privat-jvc-x500.jpg   Sfaturi achizitie videoproiector Full HD (de preferat)-calibrare-din-lentila-jvc-x500.jpg   Sfaturi achizitie videoproiector Full HD (de preferat)-proiector-lg-pf1500-largo.jpg   Sfaturi achizitie videoproiector Full HD (de preferat)-home-cinema-dedicat.jpg  
    Last edited by calinchromapure; 11-01-2017 at 10:57.

18. Back To Top | #378
    Registered User
    Ultimele 2 imagini din X-men Apocalipse sunt incredibile ,imaginea este mult mai buna decât la Cinema .Foarte norocoși posesorii.Eram convins ca se folosește un Oppo ,ca player video.
    M-a mirat totuși ca imaginea avea benzile negre,si subtitrarea fiind coborâtă in jos.La așa imagine se preta un ecran Anamorphic .

19. Back To Top | #379
    Mda, la 7500$ pret de lista.... JVC DLA-HD750 D-ILA Projector | Sound & Vision si rulat material video m2ts encodat h264 cu bitrate de 45mb/s, normal ca toate atibutele sunt propice afisarii unei imagini de referinta. Oppo 203 a achizitionat colegul calibrator JeanLucPicard (poate sa spuna cum e integrat in sistem ca player de generatie noua)
    Ultimele doua poze sunt dintr-un sistem care are in link procesor video extern Darbee DarbeeVision (inclus in player-ele OPPO cu teminatia D https://www.avstore.ro/playere-blura...arbee-edition/
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Sfaturi achizitie videoproiector Full HD (de preferat)-videoprocesor-extern-darbee.jpg  
    Last edited by calinchromapure; 11-01-2017 at 13:51.

20. Back To Top | #380
    Registered User
    Știam ca Darbee Darbleet Adaugă Sharpness ,si e recomandat pentru imagini cu diagonala mare ,pentru videoproiectoare in general.
    Pretul pentru Oppo103D este bun comparabil ,cu Intel Nuc I5 Skaylake pe care acum L-am primit ,si îl voi testa cu Kodi si Madvr.
    Sper ca imaginea sa se apropie de Oppo103D ,dacă nu înseamnă ca mi-am luat teapa.

1.  
Page 19 of 29 FirstFirst ... 916171819202122 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks