Page 43 of 43 FirstFirst ... 3340414243
Results 841 to 843 of 843

Thread: Televizor/monitor 4k ieftin

1. Back To Top | #841
    Quote Originally Posted by 86C415 View Post
    De ce va displac VA-urile ca monitoare?
    Mie nu imi displac absolut deloc, se pare ca nu voi schimba Dell-ul 2408WFP 24" S-PVA cu un IPS - am incercat de cateva ori, dar era suficient 5 minute de joc mai intunecos (+ intuneric in camera) pe IPS sa-mi dau seama ca nu merge treaba. Exista si alte VA-uri pe piata, dar nu am avut acces facil la ele, sa le pot testa acasa. Schimbarea de culori/gamma nu o resimt, probabil sunt mai sensibil la black bleed/glow decat la color shift.

Deci e chestie de gusturi, nu are rost sa generalizezi. Daca nimeni nu vroia VA nu ar mai fi existat, ramaneau TN-urile (ca sunt mai ieftine) plus IPS-urile si atat.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

2. Back To Top | #842
    Ce-mi place la oled (spre deosebire de LED) este ca panelul este identic in toata gama, intre C7 si E7 platesti doar ce pe pe "linga" ecran, sistemul audio, bezelu, conectivitati, basini alea alea.

3. Back To Top | #843
    Pervs R me TheCrusher's Avatar
    O recomandare pentru un televizor 4k pentru un buget in jur de 3000 RON se poate? Doar pentru filme de pe stick/HDD + cablu.

1.  
Page 43 of 43 FirstFirst ... 3340414243

Bookmarks

Bookmarks