Page 7 of 7 FirstFirst ... 4567
Results 121 to 127 of 127

Thread: pensionare media player

1. Back To Top | #121
    Keep walking mache's Avatar
    Problema nu e la standardul rack-ului ci a Minix-ului ... Iar legenda spune ca nu prea ai sanse sa prinzi rate de transfer constante peste 30MB/s pe USB2.0.
    just cruisin'...
    ATENTIE! Începând cu 14 octombrie 2009, orice thread nou care nu contine datele de contact ale vanzatorului / cumparatorului va fi sters, iar userul este pasibil de ban. Private Message-ul nu este acceptat ca mod unic de contact si nici trecerea acestor informatii în semnătură

2. Back To Top | #122
    Moderator Ivan's Avatar
    Quote Originally Posted by Rover View Post
    un cablu usb chinezesc de 10-15 metri
    UWOTM8??

3. Back To Top | #123
    Eu ma gidesc la o problema de compatibilitate intre rack/hard si minix[/kodi]. Genurile astea de issues sint mai dese ca floricelele pe cimp asa ca prima incercare este sa faci un pas lateral, chit ca rulezi filmul de pe un stick usb 2.0 fie se confirma problema cu filmul/kodi/minix fie cu hardul/rack-ul.
    Am umblat la greu la cache-ul kodi-ului dar e cel care tine de networking. In aceleasi conditii mx player mergea fara gretzuri dar la kodi intotdeauna a trebuit sa maresc si network buffer dar mai ales "fill rate". Pentru ceva rulat local, fie intern fie pe un dispozitiv extern legat la usb nu stiu ce trebuie sa modifici in advancedsettings.xml - Official Kodi Wiki

4. Back To Top | #124
    just passing... Rover's Avatar
    UWOTM8??
    Nu ma pricep deloc la retelistica cu fir iar la aia wireless si mai putin. Avand in vedere ca mi-era lene sa mut hdd-ul de fiecare data la calculatorul din alta camera, am transat problema ciobaneste: cablu usb lung al dracu, il intind pana la hdd, copiez ce am nevoie si il strang la loc

Johnny, o sa incerc si varianta cu stickul sa vad daca face la fel.

5. Back To Top | #125
    BTW mi-am adus aminte de o discutie similara pe vremea minixului x7 si pe cale de consecinta vad ca si setarile de buffer din KODI nu mai sint ERONAT considerate de network ci de cache (adica globale). Conform HOW-TO:Modify the video cache - Official Kodi Wiki daca setezi
    Code:
    <buffermode>1</buffermode>
    atunci poti forta dimensiunile de cache pentru EVERYTHING, inclusiv pentru fisiere locale. Inainte insa baga filmul ala de pe niste thumb drives sa stii o treaba.

6. Back To Top | #126
    Moderator Ivan's Avatar
    O cutiuta care imi face cu ochiul.

VIM – Khadas

Nu mai trebuie decat sa astept 2-3 ani sa apara in mod curent imagini de Linux 4k

53 de dolari la Amazon.

7. Back To Top | #127
    Suna bine de tot.

1.  
Page 7 of 7 FirstFirst ... 4567

Bookmarks

Bookmarks