Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 37

Thread: Addon-uri [RO] pentru Kodi

1. Back To Top | #1

Lightbulb Addon-uri [RO] pentru Kodi

Salut,
    cu siguranta multi dintre voi stiu deja de existenta Kodi, un software care face mai usoara vizionarea filmelor si serialelor preferate, si nu numai.
    Pentru utilizatorii romani, vazand ca suportul este destul de restrans, m-am hotarat sa creez cateva addon-uri (suplimente), in special pentru utilizare proprie, care acopera majoritatea site-urilor ce ofera subtitrari gratuite:
    regielive.ro
    subs.ro
    titrari.ro
    subtitrari-noi.ro
    Mergand putin mai departe, am facut un fork dupa addonul cunoscut ca addic7ed subtitles pentru ca avea mai multe lipsuri si probleme, si am inceput sa il folosesc destul de des, avand in vedere ca opensubtitles contine foarte multe subtitrari create cu un software de traducere automat si in ultimul timp nu prea mai vrea sa functioneze.
    Pe aceasta cale doresc sa multumesc tuturor traducatorilor de pe aceste site-uri.
    Toate aceste addon-uri si nu numai le puteti gasi descarcand repo-ul (depozitul) de aici.
    Arhiva se descarca pe un stick usb, si se acceseaza din kodi :
    system-> add-ons -> install from zip file -> repository.kingul-repo-x.x.x.zip
    Apoi mergeti in system -> add-ons -> install from repo -> Kingul repo -> si alegeti ce vreti sa instalati.

Succes si astept sugestiile voastre pentru imbunatatiri sau probleme, pe care le voi rezolva in masura timpului disponibil!

2. Back To Top | #2
    Intr-adevar, opensubtitles merge numai cand vrea, din ce cauze ei stiu, iar subtitrarea parca e facuta de roboti uneori.
    Multumim pentru munca depusa!

3. Back To Top | #3
    Moderator Ivan's Avatar
    Buna treaba. Unul pentru Plex ar fi excelent.

4. Back To Top | #4
    Din pacate nu am folosit plex niciodata, dar, "never say never"

5. Back To Top | #5
    Registered User crysxyz's Avatar
    Kingul , faci treaba buna . folosesc tot ce ai produs pentru kodi . mersi
    Daca nu aveti cont Dropbox e timpul sa va faceti ! inscrieti va la acest link: http://db.tt/tDywCO9J
    si primiti pe langa cei 2G inca 500 mb in plus si desigur primesc si eu 500 mb. Multumesc

6. Back To Top | #6
    Iti multumesc si eu pentru apreciere.

7. Back To Top | #7
    Registered User Intel's Avatar
    Kingule iti multumesc pt aceste addonuri, le am instalate pe toate. Dar folosesc in principal titrari.ro care de multe ori nu mere. Si pe 17.1 si pe 16.1.

Sent from my SM-A700F using Tapatalk

8. Back To Top | #8
    Merge foarte bine titrari.ro, au fost probleme cu noul lor certificat ssl, care nu era acceptat de kodi pe niste versiuni de android. Treaba asta a durat cateva zile pana cand un utilizator mi-a trimis un log, altfel nu aveam cum sa imi dau seama, pentru ca la mine functiona.
    Daca nu iti gaseste subtitrari, cauta manual, multe addonuri mai "scapa" numele filmului sau anumite caractere nu sunt acceptate de site in cautare.
    Cand mai ai probleme, trimite-mi un log cu eroarea sa imi dau seama despre ce e vorba, si rezolvam.

9. Back To Top | #9
    Ok, il tin sub observatie

Sent from my SM-A700F using Tapatalk

10. Back To Top | #10
    Registered User dragosalexandru's Avatar
    Am testat si eu. Merge!
    Multumesc

11. Back To Top | #11
    Registered User spirit's Avatar
    Mii de multumiri pentru addonurule de subs,eu am cerut in partea cealalta si au sarit cateva personaje ca pentru ce trebuie,in fine,cu openload se poate face ceva automat sau macar sa nu mai intru pe browser pt. "pair".

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
    Am editat semnatura !
    Acu' e regulamentara

12. Back To Top | #12
    Pentru openload cea mai buna solutie, momentan, este sa se faca pair. Se poate face sa mearga direct, dar numai pentru scurt timp, pana schimba ei codul...si il schimba des. Decat sa nu mearga aproape deloc, tot mai bine cu pair.

13. Back To Top | #13
    Kingule te dadusi la fund sau ce s-a intamplat?

14. Back To Top | #14
    La revedere Kingul, multumim pentru tot!
    @Sarsaila...aici esti binevenit!
    P.S. Sarsaila a preluat proiectul de la Kingul si sper ca va continua cu dezvoltarea acestuia!

15. Back To Top | #15
    Aici aveti addonurile facute de kingul, sunt functionale: 0/zips at master * visinel/0 * GitHub
    Sarsaila deocamdata a blocat accesul la repo, pana-i trece supararea sunt ok cele din link. Daca-l aveti pe sarsaila instalat, dezactivati repo-ul, dupa care instalati de la visinel!

16. Back To Top | #16
    Quote Originally Posted by alecsathome View Post
    Aici aveti addonurile facute de kingul, sunt functionale: 0/zips at master * visinel/0 * GitHub
    Sarsaila deocamdata a blocat accesul la repo, pana-i trece supararea sunt ok cele din link. Daca-l aveti pe sarsaila instalat, dezactivati repo-ul, dupa care instalati de la visinel!
    Bravo Visinel poate se gandeste sarsa sa debocheze addonurile lui ca sa se bucure toti romanii de ele!

17. Back To Top | #17
    Sarsa e tare suparat si a avut perfecta drepta,putem sa- i multumim unei moderator de pe softpedia care sa crezut ca e un mic dumnezeu ,defapt asa suntem noi romani cand urcam pe tron ne credem dumnezei,haideti toti sal rugam frumos pe domnul sarsa sa isa faca mila de noi si sal deblocheze addonurile si toti care avem cont pe softpedia sal ignoram acel forum
    Last edited by goian; 13-07-2017 at 16:18.

18. Back To Top | #18
    Topicul pe softpedia legat de addonuri kodi nu l mai pot vizualiza. Voi?

19. Back To Top | #19
    Moderatorul dumnezeu al forumului softpedia morogan ,a sters topicul ca au sarit utilizatori la gatul lui din cauza dezvoltatorului de addons kodi romania dracul-gol care a avut dreptate ,si tot din cauza moderatorului sau blocat toate addonurile din sarsaila repository

20. Back To Top | #20
    Salut fratilor ,voi credeti ca au facut asta fara interes totul are o explicatie,voi nu vedeti ca nimic nu era in regula desi era totul free.Omul asta isi consuma timpul liber pentru a face ceva si se gasesc citiva care defapt doar unul singur caruia nu place nimic desi el la rindul lui nu aduce nici un aport .Parerea mea ca tot ce e free il iei asa cum e ,daca platesti atunci poti sa faci nazuri.

1.  
Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks