Results 1 to 2 of 2

Thread: Artefacte Panasonic 40CS630

1. Back To Top | #1

Artefacte Panasonic 40CS630

Am TV-ul din titlu conectat la PC si la PS4. De o bucata de vreme am observat (posibil sa fi fost si inainte) ca in anumite scene statice (in general), in functie de culoare fundalului in general (gri si albastru deschis cam tot timpul), produce niste artefacte suparatoare. Nu gasesc niste cuvinte cheie ca sa caut pe google sa vad de la ce ar fi problema, dar apelez la experienta voastra. Am atasat doua poze facute cu telefonul (scuzati calitatea) cu defectul.

Stiti cumva ce ar cauza aceste lucruri? Exista vreo solutie de rezolvare? Este un defect acceptat la garantie? Mai am cam 3 luni de garantie la TV si ma gandesc sa il trimit in service daca nu rezolv altfel.

PS : Nu stiu cat de bine se observa in poze, dar ma refer la banda care apare dupa "proceed?" si "exit?"
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Artefacte Panasonic 40CS630-20170525_194226.jpg   Artefacte Panasonic 40CS630-20170525_194234.jpg   Artefacte Panasonic 40CS630-20170525_194418.jpg  

2. Back To Top | #2
    Incearca si alt cablu HDMI, sau macar verifica conexiunile. Ala arata ca niste interferente, nu cred ca e defect televizorul. Posibil sa se rezolva si umbland la anumite setari de imagine, dar mai putin probabil. Daca apar in orice meniuri, de pe orice sursa de semnal (tuner intern, meniurile TV-ului) atunci da, este defect.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

1.  

Bookmarks

Bookmarks