Results 1 to 15 of 15

Thread: TV 4k recomandari

1. Back To Top | #1
    Registered User

TV 4k recomandari

Salut , vreau sa cumpar si eu un tv 4k cu diagonala de 109-123 cm . Ce modele ar fi mai bune,ce recomandati?Ideal ar fi sa aiba si 120hz rata de refresh daca exista pt acest buget.(o sa il folosesc si ca monitor uneori pt a juca Fifa de pe pc).
    Buget 1800-2200 ron
    Multumesc

2. Back To Top | #2
    Registered User
    N-o sa gasesti nici un TV 4k/120Hz, la nici un buget.

3. Back To Top | #3
    Registered User
    Quote Originally Posted by oldshooterman View Post
    N-o sa gasesti nici un TV 4k/120Hz, la nici un buget.
    Am spus daca e posibil daca nu, nu este nici o problema..dar subiectul principal este "cel mai bun tv 4k in bugetul de max 2200 ron"

4. Back To Top | #4
    Trance GoD ATB's Avatar
    4K in bugetul ala va fi o gluma proasta, fara suparare.
    Mai bine pune inca 300 de lei si cumpara bijuteria asta.
    "I'm ready to lose my mind but instead I use my mind / I put down the knife, and take the bullets out my nine / My only crime, was that I'm too damn kind" - Guru

5. Back To Top | #5
    Fother Mucker vlad_heretic's Avatar
    Daca as fi vrut 4K, as fi luat asta https://www.emag.ro/televizor-led-sm.../pd/D5PKHDBBM/. Am eu varianta FHD si e tot ce mi-am dorit de la un Smart TV. Pentru FIFA e overkill oricum. Ia-l de la Emag si-l returnezi daca nu e ok.

Gluma proasta e sa iei o plasma FHD de acum 5 ani SH cu 2500 de lei, fara suparare.
    "People will read again."

6. Back To Top | #6
    Trance GoD ATB's Avatar
    Daca vei compara side by side modelul pus de tine cu modelul ala de plasma vechi de 5 ani, te va apuca plansul.
    Sunt dispus sa cumpar eu plasma, cumpara tu led-ul, le comparam side by side dupa ce vor fi calibrate de un expert, iar cine se insala in final va suporta toate cheltuielile.
    Ce zici?
    "I'm ready to lose my mind but instead I use my mind / I put down the knife, and take the bullets out my nine / My only crime, was that I'm too damn kind" - Guru

7. Back To Top | #7
    Fother Mucker vlad_heretic's Avatar
    Omule, el vrea sa se joace fifa, nu sa faca grafica din pat. E o idee proasta sa cumperi ceva vechi, oricat de bine s-ar vedea. Cu un smart tv nou mai faci si altceva, consum mic, ai garantie etc.

Daca n-ai ce face cu banii si vrei plasma aia, te invit sa comparam. Eu l-am calibrat dupa Dell-ul de pe birou si daca te uiti fix din fata, se vad identic. (Varianta FHD, nu 4K)
    "People will read again."

8. Back To Top | #8
    Registered User
    Multumesc de pareri dar eu vreau un tv nou in garantie .
    80% din timp o sa il folosesc ca pe un tv normal: emisiuni,meciuri de fotbal,filme prin hdmi de la computer; ocazional la cateva zile joc si fifa tot prin hdmi conectand pc'ul.

9. Back To Top | #9
    Registered User heliux's Avatar
    https://www.emag.ro/televizor-led-sm.../pd/DYMKC3BBM/

Asta! Os-ul e forta, culori foarte bune! Dar, acum cat e in reducere...

Sent from my SM-G901F using Tapatalk
    sI dE restU` aCadeLE

10. Back To Top | #10
    Trance GoD ATB's Avatar
    Cum el il va folosi 80% din timp ca pe un tv obisnuit, al doilea comentariu de pe emag mi se pare graitor:

"Partile proaste:
    - televizorul nu este 4K dpdv al pixelilor. Da, respecta "standardul" agreat, dar datorita unui artificiu tehnic facut de LG.
    - desi exemplarul meu nu a avut artefacte (DSE etc), este de o calitate inferioara. Negrul este gri din orice unghi, culorile sterse.
    - la orice calibrare (inclusiv mai "semi profesionale" cu video-uri dedicate) nu se obtin culori ok. Impresia generala este ca "e innorat" in orice video.
    - upscaling-ul si restul tehnologiilor digitale de procesare a imaginii sunt ineficiente, desi cred ca asta se datoreaza calitatii slabe a panel-ului.
    - aparent e un model special pentru Romania/Europa de Est, e foarte greu sa gasesti ajutor/review-uri atat pe forumul romanesc dedicat LG, cat si in afara.
    Per ansamblu, a fost dragut cadoul (un subwoofer LG) si faptul ca partea de smart-tv se misca bine. Am facut retur dupa o zi de chinuiala si am luat un Samsung un pic mai scump (dar cotat in aceeasi generatie/zona de pret cu modelul LG) - diferentele au fost enorme si evidente, chiar si fara calibrarea celui de-al doilea TV."

Nu stiu de ce-mi bat capul, fiecare face ce vrea cu banii sai, dar parca vad ca dupa achizitie se va plange cat de prost se vede televiziunea prin cablu.
    Succes!

11. Back To Top | #11
    Registered User
    Lg uj6307 sau samsung ku6072?

12. Back To Top | #12
    Nick anterior: vicente Vioo's Avatar
    Va rog frumos daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi in legatura cu un tv 4k. Vreau sa cumpar luna un viitoare un tv 4k care sa fie de 152-164 cm si sa nu depaseasca 5000 ron. In momentul de fata am gasit acest model la un pret destul de bun, dar totusi as vrea sa stiu daca chiar isi merita banii cu adevarat. Televizor LED Smart Ultra HD 4K, webOS 3.5, 152cm, LG 60SJ810V Tv il folosesc foarte mult la seriale(Netflix, Hbogo) plus uneori jocuri pe ps4 pro. Am gasit si acest model Televizor LED Smart Ultra HD, webOS 3.0, 165cm, LG 65UH668V doar ca are webOS 3.0.

13. Back To Top | #13
    Jah Rastafarai bonzo_catalin's Avatar
    Uh e model de anul trecut . 810 e modelul actual ai DV deci asta .

14. Back To Top | #14
    Nick anterior: vicente Vioo's Avatar
    Quote Originally Posted by bonzo_catalin View Post
    Uh e model de anul trecut . 810 e modelul actual ai DV deci asta .
    Bonzo zici ca isi merita banii 60SJ810V ? Multumesc mult !

15. Back To Top | #15
    Jah Rastafarai bonzo_catalin's Avatar
    Am zis , ai Dolby Vision si Nano Cell

1.  

Bookmarks

Bookmarks