Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 52 of 52

Thread: Recomandare TV 4K HDR 40-43"

1. Back To Top | #41
    Registered User azreil24's Avatar
    Filme UHD - FOR SALE

Marantz PM6005, iFi Audio Nano iDSD, Dali Zensor 7, Mogami W3103/W2965/W2964 Cables, Nakamichi/Neutrik/RAMM Audio Connectors

2. Back To Top | #42
    da! are panel de 120hz. si e 4k. fix ce a intrebat omul prima oara si a primit raspunsul la care am dat eu quote prima data.

my bad!

Remarkably the TV also displayed a 1080p @ 120 Hz input
    nasol ca cei de la sony nu pun asta in specs, ar vinde mai mult (desi poti cauta singur si cauti, daca esti chiar interesat de 1080p la 120hz).

pare super tare tvul!
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

3. Back To Top | #43
    Registered User KodiaK's Avatar
    Pai scria peste tot ca are panel 4K@120Hz, doar tu nu ai inteles asta. Una e tipul de panel, alta e formatul video suportat pe intrari. Probabil ca nu au scris ca era logic sa suportge 1080p@120Hz, din moment ce panelul e 120Hz

Dar revenind on topic, am vreo sansa la panel IPS cu Direct LED? Din ce am vazut pe rtings.com doar Sony X700D are asa ceva, dar are performante dezastroase in ceea ce priveste image retention
    Samsung din ce stiu nu are decat VA iar LG este cam varza la TV-uri. La Panasonic am vazut cateva, dar nu prea gaesc review-uri profi.
    ASUS Z170-A | Intel Core i7-6700K@4.5GHz | Thermalright TRUE Spirit 140 Power | 16GB DDR4 Corsair Vengance LPX | Gigabyte GTX 1080 Windforce OC | SSD Kingston V300 60GB | Seagate 2TB | Hitachi 1TB
    Redragon Yama Black | Logitech G500 | Sennheisher HD555 | Asus Xonar DG | Dell U2311H | Coolmaster CM 690 III | Antec True Power 650W

---------------------------------
    Foloseste voucher-ul G6TPRZ4K la orice comanda la PcGarage si ai 1% reducere

4. Back To Top | #44
    Registered User azreil24's Avatar
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    da! are panel de 120hz. si e 4k. fix ce a intrebat omul prima oara si a primit raspunsul la care am dat eu quote prima data.

my bad!

nasol ca cei de la sony nu pun asta in specs, ar vinde mai mult (desi poti cauta singur si cauti, daca esti chiar interesat de 1080p la 120hz).

pare super tare tvul!
    Chestia asta merge de cateva generatii, cel putin la Sony, doar ca la unele trebuia facut profil manual in Windows, iar in unele cazuri mergea doar cu 119Hz. Si batranul X850C putea face asta.

5. Back To Top | #45
    Deci pana la urma rezoluție 4k și 120 Hz tot nu exista nu?
    Ca din ce vad aici ca să ai 120hz trebuie sa cobori rezoluția la full hd.
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher f617087 in comenzile tale la F64.ro si vei primi discount 1%!
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher 4QP9SN4I in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!

6. Back To Top | #46
    Nu exista pe TV, pentru ca nu exista HDMI capabil de asa ceva. Momentan 4k@120hz e posibil doar prin Display Port, care nu exista pe niciun TV din cate stiu eu.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

7. Back To Top | #47
    Registered User Stecheru's Avatar
    De fapt exista HDMI 2.1 care suporta 8k@60hz sau 4k@120hz, dar nu prea este (inca) implementat in placile grafice, monitoarele si televizoarele actuale.
    E chiar mai rar decat DP 1.4 (De subliniat, DP 1.2 nu stie 4k@120hz).

8. Back To Top | #48
    Asta am spus si eu intr-un pos de ieri. HDMI 2.1 abia a fost anuntat in ianuarie 2017, sunt finalizate specificatiile dar nu au inceput inca implementarile. Poate generatia 2018 de televizoare / placi video sa aiba HDMI 2.1 dar mai dureaza pana apar alea.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

9. Back To Top | #49
    Intentionez sa iau acest SONY 43XE8077 de BF.
    Aveti alta recomandare in banii astia si panel IPS? Din ce am inteles de le rtings.com este best buy budget 4K de la SONY.
    Din pacate, am nevoie de unghiuri mari de vizualizare, si un panel VA nu ma satisface. Singura optiune ar fi OLED, dar este cam de 2x mai scump, deci poate peste cativa ani, cand mai scad preturile.
    ASUS Z170-A | Intel Core i7-6700K@4.5GHz | Thermalright TRUE Spirit 140 Power | 16GB DDR4 Corsair Vengance LPX | Gigabyte GTX 1080 Windforce OC | SSD Kingston V300 60GB | Seagate 2TB | Hitachi 1TB
    Redragon Yama Black | Logitech G500 | Sennheisher HD555 | Asus Xonar DG | Dell U2311H | Coolmaster CM 690 III | Antec True Power 650W

10. Back To Top | #50
    Eu am un Samsung UE43KS7500 pe care-l folosesc ca si monitor de zi cu zi. L-am luat in special pentru sim racing, unde e foarte ok. In mare sunt multumit de el. Am avut si inainte un Samsung 32" 1440p VA si imi place mai mult decat IPS-ul. Se pare ca sunt sensibil la light bleed. Totusi, ca si monitor pentru gaming gen Dota nu l-as recomanda. E prea mare. Sunt destul de convins ca ceva gen Acer X34 120hz cu gSync ar fi mai ok. Acum chiar nu ma pot decide daca mai caut inca doua identice pentru triple, sau il vand si imi cumpar 3 Predator.
    Noob

11. Back To Top | #51
    Quote Originally Posted by b_tudor View Post
    Am avut si inainte un Samsung 32" 1440p VA si imi place mai mult decat IPS-ul.
    Nu inteleg ce ai vrut sa zici.
    UE43KS7500 are panel VA, nu IPS

12. Back To Top | #52
    Da, am avut si inainte tot un VA si imi place mai mult decat IPS-ul (avut inainte de acel prim VA), de aceea am ales acest Samsung.
    negrul aproape perfect si lipsa light bleed-ului (pe care am avut-o la absolut orice edge led IPS) compenseaza nevoia de-a sta relativ centrat pe mijlocul monitorului. Oricum nu sunt probleme ca si la TN, din punctul asta de vedere.
    Noob

1.  
Page 3 of 3 FirstFirst 123

Bookmarks

Bookmarks