Results 1 to 5 of 5

Thread: Suport tv plat cu spate usor curbat...

1. Back To Top | #1
    Registered User

Suport tv plat cu spate usor curbat...

Salut am luat astazi asa ceva: TV Samsung 55MU7072 , Dark Titan, UHD, Smart, 138 cm la AVstore.ro si trebuie montat pe perete in locul celui vechi, cel vechi avea spatele plat, acesta am vazut ca este curbat pe spate, ce suport sa pun pe acel tv ca sa nu fie probleme cu suruburile in spate, ca banuiesc ca imi trebuiesc ceva mai lungi, voi cum ati procedat ?

Ceva bun de aici ? Suporturi TV

2. Back To Top | #2
    zona unde pui suportul este tot plata, poti sa il folosesti pe cel vechi.
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

3. Back To Top | #3
    Registered User
    Ai o baza cand spui asta, ai ceva asemanator acasa sau chiar modelul asta ? Ca eu tocmai poimaine ajung sa il pipai calumea sa vad cat de plat este pe spate..s-ar putea sa ai dreptate si sa fie curbate doar extremele. Ar fi super ok daca e asa cum zici tu, m-ar scuti de multe batai de cap.

4. Back To Top | #4
    Sistemul de montare VESA este standardizat, ar fi stupid ca Samsung sa nu-l respecte cand absolut toata lumea il foloseste. Curba pare sa fie complet neglijabila, oricum.
    Flat Display Mounting Interface - Wikipedia
    Doar ca vezi ca exista mai multe distante intre punctele de prindere, la acest model pare sa fie folosita o distanta relativ mare, de obicei suportii mai mici / ieftini nu suporta puncte de prindere asa indepartate din simplul motiv ca nu sunt atat de mari cu totul.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

5. Back To Top | #5
    Registered User
    Stiu man, tv suporta doar vesa 400x400.
    Ceva de genul ar trebui sa fie ok.

https://altex.ro/suport-perete-hama-118104-81-165cm-32-65-35kg-negru/

1.  

Bookmarks

Bookmarks