Page 1403 of 1413 FirstFirst ... 4039031303135313931400140114021403140414051406 ... LastLast
Results 28,041 to 28,060 of 28250

Thread: Achizitie plasma - lcd! Sfaturi, preturi!

1. Back To Top | #28041
    Registered User azreil24's Avatar
    My bad, nu am observat

Pentru US aici e un loc bun unde sa gasesti oferte bune.
    Marantz PM6005, iFi Audio Nano iDSD, Dali Zensor 7, Mogami W3103/W2965/W2964 Cables, Nakamichi/Neutrik/RAMM Audio Connectors

2. Back To Top | #28042
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    L-am gasit pe unele site-uri pe la 2000 ... dar imi e cam tarsa
    “The first lesson of economics is scarcity: there is never enough of anything to fully satisfy all those who want it. The first lesson of politics is to disregard the first lesson of economics.”

3. Back To Top | #28043
    nu stiu cat o sa te incalzeasca, dar singurele motive pt care am vazut sa fie trimis inapoi, au fost cauzate de banding, uniformitate si tinting. dar cazuri mici de tot, unde aia sunt ridicoli de demanding, chiar snobi. (stiu ca o sa ziceti ca "atunci cand dai atati bani, pai vrei sa fie perfect"). oameni care cumpara 2-3 televizoare si le trimit pe cele 2 mai "proaste", nu vreau sa zic americani, dar acolo sunt toate exemplele mele. eu as cumpara linistit de oriunde, doar sa fie nou. pe ebay as avea putine emotii.

renunta la tarsa, fa upgrade de la plasma la oled si join the family!

vorba ta, ai tinut plasma 6 ani, tine si asta macar atat!
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

4. Back To Top | #28044
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    4 :P

Mi-e tarsa din alte motive, sunt cam no-name si am auzit destule horror stories ...
    “The first lesson of economics is scarcity: there is never enough of anything to fully satisfy all those who want it. The first lesson of politics is to disregard the first lesson of economics.”

5. Back To Top | #28045

6. Back To Top | #28046
    Need I explain? Bogotta's Avatar
    Dar ce parere aveti despre acest model curbat ?

Televizor LED Samsung 101 cm (40") UE40KU6172, Ultra HD 4K, Smart TV, Ecran Curbat, WiFi, CI+

Merita 2000 de lei ? As mai obtine si o reducere de 60 de lei pentru ca folosesc cardul ING.

Dupa parerea mea are cam de toate. Ii lipseste ceva ? Cam la ce distanta ar trebui sa stau de el ca sa vad bine ? Imi e teama sa nu fac vreo prostie.
    Da, omul umbla ca o umbra, se framanta degeaba, strange comori si nu stie cine le va lua.

Psalmul 39:6

7. Back To Top | #28047
    Registered User ciocanul's Avatar
    Mie nu-mi plac astea curbate, mai ales sa fie si mic de 1 m. Il tii pe post de monitor eventual pe birou ? Mergi sa-l vezi undeva mai bine. Si 1 m, si curbat. Inteleg un curbat cat peretele sa te simti ca la IMAX dar 1 m ? Il pui in cusca la caine sa aiba 'imersiune' mai buna ?
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

8. Back To Top | #28048
    Pai eu nu am ditamai sufrageria
    Nu stau intr-o vila opulentă.
    Ma gandeam ca e suficient. Dar vorba ta, o sa merg undeva sa il vad cu ochii mei intai. Sa nu am vreo surpriza....
    Da, omul umbla ca o umbra, se framanta degeaba, strange comori si nu stie cine le va lua.

9. Back To Top | #28049
    Mai bine iti iei panasonicul de mai sus(mediagalaxy).

Sent from my LG-H960
    Antigrohait! Antiporc!

10. Back To Top | #28050
    Ar fi o idee.

Stiti cumva ce dimensiune are suportul ăla pe care stă ? Sau măcar unde pot găsi această informație ?

11. Back To Top | #28051
    Am citit un pic despre acel Panasonic pe revoblog.ro. Nu prea sta bine la capitolul SmartTV. Mai mult imagine si sunet.... Nu e rau nici asta dar parca vroiam ceva complet.

12. Back To Top | #28052
    Unde pot gasi marimea laturilor pentru diverse diagonale ? Comoda mea TV are 1m lungime dar cred ca un asemenea TV e imens . Distanta de privire este de aprox 4m

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

13. Back To Top | #28053

14. Back To Top | #28054
    Registered User Intel's Avatar
    Quote Originally Posted by Bogotta View Post
    Am citit un pic despre acel Panasonic pe revoblog.ro. Nu prea sta bine la capitolul SmartTV. Mai mult imagine si sunet.... Nu e rau nici asta dar parca vroiam ceva complet.
    Ceva complet nu exista. Cum ceva perfect nu exista.
    Trust me e un best buy la 40'' si mai ales la banii aia.

Sent from my SM-A700F using Tapatalk

15. Back To Top | #28055
    Moderator Ivan's Avatar
    Quote Originally Posted by Cosmin_C View Post
    Pai daca te intereseaza calitatile de media player ar cam trebui sa iei 4k.
    Am mai cercetat si am ajuns la intelepciunea ta.
    Deocamdata am ramas la LG din motive de webos si IPS.

Acum am de ales intre 60 de inci ieftin, 65 de inchi mediu sau 60 de inci mai dotat.

Are importanta vreunul din urmatorii termeni?
    120 Hz, interpolation, dolby vision.

Magic Remote de la LG are vreun rost? O foloseste cineva prin CEC cu un RPi?

16. Back To Top | #28056
    LG-urile nu stau prea bine la capitolul motion, mai ales pe IPS, asa ca, daca esti sensibil la stutter si artefacte, nu e o alegerea prea buna. Alta problema, daca vrei HDR, IPS-ul este cea mai slaba alegere, pe sistemul din rahat sa faci bici, asa nici dintr-un panel cu un contrast de 1.000:1 nu vei avea o experienta prea placuta.
    Marantz PM6005, iFi Audio Nano iDSD, Dali Zensor 7, Mogami W3103/W2965/W2964 Cables, Nakamichi/Neutrik/RAMM Audio Connectors

17. Back To Top | #28057
    Moderator Ivan's Avatar
    Pozitia din care ma uit este destul de flexibila, am nevoie de unghi larg.
    In plus nu ma uit niciodata pe intuneric, deci 1000:1 e ok. Spun asta pentru ca actualul este tot LG si merge de 5 ani fara plangeri.

Stutter si artifacte ma deranjeaza (sau m-ar deranja), dar nu le-am prea intalnit. As fi pariat ca sunt generate exclusiv de sursa, nu de teve.
    De fiecare data cand am adus in casa un televizor primul lucru a fost sa-i scot setupul de fabrica si al doilea sa-i dezactivez motion/football shit.

HDR nu stiu ce inseamna la televizor. Daca este ceva gen upscaling sau alta grozavie facuta din soft - probabil o dezactivez in primele 15 minute.

18. Back To Top | #28058
    Unii vorbesc doar din auzite pe aici. Auzi stutterul și artefacte pe TV. WTF? La ce tv-uri ai văzut tu așa ceva? Nici la alea pe Lampi și manivela nu există așa ceva. Încetați să mai faceți recomandari doar din ce ați auzit citit pe net, pentru că nu tot ce zboară de mănâncă.
    Iar true hdr găsești doar pe tv-uri serioase de la 7000 Ron in sus, și în special la oled-uri. Acolo se vede extraordinar.
    În rest e din soft și nu prea aduce mare lucru în plus.
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher f617087 in comenzile tale la F64.ro si vei primi discount 1%!
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher 4QP9SN4I in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!

19. Back To Top | #28059
    Eh, daca esti multumit de actualul, ar trebui sa fie OK si cel nou. Ti-am zis de aceste probleme in caz ca si tu ai putea fi deranjat de ele.

Stutter, judder, artefacte, daca nu exista in sursa, atunci tine de procesare, iar LG-ul sta prost la acest capitol, cel putin pe seriile 2015/2016. Diferenta se vede imediat fata de un Sony, care stau cel mai bine la capitolul procesare. Nah, acum depinde si de tine. Eu pot trai cu putin judder, care apare oricum destul de rar, dar unii nu accepta nici atat. Artefactele de obicei apar cand aplici procesare digitala, gen interpolare si alte sisteme de compensare a frame-urilor. Eu de fel le dezactivez, artefactele chiar nu le suport.

HDR nu are treaba cu upscale-ul

HDR expands the range of both contrast and color significantly. Bright parts of the image can get much brighter, so the image seems to have more "depth." Colors get expanded to show more bright blues, greens, reds and everything in between.
    Wide color gamut (WCG) is coming along for the ride with HDR, and that brings even more colors to the table. Colors that, so far, were impossible to reproduce on any television. The reds of a fire truck, the deep violet of an eggplant, even the green of many street signs. You may have never noticed before that these weren't exactly how they looked in real life, but you sure will now. WCG will bring these colors and millions more to your eyeballs.

20. Back To Top | #28060
    Alții de uită la meciuri și la filme "ciuc noris"pe tv-uri din alea de supermarket la 700 de lei 40 de inch și nu observă nimic la ele. Voi observați tot din review-uri de pe net...
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher f617087 in comenzile tale la F64.ro si vei primi discount 1%!
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher 4QP9SN4I in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!

1.  
Page 1403 of 1413 FirstFirst ... 4039031303135313931400140114021403140414051406 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks