Page 1417 of 1417 FirstFirst ... 4179171317136714071414141514161417
Results 28,321 to 28,328 of 28328

Thread: Achizitie plasma - lcd! Sfaturi, preturi!

1. Back To Top | #28321
    Pervs R me TheCrusher's Avatar
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    Eu m-am dus cu un stick plin de sampleuri. full hd, hdr, 4k, 8k, mai jos nu m-a interesat ca nu am sursa mai jos de 1080p. Dar eu l-am luat pt orice altceva in afara de canale tv.
    Ai o sursa de unde ai luat aceste samples?

2. Back To Top | #28322
    Registered User
    Salutare ,

Ceva centre de reparatii imi recomanda si mie cineva ? Am o plasma mai veche , LG 50PK550 pe display-ul careia a aparut o dunga verde verticala . Macar sa intreb daca mai e ceva de facut/salvat . Multumesc .
    Yamaha A-S500 - Cambridge Audio DacMagic 100 - Indiana Line Nota 550

3. Back To Top | #28323
    Registered User stefanbeton's Avatar
    Salut,

Va rog, o recomandare intre cele doua? Ma intereseaza doar calitatea imaginii:

Full HD

Ultra HD/4K

Multumesc.

4. Back To Top | #28324
    Mergi pe cel 4k.
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

5. Back To Top | #28325
    Pervs R me TheCrusher's Avatar
    Quote Originally Posted by stefanbeton View Post
    Salut,

Va rog, o recomandare intre cele doua? Ma intereseaza doar calitatea imaginii:

Full HD

Ultra HD/4K

Multumesc.
    Exact Sony ala il astept si eu de cateva zile sa fie livrat

6. Back To Top | #28326
    Registered User nightmanady's Avatar
    Salut TheCrusher.
    Am vazut ca ai luat sony seria xe7077 argintiu. Eu am luat de 3 zile sony 49xe7005 adica acelasi tv numai ca e putin mai mare si e pe negru.
    Initial vroiam sony seria 9005 sau 780 de la panasonic da intre timp banii au zburat pe un obiectiv nou asa ca de la cel mai sus 4k (decent ca pret nu vorbesc de oled) la cel mai jos 4k sony. Sincer albastrul si rosul pareau mai bune pe seria 8 cu triluminosul lor si diferenta nu era asa mare da am zis ori iau maxim (9005) ori iau "ieftin". De android nu ma intereseaza ca pe tv nu intru decat ocazional pe youtube si ala merge oricum.
    Nu sunt la primul sony de 20 de ani am tot avut sony sau panasonic. Alta marca de tv nu servesc.
    Actual am ramas doar cu un sony smart fhd de 80cm si un panasonic fhd de 100cm. Si normal 7005-ul asta nou.

E acum vine in sfarsit intrebarea. Cum se vede la tine pe TV ?
    Nu am avut niciodata tv mai mare de 106cm. La mine pare ca are imaginea putin "spalacita" pe TV. Pe TV adica cablu digital cu card CI (nu am decodoare doar carduri ci de la upc si telekom). Pe posturile HD e mai ok da tot parca nu e asa ok ca pe celelalte doua tv-uri mai mici.
    Pe UPC se vede parca mai ok da tot nu e perfect. La ei si pe celelalte tv imaginea e mai ok. Pe telekom pare mai nasol. RDS nu am.
    Am setat eu acolo prin meniuri sa fie cat de cat ca vechiul sony de 106 sau ca asta de 80cm. Primu lucru am oprit motionflow-ul ca ala ma enerveaza mereu. Daca ma uit la un meci il activez daca nu sta inchis. Ala oricum nu afecta calitatea imaginii.

Sa fie doar de la dimensiunea ecranului mai mare ? Desi am spatiu vreo 2-3 metri am tendinta sa ma duc si sub 1,5m pe un scaun sa vad eu toate "punctuletele". Da parca comparativ cu celelalte tv (ale mele) parca si la 2-3 metri tot se vede mai "spalacit".
    Sa fie doar din cauza ca nu e semnalul 4k? Trebe' sa mai setez eu ceva ?
    Repet numai pe TV (card CI) pare spalacita putin imaginea.
    Pe PS4 pro merge perfect (acolo oricum e 4k), de pe pc sau hard/stik pare destul de ok. Desi parca si cateva clipuri hd de pe stick par "spalacite" da aici depinde si cum sunt trase. In principiu pe HDMI si USB nu vad asa "spalaceala". Bine asta daca nu las fotoliu sau canapeaua si trag nenorocitu de scaun sub un metru de el. Atunci... spalaceala. Nu e chiar catastrofa dau eu vad toate micile imperfectiuni in orice. hahaha
    Scuze de postarea lunga da chiar ma enerveaza si nu ma pricep la tv mari 4k. Daca e vreo setare si stie cineva ceva raman recunoscator.

7. Back To Top | #28327
    Registered User azreil24's Avatar
    Nu recomand XE7000 (7005/7077 etc.). Am achizitionat de curand un 55XE7077 pentru un prieten, stiind ca pe dimensiunea asta vine cu panel VA, pe versiunile mai mici vine cu IPS. VA-ul de pe seriile acestea mai ieftine este jenant, dar nu este o surpriza avand in vedere ca sunt produse de AU Optronics, iar panel-urile lor, mai ales cele low cost, sunt penibile. Unghiurile de vizualizare sunt cele mai mici pe care le-am vazut. Este primul TV pe care am vazut contrast shift. Nivelul de negru este slab, zici ca este IPS. Seria 8000 si 9000 sunt alta mancare de peste, desi si aici, unele vin cu panel VA (8577), iar altele cu IPS (8005). Sunt fan Sony dar mi se par jenante produsele lor mid si low range. Pe 7077 nu au fost in stare sa puna nici Android. Pacat.
    Filme UHD - FOR SALE

Marantz PM6005, iFi Audio Nano iDSD, Dali Zensor 7, Mogami W3103/W2965/W2964 Cables, Nakamichi/Neutrik/RAMM Audio Connectors

8. Back To Top | #28328
    A cumparat careva Horizon, poate scrie niste impresii?
    Ma intereseaza doar pt filme si jocuri, diagonala 55.

1.  
Page 1417 of 1417 FirstFirst ... 4179171317136714071414141514161417

Bookmarks

Bookmarks