Page 1420 of 1420 FirstFirst ... 4209201320137014101417141814191420
Results 28,381 to 28,391 of 28391

Thread: Achizitie plasma - lcd! Sfaturi, preturi!

1. Back To Top | #28381
    Quote Originally Posted by C0Bu View Post
    A ajuns astazi la mine panasonicul 50ST. Sunt foarte fericit de achizitie.
    Este impresionant la prima vedere . Deocamdata i l tin sa ruleze imaginile acelea de brake in o vreme deoarece nu am nevoie de el deocamdata ca si tv.
    Am observat asa : la una din nuantele de gri prezinta un zgomot, ca un tiuit. Se incalzeste destul de tare
    Colegi,

Tot incerc sa aflu daca Panasonicul meu Panasonic VIERA TC-P50ST30 50-Inch are sau nu are CI slot. Cum nu sunt in tara, nu pot verifica fizic.
    Daca stiti cumva, va rog sa imi spuneti daca are respectivul port si daca ar fi compatibil cu cardul CI+ de la RDS.
    Pe langa subiect la fel ca un atribut © C.T.C.

2. Back To Top | #28382
    Va rog o recomandare. Am abonament Tv analogic, dar cu un televizor LCD Philips, diagonala 80, achizitionat acum doi ani (nu-i stiu acum specificatiile), reusesc sa receptionez toata canalele firmei respective de cablu, adica si cele analogice, dar si pe cele digitale, inclusiv HD. Am inteles de la firma de cablu ca asa sunt televizoarele Philips si ca daca am un asemenea tv nu mai imi trebuie abonament pe digital. Doresc insa sa achizitionez inca un televizor care sa-mi faca acelasi serviciu, adica sa prinda si analogic si digital, inclusiv canalele HD dar cu diagonala de 102 cm. Philips vad ca nu sunt decat de 43 inch/108cm. Nu pot lua alta dimensiune, mai mare, pentru ca nu intra in spatiul alocat. Puteti sa-mi recomandati alta marca care sa decodeze si digitalul, desi nu primeste decat semnal analogic?

3. Back To Top | #28383
    In mod evident semnalul primit este si digital, si analogic, altfel n-ar avea cum sa primeasca philips canalele digitale. Ai rds? Oricum ar fi, daca televizorul are tuner dvb-c (adica orice televizor) ar trebui sa prinda la fel toate posturile digitale, marca nu are importanta.
    JDM trio.

4. Back To Top | #28384
    Registered User Mandea's Avatar
    Quote Originally Posted by C0Bu View Post
    Colegi,

Tot incerc sa aflu daca Panasonicul meu Panasonic VIERA TC-P50ST30 50-Inch are sau nu are CI slot. Cum nu sunt in tara, nu pot verifica fizic.
    Daca stiti cumva, va rog sa imi spuneti daca are respectivul port si daca ar fi compatibil cu cardul CI+ de la RDS.
    Panasonic Product Support - TC-P50ST30
    acolo nu apare. problema e alta insa. daca ai doar CI simplu, nu iti merge ci+ de la rds. am incercat eu la o plasma panasonic mai din 2010. deci ai nevoie de ci+ sau nu conteaza.

5. Back To Top | #28385
    Din pacate nu toate televizoarele redau si analogic si digital, daca abonamentul e doar analogic. Mai am doua televizoare in casa, care nu detecteaza canalele digitale si nu le redau.

6. Back To Top | #28386
    Si ai incercat sa schimbi tara? Parca finlanda/suedia trebuia pentru anumite televizoare.
    JDM trio.

7. Back To Top | #28387
    Quote Originally Posted by Griegut View Post
    Din pacate nu toate televizoarele redau si analogic si digital, daca abonamentul e doar analogic. Mai am doua televizoare in casa, care nu detecteaza canalele digitale si nu le redau.
    Ce televizoare? Au dvb-c?

8. Back To Top | #28388
    Daca au tuner DVB-C ar trebui sa mearga, dar e posibil sa trebuiasca sa setezi manual niste parametrii, Frecventa, Symbol Rate, Modulatie QAM. Eu asa am facut la UPC, urmand indicatiile de aici DAR fara sa folosesc cardul, care se afla in celalalt televizor - toate posturile necodate se vad bine, nicio problema. Abonamentul era doar analogic cand am facut asta, abia dupa vreun an am schimbat abonamentul si am primit cardul, care a ajuns in celalalt televizor, dupa cum ziceam.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

9. Back To Top | #28389
    Registered User Prime's Avatar
    Cardul nu este folosit decat pentru decodare canale care se platesc extra. In mod normal, orice tv cu DVB-C (Digital Video Broadcasting - Cable) trebuie sa detecteze canalele digitale, daca acestea sunt emise de catre operator.

10. Back To Top | #28390
    La UPC pana nu am bagat manual acei parametrii nu mi-a gasit nimic. Chiar am stat vreun an pe analogic cu televizorul ala.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

11. Back To Top | #28391
    Quote Originally Posted by Mandea View Post
    Panasonic Product Support - TC-P50ST30
    acolo nu apare. problema e alta insa. daca ai doar CI simplu, nu iti merge ci+ de la rds. am incercat eu la o plasma panasonic mai din 2010. deci ai nevoie de ci+ sau nu conteaza.
    Multumesc !
    Eu asa imi amintesc ca avea parca CI dar sigur nu are CI+.
    Acum am comandat deja cardul, din pacate. Daca nu merge, asa cum spui tu o sa mai comand un box suplimentar si aia e.
    Pe langa subiect la fel ca un atribut © C.T.C.

1.  
Page 1420 of 1420 FirstFirst ... 4209201320137014101417141814191420

Bookmarks

Bookmarks