Page 4 of 1415 FirstFirst 123456714541045041004 ... LastLast
Results 61 to 80 of 28284

Thread: Achizitie plasma - lcd! Sfaturi, preturi!

1. Back To Top | #61
    Registered User Cris's Avatar
    Si cele care nu sunt facute de mine V2000; Sincer nu stiu daca sunt totusi SD.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Achizitie plasma - lcd! Sfaturi, preturi!-image00001.jpg   Achizitie plasma - lcd! Sfaturi, preturi!-image00002.jpg   Achizitie plasma - lcd! Sfaturi, preturi!-image00003.jpg  
    "Universalistic egalitarianism, from which sprang the ideals of freedom and a collective life in solidarity, the autonomous conduct of life and emancipation, the individual morality of conscience, human rights and democracy, is the direct legacy of the Judaic ethic of justice and the Christian ethic of love. [..]Up to this very day there is no alternative to it. " -
    Jürgen Habermas

2. Back To Top | #62
    Registered User
    Placile video actuale nu sint limitate la 16,7 milioane culori.
    16,7 milioane culori se obtin din 24-bit color: sau "true-color", fiecare pixel de pe ecran are culoarea definita cu ajutorul a 24 biti (8 biti pentru rosu, 8 biti pentru verde si 8 biti pentru albastru). 24 biti ofera 16,7 milioane de combinatii posibile de rosu (R - red), verde (G - green) si albastru (B - blue)
    Placile actuale folosesc procesarea pe 32 biti, imaginea rezultata depaseste usor cele 16 milioane culori.
    Datele de pe dvd-video sin encodate cu tot cu 8 biti pentru fiecare culoare (RGB) dar convertoarele DAC utilizate acum folosesc procesari pe 10 sau chiar 12 biti pentru o dinamica mai buna a conversiei.
    Referitor la plasma de 50" cea mai mica din seria PZ cu rezolutia de 1920/1080, te asigur ca nu este foarte mare chiar daca la primul contact creeaza ameteala, te obisnuiesti repede iar rezolutia ajuta sa privesti de foarte aproape fara sa distingi pixeli.
    Dealtfel singurul punct negativ gasit la plasma mea este faptul ca e prea mica la 37 " urmatorul upgrade va fi cu siguranta modelul 1080p de 50" chiar daca privesc de la 3,5 m, dar asta peste citiva ani cind vor exista si surse bune de HD nu playere prototip, imature ce costa o avere, si oferta de discuri va fi bogata si la un pret rezonabil.

3. Back To Top | #63
    Registered User dtancu's Avatar
    Quote Originally Posted by florica View Post
    Referitor la plasma de 50" cea mai mica din seria PZ cu rezolutia de 1920/1080, te asigur ca nu este foarte mare chiar daca la primul contact creeaza ameteala, te obisnuiesti repede iar rezolutia ajuta sa privesti de foarte aproape fara sa distingi pixeli.
    Te asigur eu, dupa ce m-am uitat constant timp de 2 saptamini la o plasma 50PV60 de la o distanta de 4 m, ca te timpeste la ochi de la distanta aia.
    E adevarat, pixelii nu se vad, insa te ameteste.

@Cris: alea de pe V2000 nu prea cred sa fie SD, in orice caz sunt 16:9 curat, nu deformeaza imaginea deloc.

4. Back To Top | #64
    Placile video actuale nu sint limitate la 16,7 milioane culori.
    16,7 milioane culori se obtin din 24-bit color: sau "true-color", fiecare pixel de pe ecran are culoarea definita cu ajutorul a 24 biti (8 biti pentru rosu, 8 biti pentru verde si 8 biti pentru albastru). 24 biti ofera 16,7 milioane de combinatii posibile de rosu (R - red), verde (G - green) si albastru (B - blue)
    Placile actuale folosesc procesarea pe 32 biti, imaginea rezultata depaseste usor cele 16 milioane culori.
    Fals. O imagine pe 32 de biti are asa:
    8 biti - RED
    8 biti - GREEN
    8 biti - BLUE
    8 biti - ALPHA

Procesarea placilor video pe 32 de biti include un canal de alpha.

Sper ca stii ce inseamna alpha channel si la ce foloseste. N-are treaba cu culorile, asa ca o imagine uzuala are 16 milioane de culori.
    Te rog sa-mi atasezi o poza sau filmulet cu mai mult de 16 milioane de culori daca ai si sa-mi spui cum le vad pe toate pe calculator in mod real. Ce divx-uri sau xvid-uri ai tu cu mai mult de 16 milioane de culori?

Datele de pe dvd-video sin encodate cu tot cu 8 biti pentru fiecare culoare (RGB) dar convertoarele DAC utilizate acum folosesc procesari pe 10 sau chiar 12 biti pentru o dinamica mai buna a conversiei.
    N-are treaba; culorile sursei sunt tot 16 milioane. Poti sa ai DAC-uri pe 100 de biti ca daca ai 16 milioane de culori in sursa restul nu pot fi decat culori "inventate" si nu au nimic cu fidelitatea reprezentarii video. Procesarea pe 10biti si posibilitatea de afisare pe 10biti e folositoare fiindca televizoarele astea fac tot felul de chestii cu sursa (smoothing, de-noise, etc) si daca ar sta in 8 biti s-ar vedea dithering si alte artefacte.

PS. Uite aici placi video care lucreaza cu mai mult de 8 biti per canal:
    AJA Video - Serial Digital Video Interface and Conversion
    Blackmagic Design: Products

Cine are asa ceva in calculator in afara de oamenii care lucreaza in domeniu? Sa nu-mi zici ca si tu ai o chestie din asta... asi vrea si eu acasa asa ceva.
    Partea proasta e ca nu ai ce face cu ea. Dupa cum spuneam nu ai surse care sa genereze atatea culori (de-abia camerele foto profesionale au cam 9-10 biti per canal iar cand vrei sa le afisezi tot la 8 biti ajungi).
    Last edited by Cris; 04-10-2006 at 21:06.
    "Universalistic egalitarianism, from which sprang the ideals of freedom and a collective life in solidarity, the autonomous conduct of life and emancipation, the individual morality of conscience, human rights and democracy, is the direct legacy of the Judaic ethic of justice and the Christian ethic of love. [..]Up to this very day there is no alternative to it. " -
    Jürgen Habermas

5. Back To Top | #65
    Gata! Sunt in sfarsit mandrul posesor al unui Panasonic TH42-PA60e (74,5 mil. - sigilat cu 2 ani garantie) :P
    Multumesc tuturor celor care m-au ajutat in alegerea mea. Insa...nu scapati de mine As mai avea nevoie de niste sfaturi.
    In primul rand, cum trebuie facut asa-zisul rodaj la o plasma. Eu deocamdata, am trecut-o de pe modul dinamic pe cel normal, am coborat o idee sub 50% luminozitatea si contrastul si am dat side panel (panourile laterale) la ultimul nivel (high). E bine? Mai trebuie modificata vreo setare pentru a evita din start burn-in-ul? Cat timp trebuie facut acest rodaj (cate ore)?
    In al doilea rand, cum se calibreaza culorile, si ce alte setari de finete mai trebuie facute pentru ca sa se vada la 100% din posibilitatile plasmei?
    Last edited by al_pacino; 04-10-2006 at 22:18.

6. Back To Top | #66
    Registered User
    Canalul suplimentar de 8 biti trateaza gradul de transparenta a pixelilor , deci influienteza nuanta si in consecinta gradatia culorilor.
    Pozele puse de mine sint facute ieri pe o plasma Pana SD alimentata cu semnal direct din cablu Astral pentru TV si din PC folosind conexiunea component.
    Imaginea obtinuta din PC cind ruleaza filme in format HD cum sint cele demo din poze, depaseste ca performanta si calitate orice dvd-player home normal , exotisme de citeva mii de euro nu am avut posibilitatea sa testez pentru a compara.

7. Back To Top | #67
    Canalul suplimentar de 8 biti trateaza gradul de transparenta a pixelilor , deci influienteza nuanta si in consecinta gradatia culorilor.
    Pozele puse de mine sint facute ieri pe o plasma Pana SD alimentata cu semnal direct din cablu Astral pentru TV si din PC folosind conexiunea component.
    Imaginea obtinuta din PC cind ruleaza filme in format HD cum sint cele demo din poze, depaseste ca performanta si calitate orice dvd-player home normal , exotisme de citeva mii de euro nu am avut posibilitatea sa testez pentru a compara.
    Da, bine. Uite aici explicatia pentru care 32 de biti inseamna tot 16 milioane de culori:

Color depth - Wikipedia, the free encyclopedia
    Truecolor

Truecolor can frequently mimic many colors found in the real world, producing 16.7 million distinct colors. This approaches the level at which the human eye can distinguish colors for most photographic images, though image manipulation, some black-and-white images (which are restricted to 256 levels with Truecolor) or "pure" generated images may reveal the limitations.

* 24-bit Truecolor uses 8 bits to represent red, 8 bits to represent blue, and 8 bits to represent green. 28 = 256 levels of each of these three colors can therefore be combined to give a total of 16,777,216 mixed colors (256 x 256 x 256). Twenty-four-bit color is referred to as "millions of colors" on Macintosh systems.

32-bit color

"32-bit color" is a misnomer when regarding display color depth. A common misconception is that 32-bit color produces 4,294,967,296 distinct colors.

In reality, 32-bit color actually refers to 24-bit color (Truecolor) with an additional 8 bits either as empty padding space or to represent an alpha channel. Considering red, green, and blue use the same amount of bits for their respective color (with the exception of 16-bit color), the total bits used will be a multiple of 3: like 15-bit color (5 bits each) and 24-bit color (8 bits each). The reason for using empty space is that all but the newest modern computers process data internally in units of 32 bits; as such, using this amount for each pixel can allow optimizations.
    In ceea ce priveste redarea de pe PC, ma indoiesc amarnic ca poate depasi calitativ o solutie dedicata la un pret mai mult decat acceptabil.
    PC-ul e un iad din punct de vedere al interferentelor radio si nu are iesiri video de calitate. Pana si faptul ca se citeste/scrie pe hard poate sa induca paraieli si scame in imagine. La un sfert din pretul unui calculator iti iei un DVD-Player Denon, silentios, cu iesire digitala HDMI, cu DAC-uri de ultra-calitate (ce nu le gasesti pe PC), procesare pe 11 biti (ce nu gasesti usor/ieftin pe PC), SACD (nu exista pe PC) etc.

Am vazut ce scoate un PC si am vazut ce scoate un amarat de E-boda. Nu merci, nu-mi mai trbuie PC pentru vazut filme. Cel mult un Media Extender altfel nu.

al_pacino, sa-l stapanesti sanatos.
    Calibrarea culorilor e o chestie mai complicata, iti trebuie niste scule in plus. Alte calibrari poti insa sa faci daca iei un DVD de calibrare (AVIA de exemplu).
    Jürgen Habermas

8. Back To Top | #68
    Quote Originally Posted by Cris View Post
    Da, bine. Uite aici explicatia pentru care 32 de biti inseamna tot 16 milioane de culori:

Color depth - Wikipedia, the free encyclopedia

In ceea ce priveste redarea de pe PC, ma indoiesc amarnic ca poate depasi calitativ o solutie dedicata la un pret mai mult decat acceptabil.
    PC-ul e un iad din punct de vedere al interferentelor radio si nu are iesiri video de calitate. Pana si faptul ca se citeste/scrie pe hard poate sa induca paraieli si scame in imagine. La un sfert din pretul unui calculator iti iei un DVD-Player Denon, silentios, cu iesire digitala HDMI, cu DAC-uri de ultra-calitate (ce nu le gasesti pe PC), procesare pe 11 biti (ce nu gasesti usor/ieftin pe PC), SACD (nu exista pe PC) etc.

Am vazut ce scoate un PC si am vazut ce scoate un amarat de E-boda. Nu merci, nu-mi mai trbuie PC pentru vazut filme. Cel mult un Media Extender altfel nu.

al_pacino, sa-l stapanesti sanatos.
    Calibrarea culorilor e o chestie mai complicata, iti trebuie niste scule in plus. Alte calibrari poti insa sa faci daca iei un DVD de calibrare (AVIA de exemplu).
    In legatura cu rodajul plasmei - trebuie sau nu facut? Si daca da, in ce consta, si cat timp trebuie facut?

9. Back To Top | #69
    Eu am inteles ca trebuie facut, vezi aici in ce consta:
    MASTER BURN-IN/BREAK-IN THREAD: ALL POSTS HERE ONLY! - AVS Forum
    Jürgen Habermas

10. Back To Top | #70
    Quote Originally Posted by al_pacino View Post
    Gata! Sunt in sfarsit mandrul posesor al unui Panasonic TH42-PA60e (74,5 mil. - sigilat cu 2 ani garantie) :P
    Multumesc tuturor celor care m-au ajutat in alegerea mea. Insa...nu scapati de mine As mai avea nevoie de niste sfaturi.
    In primul rand, cum trebuie facut asa-zisul rodaj la o plasma. Eu deocamdata, am trecut-o de pe modul dinamic pe cel normal, am coborat o idee sub 50% luminozitatea si contrastul si am dat side panel (panourile laterale) la ultimul nivel (high). E bine? Mai trebuie modificata vreo setare pentru a evita din start burn-in-ul? Cat timp trebuie facut acest rodaj (cate ore)?
    In al doilea rand, cum se calibreaza culorile, si ce alte setari de finete mai trebuie facute pentru ca sa se vada la 100% din posibilitatile plasmei?
    Felicitari maestre!
    Daca vrei neaparat rodaj (desi cunosc oameni care nu l-au facut deloc si n-are nici pe naiba plasma) mergi cu setarile alea pe care le-ai pus timp de 100 ore de functionare parca.
    Pe de alta parte, daca te sperie posibilitatea de burn-in nu te-as sfatui sa il lasi in 4:3.

11. Back To Top | #71
    Registered User
    Rodajul trebuie facut cu atentie in primele 100 ore si continuat mai lejer in urmatoarele 100.
    Trebuie evitat contrastul si luminozitatea mare in acest timp precum si imaginile statice gen tv format 4:3 sau filme cu benzi negre la readare maraton, de lunga durata.
    La pana iti recomand setarea cinema contrastul in jur de 40-50% , luminozitatea 40% sharpul 80% culoarea 30-40% pentru tv in perioada rodajul putind creste aceste valori la nivelul preferintelor personale, dupa rodaj.
    Atentie ca plasma are setari independente pe fiecare sursa ce ramin memorate asa ca nu trebuie sa uiti sa reglezi separat pentru fiecare intrare.
    Ca o parere personala dupa rodaj imaginea devine mai buna dispare asperitatea "digitala" de la panoul nou, iar la mine dupa mai bine de jumatate de an imaginea devine calda , analogica, e o placere sa urmaresti orice...pina si alb-negru.
    Din pacate nu am timp pentru demostratii dar folosind Pc-u pe iesirea component cu un semnal 720p si sursa HD, adica film HD, poti obtine o imagine MULT superioara a aceluiasi film redat de un player DVD de casa.
    Testele le-am facut folosind 3 playere Harman-Kardon 22,Pioneer 575, Denon 1930 si discul dvd era original Superbit , filmul Spiderman, iar in varianta PC filmul era HD format TS si ocupa 11gb, placa video fiind 7900GT.
    Diferentele erau dramatice chiar daca pe player imaginea avea un efect cinematografic, detaliile , culorile, definitia erau incomparabil mai bune pe PC iar ca cireasa de pe tort ...plasma era SD deci teoretic nu avea de ce sa fie mai bun un semnal HD ...

12. Back To Top | #72
    panasonic recomanda atentie la utilizare in primele 1000 de ore.

Eu am dat contrastul, luminozitatea si sharpness-ul la valori foarte mici, am facut rost de un dvd de test care ruleaza in loop si l-am lasat sa mearga non-stop.
    Sometimes oi just sits and thinks.
    Sometimes oi just sits.

13. Back To Top | #73
    al_pacino: In prospect ce scrie referitor la rodaj?
    Eu cred ca la aceasta generatie de plasma nu mai tb. facut. Mike vad ca recomanda 1000 ore!?
    Spune-mi cum se vede semnalul TV pe plasma fata de un tv normal, imaginea e deformata, mult latita, are purici?

Pt dtancu, uite ce super preturi au americanii pt modelee lor: Fancy Electronics - Panasonic TH-42PX60U 42 in. HDTV Plasma TV
    Last edited by depashitu; 05-10-2006 at 09:56.

14. Back To Top | #74
    Din pacate nu am timp pentru demostratii dar folosind Pc-u pe iesirea component cu un semnal 720p si sursa HD, adica film HD, poti obtine o imagine MULT superioara a aceluiasi film redat de un player DVD de casa.
    Testele le-am facut folosind 3 playere Harman-Kardon 22,Pioneer 575, Denon 1930 si discul dvd era original Superbit , filmul Spiderman, iar in varianta PC filmul era HD format TS si ocupa 11gb, placa video fiind 7900GT.
    Diferentele erau dramatice chiar daca pe player imaginea avea un efect cinematografic, detaliile , culorile, definitia erau incomparabil mai bune pe PC iar ca cireasa de pe tort ...plasma era SD deci teoretic nu avea de ce sa fie mai bun un semnal HD ...
    Pai scuza-ma dar iar compari mere cu pere. Cele 3 playere de care vorbesti sunt DVD playere pe cand tu de pe PC zici ca te uitai la un film HD. In mod normal ar trebui sa compari cu un player HD-DVD de la Toshiba de exemplu si cu un fim HD-DVD, nu cu HD simplu. Sa vedem atunci, cand faci un test cum trebuie daca se mai mentine comparatia.
    Ai putea sa testezi un DVD de pe un Denon 1930 si acelasi DVD de pe PC si sa-mi zici care se vede mai bine, daca vrei sa faci un test corect caci despre asta vorbim.

Cat despre "nu are de ce sa fie mai bun un semnal HD" pe o plasma SD iti propun un experiment. Daca ai un aparat foto, fa o poza la 640X480 la un obiect si apoi, cu aceiasi incadrare la acelasi obiect fa o poza 3000X2000 dupa care scaleaza la 640X480. Ai sa constati o chestie foarte interesanta. Da, imaginile high-resolution scalate in jos arata mai bine decat imaginile trase original la rezolutie mica. Culorile sunt altele (pixeli se combina si dau o nuanta mai apropiata de realitate), impresia generala e complet alta. De-aceia comparatia ta nu e valabila.
    Jürgen Habermas

15. Back To Top | #75
    Quote Originally Posted by depashitu View Post
    Pt dtancu, uite ce super preturi au americanii pt modelee lor: Fancy Electronics - Panasonic TH-42PX60U 42 in. HDTV Plasma TV
    Lasa americanii, e vorba de ce poti aduce concret din afara si sa fie si compatibil cu ce avem noi pe-aici (PAL nu NTSC, tuner analogic nu digital etc.).
    Btw, in Japonia e si mai ieftin

16. Back To Top | #76
    Quote Originally Posted by depashitu View Post
    al_pacino: In prospect ce scrie referitor la rodaj?
    Eu cred ca la aceasta generatie de plasma nu mai tb. facut. Mike vad ca recomanda 1000 ore!?
    Spune-mi cum se vede semnalul TV pe plasma fata de un tv normal, imaginea e deformata, mult latita, are purici?

In cartea tehnica (care e si in romana) nu scrie decat ca poate aparea burn-in-ul daca se afiseaza imagini statice un timp indelungat. Nu scrie absolut nimic de niciun rodaj (asta nu inseamna ca eu nu ii voi face unul-max. 200 de ore, dupa care o sa bag pe dinamic mode)
    Semnalul tv de pe cablu, am ramas uimit sa vad ca produce o imagine imbunatatita fata de TV-ul vechi (un JVC crt de 72 de cm) - mai precis - TVR-ul se vedea mizerabil de vreo cateva luni, dar pe plasma se vede la fel de bine ca si pe celelalte posturi. Imaginea nu prezinta pixeli evidenti, cel putin eu nu i-am putut distinge nici de la 20 de cm. In format 16:9 mi se pare cam turtita imaginea totusi...
    O problema care mi-a aparut si care nu stiu cum pot sa o solutionez: 3 dintre posturile TV imi apar tot timpul in alt format decat cel pe care il selectez eu. Adica, eu am selectat 16:9, toate canalele se vad in 16:9, iar CNN-ul, Euforia si Mezzo se vad numai in format large, respectiv 4:3. Ce pot face ca si astea sa se vada tot 16:9, fara ca sa modific din telecomanda de fiecare data???

17. Back To Top | #77
    Si inca ceva: cineva pe forum a zis ca sharpness-ul trebuie dat la 80%, iar cineva a zis ca l-a dat la o valoare f. mica, sub 50%. Deci care valoare e mai buna pentru rodajul plasmei?

18. Back To Top | #78
    Registered User
    Comparatia intre DVD player si PC este pertinenta deoarece se poate folosi orice PC cu o placa video compatibila HD si filme HD in format TS,AVI,etc. facil de procurat pentru a obtine o calitate mult mai buna decit playere dvd de pe piata.
    Playerele BR sau HD-DVD nu sint o optiune la preturi in jur 1000$ si cu suport soft indoielnic cvasinexistent in .RO sint pur si simplu o investitie proasta, inutila la acest moment, si este posibil ca sa se dovedesca un mare esec mondial daca nu reusesc sa ajunga la preturi in jur de 100$ comparabil cu un player dvd actual.
    Am facut aceste precizari legate de PC deoarece posesorii de astfel de displayuri HD sau chiar SD se pot bucura de o calitate video incredibila chiar acum, fara investitii absurde.
    Sharpul nu are mare importanta la rodaj de aia am recomandat 80%.

Si inca o mica smecherie...incearca sa procuri un cablu DVI-HDMI sa conentezi plasma direct pe digital la PC ...rezultatul va fi intrece orice asteptari.

19. Back To Top | #79
    Eu la Unirii nu am vazut o diferenta intre imaginea pe cablu a unui TH-42PV60E cu rezolutie 1024 x 768 pixeli si un Samsung cu rezolutie 852 x 480 pixeli. Pareau cam la fel! Sau cel putin nu eru vizibile. Ari tb. sa fie, nu?

Partea proasta cu plasmele actuale e ca nici una nu are intrare DVI, ci doar D-sub si HDMI. Deci filmul in format Divx si chiar Dvd-urile din PC nu se pot vedea decat prin intrarea analogica D-sub, pana cand o minte desteapta va putea sparge protectia.
    Modelele ceva mai vechi de la Pana suportau prin intrarea HDMI si semnale PC.

al_pacino: cum se vede un film Divx prin intrarea D-sub comparativ cu un monitor? I-ai dat Clone TV sa se poata vedea in acelasi timp pe monitor si plasma? Artefactele fata de monitor cum se vad, pastrand proportia.

20. Back To Top | #80
    Iata ce recomanda Panasonic:

Make sure the display is in a viewing mode (aspect ratio) that completely
    fills the screen (there are often three or more settings from which to
    choose). The panel is shipped in this condition, in what is called the
    “Just” mode.

Turn down the picture control (contrast) to 50% or less.

Briefly engage the 4:3 mode to confirm the side bars are set to mid-gray
    (there is usually an adjustment in the Set Up menu that takes the
    sidebars from black to gray) to minimize the chance of burn-in.
    Return the set to a “full screen” (Just, Zoom, Full) position during the
    first hundred hours of use.

During the first hundred hours of use it is best not to view the same
    channel for extended periods. This should prevent channel logos and
    other fixed images found on some channels from being retained.
    Avoid any static images (video games, computer images, DVD title
    screens, etc.) during the hundred-hour break-in.

After the hundred-hour break-in period, during the next nine-hundred hours:
    Continue to retain the picture setting at 50% or less.

Limit the use of 4:3 aspect ratio mode (traditional picture size that does
    not fill the entire screen) to 15% of viewing time.

Limit the use of static images (computer, video games, etc.) to less than
    10% of viewing time.

After one-thousand viewing hours, panels are much less likely to experience
    image burn-in
    .
    Sursa: http://www.dynamicdigital.ca/documen...nd%20Myths.pdf

IMO, sharpness-ul trebuie pastrat in zone rezonabile spre mici, in prima mie de ore.

In plus de asta, trebuie atentie cand se conecteaza calculatorul la plasma, sa nu cumva sa uitati imaginea de desktop tot timpul "on". Nu ar fi prea placut sa se imprime icon-urile de My Computer pe plasma.

Pe o plasma se vad mult mai clar defectele divx-urilor, diferenta de calitate dintre dvd si un divx este uriasa, in favoarea dvd-urilor. Pentru un divx se vor vedea imediat posterizare/banding, pixelizarea in scenele dinamice.

dtancu wrote:
    Tunerul digital e inutil in Romania la ora actuala. Accepta numai semnal de intrare digital de tip DVB-T, e pentru televiziunea digitala terestra.
    In Bucuresti exista emisie DVB-T, pentru 6 canale, incluzand ProTV, TVR1, Realitatea, asa ca merita 100% un tuner digital daca sta in zona.
    Last edited by mike; 06-10-2006 at 09:37.
    Sometimes oi just sits and thinks.
    Sometimes oi just sits.

1.  
Page 4 of 1415 FirstFirst 123456714541045041004 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks