brat Televiziunea Dolce - Păreri - Page 44
Page 44 of 47 FirstFirst ... 3441424344454647 LastLast
Results 861 to 880 of 931

Thread: Televiziunea Dolce - Păreri

Need I explain? Bogotta's Avatar
    Quote Originally Posted by playhard View Post
    stie cineva cum pot sa scot codurile de la programe blocate ? imi spune " aces program este blocat , pentru a viziona va rugam tastati codul " Cum pot sa scapa de acest cod ? Am uitat codul nu il mai stiu si as vrea sa stiu daca se poate sa il scot fara sa il mai stiu
    Codul generic este << 00000 >> . Tu ai introdus altul si apoi l-ai uitat sau cum ?
    „ internetul este subconştientul societăţii. Ni-l putem imagina ca pe reţeaua de canalizare a unui oraş, unde se deversează toate dejecţiile. ”

Mircea Cărtărescu

Registered User
    DHB14 BYOC - 300 - Thread
    Sau poti sa-l resetezi din meniu.

Registered User
    da , l-am schimbat si nu il mai stiu cum il pot reseta din meniu ? imi poti zice te rog?
    Ofer invitatii Lockerz, trebuie doar sa trimiti un mail pe PM !

Registered User
    Meniu> tab setari > setari utilizator> resetare pin parental

Registered User
    nu gasesc "TAB setari " imi poti explica mai bine unde este ? am apasat Meniu si nu am gasit , este la optiuni ? nici acolo nu am gasit setari utilizator . am apasat pe butonul OK pt a intra in meniu iar apoi nu am gasit . daca resetez parola se reseteaza la toate receiverele ? sau doar la cel la care umblu
    Ofer invitatii Lockerz, trebuie doar sa trimiti un mail pe PM !

Banned
    eu am resetat codul ala sunand la 1930, nu am vazut in meniu optiunea asta de resetare

Registered User
    zyxel stb 1001 se poate conecta si la PC cu placa de capura ??

Quote Originally Posted by playhard View Post
    nu gasesc "TAB setari " imi poti explica mai bine unde este ? am apasat Meniu si nu am gasit , este la optiuni ? nici acolo nu am gasit setari utilizator . am apasat pe butonul OK pt a intra in meniu iar apoi nu am gasit . daca resetez parola se reseteaza la toate receiverele ? sau doar la cel la care umblu
    Menu => Setari => Setari utilizator . Acolo ai optiuni despre PIN si resetarea acestuia.

Navighezi cu sageata dreapta si OK.
    „ internetul este subconştientul societăţii. Ni-l putem imagina ca pe reţeaua de canalizare a unui oraş, unde se deversează toate dejecţiile. ”

Mircea Cărtărescu

Banned
    Unde naiba ai optiunea de resetare? In STB-ul meu nu exista optiunea de resetare, exista numai optiunea de "selectare cod-cheie" in care trebuie sa introduci codul vechi pentru a modifica ceva.

Son of the Morning-Angel of light gigi19lic's Avatar
    Quote Originally Posted by Evil View Post
    Unde naiba ai optiunea de resetare? In STB-ul meu nu exista optiunea de resetare, exista numai optiunea de "selectare cod-cheie" in care trebuie sa introduci codul vechi pentru a modifica ceva.

Tu la ce serviciu Dolce esti? ... DTH (antena satelit) sau IPTV (prin internet)?

Au meniuri diferite.... de aici e posibil sa vina confuzia.
    barton 2400+M/thermalright ALX800/NIDEC 92mm/2x256 corsair 2.2.2.5 old bh-5/abit AN7/asus 9600xt/hdd WD 80gb/Samsung writemaster SH-S182M/BEWE/antec sp-500p 500w

Banned
    am DTH .

Registered User
    care e fratilor motivul pt care dureaza atat de mult o instalare dolce au cea mai proasta politica pe care am vazuto.

Registered User
    O intrebare pentru cine are dolce hd: se transmite sunetul dolby digital pe canalele HD sau nu? Intreb deoarece am si cablu de la rds si dolce hd ambele cu sunetul conectat pe optic intr-un receiver denon si pe dolce pe canalele hd nu imi arata ca sonorul e dolby iar pe cablu (programul U-HD) imi arata ca e dolby digital.Este posibil sa nu transmita sonorul dolby sau e din stb?

Mai bine dai un telefon la relatii clienti Dolce si te lamuresti. E cel mai sigur asa.

Mircea Cărtărescu

Registered User
    am dat telefon binenteles dar au zis ca ma vor contacta ei
    daca are cineva de aici stb-ul hd conectat la un receiver pe cablu optic ca verifice daca e altfel decat la mine.
    multumesc

Registered User
    Quote Originally Posted by bradu07 View Post
    am dat telefon binenteles dar au zis ca ma vor contacta ei
    daca are cineva de aici stb-ul hd conectat la un receiver pe cablu optic ca verifice daca e altfel decat la mine.
    multumesc
    salut. am avut aceeasi nelamurire mai ales ca au facut reclama ca filmul "The Day the Earth Stood Still" este cu sunet DD5.1. si eu tot receiver denon am si tot pe optic este cuplat. Am asteptat filmul cu interes (25 jul parca) dar receiverul mi-a detectat sunetul (tot) ca Dolby Prologic despre care stiu ca este un DD simulat din stereo. Pe de alta parte, sunetul mi-a parut mai "plin" decat la alte filme pe HD...
    In prealabil, la inceputul lunii iulie, sunasem la RTC si mi-au spus ca sunetul DD5.1 este in teste si nu au stiut sa-mi precizeze data lansarii. Cand le-am spus ca au reclama cu film cu sunet DD, s-au cam blocat...
    Totusi cred ca la RTC sunetul nu este emis si DD inca (si nu ca ar fi vreo problema cu detectarea sunetului din receiver) deoarece pe alte STBuri (boom etc) se activeaza optiunea de sunet 5.1 la fiecare canal care este emis (la meniul "limba" unde poti alege engleza sau 5.1 de ex.) iar pe dolce nu apare si nici alta optiune nu am vazut in meniu. Iar optiune trebuie sa fie pentru ca altfel cei cu TV care nu decodeaza DD nu ar avea sonor. Pe IPTV cum o fi cu sunetul DD5.1?

Registered User
    Si eu cred ca mai mult ca sigur nu se transmite sonor dolby digital . Cand o sa ma sune o sa le zic ca le fac reclamatie la opc sa vad ce zic deoarece pe pagina principala e reclama cat china la sonor dolby digital surround 5.1 bla bla.

Bucură-te de experienţa HD cu noul pachet Dolce HD!

Pachetul Dolce HD îţi oferă o calitate impresionantă a imaginii, culori intense şi pline de viaţă şi sunet surround Dolby Digital în format 5.1. Te bucuri de imagini de până la cinci ori mai clare decât Standard Definition (SD) şi ai o experienţă mai vie şi mai aproape de realitate. Daca ai un un televizor HD ready sau Full HD, vei putea urmari programele preferate în cele mai mici detalii!

Registered User
    sa va povestesc ce JEG este dolce iptv si romtelecom:
    1.dupa toate verificarile "tehnice" mi s-a spus k e ok si va merge...
    2. au adus aparatura lor - de timpul dacilor- si nu a mers, mai mult nici macar internetul si telefonul.............
    3. au reusit performanta sa ma trimita sa vad cm de fotbal la vecini...........
    4. desi am cerut rezilierea contractului din iunie-nu pentru parametri redusi ci pentru lipsa asigurarii serviciilor- au emis factura si pentru abonament august.............
    5. cind am sesizat la 1930 situatia, au spus ca au totul aranjat cu protectia consumatorului si nu le pasa.......
    6.SFATUL MEU: HAI SA NE ABONAM LA ROMTELECOM SI COSMOTE SA SCOATEM OTE DIN FALIMENT CA ROMANII E`MULTI SI PROSTI DAR GRECII NU?????????????????
    Suntem de risul curcilor din UE!!!!!!!!!!!!!!!!! bafta si poate plea acasa DOLCE....................

Registered User Mad_Turnip's Avatar
    eu am aceeasi parere proasta. am un abonament voce pe care dau vreo 10 euro pe luna fara sa-l folosesc. acu cateva zile am dat mail la romtelecom, upc si rds sa la cer o oferta de pret pentru TV HD si telefonie. UPC a raspuns primul, a doua zi, rds urmatoarea zi iar romtelecom deloc. Am semnat cu upc-ul si portez si numarul la ei. sunt satul de romtelecom
    ..::i'm mad...i'm evil...i'm --> ADRENALIN POWERED !! ::..
    0723039383 - YM : gulie_valentin ; valentin.valeanu@gmail.com
    valentin.valeanu@xbikers.ro

UPC si RDS nu vin in anumite zone chiar din Bucuresti. Au zone neacoperite, chiar in centru. Deci nu se poate generaliza. Fiecare cu norocul lui.

Mircea Cărtărescu

1.  
    LCS - 728 - Last Post