Page 4 of 42 FirstFirst 123456714 ... LastLast
Results 61 to 80 of 821

Thread: Discutii despre NMT, TVIX / playere HD (x264, etc)

1. Back To Top | #61
    Sezonul sarbatorilor e ratat complet. Ma indoiesc ca pot sa scoata produsul in urmatoarele 2 saptamani . Eu ma astept sa fie pe piata undeva pe la sfarsitul lunii ianuarie , poate chiar putin mai devreme.
    Pacat...eboda putea sa dea o lovitura daca scoteau playerul mai devreme.

Vom vedea.

2. Back To Top | #62
    WD TV HD Player
    www.westerndigital.com
    mi se pare best buy la cate stie sa faca (vreo 400 ron)
    Saptamana viitoare urmeaza sa il primesc si o revin cu detalii.

3. Back To Top | #63
    Postez si eu pe aici cu intarziere

Quote Originally Posted by CrissX View Post
    Problema e cu subtitrarile la x264 (.mkv), trebuie sa fie numai externe si in format .srt
    Pai tocmai, MKV suporta tone de sub fata de avi si mp4, asta e marele avantaj ( printre altele )

Quote Originally Posted by veretregn View Post
    Formatul MKV este in crestere de popularitate si desi dvix se straduiste sa tina pasul (si reuseste) cunostem o abundenta de visiere 720 p sau 1080 p in format MKV.
    MKV domina ( azi ) piata, divx a trecut si el pe h264 cu MKV.

check out decodorul din divx7, este peste coreavc in unele cazuri ( desi este beta )

In final va las pentru teste cateva fisiere

Free File Hosting Made Simple - MediaFire

eventual postati rezultatele/configuratia ( pc sau player )/decodorul folosit.

4. Back To Top | #64
    Registered User supermanreturns's Avatar
    @LuckySez astept cu interes...
    _
    Modific PS2 GRATUIT! Orice model! Pe loc!...Sint in vacanta!!!

5. Back To Top | #65
    Registered User
    Stimate Domn,

Numele meu este Murgu Adrian si sunt in charge in acest proiect.

Evolutia produsului mai jos mentionat a fost favorabila pana la un punct. Avem PCB-urile,Sursele,Telecomenzi, etc, mai putin carcasele deoarece producatorul Chinez cu care am facut contractul pentru carcase a dat faliment , poate si din cauza contextului economic actual. Deoarece proiectul este foarte dificil pentru ca presupune o carcasa in care userul poate adauga dupa preferinta un DVD-ROM format normal sau Slim , nu va putem preciza in cat timp vom putea pune pe piata acest aparat tinand cont ca déjà am fost refuzati de alti 2 mari producatori de carcase . Va informam ca intre timp vom studia si posibilitatea de a vinde produsul fara carcasa ( cum fac cei de la PopcornHour) pretandu-se pentru ceice au skill tehnic. Va vom tine la current cu evolutia acestui produs.

Datorita acestei situatie neprevazuta am decis sa lansam intermediar un produs care are design de exceptie si beneficiaza de un support after sale tot de exceptie.De aceea va invitam sa vizitati www.e-boda.ro - Home unde , peste cateva zile ve-ti gasi noul produs , evident cu Sigma 8635 si soft Syabas dar mult mai simplu ca si conectori dar si mult ma ieftin. Target price-ul nostru este de 849 RON cu HDMI 1.3 si support DTS anaog.

In speranta ca am raspuns complet la intrebarea DVS va urez toate cele bune,
    E-boda
    asta e

6. Back To Top | #66
    Cum am promis revin cu detalii privind WD TV
    Am primit astazi coletul si prima impresie (placuta) o face dimensiunea mica a dispozitivului.
    Am conectat cutiuta la LCD Samsung 37'' prin Hdmi am pus hdd portabil (care nu este un WD ci un Prestigio Data Safe II) si am apasat ON.
    Pe hdd am pus:
    cateva MP3,
    un Mkv 1080P cu audio DTS,
    un Mkv 720P cu audio stereo si subtitrare SRT,
    un Wmv,
    un Mov si cateva poze
    Totul a rulat impecabil a preluat subtitrarea automat, si tocmai cand sa dau nota 10 a aparut si o problema
    MKV cu audio DTS nu se aude pe Tv too bad
    El are iesire optica si cum nu am boxe 5.1 am sa caut ceva cu conexiune optica si am rezolvat si asta.
    Overall nota 9 de la mine, dar o sa fie de 10 cand o sa achizitionez un HDD extern cu Lan pe el.
    E primul meu review asa ca fiti blanzi cu mine
    Last edited by LuckySez; 10-12-2008 at 18:43. Reason: erori

7. Back To Top | #67
    deci nu decodeaza dts. nu e mare pierdere daca ai un receiver decent care sa stie decodare dts.
    Sometimes oi just sits and thinks.
    Sometimes oi just sits.

8. Back To Top | #68
    Quote Originally Posted by LuckySez View Post
    Cum am promis revin cu detalii privind WD TV
    Am primit astazi coletul si prima impresie (placuta) o face dimensiunea mica a dispozitivului.
    Am conectat cutiuta la LCD Samsung 37'' prin Hdmi am pus hdd portabil (care nu este un WD ci un Prestigio Data Safe II) si am apasat ON.
    Pe hdd am pus:
    cateva MP3,
    un Mkv 1080P cu audio DTS,
    un Mkv 720P cu audio stereo si subtitrare SRT,
    un Wmv,
    un Mov si cateva poze
    Totul a rulat impecabil a preluat subtitrarea automat, si tocmai cand sa dau nota 10 a aparut si o problema
    El are iesire optica si cum nu am boxe 5.1 am sa caut ceva cu conexiune optica si am rezolvat si asta.
    Overall nota 9 de la mine, dar o sa fie de 10 cand o sa achizitionez un HDD extern cu Lan pe el.
    E primul meu review asa ca fiti blanzi cu mine
    salut este foarte interesanta jucaria asta !
    poti sa ne spui daca stie sa citeasca imagini iso de DVD ca atunci ar fi o alternativa supeer si la clasicul DVD player cu intrare usb etc ;
    AM vazut undeva ca totusi stie si DTS 2.0 ar fi nemaipomenit daca pe HDMI am avea sunet DTS pentru ca atunci am putea avea sunet in TV fara decodor dts separat !

9. Back To Top | #69
    Deschide imagini iso de DVD numai ca nu ai acces la meniu.
    Oricum se aude de un firmware mai nou care ar rezolva chestia asta.
    De sunet nu stiu ce sa zic pentru surround trebuie sa il conectezi pe iesirea optica altfel nu auzi nimic orice setare ai vrea sa ii faci.
    La dvd`uri ai in options sa alegi ce canal audio vrei sa auzi dar la mkv`uri (alea DTS) se duce direct pe digital si adio sunet.
    Last edited by LuckySez; 12-12-2008 at 19:55. Reason: adaugare

10. Back To Top | #70
    Deschide imagini iso de DVD numai ca nu ai acces la meniu.
    Oricum se aude de un firmware mai nou care ar rezolva chestia asta.
    De sunet nu stiu ce sa zic pentru surround trebuie sa il conectezi pe iesirea optica altfel nu auzi nimic orice setare ai vrea sa ii faci.
    La dvd`uri ai in options sa alegi ce canal audio vrei sa auzi dar la mkv`uri (alea DTS) se duce direct pe digital si adio sunet.
    Multumesc de raspuns;
    Este deci un foarte bun inlocuitor ptr. dvd player in combinatie cu un hdd extern usb si tv lcd sau plasma ceea ce nu e rau de loc pentru 100 de euro !
    Cum se descurca cu DivX la subtitrari cu diacritice ?
    In plus stie si mkv chiar daca ptr asta trebuie decodor extern pentru filmele cu sunet dts si toate astea la doar 100 de euro cit costa un dvd player cu usb si hdmi ! este superb !
    Cum l-ai cumparat ? De unde ?

11. Back To Top | #71
    Cu diacriticile nu se descurca bine , inca nu are support de limba romana.
    La unele am observat ca nu iti arata propozitia care contine diacritice iar la unele iti mananca pur si simplu literele.
    Gasesti pe net - pe la mediadot am vazut, eu l-am primit din UK

12. Back To Top | #72
    C
    Niste boxe cu conexiune optica rezolva problema? sau e nevoie de un receiver care stie decodare DTS?
    Pentru titrari nu se poate seta code-page-ul ca sa beneficiezi de diacritice?
    Marimea si pozitia titrarii sunt ok? Poti eventual sa faci niste screenshot-uri?
    Multumesc anticipat!
    Peace!

13. Back To Top | #73
    Registered User dan75's Avatar
    Cu asta nu se rezolva intrarea semnalului audio digital ?Ar ajunge sub 500 ron toate jucariile(+hdd-ul).
    Gigabyte 990XA-UD3|FX6300 |8GB 1600 |4870|1TB|DVD-RW ASUS|X CLIO2+550W|Philips 24'

14. Back To Top | #74
    man...iti trebuie decodor AC3 si DTS...nu confunda cu placa de sunet 7.1....
    _

15. Back To Top | #75
    Cu diacriticile nu se descurca bine , inca nu are support de limba romana.
    La unele am observat ca nu iti arata propozitia care contine diacritice iar la unele iti mananca pur si simplu literele.
    Gasesti pe net - pe la mediadot am vazut, eu l-am primit din UK
    Salut ;
    Te rog sa imi explici cind ai timp mai detaliat cum este cu subtitrarile;
    Am inteles ca nu stie diacritice dar exista oare mkv cu subtitrare srt in limba romina fara diacritice ca atunci nu ar deranja foarte tare daca ar aparea scris cu t si s dar sa nu fie cu tz sz etc propozitii sau cuvinte lipsa etc ;
    In rezumat ma intereseaza daca pot vedea filme mkv cu subtitrare chiar si numai cu s ,t nu neaparat cu diacritice ;
    Multumesc si sper sa nu te deranjeze insistentele mele .

16. Back To Top | #76
    bineinteles ca poti...cu conditia sa iti editezi singur subtitrarea...
    _

17. Back To Top | #77
    Salve
    Cu diacriticele se rezolva usor , dai edit la subtitrare cu notepad -> apasa replace (ctrl+h) si schimbi diacriticele..... cu...... apoi salvezi dar sa nu uiti sa bifezi la encoding [ UTF-8 ]
    Si uite asa obtii o subtitrare fara diacritice indiferent ca e pentru divx sau mkv.
    La imaginile de dvd iti arata subtitrarea in toata splendoarea ei cu diacritice cu tot.
    Si uite asa am umplut 100giga de dvd`uri iso

18. Back To Top | #78
    mii de multumiri

19. Back To Top | #79
    Salve din nou am revenit cu noutati:
    "We released the WDTV GPL code for your viewing pleasure and the new firmware update (1.01.00) is also being readied for download - I finalized and approved the release today. It should be online early next week.
    Many of your requests were considered and we worked hard to get them into this release. There are close to 40 new features, enhancements and fixes that will be part of this release and a few surprises that I hope you all find.
    Here is a small sample of the features you can look forward to:

- More media file format support
    - Enhanced Matroska (MKV) support
    - Advanced subtitle support
    - Enhanced power management
    - Updated media playback and navigation options

Peste vreo 3-4 zile avem firmware nou!!!!
    Have a good weekend!

20. Back To Top | #80
    just passing... Rover's Avatar
    Luky, dts-urile se aud stereo sau nu se aud deloc?

1.  
Page 4 of 42 FirstFirst 123456714 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks