Page 23 of 60 FirstFirst ... 132021222324252633 ... LastLast
Results 441 to 460 of 1198

Thread: Ochelari 3D si filme 3D acasa

1. Back To Top | #441

Foarte tare forumul :D

Mi-am luat si eu recent niste ochelari anagliphy si am ramas fascinat de efectele 3D din diverse filme... si mai ales din poze... sunt faine ca sunt de calitate, mai puneti poze
    eu i-am luat de pe www.ochelari3donline.ro ofera transport gratuit oriunde in tara, sau cel putin asa se lauda oricum cu mine au fost foarte promti, in 2 zile i-am avut la usa, ii recomand cu caldura. Ochelarii sunt de calitate, nu facuti pe vapor ))) desi au preturi incepand de la 4 lei... aproape pe gratis

anyway, destul cu lauda Vreau poze, multe poze... pls le-am vazut pe toate de pe forum, am mai cautat pe google, dar nu am gasit asa cool ca aici. Merci anticipat!

2. Back To Top | #442
    Registered User
    3 imagini 3D din zona Grand Canyon. (pentru ochelari Rosu-Cyan)
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Ochelari 3D si filme 3D acasa-grand-canyon-3d-1m.jpg   Ochelari 3D si filme 3D acasa-grand-canyon-3d-2m.jpg   Ochelari 3D si filme 3D acasa-grand-canyon-3d-3m.jpg  

3. Back To Top | #443
    Eu am un monitor Benq FP71G+ de 17" si o placa video NVidia Geforce 6600 .... Am sanse sa vad cat de cat filme 3D ?? Thanks pt raspunsuri .

4. Back To Top | #444
    Registered User
    Cu cit imaginea e mai mare, cu atit efectul e mai spectaculos. Conteaza tipul de monitor si alte aspecte legate de hardware si drivere daca materialul 3D e altfel decit pentru ochelari colorati. Pentru materiale 3D care necesita ochelari colorati nu conteaza tipul de monitor (sa nu fie plasma, pentru ochelari colorati) si nici tipul de placa video.

5. Back To Top | #445
    Am cumparat zilele astea 3 tipuri de ochelari colorati: red-cyan, green-magenta si amber-albastru (colorcode3d) si sunt foarte multumit de cum se vad pozele postate aici, in acest topic.
    As dori sa vad trailere de filme in 3D, dar nu prea gasesc. Ma refer la download si apoi vizionare, nu direct vizionare de pe site. Ma ajuta cineva in acest sens, cu ceva link-uri ? Ex. pt. Avatar. Multumesc !

6. Back To Top | #446
    Registered User
    Care se vede mai bine? (prima e pentru ochelari Rosu-Cyan, a doua pentru ochelari Amber-Albastru)
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Ochelari 3D si filme 3D acasa-pestera-rcm.jpg   Ochelari 3D si filme 3D acasa-pestera-aam.jpg  

7. Back To Top | #447
    Cea Amber-Albastru se vede mai misto, partea din centru-spate e mai clara.
    Am cautat pe Google, dar n-am gasit trailer de la Avatar HD 3D, decat unul la care fereastra e impartita în doua, un film stanga si unul in dreapta, nu stiu cu ce se poate viziona acel trailer. Poate ma lumineaza cineva ? Nu gasesc nici unde trailer ColorCode 3D pt Avatar. Poate i se face cuiva mila, sunt extrem de curios cum se vede. Multumesc inca odata.

8. Back To Top | #448
    Registered User
    Cel cu cadrele alaturate il vezi cu stereoscopic player. Trebuie sa "ii spui" ce fel de film ai la "intrare" si ce fel de format 3D vrei la "iesire". Este trailer si pentru ColorCode 3D pentru Avatar, mai cauta. Aici ai un trailer HD pentru ColorCode 3D: http://www.youtube.com/watch?v=XLrW9JHSaR4

Asta e trailer-ul pentru ochelari ColorCode 3D (Avatar) http://www.youtube.com/watch?v=nZmpw2AFU2I
    Last edited by oldshooterman; 27-02-2010 at 17:01.

9. Back To Top | #449
    Marfa stereoscopic player-ul asta. M-am prins cum merge, am facut rost si de alte materiale, unele cu cadre alaturate, altele cu cadre suprapuse, si care merg super. Nu am vazut optiunea amber-albastru la iesire, dar merge foarte bine cu optiunea default red-cyan, sau cu cea green-magenta. Nu stiu care e diferenta intre optimized anaglyph, half color, gray anaglyph si color anaglyph, la setarile de iesire, dar am folosit optiunile optimized.
    Esti o bomboana oldshooterman, ca de obicei.

10. Back To Top | #450
    Registered User
    Daca gasesti materiale pentru stereoscopic player e bine pentru ca se pot vedea excelent in 3D, nici nu se compara cu cele direct convertite in format anaglific care sint practic distruse (cele disponibile pe net).

11. Back To Top | #451
    Registered User quadra's Avatar
    oldshooterman (sa nu fie plasma, pentru ochelari colorati)
    oldshooterman sunt unele plasme din generatia mai noua care redau mai bine 3D decat LCD ca exemplu am testat in paralel LG50PS8000 vs LG47SL8500 red-cyan si magneta-verde iar plasma se vedea mai bine cu umbre mult mai putine decat LCD ambele pe setari standard,cinema,game etc

12. Back To Top | #452
    Registered User
    E posibil, daca au schimbat "fosforii" verzi. Oricum, trebuie bine reglate TV-urile ca sa scapi de "umbre", indiferent daca sint LCD sau plasme. Monitoarele PC sint OK, nu necesita reglaje.

13. Back To Top | #453
    Fratilor m-am reindragostit de counter strike! Mi-am comandat ochelari pt gaming de pe un site american si saptamana trecuta mi-au ajuns, mi-am instalat softu' si nu m-am mai miscat de la pc vreo 2 zile si 2 nopti.
    Am probat muuulte perechi de tot felu' de "mame" si soiuri pana sa ajung la ce am acuma...
    Zica cine ce o vrea dar marfa facuta pt americani e altfel...
    Pt. cei interesati, in caz ca vreti sa trageti o ocheada... http://e3dworld.lu.mu mai au si alte gadget-uri legate de domeniul 3D pe acolo. Bafta

14. Back To Top | #454
    Overwatch darkeye's Avatar
    Ok, faza tare, concentrati-va:
    Acum vreo 12 ani, cutiile de cereale Nesquick au avut, timp de cateva luni, o imagine imprimata pe partea din spate. In cutie era si o pereche de ochelari rosu-cyan, cu care puteai vedea in 3D imaginea de pe spate.
    Ei bine, am rascolit intr-un sertar si am gasit perechea de ochelari si, surpriza, unele imagini de pe topic se vad chiar bine (pestera spre exemplu). Acum sa vad ce mai misca Ati in directia asta, ca sunt brusc interesat de fenomen, dar placa video nu cred ca o schimb prea curand.
    V for Vuvuzela

15. Back To Top | #455
    Registered User
    Mai gasesti imagini care trebuie sa se vada bine si pe alte pagini (in threadul asta). Alea care nu se vad bine sint pentru alt tip de ochelari (scrie in text ce ochelari necesita).

16. Back To Top | #456

ALERTA!ALERTA!

e un pachet de programe ,TRIDEF DDD.
    are un media player,ala reusheshte sa faca din orice poza sau film obishnuit imagine 3d
    poanta e ca trialu e de 14 zile,nu exista crack,daca se cumpara e legat de un singur calculator,foloseshte pt identificare macu placii de retzea.

17. Back To Top | #457
    Iata o lista cu cateva modele, care vor apare in aceasta primavara-vara, de TV 3D HD: The Illustrated "3D Ready" HDTV List
    Interesant este ca in lista apare si un model micro-polariser LCD 3D (row-interleaved) de la LG, care cica va merge cu ochelari polarizati. Cel putin asa pricep eu. Deci ne asteapta lucruri frumoase anul asta cu 3D-ul. Sper doar, ca atunci cand vor fi disponibile, sa gasim si comentarii vis-a-vis de aceste modele, ca sa luam ceva bun, ca nu cumperi toata ziua TV 3D.
    Lista ce am pus-o nu e completa, lipseste de ex seria LED9000 de la Samsung. Rog daca cineva mai are detalii legate de ce modele vor apare, eventual caracteristici pentru unele (din teste facute pe la saloane internationale, prezentari, etc.) sa posteze aici, sa ne documentam.

18. Back To Top | #458
    Registered User
    Quote Originally Posted by rfvb View Post
    e un pachet de programe ,TRIDEF DDD.
    are un media player,ala reusheshte sa faca din orice poza sau film obishnuit imagine 3d.
    E o prostie, sint destule pentru fraieri. Nu ai cum sa faci o imagine de calitate 3D dintr-una 2D pentru ca pur si simplu lipseste informatia necesara. Daca vrei, iti postez o imagine dintr-o pereche, sa o faci cum vrei "3D", dupa care iti arat imaginea 3D adevarata.

19. Back To Top | #459
    Nick anterior: blupaint Whitpaint's Avatar
    ce placi video trebuie si ce monitoare?ACER GD245HQ a aparut asta?placile radeon HD 5k sunt bune pentru jocuri 3d?sau numai nvidia are 3d?ce au ochelari asti da costa atat ?http://www.nvidia.com/object/product...ionKit_us.html
    Last edited by Whitpaint; 04-03-2010 at 14:48.

20. Back To Top | #460

@oldsnortman

pai d.aia scriu aici,nu sunt agentu lor de vanzari.
    rezultatele sunt extraordinare shi io vreau sa scap de constrangeriile lor-licentza pe un singur calculator(ca sa nu mai vb de bani).daca oamenii nu sunt interesatzi,ca cica asha ceva nu se poate,normal ca hacherii nu ishi bat capu cu ce shtiu ei mai bine.
    in privintza pozelor,e interesant ce zici tu poza dintr.o pereche,prelucrata de capu ei shi comparate noua/vechea pereche.da am o mica tentatzie:sunt milioane de poze,hai sa zicem de "amatori" cu rezolutzii gigant de 4000*3000,shi nu ma refer la pozele cu pisica shi purcelu,shi io le "scanez" p.alea,e un rezultat extra,ce sa ma incurc cu experimente dubioase?
    fa un sacrificiu,baga programu.
    normal,sunt mai multe,adik nishte impostori trebuie sa strice meritele tridef?io de ala vorbesc,nu de nushtiuce ai vazut tu.mi se pare normal sa vorbim pe subiect.
    plus,ca daca bag poze,de exemplificare,bag cu peshtera muierii,shi ma taie adminu-ca doar nu o sa arat 3d ce e in calculatoru meu,fizic:"vai,ce frumos atarna placa video,uite shi firele de la sursa ce imbarligate tridimensional sunt,uite shi ramii ce frumos stau ei aliniatzi in spatziu!"
    plus,daca poza arata bine,senzatzia e aia corecta,fara dureri de cap,o sa zici ca am facut o "jmecherie"ca de fapt e poza 3d reala,cu toata informatzia,blablabla
    Last edited by rfvb; 04-03-2010 at 15:07.

1.  
Page 23 of 60 FirstFirst ... 132021222324252633 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks