Page 1 of 5 1234 ... LastLast
Results 1 to 20 of 98

Thread: House of Cards

1. Back To Top | #1

House of Cards

A apărut şi sezonul al doilea. E un serial mai atipic, politic şi se ridică la înălţime. M-a prins. Îl urmăriţi?

Am căutat răspunsuri şi-am găsit alte întrebări, cele mai mari secrete ascunse într-o zi de ieri, nu vreau păreri vreau certitudini, capul pe umeri, nimeni nu-nvaţă din greşeli învaţă să le numeri.

Vand Google Chromecast 2.0 Hdmi Streaming Media Player cu garantie, factura

2. Back To Top | #2
    Charlie don't surf Monier's Avatar
    mi-a placut!
    sezon bine inchegat, cu directie si ritm. am remarcat cu deosebire episoadele 5, 8, 10. canadianca a furat showul, cel putin asa-mi bat hormonii in timple; inainte sa fie luata in deadwood o stiam dintr-un vechi film pervers, kissed. nu-mi pare in vreun fel de remarcat sotia fibroasa, oare cum a luat ea globul de aur (checks nominees) ..a, lipsa de competitie.
    netflix vor face din house o referinta pentru ei, ma astept sa fie si mai bun. oricum, spatiul asta politic iti permite sa muti reflectoarele pe cine ai chef, cu alti protagonisti (sau alte perioade - ar fi ceva haios, un mad men-like house of cards).
    nip it in the bud
    The bloody folks are bloody daft Don't make me bloody laugh It bloody hurts to look around Everywhere in chicken town
    The bloody clocks are bloody wrong The bloody days are bloody long It bloody gets you bloody down Evidently chicken town

3. Back To Top | #3
    Si mie mi-a placut foarte mult, defapt am asa un soft spot cand vine vorba de politica iar Kevin Spacey joaca impecabil.

Este faptul ca parca prea prea se invarte totul in jurul lui Francis Underwood, adica parca este mult prea puternic si pare doar asa o joaca de copil pentru el in sensul ca si in momentele in care a fost incoltit/sub presiune, parca a fost mult prea calm

4. Back To Top | #4
    Keep walking mache's Avatar
    bonus: Jodie Foster regizeaza unul dintre episoadele mai 'intense'...
    Nota 9+ pentru serial este bine meritata... La fel si premiile...
    just cruisin'...
    ATENTIE! Începând cu 14 octombrie 2009, orice thread nou care nu contine datele de contact ale vanzatorului / cumparatorului va fi sters, iar userul este pasibil de ban. Private Message-ul nu este acceptat ca mod unic de contact si nici trecerea acestor informatii în semnătură

5. Back To Top | #5
    Registered User Salahadin's Avatar
    Sunt ipocrit daca urasc politicienii, politica si tot ce tine de ea, dar totusi iubesc acest serial si actorii din el?
    Nothing intelligent to brag about yet

6. Back To Top | #6
    Pus un stop dupa episodul 3. Meh, nu mi se pare o nota buna prezenta personajului principal si dincolo de ecran. Faptul ca se bate pe burta cu telespectatorul -oricum, pe fondul unei tendinte generale de antipoliticianism , cersind empatie in schimbul porcariilor pe care le va orchestra, ia mult de tot din farmecul filmului. Ma rog, nu ca s-ar fi spus in primele 3 episoade ceva ce nu as fi banuit despre meandrele politicului, insa e un hype pozitiv caruia nu-i pot rezista si, probabil, voi mai da un play de control Insa, parerea mea, e supraevaluat. Pentru mine, primele 3 episoade au fost mai slabe ca Ides of March, de exemplu. Bam, bam si bam!
    Last edited by raznatovic; 11-03-2014 at 01:50.

7. Back To Top | #7
    Registered User omul_maimutza's Avatar
    Cam lent si lipseste acel omg care te face sa nu il lasi. Momentan sunt la episodu 4, decent dar nimic surprinzator.
    Nu inteleg de ce au dorit ca spacey sa vorbeasca dupa ecran, mi se pare cam plin de el, as fi preferat mai putina mura in gura.

8. Back To Top | #8
    Registered User Salahadin's Avatar
    Si-au dat ei seama ca media de IQ care urmareste TV in State are nevoie de mura-n gura ca sa digere operatiunea probabil .

Sent from my Xperia Z1, using Tapatalk.
    Nothing intelligent to brag about yet

9. Back To Top | #9
    Registered User Alvi's Avatar
    Foarte bun serialul, Kevin Spacey joaca genial, personajul lui e genial. Omule-maimutza, zici ca Spacey pare plin de el cand vorbeste la ecran...pai asa e personajul, plin de el.

10. Back To Top | #10
    Waiting for season 3...

Cat priveste "omul care vorbeste cu publicul": va recomand un articol interesant si apoi re-analizati ultimele 10 min din primul episod din seria a 2-a.

Multa lume se opreste la detalii la prima vizionare. Eu recomand ca genul asta de serial sa fie revazut periodic... Descoperi multe la o vizionare ulterioara
    just cruisin'...
    ATENTIE! Începând cu 14 octombrie 2009, orice thread nou care nu contine datele de contact ale vanzatorului / cumparatorului va fi sters, iar userul este pasibil de ban. Private Message-ul nu este acceptat ca mod unic de contact si nici trecerea acestor informatii în semnătură

11. Back To Top | #11
    Registered User
    OK, vazut sezonul 4. WOW!!! Foarte tare finalul. Tare ca si mesaj, realizare, perfect.

Sezonul 3 a fost cel mai slab, dupa mine. Si finalul sezonului 3 a fost in afara liniei seriei. Insa sezonul 4 e poate cel mai bun. Putin exagerat in unele coltzuri, dar overall excelent!

12. Back To Top | #12
    Registered User slicker's Avatar
    Dap e WOW fara doar si poate. Ce echipa fac oamenii astia!

13. Back To Top | #13
    Registered User CrusaderKnight's Avatar
    Stie cineva de unde pot lua subtitrarile pentru sezonul 4? Eu l-am vazut fara dar maica-mea nu stie engleza si ii place si ei serialul. Pe subs.ro am gasit decat episoadele 1-5.

14. Back To Top | #14
    Registered User Wolfe's Avatar
    Aproape am terminat ultimul sezon, mi se pare de departe cel mai bun. Kevin Spacey joaca absolut fantastic.
    *Know* that when death comes for you, *know* that I shall meet its blade with mine.

15. Back To Top | #15
    Am vazut traileru' la sezonul 5... e .......

PS: Si mailul cu prezentarea trailerului e la marea arta...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails House of Cards-trailer.png  
    just cruisin'...

16. Back To Top | #16

17. Back To Top | #17
    My turn

Nice one...
    just cruisin'...

18. Back To Top | #18
    Nick anterior: party_man
    varza, ultimul sezon

19. Back To Top | #19
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    nici eu nu am rezistat pana la final, cred ca am vazut 2 treimi, cam ar tebui sa se termine serialul

20. Back To Top | #20
    Registered User omul_maimutza's Avatar
    e mai slab decat 4?
    ala chiar a fost dezastru.
    Let's not start sucking each other's dicks quite yet.

1.  
Page 1 of 5 1234 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks