Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 41 to 60 of 98

Thread: House of Cards

1. Back To Top | #41
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Prima mea opinie este ca e de cacat sa-l condamni pe unul doar pt allegations. Chiar si doar social.

Imi strang si eu 2-3 prieteni si spunem ca monier ne-a abuzat sexual cand aveam 6 ani si ieseam de la gradinita pe strada pe care avea el garsoniera de la etajul 2. Si ca urmare trebuie sa fie banat pe forum. Si dupa aia, pt ca monier e celebru, mai apar inca 5-6 care vor sa iasa din anonimat sau dintr-un con de umbra recent cu orice pret si tocmai si-au gasit ocazia.

Da, nu isi aduce aminte, asta nu inseamna ca se scuza. La drac, cica s-a intamplat acum 20 sau 30 ani, tu iti aduci aminte ce ai facut secunda de secunda la fiecare party de acum 20-30 ani?

Un lucru bun din povestea asta? Ca poate de acum inante astfel de comportament sa fie raportat de victima la momentul respectiv, nu 20-30 ani dupa.
    Last edited by AStateOfMind; 06-11-2017 at 21:46.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

2. Back To Top | #42
    Charlie don't surf Monier's Avatar
    dincolo de stupizenia 'argumentatiei' tale, vad ca vorbesti de persoana mea. alege ca exemplu ce ai facut tu, fara sa ma tragi pe mine in creierul ala mare al tau, bine??
    i'm tru with you.
    nip it in the bud
    The bloody folks are bloody daft Don't make me bloody laugh It bloody hurts to look around Everywhere in chicken town
    The bloody clocks are bloody wrong The bloody days are bloody long It bloody gets you bloody down Evidently chicken town

3. Back To Top | #43
    Registered User Raziel01's Avatar
    Ce e asa stupid in ce a argumentat ASOM? Un martor e inutil dupa cateva ore, dupa 3 decenii ce-si aduce aminte (daca isi si aduce aminte cu adevarat) este afectat de o multime de factori. E suficient sa iasa unul sa spuna ceva si un efect de turma se poate crea imediat pentru o persoana celebra. Ce ar fi sa nu mai facem trial by social media si sa asteptam probele.
    Cum filtram impostorii in situatia asta? Cate dintre aceste victime au profitat la vremea respectiva de situatii de genul ca sa ajunga undeva si acum pentru ca a trecut vremea, incearca sa mai obtina ceva? Nu este o problema pictata in alb si negru, iar faptul ca Hollywood-ul se grabeste sa retraga premii pe baza unor acuzatii (care tin si de viata personala nu de cariera) e un indicator pentru situatia proasta spre care ne indreptam.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

4. Back To Top | #44
    Quote Originally Posted by Monier View Post
    dincolo de stupizenia 'argumentatiei' tale, vad ca vorbesti de persoana mea. alege ca exemplu ce ai facut tu, fara sa ma tragi pe mine in creierul ala mare al tau, bine??
    i'm tru with you.
    Asta era si idea: CA NU AI facut, dar unii vor pretinde ca ai facut.

Stupizenie e sa decizi ca unul e vinovat fara nici un fel de dovada. Nu mai e nevoie nici de proces, ce e asta? Daca vine unul si spune ca ai facut ceva, aia e, aia ai facut. vad ca te deranjeaza totusi daca esti tinta unor acuzatii nefondate, oare de ce? Brusc nu mai esti de parere ca acuzatorul are intotdeauna dreptate cand tu esti cel acuzat?

nvm, nu are rost, stai in hatereala ta bazata pe ce spun unii si altii, fara a avea ceva dovezi. Dovezile sunt overrated, lynch the mf fara nici o dovada, e mai simplu si da bine si la turma.

BTW, parca eram pe ignore
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

5. Back To Top | #45
    Sa fim seriosi: Hollywoodul e de zeci de ani un cuib infect de producatori proxeneti si actrite prostituate dornice sa se dezbrace/sa faca pictorial nud pentru un rol si s-au conformat sa filmeze scene de sex . Ce Jennifer Lawrence, ce Halle Barry, Angelina Jolie,Anne Hathaway, Demi Moore, Monica Belluci care si-au aratat tatzele si fundul cel putin odata pe pelicula, chiar si un simplu nip slip de dragul audientei ?Astea sunt niste amatoare! Marilyn Monroe,Elizabeth Taylor, Brigitte Bardot si alte staruri sex simboluri din anii 50-60 recunosc ca ba chiar s-au culcat cu regizorii si cu actori influenti ca sa primeasca niste roluri si si-au schimbat partenerii ca pe sosete..
    Nu de alta, dar anul trecut actorii si actritele o ardeau pe feminism si aruncau in Trump cu laturi si acuzatii pentru hartuire sexuala la comanda partidului democrat. Hai sa nu le mai plangem de mila. Multi chiar o merita doar pentru ca au preferat sa inghita si sa taca ani intregi, ca acum cand se vad pe cai mari, sa inceapa cu acuzatiile. Majoritatea probabil ca nu ajungeau deloc actrite daca nu apelau voluntar la Harvey Weinstein.

Nu mai zic de MTV, alta cloaca infecta de parasute care au devenit cantarete peste noapte sau de industria modei care e un adevarat focar.
    Last edited by jokercroker67; 06-11-2017 at 23:02.

6. Back To Top | #46
    Registered User RAN's Avatar
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    Da stiu, nici monier nici ran nu au pus niciodata mana pe genunchii unei femei.
    Nu, la 27 de ani nu vedeam fetele (sau baietii) de 14 acceptabili, dar sa mai si pun mana. Tu?

7. Back To Top | #47
    Prima mea opinie este ca e de cacat sa-l condamni pe unul doar pt allegations. Chiar si doar social.
    Wow, ai adoptat retorica fanilor pesede aici. Prezumtia de nevinovatie merge la tribunal, cand finalitatea e sa bagi omul la inchisoare.
    Cand vrei sa dovedesti daca e sau nu jigodie, 10x allegations e destul.

8. Back To Top | #48
    Charlie don't surf Monier's Avatar

[..]hogwash[..]

BTW, parca eram pe ignore
    o zici de parca-i lucru bun!

stare de minte, unele lucruri nu pot fi ignorate, pricepi? deci e double trouble pentru tine, ca te ignor (si acum userii isi dau seama de ce) e una, dar cand sari peste cal si trebuie sa te leg de sea, e a doua
    vino cu aiureli obisnuite, si promit sa te ignor de nu te vezi.

literalmente.
    nip it in the bud
    The bloody folks are bloody daft Don't make me bloody laugh It bloody hurts to look around Everywhere in chicken town
    The bloody clocks are bloody wrong The bloody days are bloody long It bloody gets you bloody down Evidently chicken town

9. Back To Top | #49
    Quote Originally Posted by Monier View Post
    o zici de parca-i lucru bun!
    Cand e vb de tine, da, e un lucru bun

10. Back To Top | #50
    Registered User
    {...}
    Cam asta e și rezerva mea majoră: cum dracu' dovedești sau măcar pretinzi că poți dovedi așa ceva după țâșpe ani ?
    Asta dincolo de faptul că nu pot să iau prea în serios abordarea asta când e vorba de Hollywood. Sau în general de industria de show-biz. Pe bune acum... la cel destrăbăl de viață au ăia... nu m-ar mira nici acuze mult mai urâte doar pentru a avea 5 minute de publicitate asigurate.

Nu, la 27 de ani nu vedeam fetele (sau baietii) de 14 acceptabili, dar sa mai si pun mana. Tu?
    Îți citește nevasta forumul ?

11. Back To Top | #51
    Îți citește nevasta forumul ?
    Gluma de kkt, sper.
    Adica sper ca nici un barbat care bate spre 30 nu gaseste nici o utilitate fetelor de 14 ani, care inca nu stiu sigur daca sunt sau nu copii.

12. Back To Top | #52
    Quote Originally Posted by RAN View Post
    Wow, ai adoptat retorica fanilor pesede aici. Prezumtia de nevinovatie merge la tribunal, cand finalitatea e sa bagi omul la inchisoare.
    Cand vrei sa dovedesti daca e sau nu jigodie, 10x allegations e destul.
    in plus si-a cerut si scuze. si adresate unor ~victime~ nu catre SJW.
    daca iti ceri scuze inseamna ca te simti vinovat (vezi cazul actorului)
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

13. Back To Top | #53
    Quote Originally Posted by Capcaunu View Post
    in plus si-a cerut si scuze. si adresate unor ~victime~ nu catre SJW.
    daca iti ceri scuze inseamna ca te simti vinovat (vezi cazul actorului)
    Cu asta da, pot fi de acord ... sau o poti face de ochii lumii. Deja astia isi cer scuze pt orice. Gen "nu cred ca am facut ceva rau dar na, imi cer scuze pt ca te ofenseaza pe tine ceva".

14. Back To Top | #54
    Registered User
    Quote Originally Posted by RAN View Post
    {...}
    Adica sper ca nici un barbat care bate spre 30 nu gaseste nici o utilitate fetelor de 14 ani, care inca nu stiu sigur daca sunt sau nu copii.
    Poate chiar 14 nu, dar se pare că nu ai mai fost de mult printr-un liceu de nu știi cum arată bagaboantele de 15-16 ani.

În treacăt fie spus acolo nu era vorba de o fată ci de un băiat și am observat că există la mulți gay tendința de a prefera băiețeii cât mai tineri, care să arate așa... mai efeminați. Habar nu am exact de ce dar e un fapt.

daca iti ceri scuze inseamna ca te simti vinovat{...}
    Cred că e imposibil în climatul actual să nu-ți ceri scuze pentru ceva, orice ar fi.

15. Back To Top | #55
    Nick anterior: Lewis.Orne meganic's Avatar
    e greu sa te pacaleasca una de 15-16 ani, trebuie sa vrei cu tot dinadinsul sa te lasi pacalit. nu mai vorbim de o țâncă de 14 ani. s-a epuizat devreme atractia pentru asa ceva in cazul meu, ma irita inca de la 16 ani sa vad mucoase imbracate indecent pe strada. stiu ca ma uitam la twilight cand a aparut cu mainile incrucisate si posomorat la copila aia, cu 20 si ceva de ani ca un bosorog refractar psd-ist si ma gandeam :" trebuie sa mi se scoale? asta are incisivii inca zimtati. nu i s-au tocit, zici ca i-au iesit ieri in plm, ca la copiii mici" si avea 18-19 ani actrita.

Quote Originally Posted by Mîtiu Ioan
    am observat că există la mulți gay tendința de a prefera băiețeii cât mai tineri, care să arate așa... mai efeminați. Habar nu am exact de ce dar e un fapt.
    nici eu nu stiu de ce, dar raportul e probabil un numar cu 10 cifre. (am impartit 110 miliarde la doi ca sa aflu numarul total de barbati, si apoi am impartit numarul asta la 500 - toate cele 500 cazuri de corofilie documentate in istorie, lmao. pasul cu impartitul direct la doi si doar atat e dupa ce am citit articolul wiki despre pederasty).

16. Back To Top | #56
    Registered User
    KS n-a negat, deci ceva a fost acolo. Problema e ca lucrurile n-au stat probabil chiar asa dramatic cum arunca baietii cu pedofilie. De exemplu, Anthony Rapp e si el gay. Iar baiatul de 14 ani juca pe Broadway la momentul acela. Nu stiu ce i-a facut Spacey, etc... dar situatia pare destul de gri.
    Apoi da, KS e ilustrat ca un predator sexual. Dar (cel putin pana acum) nu a rezultat ca ar fi facut altceva decat sa incerce sa initieze relatii sexuale intr-o maniera decisa. Poate ca de cele mai multe ori treaba era OK (e totusi un star, faima are si ea beneficiile ei, etc). Dar a dat-o si-n bara, dupa cum se vede. E o zona gri, inca o data... faptul ca a pus mana pe piciorul unui barbat, pe fund sau l-a apucat de oo nu mi se par atat de grave. grab'em by the pussy cum zice un presedinte american
    Si daca la femei mai inteleg sensibilitatea de a nu vorbi, la barbati e cam aiurea. Nu e ca si cum i-ar fi luat la bataie.

17. Back To Top | #57
    Registered User
    Quote Originally Posted by meganic View Post
    e greu sa te pacaleasca una de 15-16 ani, trebuie sa vrei cu tot dinadinsul sa te lasi pacalit.
    Dacă nu apucă să vorbească prea mult merge... că odată ce începe să debiteze puerilități chiar e greu.

Dar pe undeva aici se vede în ce mod jalnic ne lăsăm manipulați și spălați pe creier întru eliminarea instinctului biologic de reproducere ( care ne-ar îndemna tocmai să fim cât mai "deschiși" către fete tinere, care au șanse mai bune de procreare ).

articolul wiki despre pederasty).
    E o tendință pe Wikipedia de a escamota aspectele mai... controversate ale tendințelor la modă.

18. Back To Top | #58
    Quote Originally Posted by sradu View Post
    KS n-a negat, deci ceva a fost acolo. Problema e ca lucrurile n-au stat probabil chiar asa dramatic cum arunca baietii cu pedofilie. De exemplu, Anthony Rapp e si el gay. Iar baiatul de 14 ani juca pe Broadway la momentul acela. Nu stiu ce i-a facut Spacey, etc... dar situatia pare destul de gri.
    E mai degraba roz-bombon. Spacey e iubitor de penis mic in devenire, atat de mic ca e la limita aia intre pedofilie si altceva. La 14 ani oricum arata fizic, mental tot copil e, relatia de putere este clar in defavoarea copilului/tanarului. Asta n-ar fi cea mai grava problema daca n-ar fi Kevin Rapey in loc de Spacey. Omul e un nivel mai sus de "a incerca sa initieze relatii sexuale intr-o maniera decisa", mai ales cum transpare din restul povestioarelor aparute. Motivele sunt irelevante (traume din copilarie cu ta-su neo-nazi care-i viola suav), lui Kevin i-a mers excelent cateva zeci de ani desi o freca dubios cu teenageri gay sau uneori straight (dar musai in stare de inconstienta).

Am ras:

Ce a supt Kevin Spacey
    That 1930s gum you like is going to come back in style!

19. Back To Top | #59
    Registered User
    Corect cu treaba ca teenageru' la 14 ani e mai mult copil. Dar nimeni nu-l acuza pe KS de viol. Nici macar Anthony Rapp. Cum a ajuns el pe canapea cu KS, ei stiu mai bine... Asta a incercat, ala a zis ca nu, end of! De cate ori ati trecut prin asta cu o tipa? Se intampla, no big deal.
    KS e mai predator decat multi dintre noi, dar nici unul nu suntem star-uri de cinema si nu stim cum ne-am comporta in situatiile alea. Si nu stim nici cati din actorii aia chiar incercau sa se "dea bine cu sefu'", pentru ca exista si chestia asta. Poate le-a dat teapa, poate s-a infipt aiurea, etc... again, mie nu mi se pare nici pe departe comparabil cu ce facea Weinstein (de exemplu).

Legile in Anglia sunt foarte dure pentru grooming. Un fotbalist din Premier League e in puscarie pentru c-a sarutat o pustoaica, i-a trimis ceva mesaje si a pipait-o nitel. Totul iesind la iveala pentru ca fata s-a cam laudat cu cucerirea. Nashpa moment.

20. Back To Top | #60
    si de ce trebuie sa fie normalitatea cum o vezi tu sradu? sau romanii, iar?

cand am fost in sua acum vreo 10 ani un roman din grup ~agata~ apucandu-le de cur pe strada sau in club. ne era jena. dar cazurile astea nu au legatura cu agatatul, cu predatori sau alpha/beta pls.

ti-am zis ca esti trumpist de fapt.
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

1.  
Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Bookmarks

Bookmarks