Page 5 of 5 FirstFirst ... 2345
Results 81 to 98 of 98

Thread: House of Cards

1. Back To Top | #81
    Charlie don't surf Monier's Avatar
    Quote Originally Posted by edlund View Post
    The irony )

Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    daca știau și doar acum reacționează după ce povestea a ajuns publica e cam de rahat, complicitate și anularea serialului acum pe motivul asta e cam ipocrizie. da, știm ca e predator dar lasă ca publicul nu știe și aduce banul gros pt ca imagine.
    iarasi vii cu denaturari. daca eu as fi auzit ca ASOM sta prin toaletele publice asta nu inseamna ca-i adevarat.
    nici cu termenul de sexual predator nu sunt de acord, pentru ca semnificatia variaza; KJ nu e infractor, nu fu condamnat, ..e un cuvant ce si-a pierdut semnificatia primara si nu echivaleaza cu sex sub varsta legala & slt.
    complicitatea si ipocrizia se potriveste la weinstein, nu la kevin! la weistein era trecut in contract, la kevin nu era nimic scris, nici twiterit.
    netflix a taitat toate legaturile cu el, desi are bani, relatii, e producator capabil - adica putea lipsi din generic in timp ce-ar fi ramas intr-o colaborare lucrativa. au ales sa piarda mai mult decat o serie..
    Quote Originally Posted by RAN View Post
    Serialul o cam lalaia inutil oricum, asa ca mai curand e scuza decat motiv scandalul asta.
    asa-i, oricum se filma ultimul sezon. iar daca urmariti serialul original

protagonistul e omorat

Quote Originally Posted by Cosmin_C View Post
    Este o petitie, adica bullshit. O ceata de muricani au dat cu like la o idee cretina, nimic nou sub soare.
    era o gluma
    Quote Originally Posted by jokercroker67 View Post
    Ba, astia nu glumesc. Pare-se ca hartuirea sexuala e la fel de serioasa ca si crima.
    Doar cu O LUNA inainte de lansare:
    Kevin Spacey fired from Ridley Scott’s All the Money In the World - Vox
    asta-i o lovitura mult mai dura decat netflixul. as zice ca-i deja mortala cat priveste cariera lui..
    trist, dar ganditi-va la toti pustanii afectati.

nu e usor sa supravietuiesti abuzurilor sexuale din copilarie.. uitati-va la spotlight (film slab, de-abia am reusit sa-l revad) sau documentare pe tema, sa vedeti vieti distruse. nu sunt de acord cu exploatari sexuale de nici un fel. si cine macar ca incerca sa apere asa ceva, fie aici, fie jumate in gluma, si-a pierdut respectul meu.

Quote Originally Posted by ciocanul View Post
    Eu nu cred ca de asta ii fwt. Kevin Spacey deja e cam perimat si uzat fizic si moral. Cand bagi serial la metru lumea se mai satura de tine. E si mos, deja ii cam ajunge. House if Cards are 5 serii, cate intrigi sa mai bagi ? Deja trag de ultima serie pe Netflix ca de sula saracului, abia mai am nervi. Ii trebuie o pauza si apoi un proiect nou.
    ma intreb in ce tara mai prinde acel proiect nou.. dupa ce ridley scott a retras filmul ca sa-l elimine complet din el - un fel de operatie pe viu, fara anestetic.

de perimat si batran nici vorba... kevin spacey era pe val, cu forte depline pe toate planurile industriei.
    Quote Originally Posted by jokercroker67 View Post
    Corect. Preferam mai degraba un serial cu un protagonist inspirat dupa Trump care ar fi fost mult mai fun ....un presedinte cu caracterul lui Kevin Spacey e cam plictisitor.
    Personajul lui Kevin Spacey e un amator la tesut intrigi pe langa cu ce politicieni ne mandrim noi.
    Cred ca batea Game of Thrones la audienta cu siguranta fiindca sunt sigur ca prindea la americani un personaj ca Dragnea sau Basescu.
    nu mergea deloc, avem originalul zi de zi. va fi o miniserie offshoot-ceva cu sotia sau negrul si canadianca.. sau din perspectiva ziaristilor, cam ca in ultimul sezon the wire.
    nip it in the bud
    The bloody folks are bloody daft Don't make me bloody laugh It bloody hurts to look around Everywhere in chicken town
    The bloody clocks are bloody wrong The bloody days are bloody long It bloody gets you bloody down Evidently chicken town

2. Back To Top | #82
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Quote Originally Posted by Monier View Post
    daca eu as fi auzit ca ASOM sta prin toaletele publice asta nu inseamna ca-i adevarat.
    Really? Dar ce ai auzit despre KS este SIGUR adevarat. Right. Nu stiu cine denatureaza.

E o diferenta intre a sti (cam asta a fost exprimarea "se stia in cadrul netflix ca are un comportament de predator") si "a auzi".
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

3. Back To Top | #83
    ^here we go again, disputa inutila in care uiti ca te-ai contrazis deja.. (de asta tin sa te ignor, devii agasant pe chestiuni minore, pe care tu le starnesti)

tocmai ca nu faci diferenta intre zece oameni care acuza public, si presupunerea ca angajatii netflix ar fi stiut. nu presupune ca stiau, ai zis "daca stiau" (cam asta a fost cam exact exprimarea ta, mai buna decat ultima varianta din postul vecin). sa stie ce anume, si in care interval, hm?

este macar in parte adevarat cu Rapp(?) DEOARECE KS nu a negat si a venit cu scuze si eschive. un om nevinovat zice "ba nenorocitule, tu vrei sa imi distrugi cariera si numele? te dau in judecata"
    as in: duh
    nip it in the bud
    The bloody folks are bloody daft Don't make me bloody laugh It bloody hurts to look around Everywhere in chicken town
    The bloody clocks are bloody wrong The bloody days are bloody long It bloody gets you bloody down Evidently chicken town

4. Back To Top | #84
    Registered User
    Da, este adevarat. Dar ce s-a intamplat, mai exact? Chestia e destul de gri si tot ce-a reiesit e ca a incercat ceva cu Rapp dar nu l-a violat. Era un party, or fi flirtat, pana mea... au ajuns in pat sau s-a suit in patu' lui si a incercat. N-a vrut, end of.

Apoi a mai pus o mana pe pwla, pe fund, l-a supt pe unu'... toate in acelasi context "gri". Nu a violat, cumva a ajuns singur cu victimele (si asta e cam dodgy dpdv al motivatiei victimelor) si a mers (almost) all in. Nu i-a tinut in anumite cazuri, in altele i-a tinut dar s-au trezit baietii ca au fost abuzati, etc...
    Si nu, nu se compara cu "Spotlight". Baietii din Spotlight nu erau gay, erau racolati, abuzati si ras-abuzati, etc. Ce-a facut KS e mult mai "light".

Nu incerc sa-l scuz doar ca lucrurile-s mai gri si nu am citit nici macar un singur caz (din cele mentionate) in care KS sa fie clar "de vina" si victima sa nu poata sa respinga avansurile (cum au si facut). Deci au avut "scapare". Plus ca vorbim de barbati tineri, capabili sa-l respinga inclusiv fizic. Altfel ar fi fost viol. Anyway... mi se pare trist cum i-au distrus cariera.

5. Back To Top | #85
    Quote Originally Posted by sradu View Post
    Apoi a mai pus o mana pe pwla, pe fund, l-a supt pe unu'... toate in acelasi context "gri". Nu a violat, cumva a ajuns singur cu victimele (si asta e cam dodgy dpdv al motivatiei victimelor) si a mers (almost) all in.

Nu incerc sa-l scuz doar ca lucrurile-s mai gri si nu am citit nici macar un singur caz (din cele mentionate) in care KS sa fie clar "de vina" si victima sa nu poata sa respinga avansurile (cum au si facut). Deci au avut "scapare". Plus ca vorbim de barbati tineri, capabili sa-l respinga inclusiv fizic. Altfel ar fi fost viol. Anyway... mi se pare trist cum i-au distrus cariera.
    Pana la urma cui nu i s-a intamplat sa adoarma de la un joint si sa trezeasca cu altul din grup care i-o suge? Cine ar sugera ca e mai mult decat un context gri, viol insemna doar daca il penetra, aici nici caz de asa ceva. Ba chiar s-ar putea spune ca ei erau cei care il abuzau pe Spacey, cadeau lati iar saracul Spacey incerca sa-i resusciteze, gura la gura sau la ce gasea el pe acolo.

Evident, e vina alora ca au ajuns singuri cu Kevin, doar parintii le-au spus clar: don't talk to strangers or Kevin Spacey! Au avut scapare, de fapt in general este si vina victimei ca a ajuns in situatia asta, nu? Distrugi omul cariera cu niste chestii gri? Leave Britney alone!
    That 1930s gum you like is going to come back in style!

6. Back To Top | #86
    Registered User
    Quote Originally Posted by doppelgänger View Post
    Pana la urma cui nu i s-a intamplat sa adoarma de la un joint si sa trezeasca cu altul din grup care i-o suge? {...}
    Pe la Hollywood cred că la destui de puțini...

7. Back To Top | #87
    Registered User
    @doppelgänger > e cam greu sa pretinzi c-ai fost abuzat cand ti-o suge X. Nu pot sa-mi imaginez cum decurge treaba asta ca si abuz, mai ales in conditiile in care esti si complet liber sa te aperi!

In plus am o problema si in a intelege cum ajunge X singur cu Y in pat, de buna voie apoi >> abuz. Dar ok, sa zicem ca ala micu' chiar credea c-o sa vada colectia de discuri ascunsa sub pat, fiind inocent (dar si gay, si actor pe Broadway la 14 ani).

Mie unul mi se pare cam mare pretul care i se cere lui KS, atata tot. Brusc tot Hollywood-ul e format din inchizitori carora nu le-a supt-o nimeni si nici n-au supt cuiva. O fi invidie?

8. Back To Top | #88
    post dublu
    Last edited by Monier; 14-11-2017 at 07:46.
    nip it in the bud

9. Back To Top | #89
    da, este invidie.
    acum poti sa iei o pauza?
    du-te si picteaza ceva in gri.

LE
    An Epidemiological Overview of Child Sexual Abuse
    Last edited by Monier; 14-11-2017 at 07:54.
    nip it in the bud

10. Back To Top | #90
    Registered User
    Las' că scad ăștia în Franța vârsta relațiilor consensuale la 13 ani și migrează actorimea pofticioasă acolo.

11. Back To Top | #91
    Quote Originally Posted by sradu View Post
    @doppelgänger > e cam greu sa pretinzi c-ai fost abuzat cand ti-o suge X. Nu pot sa-mi imaginez cum decurge treaba asta ca si abuz, mai ales in conditiile in care esti si complet liber sa te aperi!

In plus am o problema si in a intelege cum ajunge X singur cu Y in pat, de buna voie apoi >> abuz. Dar ok, sa zicem ca ala micu' chiar credea c-o sa vada colectia de discuri ascunsa sub pat, fiind inocent (dar si gay, si actor pe Broadway la 14 ani).

Mie unul mi se pare cam mare pretul care i se cere lui KS, atata tot. Brusc tot Hollywood-ul e format din inchizitori carora nu le-a supt-o nimeni si nici n-au supt cuiva. O fi invidie?
    Na, am inteles, tie ti se pare ca e oarecum vina victimelor, zona gri, Spacey infundat aiurea, bunatate de actor dus pe apa sambetei pentru niste mangaieri, niste pupici in zone intime, nimic grav. E si asta un punct de vedere, dar aparent minoritar. Putem sa-i plangem de mila daca vrem, sa deplangem vanatoarea de vrajitoare care ne fura inainte de vreme toti actorii si producatorii geniali, dar csf, n-ai csf, Kevin nu se mai intoarce prea curand

Daca punctul tau de vedere era larg impartasit, Kevin ar fi fost inca printre noi, turnand noul sezon din House of Cards, pentru ca ar fi fost in continuare good business pentru Netflix, Sony sau cine-i mai oferea job-uri. Asa e-n viata, esti azi printre cei mai buni actori in viata iar maine un paria al Hollywood-ului, ramai doar cu multele sute de milioane adunate si tot ce poti sa faci cu ele e sa o arzi chill si sa angajezi tineri sa-ti danseze like in the good ol' times.
    That 1930s gum you like is going to come back in style!

12. Back To Top | #92
    Registered User
    Quote Originally Posted by doppelgänger View Post
    Daca punctul tau de vedere era larg impartasit, Kevin ar fi fost inca printre noi, turnand noul sezon din House of Cards, pentru ca ar fi fost in continuare good business pentru Netflix, Sony sau cine-i mai oferea job-uri.
    Păi făcea ce știe mai bine - inclusiv pentru satisfacția artistică a fanilor.
    Da' na, așa își mai reduc ăia bugetul pentru vreun actor mai de mâna a doua care să aibă și el o șansă pe care altfel nu o avea ș.a.m.d.

Dacă ce vrei să susții e că Pământul se învârte în continuare cu sau fără Kevin Spacey în vreun film - așa e, ai dreptate.

13. Back To Top | #93

14. Back To Top | #94
    Registered User
    Și e și acum treizeci și ceva de ani... perfect!!

15. Back To Top | #95
    Registered User
    @doppelgänger > eu zic ca nu e clara treaba. E incolacita, invartosata, ingramadita, introverita, etc... daca as fi star de cinema, naiba stie in cate combinatii d-astea invartosate as pica?! Poti sa stii? Eu nu zic ca e vina "victimelor" dar de ce sunt toti asa siguri ca-s "victime"?
    Anyway, am inteles. Foarte multi sunt de parere ca sunt, deci probabil chiar sunt.

Eu as fi vrut sa vad sezonul 6, asa cum il gandisera scenaristii. Si as mai fi vrut sa-l vad pe Kevin Spacey in filme. N-o sa ma opresc acum din a revedea filme cu KS doar pentru ca a swpt niste pwli. De cand trebuie sa fie actorii role-models?! Dimpotriva, as zice ca s-a identificat prea tare cu Frank Underwood

16. Back To Top | #96
    Registered User
    @doppelgänger > eu zic ca nu e clara treaba. E incolacita, invartosata, ingramadita, introverita, etc... daca as fi star de cinema, naiba stie in cate combinatii d-astea invartosate as pica?! Poti sa stii? Eu nu zic ca e vina "victimelor" dar de ce sunt toti asa siguri ca-s "victime"?
    Anyway, am inteles. Foarte multi sunt de parere ca sunt, deci probabil chiar sunt.

Eu as fi vrut sa vad sezonul 6, asa cum il gandisera scenaristii. Si as mai fi vrut sa-l vad pe Kevin Spacey in filme. N-o sa ma opresc acum din a revedea filme cu KS doar pentru ca a swpt niste pwli. De cand trebuie sa fie actorii role-models?! Dimpotriva, as zice ca s-a identificat prea tare cu Frank Underwood

17. Back To Top | #97
    Mai precis eu cred ca el a insistat pentru aparitia acelor scene gay in serial ))

Am postat video cu Demi Moore pentru ca aparent nimanui nu ii pasa daca o femeie se da la un pustan. De unde si reactia din South Park, pentru cunoscatori
    Ii place prospatura, s-a combinat si cu Ashton Kutcher, probabil ca l-o fi dezvirginat si pe asta micu' din video, cine stie.
    Clap clap !

18. Back To Top | #98
    Registered User
    S-au strans 20 de marturii despre harassment de la Old Vic: Kevin Spacey: Old Vic reveals 20 staff allegations against him - BBC News

Old Vic zice ca de vina a fost si un cult al personalitatii lui KS in teatru. 14 din cei 20 au fost sfatuiti sa treaca si pe la politie, acuzatiile fiind destul de grave.

Pe de alta parte KS a salvat Old Vic de la faliment. So, nu stiu! Are sens sa-l judecam pe omul KS, pe care nu l-am cunoscut absolut deloc, de care nu ne-a interesat absolut deloc? Daca-l apreciez ca actor, daca imi place sa-l vad intr-unul din filmele sale, daca mi-ar fi placut sa vad House of Cards terminat cu el... dar da, KS nu mai are voie sa scoata fata in lume. Lumea il uraste pentru ca e un predator sexual.

E ironic ca ultimul sau rol sa fie chiar Frank Underwood.

1.  
Page 5 of 5 FirstFirst ... 2345

Bookmarks

Bookmarks