Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 20 of 70

Thread: Narcos

1. Back To Top | #1
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar

Narcos

Narcos (TV Series 2015– ) - IMDb Un serial despre Pablo Escobar, tocmai a fost lansat ieri tot sezonul intai de 10 episoade) de Netlfix si din ce am citit e foarte laudat cam de toata lumea .

A urmarit cineva macar cateva episoade?

2. Back To Top | #2
    Registered User Zamaskus's Avatar
    da, am vazut eu primele 5. imi place mult. atmosfera faina, personaje la fel, nu o lalaie, nici nu este plin de actiune, putina nuditate, dar mult mai mult bun simt fata de sense8. foloseste din cand in cand imagini reale cu escobar, cu politicienii implicati, de la evenimente de pe-atunci etc.
    cel mai probabil, maine il termin.

3. Back To Top | #3
    Registered User cylix's Avatar
    Bun, il asteptam si eu. Bag in seara asta un maraton de vizionare pe Netflix si revin cu pareri.
    "What's in the car?"
    "Four seats and a steering wheel"

4. Back To Top | #4

5. Back To Top | #5
    Am terminat si eu sezonu', nota 9.2 de pe imdb mi se pare mult prea mare.
    Eu ii dau nota 8, a fost bun, dar, nimic special, sunt altele mai bune

6. Back To Top | #6
    E bun serialul. il recomand si eu. Sper sa nu il dilueze insa foarte mult in al doilea sezon
    Don't have sex man. It leads to kissing and pretty soon you have to start talking to them

7. Back To Top | #7
    Registered User Merlin's Avatar
    Fata de multe alte porcarii, asta este chiar un serial foarte bine facut, mai ales pentru cine apreciaza genul Ok, poate nu este de 10, dar mai jos de 8 cu siguranta NU! Eu il bag intre 8 si 9 si il si recomand cu placere (desi nu am vazut decat 3 episoade acum maraton duminica )

8. Back To Top | #8
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Sper sa-mi placa. O sa il incerc si eu saptamana viitoare. Si nu uit sa revin cu impresii, cum a facut cylix

9. Back To Top | #9
    Registered User
    L-am terminat, foarte fain serial!

Vorbit mult in spaniola, dar intr-una simpatica, cu multe diminutive. Personajele sunt super bine creionate, actorii nu-s cunoscuti. Primele episoade sunt foarte bune, pe final se mai dileste treaba, o data cu dileala lui Escobar.
    De asemenea, primii ani sunt prezentati rapid, ultimele 2-3 episoade concentrandu-se pe cateva luni.
    Are un aer de documentar romantat, date fiind insertiile de imagini autentice. E original.

Insa nu stiu daca mai e suficient material pentru sezonul 2 fara sa nu intre intr-o batere a apei in piua. Odata impactul consumat nu stiu daca in seria a 2-a mai pot surprinde cu ceva. Cam ca la House of Cards... povestea nu poate fi intinsa fara sa devina oarecum monotona.

10. Back To Top | #10
    Foarte misto serialul si s-a miscat destul de repede (fara subploturi de 2 lei si alte rahaturi de umplutura). Povestea in sine e dementiala, desi nu stiu cat de mult e infloritura si cat e pe bune (o sa ma documentez si eu putin si poate sa nu intru in spoilere din sezonul 2 si ce se va intampla dupa). Totusi, daca macar jumate din faze sunt adevarate atunci e greu sa nu ramai uimit la ce-a facut omul asta. Mafia par copii de gradinita pe langa actiunile omului asta.

Narcos on Netflix: Who is Pablo Escobar? Meet the real people behind the drama - Features - TV & Radio - The Independent
    Last edited by mtz2007; 07-09-2015 at 22:23.

11. Back To Top | #11
    Registered User
    E un pic romantat, fireste. Poti sa incepi de aici. Nu e cine stie ce spoiler, Escobar moare

Ar fi cool daca in seria urmatoare se concentreaza pe o alta perioada din viata lui Escobar, nu neaparat pe final. Mi se pare mai interesant de povestit cum a construit imperiul decat finalul. In plus, si personajele sunt mai interesante. Luis Guzman e perfect in rolul lui Gacha, de exemplu. Si tipul care-l joaca pe Escobar nu-i rau. Wagner Moura, brazilian. Si Javier Pena e un personaj aparte. Pedro Pascal, chilean.

12. Back To Top | #12
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Oberyn, boss

13. Back To Top | #13
    nu-mi vine sa cred ce vad pe-aici. deja am avut parte de un serial mai bun decat tot game of thrones, si va ingrijorati pentru ce va urma. just enjoy!

let's face it fellas, it won.
    nip it in the bud
    The bloody folks are bloody daft Don't make me bloody laugh It bloody hurts to look around Everywhere in chicken town
    The bloody clocks are bloody wrong The bloody days are bloody long It bloody gets you bloody down Evidently chicken town

14. Back To Top | #14
    Registered User Alexxx^_^'s Avatar
    Am vazut si eu primele 4 ep. just epic !
    Asus Z97-A | i5-4670K | Noctua NH-U12S | Gainward GTX 1060 GS 6GB | HyperX Beast 2x4GB 2400Mhz XMP | Thermaltake Armor Revo Gene

15. Back To Top | #15
    da, supraevaluat - e ok, pe la 7-7,5, in nici un caz peste 8, never ever 9+ (probabil ca sez urmator se va duce inspre un 6 sau pe acolo).

(insa spre deosebire de multele seriale care-s de nota 4-5 cu indulgenta dar au 7 pe imdb, asta macar isi merita 7-le ala.)

16. Back To Top | #16
    Eh, daca zici ca de-un 6 va fi sezonul urmator, nici ca ma mai uit la el; bine macar ca stiu de pe acum, mersi de atentionare
    You don't agree to have a theme park built inside you if your life's going great.

17. Back To Top | #17
    Registered User Alexxx^_^'s Avatar
    Quote Originally Posted by Alex_R View Post
    Eh, daca zici ca de-un 6 va fi sezonul urmator, nici ca ma mai uit la el; bine macar ca stiu de pe acum, mersi de atentionare
    really bro ? iei o parere personala prea in serios. Serialul isi merita nota. Este lucrat excelent !
    Asus Z97-A | i5-4670K | Noctua NH-U12S | Gainward GTX 1060 GS 6GB | HyperX Beast 2x4GB 2400Mhz XMP | Thermaltake Armor Revo Gene

18. Back To Top | #18
    Moderator Ivan's Avatar
    Quote Originally Posted by Monier View Post
    deja am avut parte de un serial mai bun decat tot game of thrones
    Ai ales o stacheta prea joasa.

Am vazut episodul 1 din Narcos, nu m-a convins sa ma uit in continuare. Avand insa experienta altor seriale care debuteaza mai lent o sa mai vad un doua-trei episoade inainte sa trag concluzii definitive.
    Mi se pare prea mult voice-over, actiunea mi s-a parut rupta in bucati, prea multe planuri inghesuite in prima ora (Pablo, Cucaracha, Pinochet, Peru, Chile, jungla, DEA, echivalentul columbian pe care am uitat cum il cheama, mustaciosul, nevasta mustaciosului, neonazistul fan Lennon etc).

Partea buna a fost ca m-a trimis pe wikipedia unde am mai conspectat despre domnul Escobar, am ramas exoftalmic citind ca probabil pierdea 2 miliarde de dolari anual mancati de sobolani, inundati, mucegaiti etc.
    Ce inseamna o piata buna pentru produsul tau...

19. Back To Top | #19
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    La inceput e asa mai lejer, dar odata cu schimbarea lui escobar se schimba si atmosfera serialului; zice parca printr-un episod ca facea 60 milioane pe zi in perioadele bune asa ca alea 2 mld sunt maruntis

20. Back To Top | #20
    Nick anterior: BlackSoul BlackS0ull's Avatar
    am inceput sa ma uit si eu la serial. Mi se pare destul de OK dar totusi sper ca sezonul 2 sa fie si ultimul, sa nu o lungeasca aiurea. Oricum imi place cum se desfasoara actiunea si de fapt imi place ca odata cu acest serial mai invat si eu cateceva despre mafia drogurilor din partea aia a lumii.

Sunt satul de filmele care se petrec in US cu diferite personaje importante de acolo. Ultimul exemplu este Black Mass care prezinta o parte din viata lui James Joseph "Whitey" Bulger (Jimmy Bulger) - nu zic, a fost un film OK, dar Narcos e putin diferit ca iti prezinta practic cum a evoluat traficul cu cocaina spre US

Anyway, intr-adevar nota 9.1 este putin cam mare pentru serial, dar sigur un 8 ar merita

NOTE: am ajuns la episodul 5, fix cand incepe sa se transforme Pablo
    Asus P8Z77-M || Intel Core i5-3470 IvyBridge 3.2 || Corsair Vengeance 16GB Kit 2x8GB DDR3 1600MHz || Intel SSD 530 (240GB) || HDD Seagate Barracuda 1TB 7200RPM SATA3 || ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5 ||

1.  
Page 1 of 4 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks