Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 71

Thread: Narcos

1. Back To Top | #41
    Dac-ar fi s-o țină așa din cartel în cartel și să dedice câte două sezoane x 10 episoade fiecăruia.. cred că devine Tânăr și neliniștit sau Sunset Beach.. Sunt vreo 10 mai mari plus alte mici brigăzi.
    ...

2. Back To Top | #42
    Registered User omul_maimutza's Avatar
    Are rost sa vad S2?
    S1 nu prea m-a incantat ma asteptam la ceva gen Breaking Bad sau macar sa fie scris ca Mr. Robot.

3. Back To Top | #43
    Registered User
    Pai atunci n-are.

4. Back To Top | #44
    Registered User cashonly's Avatar
    Sezonul 2 mi s-a parut mai alert decat sezonul 1.
    "Give a man a beer, he'll waste an hour. Teach a man to brew, and he'll waste a lifetime."

5. Back To Top | #45
    E mai pe repede înainte și sare mult din viața lui Pablo, probabil l-au făcut așa a.î. din debutul S3 să înceapă cu alții.
    ...

6. Back To Top | #46
    Quote Originally Posted by weeppi View Post
    E mai pe repede înainte și sare mult din viața lui Pablo, probabil l-au făcut așa a.î. din debutul S3 să înceapă cu alții.
    mai sare ... dar nu exagerat. Pana la urma ... de cand a evadat din La Catedral pana a murit a trecut doar un an jumate ... sau cam asa ceva.
    Among the maxims on Lord Naoshige's wall there was this one: ''Matters of' great concern should be treated lightly.''
    Master lttei commented, "Matters of small concern should be treated seriously."

7. Back To Top | #47
    Registered User
    Quote Originally Posted by cashonly View Post
    Sezonul 2 mi s-a parut mai alert decat sezonul 1.
    Cronologic sezonul 2 acopera 1 an si ceva. Sezonul 1 e tot restul. Deci mie mi se pare pe dos.

Cat despre alert, incetineste foarte tare in ultimele 2-3 episoade. Ritmul este alert in sezonul 1, cand s-ar fi putut face vreo 3-4-5 serii numai despre ascensiunea lui Escobar. Cum de-a ajuns cel mai mare traficant de droguri ever.

In urmatoarele sezoane se vor ocupa de Cali. Au material pentru 'jde se serii... pana ajung la mexicani mai e!

8. Back To Top | #48

Quote Originally Posted by sradu View Post
    Cronologic sezonul 2 acopera 1 an si ceva. Sezonul 1 e tot restul. Deci mie mi se pare pe dos.

Cat despre alert, incetineste foarte tare in ultimele 2-3 episoade. Ritmul este alert in sezonul 1, cand s-ar fi putut face vreo 3-4-5 serii numai despre ascensiunea lui Escobar. Cum de-a ajuns cel mai mare traficant de droguri ever.

In urmatoarele sezoane se vor ocupa de Cali. Au material pentru 'jde se serii... pana ajung la mexicani mai e!
    Tin sa cred ca au incetinit intentionat ritmul pe final de sezon. Aceasta ca sa evidentieze decaderea lui Escobar de la viata activa si extravaganta, la o viata in care era nevoit sa traiasca pe ascuns la tacsu (cu care nu se intelegea), pana acolo incat a ajuns sa munceasca si sa isi faca singur de mancare.
    Per total un sezon bun, dar mai slab ca si primul.
    Caut: nevasta, copil, casa ipotecata, rate la banca, o slujba mai stresanta... rudele si prieteni ce imi doresc numai binele spun ca ma apropii de 30 ani si trebuie sa intru si eu in randul lumii!
    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?" - Muad'Dib

9. Back To Top | #49
    Registered User
    Da, pentru ca decaderea e fulgeratoare, raportata la timp.

Am acelasi feeling, seria 1 a fost mai buna dar si povestea era mai bogata. Sezonul 2 e ca un film foarte lung. In primul se schimba mereu planul, de la un episod la altul, doar pe final incetineste un pic.

Anyway, tipul care-l joaca pe Escobar (Wagner Moura) e bestial. Si agentii sunt foarte OK in roluri (Pedro Pascal si Boyd Holbrook). Mai mi-a placut colajul de secvente reale, aproape ca nu le distingi de cele filmate (daca n-ar fi diferenta tehnologica). In fine, de abia astept season 3.

10. Back To Top | #50
    Narcos TV show: “My father was much crueler than the Pablo Escobar you see on Netflix” | In English | EL PAÍS

Son of Colombian drug lord accuses TV series of glamorizing life of man responsible for 3,000 deaths

--
    wtf vor sa-l faca 4 sezoane? speram 2 max. acum o sa vad al doilea sezon dar e clar ca lungesc astia cafeaua aiurea.
    Last edited by Capcaunu; 25-10-2016 at 19:37.
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

11. Back To Top | #51

Quote Originally Posted by Capcaunu View Post
    --
    wtf vor sa-l faca 4 sezoane? speram 2 max. acum o sa vad al doilea sezon dar e clar ca lungesc astia cafeaua aiurea.
    Nu lungesc nimic, vorbesti un pic prematur fara sa fi vazut sezonul 2. Escobar nu apuca sezonul 3, sezon in care actiunea va fi cu cartelul Cali.
    Caut: nevasta, copil, casa ipotecata, rate la banca, o slujba mai stresanta... rudele si prieteni ce imi doresc numai binele spun ca ma apropii de 30 ani si trebuie sa intru si eu in randul lumii!
    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?" - Muad'Dib

12. Back To Top | #52
    ah ok, credeam ca toate 4 sunt cu pablo
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

13. Back To Top | #53
    Patrick Bateman nre's Avatar
    Mai întâi ajungi la zi si după comentezi.

14. Back To Top | #54
    Patrick Bateman nre's Avatar
    Maricon.

15. Back To Top | #55
    Registered User
    Prea siropos la final de sezonul 2, parca au vrut sa-l umanizeze pe Escobar.
    Altfel e ok regizat si interpretat, mai putin babatia aia de masa care din cand in cand parca merita un sut in c..r.

16. Back To Top | #56

17. Back To Top | #57
    Registered User Shade®'s Avatar
    A devenit disponibil sezonul 3 și nu s-a sesizat nimeni până acum ?!
    Live in your world, get pwned in mine!

18. Back To Top | #58
    Am întrebat în Seriale, dar nimeni nimic.

19. Back To Top | #59
    Quote Originally Posted by Shade® View Post
    A devenit disponibil sezonul 3 și nu s-a sesizat nimeni până acum ?!
    Ce sa se sesizeze ... lumea inca mai comenteaza ultimul episod din GoT . Vazut deja primul episod ... bun.
    Among the maxims on Lord Naoshige's wall there was this one: ''Matters of' great concern should be treated lightly.''
    Master lttei commented, "Matters of small concern should be treated seriously."

20. Back To Top | #60
    Registered User RAN's Avatar
    Foarte bun. Imi place mai mult acum cand nu mai are un personaj principal atat de puternic, e mai consistent.

1.  
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks