Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 27 of 27

Thread: Altered Carbon

1. Back To Top | #21
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Povestea din seas 1 e incheiata. Cu toate ca actorul s-a potrivit f bine in rol totusi poate fi schimbat. Mai ales ca si merge mana in mana cu detaliile din serial.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

2. Back To Top | #22
    Need I explain? Bogotta's Avatar
    Quote Originally Posted by RaiJin-Roh View Post
    Foarte FOARTE tare serialul, sper sa continue.
    Pai cum sa mai continue ? Cu ce ?

Finalul a fost apoteotic, fix ca o telenovela braziliana
    Tata, te-ai culcat cu aia ? Ai fost la bordel ? Cum ai putut ? Mama, si tu ? Ai vrut defapt sa il omori pe tata ?
    Ia, gata, amandoi la parnaie.
    Fiule, preia tu toate afacerile, ai binecuvântarea mea
    Da, omul umbla ca o umbra, se framanta degeaba, strange comori si nu stie cine le va lua.

Psalmul 39:6

3. Back To Top | #23
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    Povestea din seas 1 e incheiata. Cu toate ca actorul s-a potrivit f bine in rol totusi poate fi schimbat. Mai ales ca si merge mana in mana cu detaliile din serial.
    Nu mi s-a parut atat de potrivit. Tak "original" era mai misto. Bine, eu am mai zis-o, nu imi place actorul ala de nicio culoare.

4. Back To Top | #24
    Registered User slicker's Avatar
    Putea sa fie epic. A iesit o mica telenovela. De ceeeeeeee. Son, i r disapoint.

5. Back To Top | #25
    Shit, ce bine mergea serialul pana la ultimele 4-5 episoade, cand a scazut grav la calitatea dialogurilor si povestii. Tot ark-ul politista-sora a fost groaznic, cringe maxim. Cele doua tipe joaca rau, dar mai ales Ortega( nu stiu cum a prins rolul asta), fiind si foarte enervanta. Inca o problema observata a fost refolosirea cadrelor/ locatiilor foarte mult. Din orasul ala gen Blade Runner e filmata o singura strada in toate episoadele, cu aceleasi cadre printre poduri si stalpi, devine plictisitor. Daca voiau sa faca ceva bun, puteau lua exemplu de la The Expanse, dar nici nu se compara la calitatea productiei.

6. Back To Top | #26
    Quote Originally Posted by Out Of My Mind View Post
    Nu mi s-a parut atat de potrivit. Tak "original" era mai misto. Bine, eu am mai zis-o, nu imi place actorul ala de nicio culoare.
    +1

A fost ok de pierdut timpul, pacat ca nu au fost mai ambitiosi si n-au taiat din sirop.
    That 1930s gum you like is going to come back in style!

7. Back To Top | #27
    Registered User
    Daca scoti toata tema de sf in viitor si efectele, povestea este aceeasi ca in orice serial de duzina. Da imi place ca e mai violent, dar cand o vad pe politista aia urata si enervanta cum se baga ea mereu imi vine putin gust de voma..momentan am terminat ep 3 si mi se pare ca pierd timpul cu el si este doar overrated

1.  
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks