Page 3 of 55 FirstFirst 1234561353 ... LastLast
Results 41 to 60 of 1095

Thread: Anime

1. Back To Top | #41
    Haibane Renmei e poate cel mai bun serial anime creat vreodata. I-am facut mai de mult un mic review aici

2. Back To Top | #42
    Registered User
    Si unul dintre cele mai bune filme/(mini-)seriale din ultimii 5 ani, as completa.
    Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar.

3. Back To Top | #43
    Registered User CAT_woman's Avatar
    Mie mi-au placut in mod deosebit animeurile

serii: Paranoia agent, Bleach, Beck, GTO, Ranma ½, Ghost in the Shell (SAC), Noir, Samurai Champloo, Basilisk, Evanghelion, FMA, Gantz

filme: Hotaru no Haka, Kiki's delivery service, Voices of a distant star, Spirited away, My neighbour Totoro, Howl's moving castle, Laputa castle in the sky, Ghost in the Shell, Tokio Godfathers.

Am fost obsedata de seriile(don't judge pls): DB, Gundam.

Acum a venit vacanta si am realizat ca n-am idee ce as mai putea vedea... Ce mai e nou si merita vazut?

4. Back To Top | #44
    Registered User
    Pai... citeste primele doua pagini. Si numai ce s-a vorbit de Haibane Renmei, nu apare in lista ta

5. Back To Top | #45
    Si Naruto, Fushigi Yuugi, Fruit Basket, FMP, Juuni Kokki, Love Hina, Shuffle!, Macros, Midori no Hibi, si multe harem animes am vazut, insa am precizat ca animeurile care le-am mentionat au fost unele care mi-au placut in mod deosebit.

Ce n-am vazut inca, si am sunt: Haibane Renmei, Spiral, Berserk, Tenchi in Tokyo, Rurouni Kenshin, Urusei Yatsura, Tokyo underground, Trigun. Dar as vrea ceva nou... 2004+

6. Back To Top | #46
    Registered User
    Hmm... Kumo no muko, yakusoku no basho si Elfen Lied (iar o sa inceapa Adin ) s-ar incadra... dar de ce neaparat mai noi de 2004? Haibane Renmei e din 2002, asta-i scade cumva valoarea?
    FMP (OK, asta-i mai mult de recreere) ai vazut toate cele 3 serii? Numai cand ma gandesc ca exista un tip dus cu pluta care chiar si-a imaginat toate fazele ce au loc in Fumoffu...
    Kenshin e pe lista de prioritati; n-am vazut decat vreo doua episoade incomplete (a fost la TV, parca pe A1) insa mi-a lasat impresia ca are potential.
    Din pacate n-am urmarit prea multe anime-uri mai noi de 2004; asa ca... asta e cam tot ce-ti pot recomanda deocamdata.

7. Back To Top | #47
    Numai cu topul ăsta şi cred că poţi să stai liniştit vreun an-doi, că ai ce vedea.

Apoi, dacă vrei ceva cu tentă mai "personală", sînt site-uri decente şi pe la noi. Există unul de review-uri foarte frumos făcut, care dă şi note, îşi dă cu părerea despre tot ce conţine şamd, e foarte util ca să-ţi faci o idee dacă merită să vezi ceva. Şi mai sînt, mai e de exemplu unul unde tocmai rulează o serie de articole fix despre ce anime sînt clasice şi-ar trebui văzute neapărat.

8. Back To Top | #48
    Din topul animenfo primele 60(n-avea rost sa scriu lista cu toate animeurile vizionate- ajungeam si la Candy Candy si altele ale caror titluri le-am uitat sau care sunt in italiana like Ochi di Gatto) le-am vazut sau am de gand sa le vad in saptamanile viitoare. Insa mersi mult pentru link-urile romanesti.

9. Back To Top | #49
    Tot Dragon Ball a fost cel mai misto Anime Series ... ma uitam acu 7 ani inainte sa plec la scoala...si cand veneam ma uitam la reluare... si acu 5 luni le-am luat iar pe toate sa ma uit la ele... foarte misto...gtu si dbz nu le vazusem niciodata. La tv dadeau numai prima serie.. cel putin pe TVR1.. Pe Cartoon Network am vazut ca au dat si DBZ, dar nu am avut timp sa ma uit la ele
    [GIGABYTE Z97X-Gaming 3][Intel Core i7-4790K][CM HAF X][Seasonic X-1050]
    [Gigabyte GTX 1080 Xtreme Gaming 8GB DDR5X][4*4GB HyperX Savage 1866MHz][Corsair H80i]
    [Samsung EVO 250GB SSD / Samsung PRO 256GB SSD / Seagate 2TB][LiteOn iHAS122]
    [Logitech G203 / Corsair K95 RGB Platinum MX Speed][Logitech Z506][LG IPS 34" UW 144Hz 34UC79G]

10. Back To Top | #50
    Quote Originally Posted by CAT_woman
    Dar as vrea ceva nou... 2004+
    Ceva foarte nou, de abia s-a terminat difuzarea la TV - The Melancholy of Haruhi Suzumiya. N-am vazut deocamdata decat primele 3 episoade, dar e prima serie mai recenta de 2004 care imi place. Atentie numai ca primul episod e o parodie, trebuie vazute macar primele doua pentru a intelege despre ce e vorba.

11. Back To Top | #51
    domo arigato gozaimashita! I'm taking it as we speak.

12. Back To Top | #52
    Registered User
    Fallen... cum sa-ti spun mai cu blandete... seriei DB (in ansamblu) nu-i dau nota 5. Incepe cu un pusti enervant care (pana la urma) ii cafteste pe toti, si ajunge sa devina neverosimil de absurd De altfel aceasta e o problema clasica in acest gen de anime-uri; daca le lungesti prea mult o iei razna.
    Mda, eu apreciez alte lucruri la un film (anime sau nu, nu conteaza) decat "mamaaa... a dat cu bila de superheatedplasma si a spulberat o planeta, dar eroul principal n-a patit nimic"

13. Back To Top | #53
    Ce ai zis ? te fac praf... PREPARE YOURSELF:

KA--MEE--HAA--MEE--HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!

=)))))
    [Gigabyte GTX 1080 Xtreme Gaming 8GB DDR5X][4*4GB HyperX Savage 1866MHz][Corsair H80i]
    [Logitech G203 / Corsair K95 RGB Platinum MX Speed][Logitech Z506][LG IPS 34" UW 144Hz 34UC79G]

14. Back To Top | #54
    DB are avantajele lui, dar nu e un anime foarte subtil ca să zic aşa. Mi se pare mie sau foarte mulţi români cînd aud "anime" se gîndesc la Sailor Moon şi Dragon Ball? Probabil că-i normal, dacă asta s-a dat la TV... Şi-i mai bine decît să se gîndească automat la hentai sau să creadă că-s desene pentru copii. Da' nici să te uiţi numai la DB şi Sailor Moon n-are nici un haz, e ca şi cum te-ai uita la filme Disney. Ce reprezintă un "Finding Nemo"? Nimic, o oră haioasă şi atît.

15. Back To Top | #55
    Registered User Elfen Lied's Avatar
    Mda,ce bine e sa vezi oameni care au timp sa-si avda anime-urile
    Eu am in momentul asta 200 de titluri in colectie,majoritatea serii si stau si ma gandesc daca o sa traiesc destul sa apuc sa le vad
    Ca sa-l sustin pe kunzite si sa-i fac ciuda laui Fallen :P DB sunt niste serii asa.....mai..... 5-6+
    Fallen vrei abtute mese,pune mana si da-i cu Bleach,asta din ultimele chestii de pe piata,sau sapa mai inapoi si incearca un Berserk,un Samurai deeper Kyo,un X si asa mai departe,lasa-i pe supa Vegeta si pe ailalti sa mai creasca un pic,poa' le vine mintea la cap

16. Back To Top | #56
    Quote Originally Posted by Elfen Lied
    Mda,ce bine e sa vezi oameni care au timp sa-si avda anime-urile
    eh, sunt un parazit pe spatele parintilor mei si sunt chiar mandra de asta. (glumesc of course)
    Profit si eu cat mai sunt "tanara". :P

17. Back To Top | #57
    eh.. fiecare cu ale lui... in genu anime am vazut numai db+dbz+dbgt deaia tin io cu db... ...

18. Back To Top | #58
    Registered User Elfen Lied's Avatar
    Quote Originally Posted by Fallen
    eh.. fiecare cu ale lui... in genu anime am vazut numai db+dbz+dbgt deaia tin io cu db... ...
    Fallen chiar nu te condamna nimeni,glumeam si noi dar acum pe bune,mai pune mana si mai fa rost si tu de alte titluri ca e pacat sa te limitezi la DB cand sunt atatea de vazut
    @Cat_woman:mai ai un loc liber? :P

19. Back To Top | #59
    i'll try

20. Back To Top | #60
    Registered User anabanana's Avatar
    apropo de animeuri "comerciale", gen naruto& bleach, incercati one piece, e comedie pura , pentru copilasii din fiecare dintre noi...
    ichiban anime maniac

1.  
Page 3 of 55 FirstFirst 1234561353 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks