Page 35 of 55 FirstFirst ... 253233343536373845 ... LastLast
Results 681 to 700 of 1083

Thread: Anime

1. Back To Top | #681
    Registered User Flame's Avatar
    a, uitasem de gantz..si pe ala l-am vazut.
    mersi fain

2. Back To Top | #682
    Registered User dgmikep's Avatar
    Daca cumva iti schimbi gusturile sunt aici zilnic :P Daca nu vrei, raman restul de useri pentru recomandari ^_^

3. Back To Top | #683
    Registered User cab13's Avatar
    Nu neaparat de neratat ci mai degraba preferinte personale, Higurashi no Naku Koro ni, Paranoia Agent, Texhnolyze, Serial Experiments Lain si, total diferite dar in nici un caz mai slabe, Nodame Cantabile si Great teacher Onizuka.
    Sfarama-se cutitul tau in tandari si aschii.

4. Back To Top | #684
    Registered User InuyashaWoody's Avatar
    1. Salutare si la multi ani
    2. As vrea sa imi recomandati si mie un anime, am vazut pana acum YuYu Hakusho, Inuyasha (evident), Full Metal Alchimist(am inceput ambele versiuni, dar am terminat doar brotherhood), Dragon Ball, Yu-Gi-oH. Nu imi plac cele gen Naruto sau alte chestii pentru cei de 10 ani, sincer prefer sa vad un serial decat un film caci imi permite sa ma uit mai mult timp si nu este deranjant faptul ca scindez in mai multe vizionari.
    3. Si daca se poate sa imi spuneti de pe ce "magazin virtual le inchiriati"
    Last edited by InuyashaWoody; 03-01-2012 at 11:08.
    "Doar două lucruri sunt infinite, universul şi prostia umană, însă nu sunt sigur despre primul."
    "Încearcă nu să fii un om de succes, ci un om de valoare."
    (Albert Einstein)

5. Back To Top | #685
    Nick anterior: catzelul wKs's Avatar
    Pai, poti sa te uiti la:
    -Stein`s Gate - are o intriga destul de captivanta, este legat de timetravel si implicatiile aferente. Recomand sa ii dai sansa si sa te uiti sa 3-4 episoade.
    -Fairy Tail
    -World`s Strongest Disciple: Kenichi
    -Tengen toppa guren

6. Back To Top | #686
    1. La multi ani!

2. Sa inteleg ca tot ce ai vazut a fost la TV? Am trecut si eu prin asta... Nu regret, dar lumea e mai mare de atat ... si Naruto nu e pentru cei de 10 ani... Ti s-au dat mai sus cateva exemple de animeuri, e posibil ca sa iti placa, dar ar fi de preferat sa dai mai multe informatii despre ce vrei sa vezi... poti sa zici si seriale sau filme care ti-au placut, si cei de aici o sa te indrume la ceva asemanator, dar anime...

3. Regulamentul Cg e regulament asa ca nu se poate... Dar daca tot ai mentionat, pot sa aberez putin: nu exista un magazin autohton pentru animeuri. Nici daca ai vrea sa cumperi, va trebuii sa apelezi la cele internationale. Si aici chiar nu mai conteaza de unde le iei... Exista un magazin virtual care se ocupa de manga si cam atat. Fizic, nu prea ai de unde... Anime "la cutie" am vazut doar in librariile Carturesti si cam atat. Manga tot acolo, si a fost o vreme cand erau si la Diverta + la libraria de langa sala Dalles, Bucuresti, la Universitate. Acum la figurat: download sau streaming. Motoarele de cautare ti le rezolva pe amandoua... chiar si Youtube e o sursa buna de animeuri... Daca vrei o sursa, foloseste private message

7. Back To Top | #687
    Registered User Messier's Avatar

1.Revin cu cateva impresii de la seriile scurte ce s-au terminat la sfarsitul anului.

Ben-To - pur si simplu distractiv desii are un subiect incredibil de simplu e obligatoriu de vazut.
    C³ Cube X Cursed X Curios - o serie nebuna ce trece rapid de la comedie & school stuff la chestii foarte sangeroase cu diferite membre ale corpului zburand prin aer si invers.
    Working'!! - o continuare pe masura.
    Boku wa Tomodachi ga Sukunai - nu este foarte original insa este destul de amuzant

2.Serii ce sunt la jumatatea sezonului:

Mirai Nikki - da' hell foarte tare
    Guilty Crown - aproape la fel de bun ca Miraikki dar nu stiu ce vor face in continuare deoarece s-a intamplat ceva foarte important ramane de vazut.
    Persona 4 - Au urmarit povestea jocului( fata de seria persona 3 ce este o porcarie) si se vede este distractiv actiune buna si story interesant.
    Bakuman - la fel de interesant ca sezonul 1, asta daca va place genul, apropo a primit aprobare pentru sezonul III si va iesii in toamna.

Toate seriile mentionate mai sus merita timpul investit.

3.Am renuntat la Bleach si am inceput Fairy Tail incredibil pana acum (am vazut 40 de episoade) este bun in mod special luptele sunt geniale,cel putin pana acum nu am bagat de seama ca ar fii vre-un filler (nu citesc si manga).Insa nu ma grabesc sa il recomand asa a inceput si Bleach insa ati vazut in ce hal a ajuns dupa primele 90 de episoade, ramane de vazut insa arata foarte ok.

4.In legatura cu sezonul de iarna dupa ce am trecut rapid peste ele m-au tentat urmatoarele sa vedem ce iese.

High School DxD
    Senki Zesshou Symphogear
    Nisemonogatari
    BRAVE10
    Rinne no Lagrange
    Aquarion EVOL
    Ano Natsu de Matteru
    Another
    Inu x Boku SS
    Black?Rock Shooter
    Insa voi astepta sa sa iasa toate episoadele sau chiar blu-ray -urile nu ma uit in timp ce ies cam strica placerea desii este foarte tentant.

5.dgmikep ai cont pe MAL? al meu este st_ri's Profile - MyAnimeList.net (daca e cineva curios), am inceput sa ma uit la anime-uri din 2005 (sarim peste Saber Raider,MAcron One si restul din copilaria anilor 90) datorita defunctului Anime Plus in mod special Blue Gender(ok azi nu mai am aceeasi parerea despre seria asta dar neah am fost la inceput),in momentul de fata este hobby-ul meu principal insa nu mai am timp ca in "vremurile bune".

6.NU RECOMAND filmul Colorful a primit note mari insa doar primele minute sunt interesante apoi aproape 2 ore sunt de umplutura,vedem personajul principal ce nu face alceva decat sa fie enervant iar finalul pe langa previzibil este...

7.RECOMAND: Redline si Summer Wars( curiozitate - este identic cu un ova de la Digimon, de la aceeasi regizor dar nu a prins pt ca este digimon)

8.Off: Ce folositi pentru 10 biti, solutia cea mai recomandata e MPC-HC+LAV+MAD VR chiar arata cel mai bine din pacate MAD VR are ceva bugg-uri, initial incercasem cccp insa nu se ridica la nivelul solutiei prezentate anterior dpdv a calitatii video.

9. Va rog nu streaming majoritatea arata ca naiba nu stiu cum va puteti uita in modul asta!
    Last edited by Messier; 03-01-2012 at 12:46.

8. Back To Top | #688
    Exact la alea o sa ma uit... imediat ce termin animeurile pe care le am acum... adica in 2 zile ) O sa vad cele de la punctul 1 si pana se termina bakuman2 mai am de asteptat...

Si C3... ma cam sperii cu ce ai zis, dar tot o sa il vad, doar pentru cel mai interesant nume de anime vazut vreo-data

Da... MPC-HC e singurul care merge la 10 bit... regret faptul ca e folosit doar pentru animeuri, si de aceea, nu se acorda suport ... nici macar nu stiu de ce sa trecut la 10 bit...

Am cont pe MAL dar nu intru pe acolo... si am adaugat doar cateva animeuri vazute, de la litera A si m-am plictisit ) Daca are cineva curiozitatea sa vada animeurile vazute de mine: dgmikep | Anime-Planet.

9. Back To Top | #689
    Uneori este greu sa tii pasul cu ce se intampla in C3 datorita ritmului nebunesc si da se intampla si asemena 'masacre' dar tot merita vazut.
    Sa nu folosesti varianta 'cheala' a MPC-HC incerca asta Hi10P Info / Guide | Haruhichan se vede MULT mai bine fata de ce are integrat MPC-HC asa ca baga
    MPC-HC + LAV filters + splitter + MAD VR. Consuma ceva mai multe resurse si mai are unele crash-uri daca il stresezi dar se merita efortul.
    edit: s-a trecut la 10 biti deoarece arata mult mai bine, in mod special culorile ce sunt mai 'vii' plus ocupa mai putin fata de varianta pe 8 biti, cel mai probabil va fi adoptat de toate grupurile.

10. Back To Top | #690
    Vreau si eu recomandari anime... dar e putin mai complicat si motivul e: cand imi cautam animeuri, cam mereu ma opream cu cautatul in acest mileniu.

Deci caut cele mai bune animeuri facute inainte de 2000... sunt mii de animeuri din acea perioada si sincer, nu stiu nimic de ele... Si cea mai mare piedica e grafica: daca e sa imi caut singur, vad o imagine din anime si mi se duce tot cheful, ignorand complet faptul ca animeul probabil nu e deloc rau... Si da, indiferent din ce an or fi, sa nu fie horror, action si cred ca am zis de multe ori la ce nu ma uit

Deci in speranta ca exista cineva, care a vazut multe animeuri din 19xx, si de asemenea, si din genurile pe care le caut, astept recomandari...

11. Back To Top | #691
    Din ce serii am vazut si poti sa le gasesti : Maison Ikkoku, Touch, Kimagura orange road, Urusei Yatsura si Golden boy. Daca reusesti sa treci peste grafica te avertizez ca in afara de Golden boy care are 6 episoade, celelalte au peste 50-100.

Si ai putea totusi sa incerci sa mai diversifici, inainte de 2000 sunt foarte multe serii excelente (parerea mea ) tocmai din acele genuri pe care refuzi cu indarjire sa le urmaresti .

12. Back To Top | #692
    Registered User noob_one's Avatar
    Apelez la voi in speranta ca imi puteti recomanda si mie niste anime-uri. Imi plac in general anime-urile cu o tema medievala/dark fantasy. Dintre toate seriile cel mai mult mi-au placut : Berserk, Claymore, Basilisk, Shirugui, Ninja Scrolls. Prefer anime-urile in care sunt doar lupte cu sabii,magii, puteri paranormale etc. Nu imi plac cele care sunt cu pistoale, arme de foc, actiune in timpuri moderne( cu toate ca mi-a placut seria Elfen Lied), si cele care sunt facute cu glume sau nu sunt serioase, cu toate ca au tema medievala/samurai(gen Samurai Champloo). Multumesc in avans
    "Nu în momentul creării lor suferă imperiile de lipsa unui scop, ci mai târziu, când sunt ferm stabilite şi când obiectivele sunt date uitarii şi înlocuite de ritualuri lipsite de orice temei."

"Valar Morghulis"

13. Back To Top | #693
    Registered User Raduccio's Avatar
    Seirei no Moribito si Beast Master Erin pentru medieval fantasy (nu e dark).
    If you can't do something smart,do something right!

14. Back To Top | #694
    Quote Originally Posted by cab13 View Post
    Din ce serii am vazut si poti sa le gasesti : Maison Ikkoku, Touch, Kimagura orange road, Urusei Yatsura si Golden boy. Daca reusesti sa treci peste grafica te avertizez ca in afara de Golden boy care are 6 episoade, celelalte au peste 50-100.

Si ai putea totusi sa incerci sa mai diversifici, inainte de 2000 sunt foarte multe serii excelente (parerea mea ) tocmai din acele genuri pe care refuzi cu indarjire sa le urmaresti .
    Mersi de lista, Golden Boy merge si ... 100-200 episoade pentru un anime ma ingrozesc, imi ia 3 luni sa il vad, asta daca il gasesc... Kimagure are 48 episoade deci merge...

15. Back To Top | #695
    Tocmai am vazut(cam tarziu dar ) Grave of the Fireflies, cat de trist poate sa fie...
    E bun sa te trezeasca la realitate, fara plangeri ca nu am nus ce gadget, bani etc ,sa fii pus intr-o situatie asemanatoare...
    In aceeasi categorie intra si Hadashi no Gen doar ca mai are ceva scene comice dar tot pe acolo e.

16. Back To Top | #696
    Raduccio mersi pentru recomandari. Seirei no Moribito l-am vazut cam pe la jumatate acum 2 ani, mi se paruse cat de cat interesant insa nu stiu de ce nu l-am terminat.Daca mai stiti anime fantasy/medieval mai postati pls
    "Nu în momentul creării lor suferă imperiile de lipsa unui scop, ci mai târziu, când sunt ferm stabilite şi când obiectivele sunt date uitarii şi înlocuite de ritualuri lipsite de orice temei."

"Valar Morghulis"

17. Back To Top | #697
    Quote Originally Posted by noob_one View Post
    Raduccio mersi pentru recomandari. Seirei no Moribito l-am vazut cam pe la jumatate acum 2 ani, mi se paruse cat de cat interesant insa nu stiu de ce nu l-am terminat.Daca mai stiti anime fantasy/medieval mai postati pls
    Mai poti incerca Rurouni Kenshin si Blade of the immortal.

18. Back To Top | #698

Animeuri sezonul nou

Salut tuturor! Dacă există printre voi persoane care se uită la anime în limba română și sunteți interesați să urmăriți animeurile din acest nou sezon, am început foarte recent un fansub românesc și voi încerca să traduc câteva din animeurile noi apărute. În momentul de față am tradus Rinne no Lagrange, și Another va apărea mâine. Voi traduce probabil și Senki Zesshou Symphogear, însă momentan doar primul episod din fiecare. Dacă vor exista persoane interesate de aceste animeuri sunt rugate să lase comentarii ca să pot vedea dacă merită să continui traducerea.
    NBI Subs Fansub - Anime Subtitrat in Limba Romana

De asemenea, dacă există doritori pentru postul de traducător, îi rog să lase un comment pe site. Sunt singur momentan la tradus și nu voi putea continua toate seriile în acest fel. Dacă puteți vă rog să ajutați.
    Vă mulțumesc.

19. Back To Top | #699
    Gigel kjaskar's Avatar
    Burst Angel a vazut careva? Din ce am gasit mai jos, pare interesant
    http://www.youtube.com/watch?v=oU77JByfkmU]Burst

Legat de postul de mai sus, mie mi se pare inutil. La fel ca si desenele animate in romana de pe Cartoon Network
    Dupa 3 ani de meditatie la engleza eram cu ea in pom, dupa doar 1 vara cu CN pe cablu mi-am inbogatit enorm vocabularul si simtul limbii

LE evident, am uitat ca nu mai merge tag-ul de YT, l-am editat ca link

Configuratia e la profil

Arguing over a video game? That's just silly.

20. Back To Top | #700
    cab13 - o sa ma uit la blade of the immortal, ca pare mai serios si chiar il aveam de vreo 2 ani si nu l-am vazut pana acum

"Valar Morghulis"

1.  
Page 35 of 55 FirstFirst ... 253233343536373845 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks