Page 4 of 55 FirstFirst 12345671454 ... LastLast
Results 61 to 80 of 1095

Thread: Anime

1. Back To Top | #61
    Registered User -=AlukarD=-'s Avatar
    Singura tara unde esti laudat daca esti prost gramada
    " I am beyond your experience. I am beyond good and evil, legions of the night - night breed - repeat not the errors of the Night Stalker and show no mercy. "

2. Back To Top | #62
    Wow... tocmai am vazut Princess Mononoke. E cam greu sa exprim impresia pe care mi-a lasat-o da' hai sa incerc.
    Filmul e foarte frumos, artistic, facut cu multa imaginatie (intr-adevar, Miyazaki is god ) si totusi are niste faze la care nu poti decat sa te uiti si sa zici... wtf o_O. Povestea in sine e simpla, chiar "pentru copii", dar e foarte interesant modul in care o spune.
    Clar, merita vazut. Ca sa stiti si voi de unde e avatarul lui ildottore
    Nimic nou sub soare.

3. Back To Top | #63
    Registered User
    As vrea sa vad si eu un anime in genul Ghost Shell sau Akira, imi poate recomanda cineva unul?
    "Age is strictly a case of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter"

4. Back To Top | #64
    Registered User
    Serial Experiments: Lain
    Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar.

5. Back To Top | #65
    Si Tehxnolyze, daca nu te deranjeaza ceva mai dur.

6. Back To Top | #66
    Tocmai m-am uitat la primul episod din Ergo Proxy si incerc sa-mi temperez entuziasmul de frica ca urmatoarele o sa ma dezamageasca. Un lucru e sigur - vizual vorbind e exceptional, fara vreo exagerare. N-am mai vazut niciodata o asemenea calitate a graficii intr-un serial anime. Ma tem insa pentru poveste si tocmai pentru ca promite - e complexa si are stil, chiar daca pana acum ideile nu sunt prea originale. Ar putea evolua in ceva cu adevarat deosebit sau ar putea sa se multumeasca sa fie un fundal accceptabil pentru imagini. Pana acum au aparut 14 episoade si se pare ca in final o sa fie 23. Intrebarea e daca o sa fie doar unul din cele mai bune anime-uri ale anului, sau o sa devina un clasic.

7. Back To Top | #67
    Registered User CAT_woman's Avatar
    Am sunat un coleg in legatura cu "Ergo Proxy". Imi va imprumuta serialul(well cele 14 eps). Thnx a lot Adin. Abia astept sa-l vad.

8. Back To Top | #68
    The New Adventures Of Winnie The Pooh

The Simpsons.

9. Back To Top | #69
    thnx 4 the tip insa acelea nu zunt animez.

10. Back To Top | #70
    Nick anterior: SaiSaijo Shin's Avatar
    Adin: dar nu vad sa fi zis ceva de Hikaru no GO pana acum... Dc ?

EDIT: Niste preferinte personale, amestecate, ordinea n-are relevanta:

DB/DBZ/DBGT(Printre primele vazute), Full Metal Alchemist, Full Metal Panic ALL, Gundam Seed, Gundam Seed: Destiny, Hikaru no GO, Ghost in the Shell, Naruto, Bleach, Basilisk, Hello! Sandybell si lista poate continua foarte mult... mi-au placut majoritatea animelor pe care le-am vazut...

A.. da.. contrar majoritatii fanilor de anime pe care-i cunosc, mie NU mi-a placut Hellsing ! Nu stiu exact de ce le place la lume.. deh... gusturile nu se discuta
    Last edited by Shin; 20-07-2006 at 14:16.
    "Chess is the best game ever invented" ... "GO is the best game ever discovered"
    CUMPAR joc "Maimutele Buclucase" de la JECO
    CUMPAR craniu uman replica gips
    CUMPAR instrumente de lockpicking

11. Back To Top | #71
    Quote Originally Posted by SaiSaijo
    Adin: dar nu vad sa fi zis ceva de Hikaru no GO pana acum... Dc ?
    Fiindca nu am facut inca o prezentare cat de cat sistematica a serialelor care mi se par interesante, doar pentru filme. Hikaru no Go e in mod sigur printre serialele pe care le-as recomanda.

12. Back To Top | #72
    O tipa mi-a recomandat cu toata caldura Bleach. Am tras un episod si l-am vazut pan la capat doar din ambitie. Cica evolueaza pe parcurs aceasta tocana de Sailor Moon cu DBZ piperata cu un strop de misticism. Cine-mi poate da o opinie ceva mai obiectiva ?

13. Back To Top | #73
    Registered User bebe_unik's Avatar
    am eu toate episoadele de pana acum de la bleach...evolueaza foarte bine nu in stil sailor moon iti recomand si eu din toata inima
    se complica din ce in ce mai mult ...exact atunci cand nu te astepti

14. Back To Top | #74
    Quote Originally Posted by Fuzzy
    O tipa mi-a recomandat cu toata caldura Bleach. Am tras un episod si l-am vazut pan la capat doar din ambitie. Cica evolueaza pe parcurs aceasta tocana de Sailor Moon cu DBZ piperata cu un strop de misticism. Cine-mi poate da o opinie ceva mai obiectiva ?
    Bleach e un Naruto mai stilizat... cu o poveste ceva mai bine conturata si personaje mai simpatice insa nu e ceva spectaculos. :\
    Daca vrei ceva mindblowing watch Evanghelion, Paranoia Agent si altele din acest gen. Ok, poate termenul de mindblowing e putin exagerat. Depinde mult de gusturile fiecaruia.

15. Back To Top | #75
    Poate gusturile mele se indeparteaza oarecum de mainstream, nu stiu. Nu mi-au placut niciodata combinatiile de genuri aflate la capete opuse si asta cam asa pare. Maimutarelile personajelor si scenele facute parca pentru copii (nu ca media de varsta sare neaparat peste) puse langa un nucleu destul de serios si care de unul singur ar fi fost ceva, nu dau bine.

Anime preferate: texhnolyze, Haibane Renmei.

Am vazut episodul 4 din Ergo Proxy din greseala si mi-a lasat o impresie excelenta, chit ca nu am putut decat sa deduc despre ce era vorba (sau poate din cauza asta). E in capul listei mele cu filme de vazut

16. Back To Top | #76
    Registered User
    In care capat?
    Motivul invocat de tine e fix cel pentru care nu apreciez Trigun. Desi ceva 'maimutareli' sunt de asteptat in aproape orice anime... tine de traditie
    Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar.

17. Back To Top | #77
    Registered User -=AlukarD=-'s Avatar
    Singura tara unde esti laudat daca esti prost gramada
    Quote Originally Posted by SaiSaijo
    A.. da.. contrar majoritatii fanilor de anime pe care-i cunosc, mie NU mi-a placut Hellsing ! Nu stiu exact de ce le place la lume.. deh... gusturile nu se discuta
    Dar Vampire Hunter Ð ?
    " I am beyond your experience. I am beyond good and evil, legions of the night - night breed - repeat not the errors of the Night Stalker and show no mercy. "

18. Back To Top | #78
    Quote Originally Posted by Kunzite
    In care capat?
    Motivul invocat de tine e fix cel pentru care nu apreciez Trigun. Desi ceva 'maimutareli' sunt de asteptat in aproape orice anime... tine de traditie
    Da, stiu ca e de asteptat numai ca in Bleach se intrece masura...cu mult.

19. Back To Top | #79
    Nick anterior: FullMetal Ike's Avatar
    A vazut cineva seria AIR? Sunt indecis daca voi pierde 13 episoade din viata sau nu
    Si recomandarile mele, Elfen Lied, chiar daca e deja vechi si probabil l-au vazut toti si Black Cat

20. Back To Top | #80
    nici mie nu mi-a placut, chiar mi s-a parut plictistor...

Dar Vampire Hunter Ð ?
    Vampire Hunter D e slab imo, totusi bloodlust <3

tocmai am terminat Haibane Renmei, superb

1.  
Page 4 of 55 FirstFirst 12345671454 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks