Page 6 of 55 FirstFirst ... 345678916 ... LastLast
Results 101 to 120 of 1095

Thread: Anime

1. Back To Top | #101
    Moderator Ivan's Avatar
    Haibane Renmei. Cu mentiunea ca am urmarit foarte putine serii anime.

2. Back To Top | #102
    Eu sunt fan DB, dar voi uitati ca DB e in mare parte COMEDIE si nu trebuie vazut ca un anime de actiune or somthing, dar totusi cred ca tu confunzi cu DBZ, acolo personajele devin gretos de puternice, tot timpul apare un nou nash care evident ca va fi intr-un final invins... dar si DBZ are farmec

3. Back To Top | #103
    Nick anterior: FullMetal Ike's Avatar
    Black Cat si Air
    de ce...nush...pt ca sunt frumoase
    Si poate ca ar fi trebuit sa postezi in threadul "anime"
    DB(Z) = kids anime

4. Back To Top | #104
    Air (serialul) Drama/Romance 9/10

Kunisaki Yukito is a traveller, ever seeking the 'girl in the sky' from a legend passed down in his family. His journey takes him to a small seaside town, where he meets Misuzu, a girl who seems eager to become his friend. A story spanning a thousand years begins to unfold against the background of their peculiar relationship. Firele narative secundare, sentimentele ascunse de personaje ce erodeaza sufletul, dar si regretele amarnice atunci cand acestea realizeaza ca e prea tarziu pentru a fi impartasite, amplifica dramatismul serialului
    I-a fost acordat si premiul pentru cea mai buna poveste (sau grafica, nu mai tin minte exact) in anul 2005
    imdb 8.9

5. Back To Top | #105

6. Back To Top | #106
    Registered User DarkHart1's Avatar
    Quote Originally Posted by Kunzite
    DB_fan, am cateva noutati pentru tine:
    1. exista un topic dedicat, intitulat sugestiv Anime.
    2. DB e o porcarie dusa la extrem. "Tipu' bun care mananca bataie, se antreneaza/bea apa miraculoasa/devine super super super supermaimutoi si-apoi il cafteste pe tipul rau" multiplicat cu 10000; nu, multumesc, am lucruri mai bune de facut. Daca se multumeau sa realizeze cateva episoade si sa se opreasca inainte de a ajunge la culmea absurdului, lua nota 5... asa, nota 4 o dau doar de dragul fanilor.
    3. In DB personajele nu evolueaza, ci doar devin mai puternice. Ridicol de puternice.
    4. Dupa cum am spus si pe celalalt thread, (momentan) in topul preferintelor personale se afla Haibane Renmei. E din cu totul alta clasa decat chestia de care-am vorbit la punctele 2. si 3.

1 gusturile nu se discuta dar te potzi k... in ele (scuze pt expresie)
    2 daca chiar nu-tzi place dc te-ai uitat la tot ....
    \m/-\-_-/-\m/ ==>Semper FI<==
    phone nr.0723633821

7. Back To Top | #107
    ultimul anime vazut a fost trigun ... nush la ce sa-ma mai uit pot spune ca le-am vazut pe majoritatea care merita vazute...
    phone nr.0723633821

8. Back To Top | #108
    noob slayer keee's's Avatar
    Quote Originally Posted by FullMetal
    Black Cat si Air
    de ce...nush...pt ca sunt frumoase
    Si poate ca ar fi trebuit sa postezi in threadul "anime"
    DB(Z) = kids anime

pai probabil ca de aia i-a si placut avand in vedere ca are 16 ani! trebuie sa il scuzam ca nu i-a placut elfen lied
    You heard it too, didn't you? The voice of the wind.

9. Back To Top | #109
    noob slayer keee's's Avatar
    Acum am ajuns la 12 kokuki (Cele 12 regate daca vreti ). Am vazut doar primele doua episoade, are potential filmul... sa speram ca nu ma voi "dezumfla" pe parcursul celor 45 de episoade.
    e ok per total, doar ca mie nu mi-au placut unele chestii. Mi-am adus aminte de el cand am vazut Kiba.
    You heard it too, didn't you? The voice of the wind.

10. Back To Top | #110
    Cipiamon, universul capata o importanta secundara in filmele lui Makoto Shinkai. Ideea e tocmai distanta dintre Nagamine si Noboru, ori din punctul asta de vedere cred ca filmul si-a atins scopul. Actiune? Mecha? Personaje multe si nesemnificative? La ce bun?
    Patrauleacelmic, mai scade din scoruri te rog; in primul rand nu exista serial perfect, iar in al doilea rand nu exista serial mai mult ca perfect
    Mi se pare mie, sau avatarul tau seamana cu Spike? Sa stii, CB nu m-a convins (dupa cateva episoade vazute am renuntat). Chiar daca as face un efort si l-as urmari, m-ar mira sa ia nota 8.
    DB merita sub 5... i-as da 4, cu indulgenta si doar pentru ca - surprinzator - multi par sa-l aprecieze.
    Dude... notele alea nu sunt foarte "reale" . Eu zic doar ce mi-a placut mie. Seria DB a fost prima de anime pe kree am vazut-o. A fost tare, nu shtiu dc ii dai o nota asha mica. Acum daca m-as uita probabil ash avea o parere schimbata deoarece am crescut.
    AAaaa da si ink o serie mi-a placut cat de cat Shaman King (7.5) - a avut o poveste interesanta. Dar per total cam slab.
    Gigabyte MA790X-UD3P, Phenom II x2 550@X4 B50 quad core ,Mushkin 2X2gb 1066 2,1vdimm Radioactive, HIS 4870 1gb stock freq,WD3200AAKS, Xclio 2 , Fortron 500w Blue Storm ,Audigy SE , TEAC RW, LG DVD-RW
    http://forum.computergames.ro/44-gsm...unctional.html

11. Back To Top | #111
    Registered User
    DarkHart1, si problema ta e??? Sau cumva trebuie sa-mi placa DB, trebuie sa-mi placa Pokemon, Tokyo Mew-Mew sau mai stiu eu la ce capodopere te mai gandesti...
    FYI nu m-am uitat la tot DB/DBZ; am vazut insa suficiente episoade (din ambele serii) pentru a-mi face o idee destul de buna. Desi are si momente (relativ) bune, si daca nu s-ar fi intins in halul asta ar fi luat poate un 5, cu episoade/secvente scurte ce-ar trece chiar usor de aceasta bariera; in ansamblu insa consider timpul petrecut urmarind acest... ahem... anime, timp pierdut. Tine cont ca:
    1. sunt foarte drastic in notare, fata de ceea ce vezi pe-aici. Anime-uri mult peste DB iau si note de 6.5-7, iar Haibane Renmei a luat nota 9... iti dai seama, o departajare trebuie sa existe.
    2. extrem de probabil, filmul din seara asta de pe (alege un post TV romanesc) nu ar lua nota de trecere. In cazul unui serial ultra-lung cu atat mai dificil este de mentinut interesul.
    Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar.

12. Back To Top | #112
    DarkHart1, si problema ta e??? Sau cumva trebuie sa-mi placa DB, trebuie sa-mi placa Pokemon, Tokyo Mew-Mew sau mai stiu eu la ce capodopere te mai gandesti...
    FYI nu m-am uitat la tot DB/DBZ; am vazut insa suficiente episoade (din ambele serii) pentru a-mi face o idee destul de buna. Desi are si momente (relativ) bune, si daca nu s-ar fi intins in halul asta ar fi luat poate un 5, cu episoade/secvente scurte ce-ar trece chiar usor de aceasta bariera; in ansamblu insa consider timpul petrecut urmarind acest... ahem... anime, timp pierdut. Tine cont ca:
    1. sunt foarte drastic in notare, fata de ceea ce vezi pe-aici. Anime-uri mult peste DB iau si note de 6.5-7, iar Haibane Renmei a luat nota 9... iti dai seama, o departajare trebuie sa existe.
    2. extrem de probabil, filmul din seara asta de pe (alege un post TV romanesc) nu ar lua nota de trecere. In cazul unui serial ultra-lung cu atat mai dificil este de mentinut interesul.
    1.pt o notare cat mai corecta trebuie sa fii impartzial nu faci notari dupa bunul tau gust
    2. ca sa potzi nota ceva trebuie sa urmaresti toata seria si dupa aia sa dai nota sa iei toate avantaje dezavantaje perioada de productie de catzi oameni a fost vizualizat s.a.m.d.
    3. nu am spus sa-tzi placa sau nu am spus daca nu tzi-a placut nu te uitai...
    4. ex triangle.... sa-mi spui daca ai avut interesul sa-l urmaresti pe tot ... si mai sunt filme facute seriale din cauza ca sunt ultra lungi si dupa iei biblia si i-o rostesti aluia ca a taiat filmul cand era cel mai interesant ....
    5. posturile romanesti au numai cidatenii de filme ....sau seriale dat in reloare de nush cate ori ... si nu toate sunt interesante...
    phone nr.0723633821

13. Back To Top | #113
    Registered User
    1. pentru o notare cat mai corecta nu trebuie sa uit de bunul gust.
    2. uneori imi este imposibil sa urmaresc toata seria, si in nici un caz nu ma intereseaza perioada de productie sau de cati oameni a fost vizualizat. Ai vazut Pokemon?
    3. am urmarit cat am putut suporta, si asta doar din curiozitate (prea era laudat) si din lipsa unei alte ocupatii. Clar? In ultimul timp pretentiile mele au crescut foarte mult
    4. Triangle? Am vazut un film SF cu numele asta, la el te referi? Oarecum interesant, insa nu ma voi uita si a doua oara.
    5. Nu-i vina mea.
    6. Hai sa nu stricam topicul cu asemenea discutii. Priveste niste anime-uri de calitate si o sa constati singur diferenta.

14. Back To Top | #114
    am vazut multe animeuri inclusim filmul de la pokemon dar serialul nu tot
    ai dreptate intr-un fel .... mai spune si tu un anime mai interesant in afara de astea care au fost prezentate aici ca nu mai stiu la ce sa-ma uit ... sa vad ce gusturi ai...
    phone nr.0723633821

15. Back To Top | #115
    Registered User
    Din pacate cam astea sunt, deocamdata... doar recent am inceput sa ma interesez serios de aceasta lume a anime-urilor (desi primul contact a fost acum multa vreme... Hi no Tori sa fi fost? Nu-mi mai aduc aminte). Cred ca am vorbit despre destule anime-uri ca sa-ti faci o oarecare idee.

16. Back To Top | #116
    Quote Originally Posted by keee's
    pai probabil ca de aia i-a si placut avand in vedere ca are 16 ani! trebuie sa il scuzam ca nu i-a placut elfen lied
    Pentru mine elfen lied a fost primul serial urmarit serios, si din moment ce m-a transformat intr-un fan anime...
    Ah si inca un film (nu serial) Beyond the clouds, the promised place, altfel numit si The Place Promised in Our Early Days (Kumo no mukô, yakusoku no basho) Drama/Romance/Sci-Fi 9,4/10
    Creat de Makoto Shinkai, cel care a creat Voices of a distant star (Hoshi no Koe)

At the end of World War II, Japan was split and a great tower was erected that reached the skies. For three friends, Hiroki, Takuya, and Sayuri, memories of their summer spent together would stay with them forever. During that precious time, the three promised to one day travel to the tower in the skies on the wings of a white plane -- to finally see its brilliance and the surrounding land of Ezo -- but when Sayuri suddenly disappeared from their lives, the promise that once was made was broken. Though time continues to pass, will the three ever meet again some day?
    Personal, consider acest anime o capodopera, a must have. Dragostea sublima traita de unul din personaje acutizeaza dorul pentru Sayuri.
    Iar de soundtrack, well, e singurul caruia i-am dat 10/10

17. Back To Top | #117
    Woooww Tre sa vad si eu "Haibaine" Renmai (prea multe note bune) si elfenlied .
    Gigabyte MA790X-UD3P, Phenom II x2 550@X4 B50 quad core ,Mushkin 2X2gb 1066 2,1vdimm Radioactive, HIS 4870 1gb stock freq,WD3200AAKS, Xclio 2 , Fortron 500w Blue Storm ,Audigy SE , TEAC RW, LG DVD-RW
    http://forum.computergames.ro/44-gsm...unctional.html

18. Back To Top | #118
    Registered User
    FullMetal, ciudat dar si pentru mine tot Elfen Lied a fost 'catalizatorul'. Nici macar Ghost in the Shell sau Akira n-au reusit asta, sa ma transforme in otaku adica
    Apreciez si eu Kumo no muko... si Hoshi no Koe; totusi le consider sub Haibane Renmei. Coloana sonora si-a gasit locul prin playlist-ul winamp, totusi perfectiunea nu poate fi atinsa de ceva creat de muritori

Patrauleacelmic: interesanta combinatie

19. Back To Top | #119
    FullMetal, ciudat dar si pentru mine tot Elfen Lied a fost 'catalizatorul'. Nici macar Ghost in the Shell sau Akira n-au reusit asta, sa ma transforme in otaku adica
    Apreciez si eu Kumo no muko... si Hoshi no Koe; totusi le consider sub Haibane Renmei. Coloana sonora si-a gasit locul prin playlist-ul winamp, totusi perfectiunea nu poate fi atinsa de ceva creat de muritori

Patrauleacelmic: interesanta combinatie

Nici nu stii cat ma chinui sa-l gasesc de "cumparat"...gasisem undeva dar a disparut la scurt timp Ai cumva posibilitatea sa ma ajuti? Sau altcineva de aici? Asemenea si ost-ul la AIR...sigh...
    ps:sper ca n-am fost prea nesimtit

20. Back To Top | #120
    Adevarul e ca "Akira" si mai ales "Ghost in the shell" sunt capodopere, catalizatori nu sunt.

1.  
Page 6 of 55 FirstFirst ... 345678916 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks