Page 242 of 344 FirstFirst ... 142192232239240241242243244245252292342 ... LastLast
Results 4,821 to 4,840 of 6865

Thread: Ultimul serial vazut

1. Back To Top | #4821
    Moderator Ivan's Avatar
    Am vazut si eu Wayward Pines, e pasabil dar nu stralucitor. Zvâcul de la mijlocul sezonului il face aproape recomandabil.
    Pe la episoadele 7-8-9 am mai stat si pe Facebook.
    Nu am citit cartile dar finalul mi s-a parut OK.

Per total merge nota 7 (in buna parte datorita agentului Cooper modern si a surorii medicale care joaca exceptional).

PS. Stie cineva sa-mi spuna cum se numeste tabloul din "pestera" lui Pilcher, ala mare cu corabii, insula si far? (se vede partial aici)
    Am pierdut o groaza de timp aseara incercand sa o identific si n-am avut succes.

--edit--
    partial in printscreen
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Ultimul serial vazut-clipboard01.jpg  
    Last edited by Ivan; 28-07-2015 at 09:53.

2. Back To Top | #4822
    Registered User cashonly's Avatar
    am vazut si eu aseara primul episod, a fost chiar ok.

vedeti si voi ce ziceti despre el, despre sfarsit, sa incadrati cu "spoiler", ca tentatia de a citi comentariile este mare
    "Give a man a beer, he'll waste an hour. Teach a man to brew, and he'll waste a lifetime."

3. Back To Top | #4823
    Moderator Ivan's Avatar
    Sorry. Am editat.
    Dar nu era spoiler, doar un mic indiciu.

4. Back To Top | #4824
    a aparut si ep.3 din Rick and Morty,vad ca reuseste sa se mentina ca cel mai bun serial de animatie

5. Back To Top | #4825
    Registered User Hop Tzop's Avatar
    Da, este bun Rick and Morty. Ma bucur ca l-au "reinviat".

- Placa de baza: Gigabyte GA-EP45-UD3R
    - Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 + Scythe Samurai ZZ
    - Ram: A-Data Gaming Edition 2x2GB + OCZ Fatal1ty 2x2GB @ 800Mhz
    - Placa Video: PowerColor TurboDuo HD7790 1GB GDDR5 OC

- HDD: Seagate Barracuda 500GB + WD 1TB Blue.
    - Sursa:
    Seasonic S12II Bronze 520 W
    - Carcasa: GMC X-22-R
    - Placa de sunet: E-MU 0404 USB 2.0
    - Boxe: Tannoy Reveal 502
    - Monitor: LG 24MP48HQ-P

6. Back To Top | #4826
    Nikita
    Nikita (TV Series 2010–2013) - IMDb

Am reușit să trec peste prima jumătate din sezonul 1.

Calitatea oscilează. Mai mult în rău. Observ și că tăierea a fost bruscă. Nici nu mă miră. Nu înțeleg de ce este atât de greu să faci personaje bune și situații inteligente.

Surprinzător că are nota peste La Femme Nikita
    La Femme Nikita (TV Series 1997–2001) - IMDb unde măcar Michael era un personaj potrivit și Roy Dupuis chiar îl reprezenta bine.

Lipsește și un personaj care să preia de la Walter. Poate eventual un Guerrero.

Fetele nu mi-au plăcut în niciunul dintre ele.

Și totuși cineva bagă bani în ele...

7. Back To Top | #4827
    The Wire sezonul 2.
    Mai slab decat primul sezon, dar in continuare un serial de exceptie. Urmatoarele sezoane se anunta mai misto.

8. Back To Top | #4828
    Registered User sLiDeFasT's Avatar
    Breaking Bad nota personala 9

Un serial de exceptie, unul dintre cele mai tari, pacat ca are doar 5 sezoane.

9. Back To Top | #4829
    Registered User albert00's Avatar
    Cine a vazut house of cards poate sa-mi spuna si mie daca se merita?Multumesc

10. Back To Top | #4830
    am terminat Wayward Pines. foarte bun mi s-a parut, in fiecare episod apare ceva nou.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Ultimul serial vazut-waywardp1.jpg  
    "Give a man a beer, he'll waste an hour. Teach a man to brew, and he'll waste a lifetime."

11. Back To Top | #4831
    chestia e ca doar seara inainte de culcare am timp sa vad seriale. am urmarit in felul asta Lost, Twin Peaks,The Walking Dead, Penny Dreadful.
    Se poate sa-mi recomandati un al serial de talia lor, eventual un sf drama?

12. Back To Top | #4832

13. Back To Top | #4833
    Quote Originally Posted by albert00 View Post
    Merită văzut numai dacă te pasionează problemele politico-sociale. Altfel s-ar putea să te enerveze ocazional, mai ales după primul sezon.

14. Back To Top | #4834
    Registered User albert00's Avatar
    Quote Originally Posted by c6t9 View Post
    Merită văzut numai dacă te pasionează problemele politico-sociale. Altfel s-ar putea să te enerveze ocazional, mai ales după primul sezon.
    Da ideea cu politica e ca nu prea ma pasioneaza.O sa incerc sa vad primul sezon.Multumesc mult c6t9!

15. Back To Top | #4835
    Registered User
    Orange is the new black. 10/10. Excelent.
    Sherlock Holmes. 5/10. Merge, e un serial englezesc decent. Din pacate are momente slabe uneori. Recunosc ca la un moment dat am adormit si cind m-am trezit nu am avut senzatia ca am pierdut ceva. Oricum deductiile fenomenale ale lui Homes sunt trase rau de par, rau de tot. Nu ma uimeste cu nimic. Cind am citit cartea vroiam si eu sa fiu Sherlock Holmes. Cand ma uit la serialul asta modern imi zic: ce e cu nebunul asta?

16. Back To Top | #4836
    Registered User strumfi's Avatar
    Prietene ti-am mai atras o data atentia cu rahatu ala de se merita . A merita nu este verb reflexiv nu are nevoie de ,,se,, in fata. Intelege ca este deranjant si invata limba romana,macar the basics.
    Back on topic , primele 2 sezoane sunt bune, al 3 lea scartaie un pic dar ultimul episod din a 3 a serie promite sa reinvie seria.Este un serial decent.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

17. Back To Top | #4837
    Quote Originally Posted by whitecat View Post
    Orange is the new black. 10/10. Excelent.
    Din punctul meu de vedere Orange este un fel de OZ pentru femei,varianta light pt supraponderale.75 % din glume se adreseaza femeilor,bataile intre ele sunt mai mult genul de batai dintre secretarele corporatiste,de se barfesc pe la baie.Personajele sunt de toate jena.Problemele lor existentiale in acel loc sunt tipic femeiesti, gen de unde fac rost de papuci de baie si gel pentru par. Am rezistat ( cu greu ) un sezon pentru ca eram la munca. Asta e numai vina voastra, nu mai dati frate note de 10 la toate balariile.Puneti si voi un 7 daca aveti dubii ca radeti si nu stiti de ce.Daca fumez ceva si ma uit la ceva si ma pufneste rasul , nu e neaparat un serial bun.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

18. Back To Top | #4838
    double

19. Back To Top | #4839
    CBLT Cobalt's Avatar
    orange is the new black 7/10 primul sezon a fost decent. Sezonul 2 ma pierdut complet, nu ma face sa simt nimic pentru personaje. archived
    Hannibal 10/10 woah , ce serial. Ma mir ca pot difuza asa ceva la tv. Disclaimer: e un serial care necesita atentie, destul de slow, nu recomand sa il vizualizati cu facebook-ul/hearstone/etc deschis in paralel.
    Mr. Robot 7.5 - vazut 5 episoade, nu sunt inca decis daca e ceva de capul lui. Mi se pare confuz pe alocuri , iti baga pe gat atata filozofie fara sens incat la un momentdat nu mai intelegeam cine ce face, who is the bad guy, who is the good guy etc. Revin dupa ce termin sezonul
    True Detective 10/10 - chiar daca sezonul 2 e mai slab, ramane in topul preferintelor
    Black-ish 8/10 - comedie, Laurence Fishburne, Anthony Anderson, im hooked. Nimic memorabil dar este simpatic, de familie.
    Penny Dreadfull 8/10 - cateva scapari, cateva episoade exagerate but overall good. Pe zona drama/supernatural sta lejer in pole position. (cei drept nici nu prea are multa competitie)
    Wayward pine 6/10 - stiu ca e apreciat dar pe mine ma plictisit teribil, ma deranjeaza cum au fost scrise dialogurile, nimeni nu e capabil sa formuleze intrebari/raspunsuri decente. Un mistery slabut.
    Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa

20. Back To Top | #4840
    daca se merita in ce sens? Serialul e foarte bun ... depinde insa la ce te astepti (ca subiect, ma refer).
    Among the maxims on Lord Naoshige's wall there was this one: ''Matters of' great concern should be treated lightly.''
    Master lttei commented, "Matters of small concern should be treated seriously."

1.  
Page 242 of 344 FirstFirst ... 142192232239240241242243244245252292342 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks